skóra "chropowata"/szorstka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-17, 11:38   #1
2407ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10

skóra "chropowata"/szorstka?


Witam.
Mam problem, a mianowicie chodzi o moją twarz.
Moja skóra nie jest gładka. Występują na niej takie jakby podskórne krotstki, na całej twarzy, najwięcej na czole. Dodatkowo mam bardzo rozszerzone pory na policzkach i wągry na nosie. Gdzie niegdzie pojawiają się od czasu do czasu większe pryszcze.

Czy znacie jakieś kremy, albo MASECZKI DOMOWEJ ROBOTY, z naturalnych składników, aby tę skórę wygładzić i pozbyć się tych krostek, które nie chcą wyjść na powaierzchnie, skóry a są pod nią?

Proszę o pomoc
dziękuję
2407ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 15:04   #2
bluexberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: skóra "chropowata"/szorstka?

Też miałam podskórne krostki, ale domowe sposoby na maseczki mi nie pomagały i poszłam na zabieg oczyszczania ultradźwiękami gdzie pory są po oczyszczeniu zamykane, żeby pozbyć się tych krostek, które już były, a później byłam u dermatologa i dostałam żel davercin i differin. Pierwszym smarowałam tylko miejsca w których mam te podskórne, dwa razy w tygodniu, i już nie wyskakują. Drugi pomógł mi na policzki i okolice nosa, bo miałam tam znaczną ilość trądziku. Wiadomo, że zmieniłam też kosmetyki na hipoalergiczne do skóry wrażliwej, żadnego zapychania porów tłustymi kremami i jest o nieeeeeeeeeeebo lepiej, nawet wspaniale . Z doborem kosmetyków pielęgnacyjnych pomogła mi ciocia kosmetyczka i naprawdę jestem z nich zadowolona . Nie używaj peelingów bo tylko podrażniają skórę, enzymatyczne też na dużo mi się nie przydały, dobra jest maseczka z szarej glinki z ziai, są dostępne w saszetkach
bluexberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 20:07   #3
2407ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: skóra "chropowata"/szorstka?

dzięki wielkie za odpowiedź!
niestety nie moge zrezygnować z peelingu, głównie na nosie, bo wtedy mega widoczne są moje wągry.

Możesz coś więcej powiedzieć na temat tego zabiegu?
2407ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 23:03   #4
bluexberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: skóra "chropowata"/szorstka?

znalazłam stronę gdzie mniej więcej opisują zabieg http://www.bodyconcept.pl/zabiegi-in...zczanie-twarzy , ogólnie boleć nie boli, tyle że te podskórne krostki miałam przebijane sterylna cienką jakby igiełką a później wszystkie pory były zamykane przez to urządzenie i miało też działanie antybakteryjne . Na koniec maseczka, wiadomo przez kilka godzin miałam zaczerwienioną twarz, ale na drugi dzień było już ok . Od tamtego czasu totalna zmiana w higienie twarzy, nie używam już ręczników, głównie tylko papierowe po myciu twarzy , chyba że mam specjalny mały osobno. Z kosmetyków pielęgnacyjnych mogę polecić Bielendę, używam żelu antybakteryjnego z tej firmy http://bielendaprofessional.pl/produ...-do-demakijazu

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

a po tym peelingu jest o wiele lepiej ? na jak długi czas masz "efekt", że jest lepiej i jakiego peelingu używasz ?
bluexberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 23:19   #5
2407ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: skóra "chropowata"/szorstka?

dziękuję



niestety peeling musze robić codziennie, nie znalazłam jeszcze takie z którego byłabym zadowolona na prawdę i na dłuższą mete byłyby widać efekty. Kiedyś był bardzo dobry z Ziaji, taki w czerwonej tubce, ale go wycofali już jakiś czas temu... Od tej pory poszukuję i poszukuję i nic specajlnego nie znalazłam. Na daną chwile mam Soraya, Beauty Therapy, Morelowy peeling antybakteryjny, mimo iż jest gruboziarnisty i nie sprawdza się u mnie zbyt dobrze, chociaż czytałam wiele pozytywnych opini na jego temat.


---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

czytałam, że łyżeczka unny sprawdza się bardzo dobrze na wągry, ale nie testowałam
2407ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 23:32   #6
bluexberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: skóra "chropowata"/szorstka?

Morelowy to chyba nawet wyrzuciłam.. Wydaje mi się, że tylko pogarszasz sprawę na nosie.. może jednak spróbuj peelingu enzymatycznego ? Po oczyszczeniu tylko jak mi się coś zaczyna robić to używam maseczki z tej szarej glinki i jest ok , a czasami zwykła głupota i wycisne, ale to też tylko namnażanie bakterii i pogarszanie sprawy :P
bluexberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 23:37   #7
2407ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: skóra "chropowata"/szorstka?

spróbuję zmienić ten peeling na enzymatyczny.
próbowałaś może jakieś kwasy? kwas glikolowy..? albo jakieś inne?
2407ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 23:40   #8
bluexberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: skóra "chropowata"/szorstka?

nieee, nie eksperymentowałam z żadnymi kwasami
bluexberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 12:46   #9
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: skóra "chropowata"/szorstka?

A jak się odżywiasz? Dieta ma duży wpływ na wygląd cery.
Proponuję też picie ziela bratka polnego, bardzo poprawia wygląd cery.
Picie zabitych wrzątkiem drożdży też może pomóc.

Ja na rozszerzone pory stosuję maseczki z drożdży, ogórka , białka kurzego ubitego na pianę.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.