Dieta antytrądzikowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-19, 12:34   #1
pablorozwoj1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Cool

Dieta antytrądzikowa


Cześć, chcę się dowiedzieć od osób, które się znają na pokarmach i ich indeksach itp. co jest najgorszego dla trądziku a co najlepszego, przykład:
Ostatnio zjadłem pizze+cola i od razu wysyp jak nigdy, aktualnie mam dobrą twarz natomiast psychika robi swoje i chciał bym mieć "normalną"więc postanowiłem że zrezygnuję z najgorszych rzeczy bo na dietę jestem za słaby

Napiszcie co jest najgorsze bo np. ostatnio słyszałem że nawet chleb nie jest za dobry...
W moim przypadku jak zobaczyłem to o dziwo po alkoholu jest ok ale słodkości robią pogrom.

Tak więc bardzo proszę doświadczone osoby aby napisały co jest najgorsze i czego się wyrzec aby mieć jeszcze lepsze życie, dzięki dziewczyny buźka.
pablorozwoj1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 18:19   #2
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Dieta antytrądzikowa

W pewnym sensie to też zależy od osoby i organizmu, bo ktoś może się zmagać z nietolerancją pokarmową. Ja mogę się tylko podzielić tym, co mi na pewno szkodzi.

Między innymi na pewno: ser żółty, majonez, musztarda, ketchup, masło/margaryna, chipsy, ostre rzeczy (te te najgorsze chyba), inne sery, mleko, wszelkie słodycze, białe pieczywo, potrawy smażone (to z tej złej, ale trochę mniej szkodliwej grupy).

Tylko, że ja w kilku wypadkach nie potrafię ocenić, bo nie piję alkoholu w ogóle, słodzonych napoi też nie i soków też nie, tylko wodę, tak samo jak wielu rzeczy nie jem od dawna - to już dawno było w sumie dla zdrowia, a nie ze względu na trądzik. Na składy też radzę uważać - warto czasem poczytać.
Poza tym na pewno szkodzą papierosy, widzę po tym, jak moja matka przerzuciła się na e-papierosy i już nie śmierdzi w mieszkaniu, i ja mam lepszą skórę i ona sama też.

Poza tym, możliwe, że o czymś zapomniałam, ale teraz nie umiem już skojarzyć. Dużo osób też na pomidory narzeka, ale moim zdaniem to akurat musi być nietolerancja na nie i już. Ja najwięcej jem bananów i jabłek (teraz też brzoskwiń, to w kilogramach) i jest w porządku, a wiele osób na nie nawet potrafi narzekać. Poza tym zauważyłam, że mimo wszystko lepiej jest jak jem trochę mniej owoców, a bardzo dużo tłustych ryb, jak karp, czy łosoś (ale to trudne do zrealizowania, i kosztowne). Ostatnim razem to ja na święta nic nie miałam na twarzy, a jadłam właśnie prawie same ryby, a na drugim miejscu owoce (może ze trzy) i nic poza tym.

Chciałam też zauważyć, iż są osoby, które niby w ogóle nie reagują na zmianę diety, ale dla mnie to niemożliwe, po prostu musiały to robić (próbować) za krótko, albo miały nawet większy wysyp, bo kiedy organizm mógł i nie był dodatkowo obciążany to pozbywał się wszystkiego co najgorsze i nagromadziło się przez lata. Ja sama przez cały rok nie jadłam w ogóle słodyczy, chleba (nawet razowego) i mleka i po mniej-więcej tym czasie zauważyłam duże zmiany. Wcześniej wysypu nie miałam, po prostu coś wyskakiwało tak jak zawsze, a później coraz mniej.

Edytowane przez Figula94
Czas edycji: 2013-08-19 o 18:25
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 18:47   #3
Monia150
Przyczajenie
 
Avatar Monia150
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Woj. Opolskie
Wiadomości: 17
Dot.: Dieta antytrądzikowa

Nie jestem ekspertem ale wiem z doświadczenia, że mi na przykład szkodzi czekolada, słodycze (w małych ilościach nie, ale gdy zjem więcej to zawsze mi coś wyskoczy na drugi dzień ), tak samo chipsy, napoje gazowane i ostre potrawy, przyprawy.. Zastanawia mnie czy od kawy też może coś wyskoczyć..? Wie ktoś może ? Bo pije 2/3 kawy dziennie, i nie ma dnia żeby mi coś nowego nie wyskoczyło tzn małe krostki ale i one mnie denerwują
A jeśli chodzi o alkohol to on jest moim zdaniem neutralny dla trądziku bo nigdy nie zauważyłam żeby zbytnio po nim mi wyskoczyły jakieś pryszcze, ale to też zależy od organizmu jak reaguje, tak jak napisała wcześniej Figula94.
Monia150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 18:49   #4
pablorozwoj1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Cool Dot.: Dieta antytrądzikowa

Dzięki wielkie za post, mam nadzieję że temat zrobi się ciekawy/popularny gdyż ze swojego doświadczenia widzę że dieta to naprawdę ważna sprawa.
Niestety ale na całkowitą dietę nie dam rady natomiast chcę się pozbyć bądź przetestować pozbycie się niektórych a najlepiej tych "najgorszych" pokarmów.
Ja po sobie zauważyłem że również białe pieczywo nie jest za dobre dla cery, myślę że to przez te wszystkie spulchniacze dodatki itp., przez niedługi okres bo ok 10dni jadłem sam ciemny chleb i czułem się o wiele lepiej ale dawniej myślałem że to dobry nastrój/pogoda
Aktualnie tak jak w/w szukam tych najgorszych i najlepszych produktów.
Do tych najlepszych myślę że można dodać cytrynę, marchewkę.

Figula napisałaś o tych złych rzeczach napisz też o tych dobrych, swoich najlepszych
pablorozwoj1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 18:50   #5
SzukamInspiracji
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Dot.: Dieta antytrądzikowa

Nasze ciało to laboratorium chemiczne, więc wszystko ma wpływ na naszą cerę. Uważam, że świadome żywienie to podstawa, bo człowiek nawet nie wie jak wiele rzeczy ma wpływ na to jak wygląda nasza twarz, włosy, czy paznokcie. Do rzeczy, jakiś czas temu odkryłam wpływ zakwaszenia organizmu, między innymi na stan cery. Jeśli spożywamy zbyt duże ilości produktów kwasotwórczych (białka zwierzęce, węglowodany, tłuszcz, kawa, czarna herbata, alkohol, nikotyna itp. itd.) organizm się zakwasza. O tym zakwaszeniu warto poczytać w sieci, bo ma on wpływ na wiele innych rzeczy. Reasumując, wyeliminuj z diety to o czym pisałam wyżej, a zobaczysz różnicę. Pizza to węglowodany, pepsi, cola itp zawierają dużo cukrów. Odpuść sobie jogurty, mleko, lody, a już zobaczysz różnicę. Ważne żeby zrównoważyć dietę, ale węglowodany zminimalizować.
__________________
MAGIA JEDZENIA
http://magiajedzenia.blogspot.com
SzukamInspiracji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:14   #6
Goch1986
Raczkowanie
 
Avatar Goch1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 43
Dot.: Dieta antytrądzikowa

Na właśnym przykładzie mogę potwierdzić, że najbardziej szkodliwe dla mojej skóry były: zbyt pikantne potrawy oraz tradycyjne papierosy. O ile pikantne potrawy mogłam jakoś odstawić oraz zmniejszyć ilość dodawanych ostrych składników, o tyle z paleniem było dużo gorzej, bo nie tak łatwo jest rzucić palenie, nawet gdy trądzik staje się coraz bardziej widoczny i masz świadomość, że to wina fajek. Ja w końcu po prostu zdecydowałam się kupić e-papierosa i to uratowało mnie przed całkowitym popsuciem sobie cery. Teraz jest o wiele lepiej, skóra wygląda ładnie, powoli wraca do normalnego kolorytu i stanu.
Goch1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 17:18   #7
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Dieta antytrądzikowa

Mi szkodzi czekolada Milka (po innych jest w miare ok) i czipsy. Fast foody raczej mi nie szkodzą.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 18:39   #8
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Dieta antytrądzikowa

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Mi szkodzi czekolada Milka (po innych jest w miare ok) i czipsy. Fast foody raczej mi nie szkodzą.
Też słyszałam, że Milka jest najgorsza na skórę, dlatego jej unikam, poza tym nie lubię za bardzo na szczęście.

Co do tych dobrych rzeczy to już o rybach pisałam. I może sobie wmawiam, ale migdały też wżeram na cerę i mam wrażenie, że jest po nich lepiej, bo mają dużo cynku...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.