Co się robi po wyrwaniu zęba? (pytanie do eksperta) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-08-12, 13:14   #1
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Question

Co się robi po wyrwaniu zęba? (pytanie do eksperta)


Witam serdecznie!

Zastanawiam się, jakie możliwości mam po wyrwaniu zęba?
Słyszałam o sztyftach, koronkach, implantach na zatrzaski... czy jest coś jeszcze?

Chciałabym prosić naszą ekspertkę o omówienie tych metod, z różnicami i szacunkowymi kosztami. Słyszałam że do niektórych z nich potrzeba zostawić korzeń, a niektóre są robionę pod narkozą -czy to prawda?
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-12, 20:20   #2
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Co się robi po wyrwaniu zęba? (pytanie do eksperta)

Po usunięciu zęba jego brak można uzupełnić poprzez wszczepienie implantu, który spełnia rolę korzenia zęba, na którym osadza się koronę protetyczną zastępującą utracony ząb. Brakujący ząb może być uzupełniony przez założenie mostu. Takie rozwiązanie wymaga koronowania dwóch zębów filarowych (po każdej stronie zęba brakującego) i dowieszeniu między tymi koronowanymi zębami, korony brakującego zęba.

Jeżeli mówimy o usuniętym zębie, to polega to na jego całkowitym usunięciu łącznie z korzeniem zęba.

W sytuacjach całkowitego lub bardzo znacznego zniszczenia korony zęba, a równocześnie z prawidłowo przeleczonym korzeniem może on służyc do wykonania tzw. wkładu korzeniowo-koronowego, na którym osadza się koronę protetyczną.

Zarówno leczenie chirurgiczne - implantacja, jak i dalsze leczenie protetyczne nie jest wykonywane w narkozie. Tego rodzaju zabiegi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, które gwarantuje ich całkowitą bezbolesność.

Bardzo jest mi trudno podawać koszty leczenia chirurgicznego i protetycznego. Orientacyjnie mogę powiedzieć, że np. koszt jednego implantu waha się od 5-7 tysięcy złotych. Natomiast prace protetyczne takie jak korony, mosty itp. są cenowo bardzo zróżnicowane, ponieważ ich cena zależy między innymi od materiału z jakich są wykonywane (porcelana, cyrkon, złoto). Zatem na temat cen można uzyskać pełną informację w każdym gabinecie stomatologicznym, który wykonuje tego rodzaju zabiegi.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.