Emigracja do ciepłych krajów - Europa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-12, 17:55   #1
Qwerty28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2

Emigracja do ciepłych krajów - Europa


Cześć!



Czy jest wśród Was ktoś, kto mieszka lub zna osoby mieszkające na stałe w Portugalii, na hiszpańskim wybrzeżu, Balearach lub Wyspach Kanaryjskich? A może Malcie lub Krecie? Chciałbym na stałe wyprowadzić się tam, gdzie jest ciepło, ludzie są uśmiechnięci i co rano można pójść na plażę posurfowac... Jeśli któraś z Was emigrowala na stałe do ciepłych krajów, chętnie poproszę o odpowiedź na kilka pytań
Qwerty28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 10:06   #2
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: Emigracja do ciepłych krajów - Europa

A umiesz cos, znasz jakis konkretny jezyk, byles/as juz gdzies chocby na wczasach, interesujesz sie kultura danego kraju lub regionu?

Czy to tylko takie widzimisie, pojade tam gdzie jest cieplo i bedzie git?
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 00:03   #3
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Emigracja do ciepłych krajów - Europa

Ja miałam podobny plan wyjazdu i głównym jego celem była nauka języka hiszpańskiego. Znam parę osób, które wyjeżdżały na kontakty do pracy po angielsku (biurowej, nie sezonowej), więc również zaczęłam szukać takiej pracy. Przyznam, że dużego problemu z tym nie ma, ale proponowane stawki są według mnie niskie jak na warunki utrzymania np. w Barcelonie. Rozmawiałam również ze swoją lektorką z hiszpańskiego i przyznała, że sama wyjechała z Madrytu, bo ma w Polsce lepsze warunki pracy tzn. zarobki w stosunku do kosztów życia.
Swoje plany wyjazdowe muszę przerzucić na inny kraj, chociaż cały czas marzy mi się ta Hiszpania. Jednak wolę żyć na normalnym poziomie niż tylko mieć słońce, ale martwić się jak przeżyć kolejny miesiąc. Co kto lubi
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 06:21   #4
Qwerty28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Emigracja do ciepłych krajów - Europa

Czyli nie mieszkalas w Hiszpanii? Szkoda, że Twoje marzenie się nie spełniło. Wątek zawodowy mnie osobiście nie interesuje - pracy tam nie zamierzam szukać. I jeśli Barcelona, to chyba bardziej okolice, żeby było mniej ludzi i lepsze plaże

---------- Dopisano o 07:21 ---------- Poprzedni post napisano o 07:15 ----------

Już hejt? Tak szybko? Ale cebula. No to jak już się wyzyles, dowaliles, uświadomiłes grzecznie, że debil, to wracamy do pytania - mieszkasz gdzieś, możesz doradzić? Czy tak tylko, komentujesz dla przyjemności? A odpowiadając na twoje pytanie: Nie muszę znać języka, kraju itd. żeby tam mieszkać. Moje widzimisię to poranny surfing i mieszkanie z widokiem na morze. Wcześniej była Tajlandia i Malezja, teraz chce coś bliżej domu. Coś wiesz?
Qwerty28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 16:56   #5
monloug
Raczkowanie
 
Avatar monloug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: happyland
Wiadomości: 68
Dot.: Emigracja do ciepłych krajów - Europa

Ja mieszkam na południu Hiszpanii. Co byś chciała wiedzieć?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
monloug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 19:09   #6
misstwentysomething
misstwentysomething
 
Avatar misstwentysomething
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 18
Dot.: Emigracja do ciepłych krajów - Europa

Ja obecnie mieszkam w Londynie, ale mieszkalam 2 lata w Kalifornii i juz brakuje mi cieplego miejsca, pozytywnych ludzi dookola i sloneczka kazdego dnia. Nie moge narzekac bardzo na Londyn ale nie pogardzilabym przeprowadzka do Barcelony, ktora jest przepiekna!
__________________
Zapraszam na bloga lifestylowe o zyciu i studiach w Kalifornii i Londynie www.misstwentysomething.com
misstwentysomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 05:20   #7
yvonnedea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków / Chania
Wiadomości: 51
Dot.: Emigracja do ciepłych krajów - Europa

Cytat:
Napisane przez Qwerty28 Pokaż wiadomość
Cześć!



Czy jest wśród Was ktoś, kto mieszka lub zna osoby mieszkające na stałe w Portugalii, na hiszpańskim wybrzeżu, Balearach lub Wyspach Kanaryjskich? A może Malcie lub Krecie? Chciałbym na stałe wyprowadzić się tam, gdzie jest ciepło, ludzie są uśmiechnięci i co rano można pójść na plażę posurfowac... Jeśli któraś z Was emigrowala na stałe do ciepłych krajów, chętnie poproszę o odpowiedź na kilka pytań
Niedawno wróciłam z Krety, mieszkałam tam 1.5 roku, pytaj śmiało o co chcesz.
Teraz wyjeżdżam do Hiszpanii szukać szczęścia, mam nadzieje, że wyjdzie :P
__________________
Wystarczająco dorosła, żeby wiedzieć jak powinno się postępować
Jednocześnie wystarczająco młoda, żeby i tak robić wszystko po swojemu...
yvonnedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-23 06:20:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.