Pomocy! Decoupage! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-16, 19:17   #1
olciaa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 23
Exclamation

Pomocy! Decoupage!


Hej Dopiero zaczęłam w tej technice, więc chcę zapytać jakie produkty i narzędzia trzxeba mieć, żeby rozpocząć. Proszę jeszcze o adresy sklepów i inernetowych i normalnych (Okolice Rzeszów, Tarnobrzeg) gdzie mogłabym to kupić. Proszę o pomoc!!
olciaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 11:58   #2
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Dot.: Pomocy! Decoupage!

Olcia zajrzyj do odpowiedniego watku, masz akurat na pierwszej stronie dwa, tam znajdziesz wszelkie potrzebne Ci informacje
__________________
************************* **********************
Czarownice sa zwykle tak towarzyskie jak koty......wiekszosc czarownic jest zyczliwa (ogolnie), lagodna (dla pokornych), wielkoduszna (dla zaslugujacych, bo nie zaslugujacy dostawali wiecej niz im sie nalezalo) i oddana generalnie swemu powolaniu, ktore oferuje w zyciu raczej kopniaki niz calusy.
T.P


************************* **********************
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 12:26   #3
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: Pomocy! Decoupage!

ja mam inne pytanie a nie chce juz zakladac nowego watku, mam nadzieje, ze ktos mi odpowie .....
np. jakbym chciala zdobic ta technika dzrwi to ja je mam cale malowac lakierem na wierzchu? no bo inaczej to chyba nie??
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 19:07   #4
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Dot.: Pomocy! Decoupage!

wydaje mi sie, ze wierzchni lakier musi byc polozony na calej powierzchni.
__________________
************************* **********************
Czarownice sa zwykle tak towarzyskie jak koty......wiekszosc czarownic jest zyczliwa (ogolnie), lagodna (dla pokornych), wielkoduszna (dla zaslugujacych, bo nie zaslugujacy dostawali wiecej niz im sie nalezalo) i oddana generalnie swemu powolaniu, ktore oferuje w zyciu raczej kopniaki niz calusy.
T.P


************************* **********************
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:14   #5
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: Pomocy! Decoupage!

tez tak wlasnie myslalam, dzieki za odp
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 07:59   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Pomocy! Decoupage!

Cytat:
Napisane przez istotka
ja mam inne pytanie a nie chce juz zakladac nowego watku, mam nadzieje, ze ktos mi odpowie .....
np. jakbym chciala zdobic ta technika dzrwi to ja je mam cale malowac lakierem na wierzchu? no bo inaczej to chyba nie??
Całą powierzchnię i na dokładkę, jeśli ozdabiasz powierzchnię elementami papierowymi to lakierować musi wieeeele razy - w przeciwnym razie widać będzie, że to "naklejone motywy" a przecież w decoupage'u chodzi o to, aby nie było tego widać..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 14:58   #7
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: Pomocy! Decoupage!

jeszcze jedno pytanko..wybaczcie, ze tak mecze, ale chce odrazu wyelimonowac jakies bledy.... jak uzywacie farb akrylowych takich kupionych w zwyklym sklepie ( np.Obi) to je rozcienczacie? moja troche gesta jest, a chyba je powinno sie rozcienczyc? aaaa jeszcze- kupilam lakier akrlowy i tu pisze wodorozcienczalny, wydaje sie dosc rzadki i na opakowaniu nic nie pisze o rozcienczeniu go.
W sumie to 3 pytanka , bo jeszcze jedno- jak przyklejacie te motywy to one tez wam sie troche zwijaja? Jak najlepiej przyklejac? smarowac np. pudelko, czy serwetke? czy moze lepiej przez serwetke, bo gdzies wyczytalam, ze tak mozna? prosze, prosze o odpowiedz
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-19, 15:10   #8
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Pomocy! Decoupage!

Cytat:
Napisane przez istotka
jeszcze jedno pytanko..wybaczcie, ze tak mecze, ale chce odrazu wyelimonowac jakies bledy.... jak uzywacie farb akrylowych takich kupionych w zwyklym sklepie ( np.Obi) to je rozcienczacie? moja troche gesta jest, a chyba je powinno sie rozcienczyc? aaaa jeszcze- kupilam lakier akrlowy i tu pisze wodorozcienczalny, wydaje sie dosc rzadki i na opakowaniu nic nie pisze o rozcienczeniu go.
Ciężko powiedzieć, bo "gęsta" dla każdego znaczy co innego. Przejedź może pędzlem z farbą po jakieś powierzchni [pudełko np.] i zobacz jaki pędzel ma "slizg" jak zasycha farba. Za wodnista będzie Ci ściekać jak krople deszczu po szybie..

Jeśli lakier jest rzadki to po co go rozcieńczać?

Cytat:
Napisane przez istotka
W sumie to 3 pytanka , bo jeszcze jedno- jak przyklejacie te motywy to one tez wam sie troche zwijaja? Jak najlepiej przyklejac? smarowac np. pudelko, czy serwetke? czy moze lepiej przez serwetke, bo gdzies wyczytalam, ze tak mozna? prosze, prosze o odpowiedz
Jeśli motyw jest na serwetce to ja maluję pudełko a potem przyklejam serwetkę. Dzięki temu nic mi się nie zwija [ale kazdy ma swoją technikę]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.