Schudłam 20 kg:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-28, 18:51   #1
asya_slodka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 15
Smile

Schudłam 20 kg:)


Wiele lat miała nadwagę ale któregoś razu zabrałam się za siebie. Zaczęło się od wizyty u dietetyczki. Przy wzroście 165 ważyłam 76 kg. Była to moja najwyższa waga jaką niestety osiągnęłam. Stosowanie diety, która ustawiła moja dietetyczka nie dało żadnych efektów. Dlatego zrezygnowałam z tego. Któregoś dnia coś we mnie pękło i z dnia na dzień zerwałam z wszystkimi moimi nawykami żywieniowymi. Zawsze byłam gruba choć rodzice nigdy nie pozwalali mi jeść chipsów, chrupek itp. Wiele lat tańczyłam i byłam aktywna fizycznie jednak moja waga rosła. Postanowiłam, ze muszę coś z sobą zrobić. Gdy patrzyłam w lustro czułam obrzydzenie i ogromny wstyd. Zawsze w klasie byłam najgrubsza. Na początku było ciężko. Rano gdy wstawałam zawsze piłam szklankę wody. Na śniadanie jadłam małą kromkę chleba bez masła z szynka i warzywami lub z serem białym. Do szkoły zawsze brałam zapas warzyw skrojonych w paseczki(ogórek, papryka, kalarepa, seler, pomidor, marchew) oraz butelkę wody, która stała się dla mnie podstawą. Po powrocie jadłam obiad. Odstawiłam wszystkie smażone potrawy, sosy, gęste zupy. jadłam kaszę gryczaną, jęczmienną, rybę lub kurczaka gotowaną na parze. Kolacja to zazwyczaj była kromka ciemnego pieczywa oczywiście bez masła. Odstawiłam wszelkie słodycze, cukier. Codziennie wieczorem chodziłam biegać. Od pierwszego dnia biegałam godzinę, starałam się trzymać stałe tempo. Na początku nie widziałam efektów. A pod koniec tygodnia czułam się wycieńczona. Któregoś dnia stanęłam na wadze i przeżyłam szok. Waga spadła w dół. To dało mi nadzieję, ze mi się uda osiągnąć cel. Dzisiaj ważę 56 kilogramów. I waga utrzymuje mi się już kilka miesięcy.Ludzie na ulicy nie poznają mnie, a Ci co przez wiele lat mi dogryzali teraz nie mogą uwierzyć, ze mi się udało. Poczułam się lepiej ale ostatnio postanowiłam że chciałabym zrzucić jeszcze 5 kilogramów, jednak nie wiem jak za to się zabrać. Jakoś nie mam motywacji. Osoba bliska dla mnie mówi ze to niekonieczne ale ja chciałabym pozbyć się nadmiaru tłuszczu z ud i pośladków, bo czuję że jeszcze trochę brakuje mi do osiągnięcia fajnej sylwetki.. Może któraś z dziewczyn doradzi mi jakieś fajne ćwiczenia które pomogą mi odchudzić uda i pośladki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Desktop.jpg (112,5 KB, 451 załadowań)
asya_slodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 19:06   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Schudłam 20 kg:)

Może Ewa Chodakowska?
Ma fajne ćwiczenia,

Wyglądasz dobrze, nie musisz gubić. Zresztą pamietaj że tłuszcz gubi sie z całego ciała, a jezeli wykonujesz cwiczenia na dane partie ciała to wzmacniasz i wyrabiasz sobie tam mięsnie.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 13:36   #3
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Schudłam 20 kg:)

akurat mam zastoj w diecie , i juz mialam sie poddac ale po przeczytaniu Twojego postu powrocila mi motywacja

Wygladasz slicznie, chociaz wczesniej wcale nie wygladalas zle, widac ,ze masz proprcjonalna sylwetke.

Co do cwiczen polecam jillian micheals, zuzane light ( na u tube), cwiczenia silowe.
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.