Jak zwalczyć perfekcjonizm w nauce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-11, 15:36   #1
Giardia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 20

Jak zwalczyć perfekcjonizm w nauce


Cześć. Mam taki problem, mianowicie jestem za bardzo dokładna, wręcz perfekcyjna, gdy się uczę. Objawia się to tym, że gdy robię notatki ( a lubię się w ten sposób uczyć ) to kończy się to na przepisywaniu praktycznie całej książki. A , że jestem na medycynie to możecie sobie wyorbazić, że to raczej niewykonalne. Nie starcza mi zazwyczaj czasu, aby te notatki nawet przeczytać, a co gorsza nauczyć się wszystkiego co potrzeba. Potrafię coś planować bardzo dokładnie, a gdy coś sprawi , że moje plany musiałyby choćby odrobinę się przesunąć, często rezygnuję w ogóle z wykonania danej czynności. Tak mnie ta cecha we mnie denerwuje , że już nie mogę ze sobą wytrzymać.
Wiem, że gdy będzie tak dalej to ja tych studiów nie skończę Może macie jakieś rady jak z tym walczyć bo ja nie wiem już jak mam się na siebie nie denerwować. I ta wada to raczej kwestia charakteru, bo we wszystkim chciałabym być idealna...
Giardia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 08:12   #2
dzasq
Raczkowanie
 
Avatar dzasq
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów/Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Jak zwalczyć perfekcjonizm w nauce

Moze po prostu nie rób notatek, tylko ucz się z książek?
dzasq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 11:30   #3
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 143
Dot.: Jak zwalczyć perfekcjonizm w nauce

j.w. Ucz się z książek, może najpierw przeczytaj materiał i podkreśl najważniejsze rzeczy i tych rzeczy się ucz.
Znam dwie osoby, które próbowały robić notatki na medycynie, no i nie skończyły tych studiów...
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 13:17   #4
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak zwalczyć perfekcjonizm w nauce

Cytat:
Napisane przez Giardia Pokaż wiadomość
Objawia się to tym, że gdy robię notatki ( a lubię się w ten sposób uczyć ) to kończy się to na przepisywaniu praktycznie całej książki.
To nie perfekcjonizm, a raczej nieumiejętność robienia notatek. Kiedyś natknęłam się na metodę polegającą na przepisywaniu własnych notatek i streszczaniu ich tak aby dany temat, czy zagadnienie zmieścić na stronie A4. Może pomoże ci to przy pisaniu następnych i wychwyceniu tego co jest naprawdę ważne i ujęciu tego jak najkrócej.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 16:59   #5
Giardia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 20
Dot.: Jak zwalczyć perfekcjonizm w nauce

Cytat:
Napisane przez dzasq Pokaż wiadomość
Moze po prostu nie rób notatek, tylko ucz się z książek?
Wiesz, tylko ja już tak robiłam i wtedy nic nie pamiętałam, z tego co się nauczyłam :-(

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
To nie perfekcjonizm, a raczej nieumiejętność robienia notatek.
Na pewno jest dużo w tym racji, tylko ja przepisuję książki bo chciałabym wszystko umieć idealnie z książki i w tym moim zdaniem się objawia ten perfekcjonizm. Ale to, że nie umiem segregować rzeczy ważnych i ważniejszych to prawda.
Giardia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-13 17:59:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.