sukienka na duży biust - odpowiedni fason, pomóżcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-06, 16:53   #1
kylieminogue
Raczkowanie
 
Avatar kylieminogue
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104

sukienka na duży biust - odpowiedni fason, pomóżcie!


Witajcie dziewczyny,
Szukam sukienki na Sylwka. Moim częstym problemem w doborze sukienki jest to, że jak już jest na mnie dobra to w biuście mam za ciasną, a jak w biuście mam dobrą to często jest za szeroka. Mam też bardzo wąską talię. Moje dotychczasowe sukienki są przeważnie wcięte w talii i rozkloszowane. Jest to najczęściej spotykany typ sukienki - gdziekolwiek idę do sklepu z sukienkami, wszędzie są takie właśnie modele.
Dziś byłam na targu w swoim mieście i weszłam do pewnego sklepu z sukienkami, znajdującego się przy targu. Od razu przymierzyłam sukienkę, która spodobała mi się z całego sklepu. Sprzedawczyni powiedziała, że jest to model dla kobiet, które mają duży biust, a wąski dół. Leżała na mnie niesamowicie. Byłam wręcz w szoku, bo jeszcze nigdy w żadnej sukience nie wyglądałam tak dobrze.
A wyglądała ona tak: W pasie była wcięta i podszyta czarnym paskiem z koronki lub jakiegoś innego materiału. Od pasa w dół była w kolorze czarnym, prosta i dopasowana (taka jak ołówkowe spódnice). Długością była do kolan. Oto zdjęcie, jak mniej - więcej wyglądała ta sukienka od pasa w dół https://www.google.pl/search?q=sukie...ml%3B590%3B885
Od pasa w górę była podszyta materiałem w kolorze ciepłego koralu. Pod szyją była wykończona kołnierzykiem z koralików. Od pasa w górę sukienka wyglądała jak na tym zdjęciu, z tym że kołnierzyk był z białych koralików a nie taki złoty jak tu https://www.google.pl/search?q=sukie...82%3B271%3B406 No i nie była tak wycięta u góry - była wycięta w miejscu gdzie powinny zaczynać się rękawy. Sukienka u góry była podobnie luźna jak na wskazanym zdjęciu i miała podobny kolor. A sam kołnierzyk wyglądał mniej - więcej tak https://www.google.pl/search?q=sukie...03%3B740%3B555
Mimo tego, iż leżała super nie mogłam jej kupić, po prostu nie mogłam. Nie dzierżę ciepłego koralu wpadającego w róż. Mam chłodny typ urody, a poza tym nawet nie przepadam za ciepłymi kolorami. Była też taka sukienka z górą w kolorze miętowym, ale niestety nie było mojego rozmiaru - 42. Oczywiście rozmiar zawyżony. Przeważnie mam rozmiar 40 (choć też mnie to dziwi, ale to może dlatego, że mam kształty). Ekspedientka była dla mnie niemiła, jak powiedziałam, że nie podoba mi się kolor tej sukienki i zdarła z niej metkę gdy chciałam zobaczyć, z jakiej jest firmy. Wiem jedynie tyle, że z polskiej. Bardzo zależy mi na tej sukience, tylko nie w tym kolorze. Po przyjściu do domu od razu zrobiłam przegląd w internecie, ale nawet nie mogłam znaleźć tego fasonu. Może Wy bardziej się orientujecie, jak nazywa się taki model i jakie firmy produkują tego typu sukienki ? Ja chyba oszalałam na jej punkcie, ale nie mogę kupić tego konkretnego koloru :/ Dlatego chciałabym znaleźć taką samą, bądź podobną ale w innym kolorze - np miętowym, tak jak sukienka o rozmiar mniejsza. Umiecie się rozeznać ? Usiłowałam dokładnie wytłumaczyć, jak ona wyglądała. Proszę, pomóżcie!

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------



---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/koralowa-szyf...yjnik,15213482

Edytowane przez kylieminogue
Czas edycji: 2014-12-06 o 16:55
kylieminogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 18:40   #2
Bayeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 100
Dot.: sukienka na duży biust - odpowiedni fason, pomóżcie!

Niestety, nie jestem w stanie Ci pomóc - ale tak sobie myślę, że może mogłabyś poprosić jakąś znajomą o pójście do sklepu "na zwiady" (ze wszystkich tych sukienek sprzedawczyni metek nie pozrywała ). Tak pewnie byłoby mimo wszystko najprościej.
Bayeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 19:08   #3
kylieminogue
Raczkowanie
 
Avatar kylieminogue
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104
Dot.: sukienka na duży biust - odpowiedni fason, pomóżcie!

Nie przejmijcie się tym linkiem, dodanym na dole. Dodałam go przez przypadek i nie mogłam usunąć.

Świetny pomysł, tylko trochę trudniej z realizacją. Te sukienki podobno przyszły latem i zostały tylko dwie - rozmiar 40 z kolorem miętowym oraz rozmiar 42 z jaskrawym koralem. Ta za mała nie miała metki, a ta dobra miała, ale została urwana więc też nie ma. A wiesz - niekoniecznie inne sukienki z tego sklepu są z tej samej firmy, więc będzie ciężko :/ Ale spróbuję kogoś namówić, żebym wiedziała że zrobiłam wszystko co mogłam.

Edytowane przez kylieminogue
Czas edycji: 2014-12-06 o 19:31
kylieminogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 17:34   #4
kylieminogue
Raczkowanie
 
Avatar kylieminogue
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104
Dot.: sukienka na duży biust - odpowiedni fason, pomóżcie!

Nikt nie wie, jak może nazywać się ten krój ?
kylieminogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 18:24   #5
lennax
Raczkowanie
 
Avatar lennax
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 141
Dot.: sukienka na duży biust - odpowiedni fason, pomóżcie!

Może tutaj coś znajdziesz? Jest spory wybór sukienek na sylwestra, studniówkę czy wesele http://elitebutik.pl/pl/c/Sukienki-/90

Po wpisaniu kodu RETROMODERNA dodatkowo rabat 20% na wszystkie sukienki.

Z rabatu można skorzystać do 31.12.2014r. do godz. 22.00.
__________________
lennax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-11 19:24:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.