Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-02-16, 00:20   #2641
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

podoba mi siê taki efekt, jak na 1 zdjêciu, ale niestety w³osy musz± byæ zawsze nienagannie u³o¿one, bo ³atwo o efekt niechlujstwa, no i jest zachowana równowaga miêdzy popielem, a czym¶, co fajnie roz¶wietla twarz

2 zdjêcie - fajny, jasny, typowy z³oty br±z

3 - no i te s± piêkne, ch³odne, ale nie szare, zapewne naturalne
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Lightest_Golden_Brown_Hair_Color_6.jpg (83,7 KB, 46 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Light Brown hair color.jpg (88,9 KB, 46 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg brown_hair_color_2.jpg (60,3 KB, 68 za³adowañ)
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-16, 09:10   #2642
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Endo - fajne wszystkie, ale
"2" na 100% w s³oñcu paskudnie wygl±da...
"3" Boska jest po prostu! marzenie, ale ciemne poziom 6, na 7 takiego nie bêdzie, bo w³a¶ñe w z³otko ucieka, w ka¿dym razie moje naturalki na z³oto siê mieni±
"1" ³adniusie Ombre
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-16, 14:02   #2643
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
jeszcze nie mam zapasy popielu i metaliku, które muszê zu¿yæ nasz³o mnie jednak na jakie¶ zmiany, czasami mam wra¿enie (zw³aszcza na pocz±tku), ¿e ten popiel jest za mocny. to, czego siê bojê, to czerwienie, miedzie, z³otko jest fajne.

ogó³em sama ju¿ nie wiem, jakim typem jestem, kiedy¶ wydawa³o mi siê, ¿e ch³odnym, ale np. skórê mam ¿ó³taw±/oliwkow± i u¿ywam ¿ó³tych podk³adów, ró¿y brzoskwiniowych, z bi¿uterii wolê z³ot± ni¿ srebrn±, problemem s± u mnie naczynka, na których punkcie mam obsesjê, st±d jak ognia unikam czerwieni na w³osach
Mam tak samo jak Ty - opis, który poda³a¶ ¶wietnie pasuje do mnie. Moje w³osy s± ju¿ bardzo zniszczone, bo ci±gle co¶ przy nich majstrujê. Najgorsze jest to, ¿e nie podobam siê sobie ani w ch³odnych, ani ciep³ych odcieniach (przez te naczynka) . Próbowa³am neutralnych kolorów i by³o w miarê, dopóki odcieñ nie wymy³ siê do ¿ó³tawego. Sorki za OT, ale pierwszy raz czytam, ¿e kto¶ boryka siê z podobnym "problemem" . Jak znajdziesz z³oty ¶rodek chêtnie go poznam.
__________________
Razem
¦lub
Kacperek
Amberella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-16, 14:38   #2644
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Endo - fajne wszystkie, ale
"2" na 100% w s³oñcu paskudnie wygl±da...
"3" Boska jest po prostu! marzenie, ale ciemne poziom 6, na 7 takiego nie bêdzie, bo w³a¶ñe w z³otko ucieka, w ka¿dym razie moje naturalki na z³oto siê mieni±
"1" ³adniusie Ombre
3 cudo... ehhh Myslicie, ze 6.12 Majirel takie cus by da³...?
Kurcze, w ogole nie mam doswiadczenia w farbowaniu na ciemne popiele.
Czy to jest tak, ¿e problemem farbuj±cych na tony 7. i wy¿ej jest ¿ó³to¶æ, a 6. i ni¿ej - czerwony?
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2013-02-16 o 14:40
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-16, 16:47   #2645
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Poka¿ wiadomo¶æ
...
Czy to jest tak, ¿e problemem farbuj±cych na tony 7. i wy¿ej jest ¿ó³to¶æ, a 6. i ni¿ej - czerwony?
Tak, poziom 7 ma bazê raczej pomarañczowo z³ot±, a poziom 6 ju¿ czerwon±...

Jeszcze jedno mam pytanie skoro z kolorów podstawowych (¿ó³ty, niebieski, czerwony) wychodzi zimny br±z, z kolorów drugorzêdnych (pomarañcz, zieleñ i fiolet) ju¿ mleczny ciep³awy blond, to czy jak zmieszamy ze sob± fiolet i zieleñ wyjdzie niebieski, który jest naprzeciw pomarañczowego?( poproszê dziewczyny, sprawd¼cie na akwarelkach, bo ja nie posiadam), mo¿e to w³asnie trzeba pokombinowaæ w tê stronê i z proporcjami zieleni i fioletu...

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2013-02-19 o 15:40
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-16, 18:48   #2646
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
...
Ja miesza³am fiolet i zieleñ (+ ¿ó³ty na g³woie) wyszed³ mi popiel (na g³owie i na akwarelach)... W tescie akwarelkowym trzeba pamietac, aby dodac kolor akwareli, ktory sie ma aktualnie na glowie. Ja mialam z³oty wiec doda³am ¿ó³ty w te¶cie....

No ale niektórzy mog± miec czerwony jesli farbuja na ciemne odcienie. wtedy chyba pozostaje uzycie niebieskiego w tescie lub niebieskiego mixtona podczas farbowania (gdyz farba fioletowa to juz jest: czerwien+niebieski), bo nie ma sensu dok³adac fioletowej farby, gdyz ona ma w sobie ju¿ czerwien (ktora chcemy zneutralizowac przeciez)..

tak wiec farbujac na ciemny odcien, dedukujac z testu akwareli, chyba uzylabym 6.11 + niebieski mixton. Bo uzycie jakiegos .22 mogloby poskutkowac za duza iloscia czerwonego i efektem w postaci: I tak oto sama sobie odpowiedzialam na moje pytanie odnosnie majirel 6.12...) Czy ktos testowal taki zestaw kolorystyczny juz, tzn. 6.11 + niebieski mix?
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2013-02-16 o 18:52
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-16, 19:30   #2647
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Poka¿ wiadomo¶æ
[/COLOR]

Ja miesza³am fiolet i zieleñ (+ ¿ó³ty na g³woie) wyszed³ mi popiel (na g³owie i na akwarelach)... W tescie akwarelkowym trzeba pamietac, aby dodac kolor akwareli, ktory sie ma aktualnie na glowie. Ja mialam z³oty wiec doda³am ¿ó³ty w te¶cie....

No ale niektórzy mog± miec czerwony jesli farbuja na ciemne odcienie. wtedy chyba pozostaje uzycie niebieskiego w tescie lub niebieskiego mixtona podczas farbowania (gdyz farba fioletowa to juz jest: czerwien+niebieski), bo nie ma sensu dok³adac fioletowej farby, gdyz ona ma w sobie ju¿ czerwien (ktora chcemy zneutralizowac przeciez)..

tak wiec farbujac na ciemny odcien, dedukujac z testu akwareli, chyba uzylabym 6.11 + niebieski mixton. Bo uzycie jakiegos .22 mogloby poskutkowac za duza iloscia czerwonego i efektem w postaci: I tak oto sama sobie odpowiedzialam na moje pytanie odnosnie majirel 6.12...) Czy ktos testowal taki zestaw kolorystyczny juz, tzn. 6.11 + niebieski mix?
A co wyjdzie po zmieszaniu samego fioletu i zieleni? i pó¿niej t± papkê co wyjdzie zmieszaæ z rudym, a nie z³otkiem tak jak u Ciebie by³o?
heheheheee! Sama sobie odpowiedzia³±¶
W sumie czerwony to podstawowy kolor wiêc ¿eby uzyskaæ zimny br±z trzeba dodaæ niebieski i ¿ó³ty z podstawowych i pewnie w zalezno¶ci, czy jest on bardziej czerwony czy bordowy lub fiolet kombinowaæ z proporcjami zó³tego i niebieskiego....bo sama zieleñ np w farbie z .7 czy mat z równych proporcji zó³tego i niebieskiego mo¿e spowodowaæ, ¿e ucieknie w inny kolor i do koñca go nie zneutralizuje.

Koralyn. chyba do mnie dopiero dotar³o o czym Ty pisa³a¶ jaki¶ czas temu...bo nie mog³am tamtego zajarzyæ
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-02-16, 20:52   #2648
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Endo - fajne wszystkie, ale
"2" na 100% w s³oñcu paskudnie wygl±da...
"3" Boska jest po prostu! marzenie, ale ciemne poziom 6, na 7 takiego nie bêdzie, bo w³a¶ñe w z³otko ucieka, w ka¿dym razie moje naturalki na z³oto siê mieni±
"1" ³adniusie Ombre
Pewnie masz racje, ze ta 2 bedzie brzydka w oswietleniu naturalnym... Zostane chyba przy popielach, bo kazdego eksperymentu na wlosach zalowalam juz nie pamietam, ale wydaje mi sie, ze mieszam poziom 5 z 6 (jak bede w domu, to sprawdze), bo wlasnie przy 5 jest metalik w Alfaparfie
Cytat:
Napisane przez Amberella Poka¿ wiadomo¶æ
Mam tak samo jak Ty - opis, który poda³a¶ ¶wietnie pasuje do mnie. Moje w³osy s± ju¿ bardzo zniszczone, bo ci±gle co¶ przy nich majstrujê. Najgorsze jest to, ¿e nie podobam siê sobie ani w ch³odnych, ani ciep³ych odcieniach (przez te naczynka) . Próbowa³am neutralnych kolorów i by³o w miarê, dopóki odcieñ nie wymy³ siê do ¿ó³tawego. Sorki za OT, ale pierwszy raz czytam, ¿e kto¶ boryka siê z podobnym "problemem" . Jak znajdziesz z³oty ¶rodek chêtnie go poznam.
oczywiscie, jak znajde, to dam znac, ale pewnie jeszcze dluga droga mam wrazenie, ze wszystko mi pasuje, gdy sie opale, a ze to u mnie graniczy z cudem, to jest jak jest, czyli raz ok, a raz wydaje mi sie, ze paskudnie. Najlepiej byloby miec neutralny kolor, ani zbyt szary, ani zbyt cieply, choc mam wrazenie, ze popiele/zimne odcienie najbardziej widoczne sa na niskich poziomach, a natury wlasnie za szybko sie ocieplaja...
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 08:43   #2649
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Muszê na spokojnie przeczytaæ wasze rozwa¿ania o akwarelach, bo jako¶ nie mogê siê skoncentrowaæ
Ale dodam od siebie, ¿e eksperymenty z kolorami (akwarelami) naprawdê nie s± takie oczywiste - tzn. tyle jest ró¿nych odcieni, mog± byæ bardziej stonowane lub ¿arówiaste, ja niebieski i zielony mia³am takie "cholerne", a w±tpiê, ¿eby takie odcienie dawali do farb/mixtonów do w³osów.

Ta trzecia fotka endorfiny mi te¿ siê bardzo podoba, ale dla mnie te w³osy jednak lekko szarawe s± (pewnie efekt po³ysku takiego per³owego). W drugim kolorze kompletnie siebie nie widzê
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 10:35   #2650
KinkyGirl
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 2 292
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

I jak? Kto¶ bêdzie OYSTER PERLACOLOR próbowa³ ?
KinkyGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 11:01   #2651
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
podoba mi siê taki efekt, jak na 1 zdjêciu, ale niestety w³osy musz± byæ zawsze nienagannie u³o¿one, bo ³atwo o efekt niechlujstwa, no i jest zachowana równowaga miêdzy popielem, a czym¶, co fajnie roz¶wietla twarz

2 zdjêcie - fajny, jasny, typowy z³oty br±z

3 - no i te s± piêkne, ch³odne, ale nie szare, zapewne naturalne
wlasnie na ostatniej wizycie fryzjerka tlumaczyla mi ta zaleznosc kolorow przy ombre.
prosta sprawa, gora robi sie automatycznie chlodna przez kontrast w porowanniu do cieplego dolu. sama u siebie widze to na banalnym przykladzie ubran. w zaleznosci czy wybiore cieple czy chlodne tony, moje wlosy przyjmuja inny poblask.
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 12:52   #2652
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
wlasnie na ostatniej wizycie fryzjerka tlumaczyla mi ta zaleznosc kolorow przy ombre.
prosta sprawa, gora robi sie automatycznie chlodna przez kontrast w porowanniu do cieplego dolu. sama u siebie widze to na banalnym przykladzie ubran. w zaleznosci czy wybiore cieple czy chlodne tony, moje wlosy przyjmuja inny poblask.
Faktycznie, ciekawe i zarazem logiczne mia³am jaki¶ czas temu niesamowit± ochotê na ombre, ale jednak siê nie zdecydowa³am, szkoda mi by³o koñcówek
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 10:54   #2653
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
A co wyjdzie po zmieszaniu samego fioletu i zieleni? i pó¿niej t± papkê co wyjdzie zmieszaæ z rudym, a nie z³otkiem tak jak u Ciebie by³o?
no ja raczej zacze³am od tego ¿ó³tego i do niego doda³am zielony i na koncu fiolet (ale tylko troche). Wychodzi popielaty
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 16:32   #2654
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Koralyn - ok Dziêkujê, to pewnie bardziej fioletowa papka wychodzi
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 18:30   #2655
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Poka¿ wiadomo¶æ
I jak? Kto¶ bêdzie OYSTER PERLACOLOR próbowa³ ?
Ja Ale w³a¶nie siê waham jaki kolor wzi±æ?? My¶lê nad 7,11 ale z postu Zyty wynika, ¿e musia³abym to po³±czyæ z natur±??... A do tego jaki mix? Niebieski? Zielony?...

Koralyn pyta³a o mix 6,11 + niebieski. Robi³am pog³êbionym popielem z niebieskim mixtonem i efekt nie powala³, st±d bardziej mnie kusi ten mixton zielony, jednak po tych waszych akwarelowych testach zg³upia³am totalnie :/
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 18:42   #2656
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Shade chyba bede kombinowac z Toba, bo sytuacja finansowa nie pozwala mi w tym miesiacu na fryzjera chyba, ze wytrzymam do polowy marca, zobaczymy bo narazie kolor swoj jakos trawie ale zaglebiam sie w lekture
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 18:50   #2657
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Kurcze, ale czarna magia w tym fryzjerskim pdf-ie.

Teraz znów wychodzi na to, ¿e powinnam farbowaæ 6%



Maaammmmoooooooo!!
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 19:10   #2658
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Kurcze, ale czarna magia w tym fryzjerskim pdf-ie.

Teraz znów wychodzi na to, ¿e powinnam farbowaæ 6%



Maaammmmoooooooo!!
sama tego nie ogarniam, patrze i patrze i coraz glupsza sie czuje w temacie
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 19:47   #2659
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Shade i Caate - wydaje mi siê, ¿eby¶cie sz³y torem wynik³ym z do¶wiadczeñ, bo same wiecie, ¿e "ksi±¿kowe zasady" siê nie sprawdzaj± i zawsze 6% rudzieje na 3% siê przyciemniaj±, mo¿e w³a¶nie bardziej chodzi o proporcje oxy przy ja¶niejszym kolorze. Jest te¿ opcja, ¿e mo¿e chodziæ nie tyle o kolor refleksu, a o ciemno¶æ nasycenia(poziomy), wiêc niefarbowana ciemnymi poziomami, bo one maj± wiêcej g³êbi, czyli czerni w sobie i dlatego wychodz± czarne....trzeba poczytaæ dok³adnie....tam jeszcze pogrzebcie w necie i inne czê¶ci wynajdziecie, w/s tworzenia koloru i farbowania
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 19:50   #2660
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyta, moj problem polega na tym, ze zaczynam watpic, aby dalo sie stworzych chlodny kolor na poziomie 7, nizszy owszem, nie ma problemu sama mialam raz na poziomie 5. Cos sie wymysli... ja jednak chyba postawie na technike dlugosci trzymania i magie czystych barwnikow.
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 20:12   #2661
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wiem, wiem, sama mam poziom 7 i zawsze wychodzi³o mi ciemniej, potem niestety sp³ukiwa³o siê na rudo. A wszystkie "gwiazdy" te¿ jak maj± farbowane w³osy na popielato, to nia pewno nie jest to poziom 7 a raczej ciemniejszy....dowiedzia³ ±m siê, ¿e "znajomej" pani - córka skoñczy³a fryzjerstwo w zawodówce....m³odziutka jest to mo¿e uda mi siê wypytaæ co i jak, tylko muszê kontakt do niej wzi±æ
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 00:33   #2662
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja te¿ ju¿ wariuje od tej wiedzy a raczej od jej braku a przeciez musi byc wyjscie z sytuacji bo kazdy kolor mozna uzyskac. Jeszcze teraz Shade jak mowisz, ze farbowalas .11 + niebieski i nic...:/

Jak znajde czas to wezme sie za testy akwarelowe ale juz ze sci±g± z zakresu kolorow etc....
Jak narazie jedyny pewniak dla mnie, to to, ¿e po samym .11 nigdy nie wyjdzie popiel a jaki¶ z³oty, co tez juz wiecie.

W³a¶nie sobie przypomnia³am, ¿e najfajniejszy popiel jaki uda³o mi siê uzyskaæ to by³ po Joanna Go³êbi Popiel nr 214, ale szybko sie wymy³. Czy kto¶ mo¿e wie z jakich pigmentów to jest, no bo chyba ta 4 nie oznacza czerwieni?! Farba by³a mega fluorestencyjnie..fioleto wa
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2013-02-19 o 00:39
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 07:39   #2663
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Normalnie 4 to mied¼, ale kto wie co tam producent ukry³ pod t± "4".
Jedyne jeszcze co mi za¶wita³o, to aby uzyskaæ ja¶niejsze poziomy mieszaæ farby z per³± czyli biel±....to tak cd do tego co powiedzia³±m, ¿e per³a(biel) jest w ja¶niejszych poziomach, a czerñ w ciemniejszych.
Matys-Magda mi w³a¶ne poleca³± 7,89 gdzie 8 by³a per³±, 9 szro¶ci±..... a per³a to te¿ P i 2 przypominam

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2013-02-19 o 07:42
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 10:43   #2664
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

hm... pamietam, ze ta papka z Joanny nieco mnie "zaskoczyla";-) gdyz byla po pierwsze strasznie ciemna (normlanie farby maja bia³± baze i kremowy kolor) a po drugie miala bardzo intensywny kolor wiec ogolnie troche ba³am siê j± nak³adac, to bylo cos raczej fioletowo-kobaltowego.

Kurcze moze to powinno byc np. 6.22 + mixton niebieski....
Pewnie tez juz ktos probowal i nic...?

P.S Znalaz³am tê seriê odnosnie farby Joanna 214 i ewidentnie "4" maj± kolory miedziane (1 foto)!
A na dole blog ze zdjeciami dziewczyny, która farbuje t± farb±:
http://acidwalrus.blogspot.com.es/20...en-i-came.html
Z tym ¿e ja nak³ada³am na ciemniejsze ale i tak wyszlo super popielato....
No ale jak juz pisa³am, nie wróci³am do tej farby bo wyp³uka³a siê bardzo szybko.

Teraz to mam... zagwozdkê;-) Czy¿by to mia³o byc 6.22 + 6.44?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 5953_9_1271336239.jpg (15,9 KB, 14 za³adowañ)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2013-02-19 o 11:00
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 14:50   #2665
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Shade i Caate - wydaje mi siê, ¿eby¶cie sz³y torem wynik³ym z do¶wiadczeñ, bo same wiecie, ¿e "ksi±¿kowe zasady" siê nie sprawdzaj± i zawsze 6% rudzieje na 3% siê przyciemniaj±, mo¿e w³a¶nie bardziej chodzi o proporcje oxy przy ja¶niejszym kolorze. Jest te¿ opcja, ¿e mo¿e chodziæ nie tyle o kolor refleksu, a o ciemno¶æ nasycenia(poziomy), wiêc niefarbowana ciemnymi poziomami, bo one maj± wiêcej g³êbi, czyli czerni w sobie i dlatego wychodz± czarne....trzeba poczytaæ dok³adnie....tam jeszcze pogrzebcie w necie i inne czê¶ci wynajdziecie, w/s tworzenia koloru i farbowania
Zyta ma racjê, tylko jest jedno ALE. 6% rudzieje, bo podczas farbowania niepotrzebnie w pierwszej fazie rozja¶nia w³osy, wiec potem wyp³ukuj± sie na rudo, 3% mo¿e i przyciemnia ale wyp³ukuje siê szybko i na ch³odno, nie na rudo, wiec zasada jest taka ¿eby farbowaæ na 3% ale 2 poziomy wy¿ej ni¿ siê chce, ja pope³ni³am b³±d bo jak mia³a poziom 7 to farbowa³am 7 na wodzie 3% i teraz mam poziom 6 mo¿e ciut ni¿ej a OD RAZU PO FARBOWANIU WYGL¡DA£O NAWET JAK 5 POZIOM. Ale nie za³uje bo i tak stwierdzam ¿e lepiej mi jest w poziomie 5-6 i nie widaæ odrostów i moim zdaniem to w³asnie dziêki 3% bo odrost jak mi ro¶nie to ro¶nie z naturalnym kolorem a nie odrasta rozja¶niony tak jak po 6%.... Wiec jak juz mówi³am nie raz je¿eli chodzi o mój przypadek ,to ZAWSZE woda 3% i zawsze 2 poziomy wy¿ej, bo popiele zawsze wychodza ciemniej.
Z³oty br±z na poziomie 5 bêdzie wygl±da³ jak 2-3 poziomy wy¿ej ni¿ popielaty br±z na poziomie 5.... szkoda tylko ze nie wiedzia³am tego od razy jak by³am po rozja¶nianiu w³osów...


caate próbowa³a¶ kiedy¶ robiæ trójk±? Bo nie pamiêtam...

Ja to bym na³o¿y³a na twoim miejscu 9.1 + 9.11 (zielony + niebieski) na wodzie 3% w Oystera - http://ktpi.pl/photo/product_big/b/3...88ab14c74b.jpg
I z racji ¿e nie masz ¶rodków w tym miesi±cu na tym bym zakoñczy³a w tym miesi±cu... chyba ¿e fryzjerka farbowa³a Ci poziomem 6 to we¼ 8.1 + 8.11 ...mi siê podoba )))

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2013-02-19 o 15:12
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 16:21   #2666
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Zyta ma racjê, tylko jest jedno ALE. 6% rudzieje, bo podczas farbowania niepotrzebnie w pierwszej fazie rozja¶nia w³osy, wiec potem wyp³ukuj± sie na rudo, 3% mo¿e i przyciemnia ale wyp³ukuje siê szybko i na ch³odno, nie na rudo, wiec zasada jest taka ¿eby farbowaæ na 3% ale 2 poziomy wy¿ej ni¿ siê chce, ja pope³ni³am b³±d bo jak mia³a poziom 7 to farbowa³am 7 na wodzie 3% i teraz mam poziom 6 mo¿e ciut ni¿ej a OD RAZU PO FARBOWANIU WYGL¡DA£O NAWET JAK 5 POZIOM. Ale nie za³uje bo i tak stwierdzam ¿e lepiej mi jest w poziomie 5-6 i nie widaæ odrostów i moim zdaniem to w³asnie dziêki 3% bo odrost jak mi ro¶nie to ro¶nie z naturalnym kolorem a nie odrasta rozja¶niony tak jak po 6%.... Wiec jak juz mówi³am nie raz je¿eli chodzi o mój przypadek ,to ZAWSZE woda 3% i zawsze 2 poziomy wy¿ej, bo popiele zawsze wychodza ciemniej.
Z³oty br±z na poziomie 5 bêdzie wygl±da³ jak 2-3 poziomy wy¿ej ni¿ popielaty br±z na poziomie 5.... szkoda tylko ze nie wiedzia³am tego od razy jak by³am po rozja¶nianiu w³osów...


caate próbowa³a¶ kiedy¶ robiæ trójk±? Bo nie pamiêtam...

Ja to bym na³o¿y³a na twoim miejscu 9.1 + 9.11 (zielony + niebieski) na wodzie 3% w Oystera - http://ktpi.pl/photo/product_big/b/3...88ab14c74b.jpg
I z racji ¿e nie masz ¶rodków w tym miesi±cu na tym bym zakoñczy³a w tym miesi±cu... chyba ¿e fryzjerka farbowa³a Ci poziomem 6 to we¼ 8.1 + 8.11 ...mi siê podoba )))
Vera zgadzam siê z Tob± co do tego 3%. U mnie jedynie ten problem jest, ¿e mam siwki i faktycznie, ¿eby jako¶ wygl±daæ to muszê farbowaæ co 2 tygodnie... Ale z drugiej strony woda 3% na pewno niszczy mniej ni¿ 6%. Te kilka dni temu farbowa³am poziomem 7 na wodzie 3% i nawet siê jako¶ mocno nie przyciemni³o, ale to ju¿ jest sprawa indywidualna plus, tak my¶lê, nak³adanie siê pigmentów na siebie. U mnie ca³y czas przebijaj± rude :/ Gdyby nie to, farbowa³abym tylko odrost i przeci±ga³a kolor po ca³o¶ci - co na pewno uchroni³oby mnie przed ciemnieniem koñcówek.

Co do Oyster... Trochê nie rozumiem tego mieszania np. 7,1 + 7,11? Co to da?? Wydawa³o mi siê, ¿e 11 to tylko pog³êbiona 1?
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 16:35   #2667
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ja na szczê¶cie jeszcze problemu siwków nie widzê tfu tfu..

eeeeee z oystera 0.1 - to jest ASH czyli niebieski a 0.11 to MATT czyli zielony.... wiêc niebieski i zielony na pomarañczowo-czerwone.... ;]

Lub 0.11 wymieszaæ z mixem blue... to te¿ rozwi±zanie jezeli 0.1 - popiel nie da³by rady.

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2013-02-19 o 16:42
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 16:45   #2668
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
ja na szczê¶cie jeszcze problemu siwków nie widzê tfu tfu..

eeeeee z oystera 0.1 - to jest ASH czyli niebieski a 0.11 to MATT czyli zielony.... wiêc niebieski i zielony na pomarañczowo-czerwone.... ;]

Lub 0.11 wymieszaæ z mixem blue... to te¿ rozwi±zanie jezeli 0.1 - popiel nie da³by rady.
Takie rzeczy
A gdyby np. 7,1 z mixem zielonym?

Inna sprawa... skoro mam siwki, to lepiej pó³ na pó³ z natur± mieszaæ popiele...? Wiêc trochê dzikie by by³o mieszaæ 3 farby np. 7,0+7,1+7,11 i jeszcze mix... Muszê siê na co¶ zdecydowaæ...
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 16:58   #2669
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Takie rzeczy
A gdyby np. 7,1 z mixem zielonym?

Inna sprawa... skoro mam siwki, to lepiej pó³ na pó³ z natur± mieszaæ popiele...? Wiêc trochê dzikie by by³o mieszaæ 3 farby np. 7,0+7,1+7,11 i jeszcze mix... Muszê siê na co¶ zdecydowaæ...
zale¿y czego potrzebujesz, co chcesz neutralizowaæ, jak uwa¿asz ¿e popiel da radê, to czemu nie - chyba ¿e musi byæ ju¿ silny niebieski, bo jest on mocniejszy na rudy ni¿ popiel i oczywi¶cie zielone na czerwone

Widzisz popiel ash w tej palecie jest opisany cenere - czyli taki szarawy, na Caate w³osy chyba bardzo nada³by siê niebieski, bo jest tego pomarañczu du¿o, kwestia indywidualna ...
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-19, 17:07   #2670
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
zale¿y czego potrzebujesz, co chcesz neutralizowaæ, jak uwa¿asz ¿e popiel da radê, to czemu nie - chyba ¿e musi byæ ju¿ silny niebieski, bo jest on mocniejszy na rudy ni¿ popiel i oczywi¶cie zielone na czerwone

Widzisz popiel ash w tej palecie jest opisany cenere - czyli taki szarawy, na Caate w³osy chyba bardzo nada³by siê niebieski, bo jest tego pomarañczu du¿o, kwestia indywidualna ...
Znów masz racjê

Ja zdecydowanie mam rudo¶ci we w³osach. Czerwonego siê tam raczej nie dopatrujê.
Mimo wszystko, mo¿e jednak jaka¶ tam podstawa czerwona siê kryje?...

Mo¿e w takiej sytuacji zacz±æ od 7,11 + mix niebieski? Potem siê zobaczy...
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 2 (0 u¿ytkowników i 2 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.