guzek/narośl w okolicach łona - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-09, 22:35   #31
chiefowa
Raczkowanie
 
Avatar chiefowa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
Dot.: narośl przy odbycie- Pomocy!!

Wydaje mi się Persefono, że Twoje podejrzenia mogą być słuszne, w każdym razie nie zwlekaj i idź z tym do lekarza. na początek proponuję rodzinnego, on w razie konieczności da Ci skierowanie do odpowiedniego specjalisty. Nie martw się na zapas, ja co prawda nie miałam nigdy hemoroidów, ale polegiwałam troszkę w szpitalu i z kobiecych opowieści o hemoroidach mogę przypuszczać, ze to właśnie to dziadostwo Cie dopadło. Możesz ewentualnie na początek udać sie do apteki, powiedzieć farmaceucie o co chodzi, wiem, ze a hemoroidy są czopki i chyba jakieś maści. Ale nie ulega watpliwości, że do specjalisty musisz się udac. Powodzenia.
chiefowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 07:33   #32
Persefona1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 13
Dot.: narośl przy odbycie- Pomocy!!

no na razie mam kremik a i środe i tak ide do ginekologa wiec się go wypytam co i jak. Wiem ze on nie od tego jest no ale w koncu lekarz. Czy to możliwe zebym miala hemoroidy w wieku 18 lat??
Persefona1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 08:12   #33
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Wink Dot.: narośl przy odbycie- Pomocy!!

Można mieć hemoridy nawet w wieku 18 lat. Tez miałam to świństwo... Ale smarowałam i nie ma Miałam identycznie jak Ty... Ból przy poruszaniu, siadaniu... Hemoridy to wychodzące zyły... Mogą pęknąc ale to musiało by być bardzo wysokie stadium... Tak mi się wydaje
kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 17:22   #34
Persefona1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 13
Dot.: narośl przy odbycie- Pomocy!!

od wczoraj smaruje się kremem i juz tak nie boli jak na poczatku. Dzieki za pocieszenie, od razu mi sie lżej na duchu zrobilo
mam tylko nadzieje ze nie pęknie
Persefona1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 17:37   #35
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: narośl przy odbycie- Pomocy!!

Ja mialam hemoroidy.

Nigdy nie poszlam z tym do lekarza, bo po prostu sie wstydzilam.

Smarowalam sie doraznie Proctoglyvenolem czy jakos tak, bo mnie to tez momentami swedzialo, a po tej masci przechodzilo.

Dopiero gdy bylam w ciazy i dopadly mnie okropne zaparcia, pod wplywem nacisku/wysilku zaczelo mi to delikatnie krwawic, wiec powiedzialam o tym ginekologowi prowadzacemu moja ciaze.

Dostalam wtedy masc, ktora stosuje sie zewnetrzenie i wewnetrznie. Zewn. gdy swedzi i boli, a wewnet. tuz przed wyproznieniem, zeby byl poslizg zeby nic nie tarlo itp.

Po roku dzieki tym masciom samo zniklo
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 17:42   #36
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: narośl przy odbycie- Pomocy!!

Najlepiej idź do lekarza jak najszybciej mozesz iść do moze chuirurga proktologa on na pewno Ci pomoze.Nie denerwuj się na zapas bo to może jakiś wrzód może himoroida a może jakis tzw kaszak z przeziebiena powstały

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 18:28   #37
Persefona1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 13
Dot.: narośl przy odbycie- Pomocy!!

to znaczy ze moge go miec do konca zycia?????????????? a jak ktoś to zobaczy?? jeju...troche sie wstydze isc do jakiegos lekarza...jak bede u ginekologa w czwartek to zapytam co i jak bo on i tak siła rzeczy to zobaczy. To coś ma czarne przebarwienie w jednym miescu. Czy wasze hemoroidy tez tak miały?
Persefona1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 18:13   #38
chinka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Wargi sromowe

Mam pytanie!!! od jakiegos czasu na moich wargach sromowych wyskoczyly jakies wyrosla.bylam u ginekologa stwierdzil ze to od wydzileliny,przepisal mi clotrimazol w masci,gynalgin,a do podmywania nadmanganian potasu.a po wybraniu tegoi mialam zastosowac lactovaginal,,,,minelo 2 tyg a ja nadal to mam co to moze byc???
chinka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 19:18   #39
159
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: do dr

wczoraj wyskoczylo mi cos na wargach sromowych.. taka gorka.. swedzialo i chcialam zobaczyc co to jest.. jak dotknelam to bolalo.. twarde nawet.. nie wiem co to moze byc.. ratunku.. co mam zrobic czekac az sie zagoi? pomozcie..
159 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 19:20   #40
159
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: do dr

czy to mozliwe ze to od wydzieliny? moze mamy to samo..
159 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 19:02   #41
chinka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: do dr

ja to nie wiem nikt mi tu nie pomoze????nikt z was nei am takich objawow(( czyta w ogole ktos te pytania???
chinka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 19:09   #42
chinka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: do dr

do 159
sluchaj mnie te wyrosla jak dotykam nie bola ale sa miekkie w dotyku dziwna sparawa a gineklodzodzy ni cnie pomagaja ja to nie wiem sami nei wiedza co mi jest jakos nie wierze ze to od wydzieliny.......
chinka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 19:30   #43
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: do dr

ja czytam te pytania, ale niestety nie jestem w stanie nic powiedziec. nigdy nie mialam czegos takiego ani nie slyszalam o podobnym przypadku
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:00   #44
Allana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 77
Dot.: do dr

.

Edytowane przez Allana
Czas edycji: 2012-11-19 o 06:46
Allana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 23:39   #45
azylek
Raczkowanie
 
Avatar azylek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 106
Dot.: Wargi sromowe

niekiedy pojawia sie taka narosl i nie jest to grozne. kolezanka ostatnio byla u ginekologa i okazalo sie ze tez ma taki "guzek" na wargach sromowych. lekarz powiedz ze to normalne ze czasami takie guzki sie pojawiaja i ma to tez smarowac, chyba ze idzie to juz w kierunku zakazenia jakiegos wtedy to inna historia, dlatego trzeba isc z tym do specjalisty by to dokladnie zbadal, bo iwecie kobiety ze my takich spraw bagatelizowac nie mozemy absolutnie! skoro zapisala CI lactovaginal to musi to miec zwiazek z zapaleniem grzybopodobnym, gdyz znam ten lek. tylk odziwne bo stosuje sie go do wewnatrz - chyba ze jest jeszcze jakas masc tego typu. nic sie nie denrwuj bedzie dobrze, tylko musisz przestrzegac polecen lekarza i utrzymywac niezwykla higiene ( czasami takie rzeczy "wyskakuja" niezaleznie od nas - to moze byc sprawa genetyczna) pozdraiwam papa
__________________
... Zabijasz każdą minutę ciszy...gdy pragnę mówić a Ty nie slyszysz ...

Karmah - Just Be Good To Me
azylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 10:14   #46
chinka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wargi sromowe

Dziekuje kobietki za odpowiedzi!! juz myslalam ze nikt nie czyta tego. Pozdrawiam
chinka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 18:18   #47
m...m
Raczkowanie
 
Avatar m...m
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 47
GG do m...m
Dot.: Wargi sromowe

Jeśli leki od lekarza ginekologa nie pomagają to mogą to byc tak zwane brodawki płaskie (wygląda to mniej więcej tak : nie bolą, są to takie jakby ciemniejsze narośla, praktycznie zawsze występuje ich po kilka, kilkanaście)
Jeśli lekarz nie stwierdził stanu zapalnego, czy grzybicy to radze wybrać sie do dermatologa.
m...m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 10:25   #48
chinka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wargi sromowe

O mamo brodawki płaskie a to jest jakies grozne??? opis by sie zgadzal mam ich pare i nie bola...Ginekolog powiedzial ze mam stan zapalny i ze mam patogennna wydzieline i drazni ona wargi sromowe i dlatego to sie utworzyo....ja juz nic nie wiem, lece jak najszybciej do lekarza...
chinka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 11:43   #49
mabuj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: Wargi sromowe

jeśli współżyłyście seks. bez zabezpieczenia do rozwazenia jest choroba przemoszona tą drogą- infekcji brodawczakiem czyli kłykciny kończyste.
Wiem, że w Klinice dermatologii na KOszykowej sie tym zajmuja w Warszawie
przyjecia u wenerologa
mabuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-13, 12:03   #50
m...m
Raczkowanie
 
Avatar m...m
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 47
GG do m...m
Dot.: Wargi sromowe

To nie jest groźne... Więc jeśli to, to o czym pisałam to nie ma powodu do obaw. Jedyny problem jest taki, że czasem leczenia dość długo trwa. Polega ona na smarowniu sie dwoma maściami na zmiane. Jednak diagnoze może potwierdzić tylko lekarz dermatolog.
m...m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 10:03   #51
chinka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wargi sromowe

A czy te klykciny konczyste to sa jakies grozne??? Wspolzylam pare razy bez zabezpieczenia ale odkad zauwazylam ze to mam to zabezpieczam sie...Ajak sie je leczy??? zalamalm sie teraz naprawde(
chinka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 11:05   #52
chinka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wargi sromowe

do diaska mial ktos te klykciny???czytalam troch eo tym n aintenecie i by sie zgadzalo.dziewczynki pomozcie blagam, do jakiego lekarza w ogole ztym???
chinka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 11:55   #53
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: Wargi sromowe

Udaj sie do ginekologa lub wenerologa. Ginekolog najlepiej ze specjalizacja z chorob wirusowych.
Te narosla to faktycznie moga byc klykciny. Moga ale nie musze byc one objawem zakazenia wirusem HPV,ktory generalnie grozny nie jest, ale dwie z jego odmian, pomiedzy kilkunastoma, sa przyczyna powstawania raka szyjki macicy.Nawet jesli to hpv-nie wpadaj w panike - to wcale nie jest rownoznaczne z tym, ze bedzieszmiala raka.Przy wizycie u ginekologa wykonaj koneicznie cytologie i powtarzaj ja czesto.Jesli to hpv,to brodawki te mozna usuwac na kilka sposobow.Sposobami rpzynoszacymi najlepsze rezultaty sa usuwanie ich laserem badz wymrazanie cieklym azotem-wszystko oczywiscie u lekarza. Zanim jednak wpadniesz w panike udaj sie do lekarza, bo niestety zadnej choroby nei da sie stwierdzic przez internet. Pozdrawiam i zycze zdrowia
knotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:36   #54
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Wargi sromowe

Mi kiedys uroslo takie cos i bolalo. No i poszlam do zwyklego lekarza pediatry, popatrzyla na to i powiedziala, ze mam ropien i nie jest on grozny, przepisala mi swietna masc Mupirox posmarowalam sie nia gora 2 razy i zniklo Teraz ta masc stosuje czasami jak wyskoczy mi jakis pryszcz ;]
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 13:05   #55
chinka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wargi sromowe

Dziekuje knotie troszke mnie pocieszylas! Musze sie wybrac do dobrego specjalisty, mam nadzije ze wyzdrowieje z tego.Pozdrawiam goraco
chinka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 00:32   #56
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Wargi sromowe

Cytat:
Napisane przez chinka1985
Dziekuje knotie troszke mnie pocieszylas! Musze sie wybrac do dobrego specjalisty, mam nadzije ze wyzdrowieje z tego.Pozdrawiam goraco

Witam Cie!!!
I co bylas u tego dermatologa i okazalo sie ze byly to klykciny?
Mam nadzieje ze czujesz sie juz dobrze
Pozdrawiam
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 07:19   #57
aneta_t15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8
Dot.: Wargi sromowe

ja mam troche inny problem... kiedys zauwazyłam ze jedna warga sromowa dokładnie lewa jest wieksza niz prawa nigdy mi to nie przeszkadzało,ale wczoraj po dosyc długich pieszczotach oralnych ta większa warga tak napuchła ze wygladała jakby jakis dodatkowy ogran...robiłam zimne okłady by troche zniwelowac opuchlizne dzisiaj jest troszke mniejsza ale nadal mnie przeraza swą wielkosia..nigdy tak mi sie nie robiło,ale czy mozliwe jest ze zostało to wywołane zbyt długotrawyłmi pieszczotami?? prosze pomózcie
aneta_t15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 08:05   #58
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Wargi sromowe

oj to może wróc do niego z powrotem a jak nie to może idź do innego lekarza co?


asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 10:16   #59
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Wargi sromowe

Cytat:
Napisane przez asia26
oj to może wróc do niego z powrotem a jak nie to może idź do innego lekarza co?


asia26
Asiu.. Zanim napiszesz odpowiedź spróbuj chociaż przejrzeć cały wątek, ale spójrz na datę założenia wątku, bo Twoja wypowiedź jest trochę nie na temat..
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 13:19   #60
chinka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wargi sromowe

Witajcie! bylam juz u wenerologa okazlo sie ze to klykciny konczyste lekarz przepisal mi do podmywania jakies g... ale jakos nic nie pomaga nie znikaja kazal mi sie zglosic na kontrole po 3 tyg, mina we wt.Czy ktoras z was je miala???czy s ajakies domowe sposoby na usuniecie ich??szlag mnie juz trafia z tym pomozcie dzieczynki blagam
chinka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.