Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-31, 17:34   #1351
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ungia
Agnieszko ja też teraz walczę z bliznami-naprawdę ogromnymi-jak możesz się domyślić.Też mam robione TCA.Nie wiem czy mój dermatolog jest dobry wiem tylko,że w moim mieście cieszy się dużym powodzeniem.Będe ci bardzo wdzięczna jak odpowiesz mi na kilka pytań :
-czy ciebie też po tych kwasach wysypuje takimi twardymi,bolącymi guzkami,
nie, nie wysypuje, przynajmniej rok temu wysypało dopiero na koniec serii
-czy też przez cały czas,w którym się łuszczysz stosujesz na całą twarz taką białą maść robioną na receptę,
nie, nie mam żadnej maści robionej na receptę, używam tego co ma dobry skład plus sprawdzonego Alantanu, który świeżego naskórka mi nigdy nie podrażnił
-poktórym jesteś zabiegu ,
rok temu - 6 zabiegów, stężenia 2-30/35%, w tym roku pierwszy dwa dni temu
-jakie masz efekty,
trudno mówić o efektach, bo miałam wysyp
-jak pielęgnujesz twarz już jak ci się złuszczy(wypróbowane kosmetyki)
Prócz alantanu drażniło mnie wszystko, nawet dermalibour i epitheliale, w tym roku spróbuję z tanimi, ale świetnymi pod względem składu kremami Ziołoleku i kremem Avene Tolerance Extreme, w tubeczkach które po otwarciu trzeba zużyć w max.3dni. Na femineusie założyłam wątek nt. pielęgnacji po złuszczaniu, wrzuć hasło na google bo tu chyba wciąż cenzuruje
przepraszam bardzo,że pytań jest tak dużo ale bardzo bym była wdzięczna za odpowiedz.Z góry dziękuje.
Sporo pytań odp na kolorowo pod nimi
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 18:45   #1352
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Agnieska
Jeśli nie masz dużych zmian, to rzeczywiście fekty mogą być po serii, ale na cudowne zniknięcie wszystkiego radzę się nie nastawiać - żeby nie było rozczarowań jakby co kiedyś na kosmetycznym była dyskusja, i wiem że niektóre miały za sto kilkadziesiąt zł, moja dermatolog z Wrocławia ma renomę więc i ceny "nieco" wyższe - 400zł
Nie mam duzych zmian, jeno dwie blizenki, ktore i tak sie splycaja odkad stosuje pielegnacje wg biochemicznych zalecen. Ale lubie takie szokowe kuracje. Dotychczas mialam robione dwa peelingi schrammkowej, fajnie oczyszczajaco i regulujaco dzialaja. Wygladzajaco takze, lecz nie mam buzi jak po fotoszopie. Mi sie marzy taka wlasnie jak z gazet. Moze za duzo chce? :P
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 18:50   #1353
ungia
Zadomowienie
 
Avatar ungia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 897
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Agnieszko - dziękuje ci bardzo za pomoc ja teoretycznie idę na złuszczanie 5 września,ale nie wiem jak to będzie bo jestem wysypana.
In the shadows-dobrze ,że są takie osoby ,które rozumieją dzięki wsparciu człowiek się czuje lepiej.
ungia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 18:57   #1354
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
Walczyłam trzy dni :0 ale wygrałam hura. Nakładałam co kilka godzin Physiogel + Avenka i spryskiwałam twarz termalką LPR. Nałożyłamn juz na noc Zorac i wszytsko narazie ok nic a nic nie nie łuszcze, choc twarz jest ściągnieta i czuje ze przesuszona.. ale ładnie rozjasniona bez zadnego zaczerwienienia. Na Activ C wyjątkowo na dzien nakładam HOL i dopiero wtedy Avenke zeby to zniwelowac.
Dzis smaruje się Effaclarem i zobaczymy co z tego wyjdzie. bo sądze ze to on był własnie przyczyną takiego łuszczenia, skubaniec strasznie mnie wysusza...
Nikita czekałam na te wieści, bo ja bardzo boję się złuszczania i walki z nim. Ale skoro Tobie udało się w 3 dni, to mam nadzieję, że i mi się tak szybko dojśc do ładu.

Co do Effaclaru, to wydaje mi się, że on aż tak nie powinien łuszczyc, on to robi tak delikatnie, że nie powinno to byc widoczne. Może to jednak nie jego wina...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 19:09   #1355
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
To jest dziwne, ale nie wszystko z rodziny silikonowatych mnie zapycha. Najniebezpieczniejszy jest dla mnie Dimethicone, ktory zawsze powoduje u mnie duze, ropne wypryski. Redermic mnie zapychal, i spray Avene 40, ktory rowniez go w sobie ma. Nie moge uzywac podkladow i pudrow z tym skladnikiem, bo wiem czym to grozi.

Sklad TBS Vitamin C Intensive Night Treatment to:

Skład: Cyclamethicone, Ascorbic Acid, Octyl Hydroxysterate, Polysilicone, Tocopheryl Acetate, Citrus dulcis, Tocopherol, Bisabolol

I te silikonowate mnie nie zapychaja. Serum sprawdza sie jednak nalozony na noc. Kladziony w dzien pod filtr kloci mi sie jakos. Zreszta ja jestem zwolenniczka kladzenia kremow solo - widze, ze to lepiej wplywa na moja cere. Tym bardziej ze rano nigdy nie mam czasu czekac, az by mi sie te wszystkie wartswy dobrze wchlonely.
NO wlasnie ja mam podobnie, dimethiconu nie znosze.Po active c mialam wrazenie ze mam twarz zaklejona folia.Jednak omijam tez szerokim lukiem wszystko co ma w ogole duzo silikonow, dlatego pytam. Szczerze mowiac nie da sie znalesc kremu kompletnie bez silikonow. Moze wyprobuje tego TBS ...
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 19:20   #1356
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

kotkunaplotku, Active C nie ma dimethicone, ma nylon cos tam, on mnie nie zapychal, ale ma tylko 5% witaminy C.

Edit. Jesli chcialabys sobie kupic ten kremik na allegro, to polecam sprzedawce Atlantic25 - przesympatyczna babka. Mozna u niej zamawiac konkretne kosmetyki. Do tego daje fajne gratiski: ja dostalam probke balsamu, probke peelingu i pilniczek oczywiscie TBS
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 19:23   #1357
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

hmm... a mi sie wydaje ze ma

az sprawdze z ciekawosci

edit:
ma i to i to:
aqua, glycerin, cyclopentasiloxane, ascorbic acid, propylene glycol, nylon-12, sodium citrate, dimethicone, copolyol, acrylates copolymer, disodium EDTA, methylparaben, propylparaben, parfum
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-31, 19:32   #1358
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ooo... No to musial mnie zapychac! To to byl widocznie ON! A bylam przekonana, ze nie mial! Musze uwazniej sklady sprawdzac. Dzieki kotku, teraz na pewno juz do niego nie wroce.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 20:22   #1359
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A ja odnośnie DIROSEALU.

Nakładam go tylko punktowo na pajączki i miejsca w których mam problemy z naczynkami.
Tam gdzie są widoczne pajączki krem mnie szczypie. Czy to normalne? Czy może powinnam z tego Dirosealu zrezygnowac?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 20:57   #1360
ungia
Zadomowienie
 
Avatar ungia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 897
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny przepraszam,że jestem taka upierdliwa ale nie radzę sobie z wyszukiwarką.Wy jesteście takie obcykane może,któraś będzie wiedziała czy któryś z tych składników zatyka pory lub ma jakieś złe działanie na skórę:
-3% sol.Ac.borici
-glycerini
-zinci oxyd
-eucerini
Bardzo proszę o odpowiedź.
ungia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 21:10   #1361
zetzet
Raczkowanie
 
Avatar zetzet
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Posen
Wiadomości: 172
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

gliceryna?
zetzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-31, 21:16   #1362
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

gliceryna tak, szczególnie jeśli jest jest sporo lub wysoko w składzie.

Mnie zatkał JUWIT C, który ma chyba 80 pare % gliceryny. Natomiast dodanie 3 kropli gliceryny do serum C nie zatyka mnie.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 21:57   #1363
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Nie mam duzych zmian, jeno dwie blizenki, ktore i tak sie splycaja odkad stosuje pielegnacje wg biochemicznych zalecen. Ale lubie takie szokowe kuracje. Dotychczas mialam robione dwa peelingi schrammkowej, fajnie oczyszczajaco i regulujaco dzialaja. Wygladzajaco takze, lecz nie mam buzi jak po fotoszopie. Mi sie marzy taka wlasnie jak z gazet. Moze za duzo chce? :P
Takiej jak z gazet nigdy nie osiągniemy może być gładka, jednolita w ludzkim pojęciu ale nie aż tak. Cóż, jeśli masz dwie blizenki to uważam, że nie ma sensu wywalać na to kasy, ale jeśli oczywiście masz na to ochotę tylko żebyś nie była zawiedziona

ps. łuszczy mi się ruchoma () część brody
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 22:00   #1364
ungia
Zadomowienie
 
Avatar ungia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 897
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
gliceryna tak, szczególnie jeśli jest jest sporo lub wysoko w składzie.

Mnie zatkał JUWIT C, który ma chyba 80 pare % gliceryny. Natomiast dodanie 3 kropli gliceryny do serum C nie zatyka mnie.
To co podałam to skład robionego kremu przepisanego przez dermatologa i tam stosunek składników jest 80 3%Ac.borci do 20 gliceryny czy to dużo chciałabym wiedzieć bo to może po tym tak się zatykam.
ungia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 22:46   #1365
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agnieska
Takiej jak z gazet nigdy nie osiągniemy może być gładka, jednolita w ludzkim pojęciu ale nie aż tak. Cóż, jeśli masz dwie blizenki to uważam, że nie ma sensu wywalać na to kasy, ale jeśli oczywiście masz na to ochotę tylko żebyś nie była zawiedziona

ps. łuszczy mi się ruchoma () część brody
Pokwasze sie domowym sposobem, najwyzej na wiosne sobie fundne jak trzeba bedzie

O, to znaczy ze juz odchodzi. Bedzie swedziec, oj bedzie. Wiaz lapki!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 23:11   #1366
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ivvonko, ja stosuje kuracje wg Twojego pomyslu (naprzemiennie lysanel tonik i acne derm na noc).. kiedy moge spodziewac sie pierwszego oblazenia ze skory?
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 05:25   #1367
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
A ja odnośnie DIROSEALU.

Nakładam go tylko punktowo na pajączki i miejsca w których mam problemy z naczynkami.
Tam gdzie są widoczne pajączki krem mnie szczypie. Czy to normalne? Czy może powinnam z tego Dirosealu zrezygnowac?

Hmmm.....dziwne,uzywam juz jakis czas Dirosealu i nie zauwazylam u siebie zeby mnie szczypal.
Nakladasz go na "gola"skore czy wczesniej uzywasz jeszcze jakiegos innego kremu?bo ja daje go bezposrednio na twarz a reszta to juz w zaleznosci od uznania-czasami daje jeszcze krem albo tonizuje cere i tyle
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 08:02   #1368
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
A ja wlaczylam w swoja pielegnacje TBS z wit. C. Dzisiaj mialam z nim noc, buzka rewelka!
Iwonko - a nakładałaś to serum pod oczy?
I jeszcze jedno, na dzień pod filtr nada się?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 08:18   #1369
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Pokwasze sie domowym sposobem, najwyzej na wiosne sobie fundne jak trzeba bedzie

O, to znaczy ze juz odchodzi. Bedzie swedziec, oj bedzie. Wiaz lapki!
Albo retinoidy - gdyby nie to, że mam zabiegi u lekarza, sama chwyciłabym za coś z tego gatunku
W czasie zmywania skóry z różnych lepiszczy trzeba trochę pomasować, więc samo elegancko schodzi
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-01, 09:31   #1370
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Prosze dziewczyny odpowiedzcie mi.bo nie wiem czy moge nakładac diacneal na czoło a effaclar k na reszte?nie chce sobie zaszkódzić.i jak czesto stosowac wymienione kwasy zeby móc jeszcze ładnie wkomponowac w grafik brevoxyl.pozdrawiam!
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 11:12   #1371
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez noseknosek
Ivvonko, ja stosuje kuracje wg Twojego pomyslu (naprzemiennie lysanel tonik i acne derm na noc).. kiedy moge spodziewac sie pierwszego oblazenia ze skory?
Jeśli nie masz szczególnie wrażliwej skóry, to możesz się w ogóle nie doczekac obłażenia. W przeciwnym razie pierwsze oznaki łuszczenia pojawiają się po kilku dniach od zastosowania danego składnika.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 11:15   #1372
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90
Prosze dziewczyny odpowiedzcie mi.bo nie wiem czy moge nakładac diacneal na czoło a effaclar k na reszte?nie chce sobie zaszkódzić.i jak czesto stosowac wymienione kwasy zeby móc jeszcze ładnie wkomponowac w grafik brevoxyl.pozdrawiam!
Możesz tak nakładać, tylko po co? Jeśli Diacneal Cię podrażnia, to stosuj go z moejszą częstotliwoscią albo w ogóle odstaw, nie każdemu służy. Takie mieszanie wszystkiego na siłę nie ma sensu, bo nie będziesz w stanie określić, co przynosi dobre efekty, a co nie. Jeszcze z Brevoxylem Jeśli już chcesz wszystko na raz, to raczej na zmianę, a nie "tu troszkę, i tam troszkę"
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 12:12   #1373
ungia
Zadomowienie
 
Avatar ungia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 897
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Agnieszko najmocniej cię przepraszam,że po raz kolejny zawracam ci głowę ale byłam na tym femineusie i za nic nie mogłam znaleść pielęgnacji po złuszczaniu.Jakbyś mogła mi podać link do tego wątku byłabym niezmiernie wdzięczna.
ungia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 12:18   #1374
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ungia, podam link za Agnieszkę http://www.**********pl/index.php?topic=757.0
ale, czy Ty jesteś zalogowana? Bo Kącik Biochemiczny jest dostepny tylko po zalogowaniu się.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 14:18   #1375
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
ungia, podam link za Agnieszkę http://www.**********pl/index.php?topic=757.0
ale, czy Ty jesteś zalogowana? Bo Kącik Biochemiczny jest dostepny tylko po zalogowaniu się.
wykropkowało....hi, hi, hi.....
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 14:45   #1376
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Hmmm.....dziwne,uzywam juz jakis czas Dirosealu i nie zauwazylam u siebie zeby mnie szczypal.
Nakladasz go na "gola"skore czy wczesniej uzywasz jeszcze jakiegos innego kremu?bo ja daje go bezposrednio na twarz a reszta to juz w zaleznosci od uznania-czasami daje jeszcze krem albo tonizuje cere i tyle
Kazdy krem nakladam na umyta skore.

Pierwszy raz to zrobiłam tak:
- zmyłam makijaż,
- przetarłam twarz tonikiem z octu winnego
- po ok. pół godziny umyłam twarz samą wodą
- po wyschnięciu posmarowałam DIROSEALEM

Piekło strasznie. Pomyślałam, że niepotrzebnie dałam wcześniej ten tonik, bo on mnie trochę też szczypie.

Następnym razem umyłam dokładnie twarz wodą i żelem do twarzy bez SLS, wysuszyłam i tylko na naczynka dałam DIROSEAL. W miejscach gdzie mam pajączki piekło mnie jak ch****a, ale po paru minutzch przeszło.
Po godzinie posmarowałam całą twarz TOLERIANE RICHE.

NIe wiem czy powinnam dawac ten Diroseal na całą twarz? Nawet tam gdzie naczynek nie mam? A może całkiem odstawic? Nie wiem czemu on mnie tak szczypie...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 16:41   #1377
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez marianna
wykropkowało....hi, hi, hi.....
a no tak, zapomniałam, że to "brzydkie słowo"
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 18:38   #1378
ungia
Zadomowienie
 
Avatar ungia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 897
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
ungia, podam link za Agnieszkę http://www.**********pl/index.php?topic=757.0
ale, czy Ty jesteś zalogowana? Bo Kącik Biochemiczny jest dostepny tylko po zalogowaniu się.
Baaardzo ci dziękuje za pomoc .
ungia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 20:20   #1379
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Proszę

Ja robie sobie nowa kurację z zoraciem 0.1. Do mycia uzywam jak dla mnie anjdeliaktniejszego zelu Ziaja Tin Tin, do nawilzania ziaja Calma HLC lub Physiogel. Wszystkie toniki idą w odstawkę, ostatnio po kazdym mam czerwona i ogólnie jakąś brzydka skórę.
Teraz widzę przesuszenie na czole, tam mam bardzo sucha skórę, aż robia sie takie jakby "zmarszczki". Na razie nie czuję zadnego pieczenia.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 20:33   #1380
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Wszystkie toniki idą w odstawkę, ostatnio po kazdym mam czerwona i ogólnie jakąś brzydka skórę.
Też się zastanawiam czy nie zrezygnowac z toniku. Ja używam mojego octowego (z czerwonego wina + woda dest.). Mocno mi przesuszył cerę i chyba mi się to nie podoba, bo ja wcale tłustej cery nie miałam, jedynie trochę w strefie T.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.