Jasny podkład - zbiorczy - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-17, 12:39   #4591
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Może MAP? A do tego puder wzbogacony białą i zieloną glinką?
Powiedz mi czy MAP tylko w internecie można kupic? czy da się go gdzieś na żywo obmacać?

i mówimy o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on.html&next=1
czy o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
bo są dwa o podobnej nazwie

wybieram się na oglądanie Sephorowsko/Douglasowych zasobów podkładowych - warto na coś jeszcze zwróci uwagę?

Edytowane przez Nikita-v
Czas edycji: 2011-11-17 o 14:34
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-17, 12:50   #4592
elvisisstillalive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 16
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Pomóżcie, bo sie chyba poplacze.
Mam cere naczynkowa, przez co ciezko okresclic jej kolor i odcien. Ogolnie rzecz biorac, jak zdarzy sie sytuacja, ze nie jestem bordowa jak burak, twarz mam blada, w odcieniach bezu. Problem pojawia sie z szyją. Jest ona biała jak mleko, w chlodnym odcieniu. Najlepiej wygladam w Revlonie Buff. Jest troche ciemniejszy od mojej szyi, idealnie dopasowany do mojego czlola, duzo ciemniejszy od moich policzkow. Teraz pytanie: czy mam dobierac podklad do szyi, czy do twarzy. Genialna konsultantka w Inglocie dobrala mi odcien 38 (Podklad Rownowazacy). Do twarzy moze i pasuje, ale odcina sie niemilosiernie od reszty. Idealnie wygladalabym w CS Ivory, ale bedzie on za jasny na poliki. Isc i sie zabic, naprawde!!!!
elvisisstillalive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-17, 14:41   #4593
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

A ja się już poirytowałam i nie używam żadnego podkładu. I huk! Czasami się czymś przypudruję, ale też nie zawsze. Z dwojga złego wolę świecić czerwonymi polikami, nierównym kolorytem i niedoskonałościami niż mieć gębę 3 razy ciemniejszą od reszty i po kilku godzinach mieć zważony fluid na facjacie.

elvisisstillalive, są właśnie dwie szkoły: albo dobierasz do twarzy, albo do szyi i dekoltu. Ja jestem za stosowaniem drugiej szkoły. Ale każdy wybiera co woli. Ja po prostu uważam, że jak już się malujemy, to warto wyrównać kolory na ciele. Za to jeżeli nie chce się nakładać podkładu na całą twarz, to wtedy się używa sam korektor i już.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2011-11-17 o 14:43
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-17, 15:18   #4594
elvisisstillalive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 16
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
A ja się już poirytowałam i nie używam żadnego podkładu. I huk! Czasami się czymś przypudruję, ale też nie zawsze. Z dwojga złego wolę świecić czerwonymi polikami, nierównym kolorytem i niedoskonałościami niż mieć gębę 3 razy ciemniejszą od reszty i po kilku godzinach mieć zważony fluid na facjacie.

elvisisstillalive, są właśnie dwie szkoły: albo dobierasz do twarzy, albo do szyi i dekoltu. Ja jestem za stosowaniem drugiej szkoły. Ale każdy wybiera co woli. Ja po prostu uważam, że jak już się malujemy, to warto wyrównać kolory na ciele. Za to jeżeli nie chce się nakładać podkładu na całą twarz, to wtedy się używa sam korektor i już.

Ja niestety musze uzywac podkladu, bo czerwone poliki bym jeszcze przezyla, ale wstretnych, bordowych plam, nie dam rady zniesc.

No wlasnie, ja wole miec twarz, szyje i dekolt w jednym kolorze. Wygladam jakbym miala glowe na patyku jak wysmaruje twarz czyms ciemniejszym.
elvisisstillalive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-17, 17:44   #4595
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Powiedz mi czy MAP tylko w internecie można kupic? czy da się go gdzieś na żywo obmacać?

i mówimy o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on.html&next=1
czy o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
bo są dwa o podobnej nazwie

wybieram się na oglądanie Sephorowsko/Douglasowych zasobów podkładowych - warto na coś jeszcze zwróci uwagę?
To są dwa te same podkłady; nie wiem czemu w KWC są tak głupio rozdzielone. Na jednym obrazku jest pokazana wersja 120ml
a na drugim 30 ml. Generalnie można je kupić przez internet na stronie Folaroni...
Nie wiem, jak z próbkami. Kiedy kupowałam ten podkład, nie było możliwości uzyskania odlewki ale podobno teraz na specjalne życzenie robią próbki. MAP jest ogólnie świetnym podkładem; ale wymaga odrobiny cierpliwości przy nakładaniu. Chciałam ostatnio kupić biały kolor, ale zniknął już z oferty
Możesz też przyjrzeć się podkładom long lasting - YSL i Armani mają świetne podkłady z tej serii Tylko drogie niestety
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-17, 19:21   #4596
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Armaniego już też zacznaczyłam na liście do obmacania - też dzięki tobie ;] pojadę posępić do perfumerii.

jeszcze jedno quench pytanie - jeśli można - do jakiego odcienia Revlona CS możesz tego Cliniqua i Yves Roche porównać? Bo Bourjois nigdy na twarzy nie miałam, próbowałam tylko na ręce i dla mnie był wtedy ewidentnie ciemny. Z drugiej strony dobrze zagruntowany białym pudrem i zmieszany z Very My podkład Catrice jakoś tam wygląda i super mocno się nie odcina, więc możę.. jest takaś nadzieja dla mnie :}
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-17, 20:31   #4597
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Armaniego już też zacznaczyłam na liście do obmacania - też dzięki tobie ;] pojadę posępić do perfumerii.

jeszcze jedno quench pytanie - jeśli można - do jakiego odcienia Revlona CS możesz tego Cliniqua i Yves Roche porównać? Bo Bourjois nigdy na twarzy nie miałam, próbowałam tylko na ręce i dla mnie był wtedy ewidentnie ciemny. Z drugiej strony dobrze zagruntowany białym pudrem i zmieszany z Very My podkład Catrice jakoś tam wygląda i super mocno się nie odcina, więc możę.. jest takaś nadzieja dla mnie :}
Clinique i Yves Rocher wydają mi się nawet trochę ciemniejsze niż buff, nie wspominając o tym, że są w zupełnie innej tonacji (chłodne, a buff jest żółty). Jeśli najjaśniejszy bourjois jest dla Ciebie ewidentnie za ciemny, to te podkłady absolutnie nie są dla Ciebie
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-17, 22:10   #4598
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

cóż, szkoda to nie będę się nawet łudzić.
A co z Armani Lasting Silk 02 - można go porównywać z Revlonem?

a próbowałaś czegoś z Kanebo?

Edytowane przez Nikita-v
Czas edycji: 2011-11-17 o 22:23
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-17, 22:55   #4599
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Co do Armaniego - w tonach jest różowawych. Jasny, nie ciemnieje, ale co ciekawe u mnie się tylko lekko "świnkuje" - poza tym niezły, ale nawilżenie słabe - nie dla suchawych cer. Krycie niezbyt. W nawilżaniu jest lepszy Bobbi brown wersja nawilżająca. Suche skórki podkreśla. Wtapia się nieźle, ale cera po nim nie jest aksamitna, miła w dotyku.

Revlon - jeśli mówimy o Buff (seria Colorstay) - ciemniejszy od Armaniego, bardziej w tony żółtawe idzie. Potrafi pomarańczkę niezłą zrobić. U mnie na twarzy wygląda gorzej. Krycie dobre. Ale z powodu pomarańczki tragicznie się odcina.

Dla mnie póki co najlepszy jest Bobbi odcień alabaster. Bardzo jasny, nie ciemnieje - nie zmienia tonów. No i seria nawilżająca (Moisture Rich) nawilża. Długo się trzyma. Krycie w miarę dobre, ale czasem potrzeba korektora. Dla mnie mój ulubieniec z testowanych z górnej półki.

No i Inglot. LW100 - jasny, ładny odcień. Mógłby być jaśniejszy deczko. Ale nie zmienia tonów. Nie odcina się od szyi, choć wolałabym by był nie co jaśniejszy. Nie pomarańczowieje. Krycie nie jest złe, ale korektor potrzebny. Nawilża.

Póki co Bobbi i Inglot i Bourjois idą u mnie łeb w łeb. Tylko chyba Bourjois odpadnie bo krycie ma bardzo niskie. Z racji finansów obecnie mam Inglota. Ale BB będzie ze mną. Jeszcze tylko muszę obaczyć Narsa Siberię i DW Bone z tych wysokopółkowych. Z średniej półki tylko Inglot się półki co nadaje.

Taki mam układ jak ktoś by chciał porównania czegoś jasnego w tonach żółtawych.

Revlony - coś mi świta, że oglądałam serię tą najnowszą Photoready. Jeszcze raz obadam, ale jeśli pamiętam nic mi nie pasowało, bo tony zmieniały na pomarańczowawe. W razie co spojrzę jeszcze raz przy okazji wizyty w D. w Arkadii (muszę w końcu kupić żel Korresa z tytoniem, ale z dostawami mają problemy w tym D.).

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-11-17 o 23:08
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 09:24   #4600
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Ja raczej porównuje do Revlona w odcieniu Ivory, Buff u mnie ciemno wygląda. Na mnie na szczęscie nie różowieje, a raczej różowienie wyglada bardzo naturalnie. Za to większość zaczyna wpadać w żółto/pomarańczowy odcień po utlenieniu. Bobbi jak dobrze kojarze tylko w wybranych perfumeriach jest tak? i mnie chodzi raczej o matowienie i ujednolicenie.
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 10:22   #4601
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Ja raczej porównuje do Revlona w odcieniu Ivory, Buff u mnie ciemno wygląda. Na mnie na szczęscie nie różowieje, a raczej różowienie wyglada bardzo naturalnie. Za to większość zaczyna wpadać w żółto/pomarańczowy odcień po utlenieniu. Bobbi jak dobrze kojarze tylko w wybranych perfumeriach jest tak? i mnie chodzi raczej o matowienie i ujednolicenie.
Powinien być każdym Douglasie. W dużej większości ( w Warszawie na przykład) jest - chyba nie ma tylko w Wola Parku i Blue City.

Mi ivory się też wygłupia - świnkuje. U mnie tylko te z żółtym widocznym pigmentem nie wygłupiają się.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 10:36   #4602
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Co do Armaniego - w tonach jest różowawych. Jasny, nie ciemnieje, ale co ciekawe u mnie się tylko lekko "świnkuje" - poza tym niezły, ale nawilżenie słabe - nie dla suchawych cer. Krycie niezbyt. W nawilżaniu jest lepszy Bobbi brown wersja nawilżająca. Suche skórki podkreśla. Wtapia się nieźle, ale cera po nim nie jest aksamitna, miła w dotyku.

Revlon - jeśli mówimy o Buff (seria Colorstay) - ciemniejszy od Armaniego, bardziej w tony żółtawe idzie. Potrafi pomarańczkę niezłą zrobić. U mnie na twarzy wygląda gorzej. Krycie dobre. Ale z powodu pomarańczki tragicznie się odcina.

Dla mnie póki co najlepszy jest Bobbi odcień alabaster. Bardzo jasny, nie ciemnieje - nie zmienia tonów. No i seria nawilżająca (Moisture Rich) nawilża. Długo się trzyma. Krycie w miarę dobre, ale czasem potrzeba korektora. Dla mnie mój ulubieniec z testowanych z górnej półki.

No i Inglot. LW100 - jasny, ładny odcień. Mógłby być jaśniejszy deczko. Ale nie zmienia tonów. Nie odcina się od szyi, choć wolałabym by był nie co jaśniejszy. Nie pomarańczowieje. Krycie nie jest złe, ale korektor potrzebny. Nawilża.

Póki co Bobbi i Inglot i Bourjois idą u mnie łeb w łeb. Tylko chyba Bourjois odpadnie bo krycie ma bardzo niskie. Z racji finansów obecnie mam Inglota. Ale BB będzie ze mną. Jeszcze tylko muszę obaczyć Narsa Siberię i DW Bone z tych wysokopółkowych. Z średniej półki tylko Inglot się półki co nadaje.

Taki mam układ jak ktoś by chciał porównania czegoś jasnego w tonach żółtawych.

Revlony - coś mi świta, że oglądałam serię tą najnowszą Photoready. Jeszcze raz obadam, ale jeśli pamiętam nic mi nie pasowało, bo tony zmieniały na pomarańczowawe. W razie co spojrzę jeszcze raz przy okazji wizyty w D. w Arkadii (muszę w końcu kupić żel Korresa z tytoniem, ale z dostawami mają problemy w tym D.).
Ja w nim różu nie widzę. Już Bobbi Brown porcelain ma więcej chłodnych pigmentów niż on. Być może Twoja skóra ma w sobie tony oliwkowe (na co wskazuje dobre stapianie się bourjoisa i inglota) dlatego Armani Cię świnkuje.

Jeśli chodzi o porównanie do Revlona CS do cery mieszanej to stopień jasności zbliżony jest do Ivory (nawet ciut jaśniejszy), tyle że bardziej żółty.
Revlona Photorady nie ma co oglądać w Douglasie, gdyż odcienie zaczynają się od koloru 03 shell, czyli stosunkowo ciemnego.
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-11-18 o 10:39
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 10:51   #4603
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja w nim różu nie widzę. Już Bobbi Brown porcelain ma więcej chłodnych pigmentów niż on. Być może Twoja skóra ma w sobie tony oliwkowe (na co wskazuje dobre stapianie się bourjoisa i inglota) dlatego Armani Cię świnkuje.

Jeśli chodzi o porównanie do Revlona CS do cery mieszanej to stopień jasności zbliżony jest do Ivory (nawet ciut jaśniejszy), tyle że bardziej żółty.
Revlona Photorady nie ma co oglądać w Douglasie, gdyż odcienie zaczynają się od koloru 03 shell, czyli stosunkowo ciemnego.
Dzięki. Co do tonów oliwkowych - tego to bym nie podejrzewała.

Nie wiem czemu Revlon CS mi się wygłupia... Możliwe, że coś z oliwką ma na rzeczy. To ja teraz wiem, czemu dziwnie w minerałkach wyglądałam - jestem jasny typ oliwkowej karnacji - a brałam typowe beże... - ciepłe ale beże, bo oliwki odrzuciłam od razu...

A i za ostatnie też dziękuję. To właśnie o ile pamiętam Shell mi się wygłupiał - schodził w pomarańczkę.

Czyli wychodzi dziwactwo. Wszystko prowadzi do jednego - jestem typem lato + jesień... Bo barwy typowo letnie mi nie pasują, choć mam w naturze popielate włosy i oliwkową jasną karnację - dobrze wyglądam w kolorach dla jesieni i barwy sąsiadujące z czerwienią są wręcz wymarzone (oczy stają się od razu żywe i bardziej zielone). Tego bym nie podejrzewała, że jestem mieszanką ciepłego (jesień) i zimnego typu (lato).

Ale nie jestem odosobniona w rodzinie - moja siostra jest zimną wiosną (mieszanka wiosny i zimy).

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-11-18 o 11:07
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 11:27   #4604
dariak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 64
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Kiedyś pytałam o podkłady Lirene, napiszę może komuś się przyda- oglądnęłam dziś testery absolutnie wszystkich podkładów i każdy jest tak ciemny, że nawet dla osób ze średnią karnacją się nie nadają. Pomarańczowiaste, wręcz wpadające w brąz niektóre.
ja obecnie używam Lirene Sensitive w odcieniu 504 (pastelowy). I kolor mi pasuje ale nie jest to podkład idealny, nie kryje za dobrze, nie matuje więc w przypadku cery tłustej można się po nim świecić :/
dariak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 15:41   #4605
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dariak Pokaż wiadomość
ja obecnie używam Lirene Sensitive w odcieniu 504 (pastelowy). I kolor mi pasuje ale nie jest to podkład idealny, nie kryje za dobrze, nie matuje więc w przypadku cery tłustej można się po nim świecić :/
Widziałam tą 504, dla mnie on był o wiele, wieleeee za ciemny. Definitywnie będę się trzymać z dala od podkładów Lirene.

Przyłączając się do dyskusji o Revlonach CS to przy Ivory zauważyłam u siebie utlenianie się i na twarzy zostawał mi przeważnie sam różowy pigment, bałam się kupować Buff- że będzie za ciemny, ale zaryzykowałam i używam go już dwa tygodnie, jestem nim pozytywnie zaskoczona- w ogóle mi nie ciemnieje, na mojej twarzy zachowuje się jak ziemisty, zimny beż, absolutnie nie wpada mi w pomarańcz. Na pewno do Ivory już nie wrócę. Też na którymś z wątków jedna z dziewczyn pisała, że na jej twarzy Vanilla wygląda na pomarańczową- u mnie zachowuje się identycznie jak Buff CS- też jak chłodny beż, tyle, że po 4 h nie ma śladu po podkładzie.
__________________
Zapuszczanie włosów:

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 19:23   #4606
agusiek2323
Raczkowanie
 
Avatar agusiek2323
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 216
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Też maziałam się tym podkładem Lirene - ciemny. W ogóle nie rozumiem, dlaczego w kraju, w którym blada cera nie jest rzadkością, tak ciężko znaleźć odpowiednie kosmetyki. A podkłady krajowych producentów(w kwestii kolorystyki) to niestety jakiś żart
agusiek2323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 20:56   #4607
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Bourjois flower perfection 51 na mojej cerze prezentuje się jaśniej niż HM - wrzucę jutro porównanie. Jest mniej pomarańczowy, nie wiem, chyba trochę różowawy. Ton mi nie do końca odpowiada, ale ja potrzebuje czegoś neutralnego.

Obecnie szukam b. jasnego pudru o odcieniu żółtym - zna ktoś?
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 23:28   #4608
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

No i kupiłam w końcu True Match N1. Ciekawa jestem, jak się będzie sprawował
W związku z tym, że podkładów mam już za dużo, muszę chyba założyć nowy wątek wymiankowy. Do oddania mam Revlon CS 110 ivory, do mieszanej/tłustej cery (użyty może ze 2 razy), Flormar Matt Velvet 203, zastanawiam się też nad wymienieniem Revlon Photoready 001 ivory (również użyty 2-3 razy). Ktoś chętny? :P
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 09:27   #4609
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
No i kupiłam w końcu True Match N1. Ciekawa jestem, jak się będzie sprawował
W związku z tym, że podkładów mam już za dużo, muszę chyba założyć nowy wątek wymiankowy. Do oddania mam Revlon CS 110 ivory, do mieszanej/tłustej cery (użyty może ze 2 razy), Flormar Matt Velvet 203, zastanawiam się też nad wymienieniem Revlon Photoready 001 ivory (również użyty 2-3 razy). Ktoś chętny? :P
A ten N1 nie jest za ciemny dla Ciebie skoro używałaś do tej pory kolorów Ivory z ColorStay? Jak go oglądałam w Naturze ten TM N1 wydał mi się za ciemny dla jasnych cer.
__________________
Zapuszczanie włosów:

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-19, 10:28   #4610
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Po lewo HM, po prawo FP z bourjois. Tu 'widać jak widać',u mnie FP stapia się ze skórą o niebo lepiej i wygląda jaśniej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (42,7 KB, 67 załadowań)
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 14:17   #4611
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Mam TM N1. Jest jaśniejszy od HM 51, nie ciemnieje na twarzy. TM C1 wydawał mi się być jaśniejszy ( wcale nie różowy).
Jeżeli mowa o efekcie i trwałości, to nie uważam go za dobry podkład do mojej cery.
__________________
1+1+1+1

Edytowane przez Varicella
Czas edycji: 2011-11-19 o 17:09
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 18:54   #4612
ala1391
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

A słyszałyście, dziewczyny, o kremach bb ? W większości występują tylko w jasnych odcieniach, bo sprzedawane są głównie na rynku azjatyckim. Jeżeli ktoś nie wie co to takiego - już wyjaśniam. Otóż krem bb łączy w sobie krem pielęgnacyjny i podkład. Jednak nie jest to zwykły krem koloryzujący, jaki możemy dostać np. od Nivea. Jest to krem zawierający mnóstwo dobroczynnych składników naturalnych (ekstraktów roślinnych) wywierających zbawienny wpływ na naszą cerę. Większość kremów bb ma właściwości anty-starzeniowe, odżywcze, głęboko nawilżające, antytrądzikowe, rozświetlające, wygładzające oraz każdy zawiera filtr SPF(mniejszy lub większy-zależy od kremu).
Osobiście polecam stosowanie bb, ponieważ sama zauważyłam efekty, z których do tej pory jestem zadowolona. Używam kremu bb koreańskiej marki SkinFood. Można to cudeńko dostać na e-bayu. Zawszę kupuję od zaufanego sprzedawcy rubyruby76 i w ciągu tygodnia dostaję paczkę z drugiego końca świata Mogę jeszcze dodać, że krem jest niesamowicie wydajny. Wystarczy naprawdę niewielka ilość, żeby pokryć całą buzię. Używam tej samej tubki już od 4 miesięcy i zużyłam mniej niż połowę.
Jeżeli chodzi o krycie, to muszę przyznać, że jest słabe. Na początku bardzo mi to przeszkadzało, ponieważ musiałam jeszcze zakrywać krosty korektorem, ale teraz dzięki temu kremikowi nie muszę Nakładam codziennie rano cienką warstewkę mojego bb i mam idealną buźkę przez cały dzień ^^
POLECAM !!!
ala1391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 18:57   #4613
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

kliknęłam dziś narsa w odcieniu Siberia : )

podobno jest ciężki w nakładaniu, ale mam nadzieję, ze jest cudownie jasny :d
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 19:57   #4614
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
A ten N1 nie jest za ciemny dla Ciebie skoro używałaś do tej pory kolorów Ivory z ColorStay? Jak go oglądałam w Naturze ten TM N1 wydał mi się za ciemny dla jasnych cer.
Nie jest za ciemny, wtapia się idealnie i nie zbiera się w jakichś mimicznych załamaniach Porównywałam go specjalnie w Rossmannie do HM51 i był sporo jaśniejszy (HM jest dla mnie ok tylko w lecie). Colorstay i Photoready są dla mnie dobre, jeśli chodzi o kolor, ale obie formuły nie do końca mi pasują. Poza tym, nie dam rady zużyć wszystkich
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 19:58   #4615
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ala1391 Pokaż wiadomość
A słyszałyście, dziewczyny, o kremach bb ? W większości występują tylko w jasnych odcieniach, bo sprzedawane są głównie na rynku azjatyckim. Jeżeli ktoś nie wie co to takiego - już wyjaśniam. Otóż krem bb łączy w sobie krem pielęgnacyjny i podkład. Jednak nie jest to zwykły krem koloryzujący, jaki możemy dostać np. od Nivea. Jest to krem zawierający mnóstwo dobroczynnych składników naturalnych (ekstraktów roślinnych) wywierających zbawienny wpływ na naszą cerę. Większość kremów bb ma właściwości anty-starzeniowe, odżywcze, głęboko nawilżające, antytrądzikowe, rozświetlające, wygładzające oraz każdy zawiera filtr SPF(mniejszy lub większy-zależy od kremu).
Osobiście polecam stosowanie bb, ponieważ sama zauważyłam efekty, z których do tej pory jestem zadowolona. Używam kremu bb koreańskiej marki SkinFood. Można to cudeńko dostać na e-bayu. Zawszę kupuję od zaufanego sprzedawcy rubyruby76 i w ciągu tygodnia dostaję paczkę z drugiego końca świata Mogę jeszcze dodać, że krem jest niesamowicie wydajny. Wystarczy naprawdę niewielka ilość, żeby pokryć całą buzię. Używam tej samej tubki już od 4 miesięcy i zużyłam mniej niż połowę.
Jeżeli chodzi o krycie, to muszę przyznać, że jest słabe. Na początku bardzo mi to przeszkadzało, ponieważ musiałam jeszcze zakrywać krosty korektorem, ale teraz dzięki temu kremikowi nie muszę Nakładam codziennie rano cienką warstewkę mojego bb i mam idealną buźkę przez cały dzień ^^
POLECAM !!!
Jest wątek ten temat jest tu znany
Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
kliknęłam dziś narsa w odcieniu Siberia : )

podobno jest ciężki w nakładaniu, ale mam nadzieję, ze jest cudownie jasny :d
Powiedz coś jak dojdzie... Choruję na dziada...
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 02:50   #4616
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
kliknęłam dziś narsa w odcieniu Siberia : )

podobno jest ciężki w nakładaniu, ale mam nadzieję, ze jest cudownie jasny :d
A z jakiej strony zamawiałaś? Ja dziś zdecydowałam, że na święta musi być mój
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 16:27   #4617
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Ponieważ nazbierało mi się trochę bb kremów, postanowiłam, że wrzucę tu kilka swatchy.
Nie ma porównania do podkładów, bo został mi tylko jeden: Armani Lasting Silk. Z resztą porównywanie bb kremów i podkładów mija się z celem, bo bb kremy (w odróżnieniu od podkładów) potrafią rozjaśnić się na skórze i przyzwoicie w nią wtopić.
Nazwy pisałam skrótowo, bo nie miałam cierpliwości do długich nazw
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kremy1.jpg (70,8 KB, 107 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kremy2.jpg (73,5 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kremy3.jpg (63,1 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_0543.jpg (85,5 KB, 51 załadowań)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 20:01   #4618
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ponieważ nazbierało mi się trochę bb kremów, postanowiłam, że wrzucę tu kilka swatchy.
Nie ma porównania do podkładów, bo został mi tylko jeden: Armani Lasting Silk. Z resztą porównywanie bb kremów i podkładów mija się z celem, bo bb kremy (w odróżnieniu od podkładów) potrafią rozjaśnić się na skórze i przyzwoicie w nią wtopić.
Nazwy pisałam skrótowo, bo nie miałam cierpliwości do długich nazw
na tym pierwszym zdjęciu tak jasno powychodziły skinfood aloe był strasznie ciemno różowy dla mnie, i ogólnie dramat, jeden z najgorszych bb, nawet mnie uczulił fajna była fasolka #1

dziewczyny znacie ten dermacol w musie??? numer 5
http://smieti.blogspot.com/2011/06/d...-matujacy.html
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 20:07   #4619
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

szczerze mówiąc to ona bardzo obrabia te zdjęcia, są raczej bardziej ładne niż prawdziwe Wątpię, żeby był tak jasny ten dermacol...
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 20:18   #4620
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;30667848]szczerze mówiąc to ona bardzo obrabia te zdjęcia, są raczej bardziej ładne niż prawdziwe Wątpię, żeby był tak jasny ten dermacol...[/QUOTE]

http://kosmetykiatiny.blogspot.com/2...-podkad-w.html
Wygląda całkiem jasno.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.