Problem z lubexylem i trądzikiem.... zaczrewienie nie uzależnienie.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-26, 16:39   #1
aniadupeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4

Problem z lubexylem i trądzikiem.... zaczrewienie nie uzależnienie..


no to ja napisze w skrócie swoją historię trądzik pojawił mi się w gimnazjum teraz skończyłam liceum. od początku było to sporo białych małych pryszczyków (czaem jakieś większe) najgorsze jest to że robi mi się z reguły parę dziennie takich i muszę je wyciskać wychodzi komuś aż tyle?(nie ściemniajcie że znikna bo to nie prawda próbowałam nie wyciskać). jak tydzień nie wyciskach to mam pełno tych białych syfków. jakieś 2 lata temu byłam o dermatologa dał mi antybiotyk i do czasuu jak kazał mi go brać było nawet ok ale jak skończyłam kuracje to po 1 miesiącu znuwu zaczęły wychodzić. zapisał mi też taki lek jak "lubexyl" emulasja do mycia twarzy. właściwie się od niego uzależniłam i na ulotce pisze żeby ubyć twraz i po 2 min spłókać. ja trzymam jakieś 5 min. i twarz później jak burak mam przez jakieś 40 min czerwoną. masakra. ja wyciskam pryszcze od jakiegoś czasu używam igły (w aptece można kupić) od tego lubexylu skóra robią się suchsza i twardsza ale mam wrażenie że przez to troszkę mniej pryszczy wyskakuje a igły używam do nakłówania przyszczy żeby mocno nie cisnąć tylko naskórek nakłuć. czasem jak wycisnę to normalnia rana mi się robi i goi się przez jakiś tydzień puźniej miejsce to jest troszkę przyczerwienione i albo znika albo taka plamka różowa zostaje. nie wiem co powinnam zrobić... mam wra żenie że po myciu twarzy tonikami wychodzi mi więcej przyczy niż jak myję tym lubexylem nie wiem czy sobie to wmówiłąm czy jak możliwe że tonik powoduje że więcej pryszczy wychodzi?
niech koś mi pomoże bo już naprawdę nie wytrzymam cały czas tylko myślę o mojej skórze na twrazy i mnie to dłuje każdego dnia nie mogę normalnie myśleć....
aniadupeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 20:47   #2
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Problem z lubexylem i trądzikiem.... zaczrewienie nie uzależnienie..

Wazne jest w czym myjesz buzie. Dobre jest mydło Protex czy zel ze skladniekiem herbaty Iwotex czy jakoś...sprawdz na kwc

To moje sposoby na taki problem
1. Tabletki drozdzowe
2. witamina a+e
3. cynk witaminki
4. duzo soku z marchwi
5. antybiotyk tetrasyl przepisany przez dermatologa
6. na noc papka taka biala punktowo na pryszcze
7. Rano obowiązkowo tormentiol (taka masc)
8. Punktowo na dzien Benzacne na krostki
9. 3 razy w tyg maseczka z perfecty z gruszką \ garnier drożdzowa

W sumie obliczylam ze na dzien biore 1 antybiotyk+17 witamin ( rano= 1 antybiotyk +4 tabletki drozdzowe+ wit AE+ cynk, poludnie = 4 drożdż. + cynk, wieczorem= 4 drożdzowe+ae+cynk) i ogólna higiena twarzy ściśle kontrolowana przez cały dzień + dieta tzn zero słodyczy czekolady itp. Gdybym nie przestrzagala tych wszystkich zasad, to nie wiem w jakim stanie byłaby moja buzia, ale jak narazie jest ok///
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 23:03   #3
aniadupeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z lubexylem i trądzikiem.... zaczrewienie nie uzależnienie..

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Wazne jest w czym myjesz buzie. Dobre jest mydło Protex czy zel ze skladniekiem herbaty Iwotex czy jakoś...sprawdz na kwc

To moje sposoby na taki problem
1. Tabletki drozdzowe
2. witamina a+e
3. cynk witaminki
4. duzo soku z marchwi
5. antybiotyk tetrasyl przepisany przez dermatologa
6. na noc papka taka biala punktowo na pryszcze
7. Rano obowiązkowo tormentiol (taka masc)
8. Punktowo na dzien Benzacne na krostki
9. 3 razy w tyg maseczka z perfecty z gruszką \ garnier drożdzowa

W sumie obliczylam ze na dzien biore 1 antybiotyk+17 witamin ( rano= 1 antybiotyk +4 tabletki drozdzowe+ wit AE+ cynk, poludnie = 4 drożdż. + cynk, wieczorem= 4 drożdzowe+ae+cynk) i ogólna higiena twarzy ściśle kontrolowana przez cały dzień + dieta tzn zero słodyczy czekolady itp. Gdybym nie przestrzagala tych wszystkich zasad, to nie wiem w jakim stanie byłaby moja buzia, ale jak narazie jest ok///
a jak to cenowo wychodzi ile cię kosztuje miesiąc takich "przyjemności"
i co to za biała papka ?
aniadupeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 07:13   #4
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Problem z lubexylem i trądzikiem.... zaczrewienie nie uzależnienie..

Nie liczyłam, ale ogólnie kmoge powiedziec ze ta papka i tetrasyl, to leki przpiesane przezs dermatologa, dosc dobrego...niestety jest dosc drogi , bo bierze 140 zł za wizyte +oczywiscie cena lekow, z tym, ze leki przepisane przez niego nie są już tak drogie...
Ogólnie jesli chodzi o ceny witamin...to nie są drogie, drożdzowe tabletki kosztują ok 10 zł a straczja ana caly miesiac, wit AE, cynk też grosze.
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.