Konsystencja kremu a jego zdolność do zapychania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-05, 17:27   #1
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956

Konsystencja kremu a jego zdolność do zapychania


Witam!

Umieszczam ten wątek na biochemii, ponieważ jakkolwiek by było - dotyczy składu i działania kosmetyków.

Czy zauważyłyście zależność między konsystencją kremu, a jego działaniem? Ja ostatnio z pewnym zdumieniem odkryłam, że nie zapychają mnie w ogóle specyfiki o tłustej, świecącej na skórze konsystencji, natomiast zbite matowe mazie - a owszem.

Macie podobnie? Czy ma to związek z budową chemiczną substancji, czy to przypadek?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 17:46   #2
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Konsystencja kremu a jego zdolność do zapychania

Mnie zapychaja:
tlusciochy
woskowate kremy

Nie zapychaja:
kremy o konsystencji mleczka

Oczywiscie nie jest to regula bo czasami i mleczka mnie zapychaja.Jednak unikam woskowatych tlustych kremow(Weleda i Hauschka nie dla mnie).
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 18:21   #3
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Konsystencja kremu a jego zdolność do zapychania

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Witam!

Umieszczam ten wątek na biochemii, ponieważ jakkolwiek by było - dotyczy składu i działania kosmetyków.

Czy zauważyłyście zależność między konsystencją kremu, a jego działaniem? Ja ostatnio z pewnym zdumieniem odkryłam, że nie zapychają mnie w ogóle specyfiki o tłustej, świecącej na skórze konsystencji, natomiast zbite matowe mazie - a owszem.

Macie podobnie? Czy ma to związek z budową chemiczną substancji, czy to przypadek?

Pomiedzy konsystencja kremu a jego dzialaniem roznica bywa ale wszystko zalezy od tego jakie skladniki sa uzyte oraz od Naszej cery-poniewaz jezeli masz sklonnosc do zapychania przez konkretne skladniki to jasne stanie sie,ze znajdzie to odbicie podczas uzywania.

Druga sprawa jest dobor produktow pod katem cery i nie ma w tym nic dziwnego,bo wymagania skory tez sa bardzo wazne- ato juz indywidualne preferencje.

A watek o podobnej tematyce byl/jest

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=86424



i w sumie w watku redakcyjnym sa tez odnosniki

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193357

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 23:34   #4
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Konsystencja kremu a jego zdolność do zapychania

Dzięki Wam za odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
A watek o podobnej tematyce byl/jest

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=86424
Znam ten wątek, sama się w nim wypowiadałam. Nie umieściłam mojej wiadomości w nim, ponieważ uznałam, że znacząco różni się treścią: mnie nie chodzi o konkretne składniki, ale o pewne grupy tworzone jedynie na podstawie właściwości fizycznych substancji.

Z praktycznego punktu widzenia byłoby to bardzo wygodne: obadawszy konsystencję kremu w sklepie, można by wstępnie oszacować jego komedogenność, nie analizując dokładnie każdego składnika z osobna. (Co i tak bywa zawodne, bo często np. sam olej mineralny nie zapcha, ale w towarzystwie trójglicerydów - już tak.)

Również pozdrawiam.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 00:12   #5
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Konsystencja kremu a jego zdolność do zapychania

A mozesz mi powiedziec jak chcesz "obadac"konsystencje kremu w sklepie?
Moze sie czepiam ale uwazam,ze takie drazenie tematu nie da Ci zadnych odpowiedzi poniewaz wczytuajac sie sklad kosmetyku jestes w stanie stwierdzic co sklada sie na baze kremu/mleczka itd. do tego dochodzi zaliczenie skladnikow aktywizujacych i mamy pelen obraz co i jak

Jednak w tym wszystkim jest bardzo wazna kwestia,trzeba znac na tyle swoja cere by wiedziec co moze byc dla niej komodogenne a co nie poniewaz nie ma gotowej "tabelki"ktora poda Ci takie rozwiazanie na tacy

Nie mozna pomijac tematu skladnikow poniewaz one sa nierozerwalne jezeli chodzi o analizowanie kosmetyku i to wlasnie one skladaja sie na grupy,ktore moga dzialac tak a nie inaczej.

Zapychanie to tylko jedna z opcji jaka sie pojawia podczas uzywania,nie zpominaj ze sa takze uczulenia,podraznienia,al ergie.

I nie do konca sie z Toba zgodze,poniewaz sam olej mineralny tez potrafi zapychac nie tylko w obecnosci trojglicerydow.

Podalam Ci link poniewaz nie widzialam celu by ten temat byl tutaj kontynuowany ale moze jeszcze ktos wypowie sie tutaj

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 00:53   #6
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Konsystencja kremu a jego zdolność do zapychania

Jak obadać? Prosto - czasem są testery.

Nie zawsze mamy pełny obraz. Często trzeba to sprawdzić empirycznie, choćby dlatego, że składnik znajdujący się na 2. miejscu może stanowić 90%, a równie dobrze - 15%.

Nie szukam wcale "tabletki która poda mi rozwiązanie na tacy" - napisałam przecież o wstępnym szacunku komedogenności. W życiu nie przyszłoby mi do głowy opierać się tylko na takich testach.

Dlatego też nie uważam, że można pomijać dokładną analizę. Miałam na myśli raczej jej dopełnienie. W sklepie nie zawsze jest na nią czas; każdemu chyba zdarzyło się kupić krem na szybko, wręcz w ciemno. Chodzi o zminimalizowanie (a nie wyeliminowanie) nietrafionych zakupów.

Co do oleju mineralnego - nie napisałam, że on sam nigdy nie zapycha. Napisałam, że zdarza się, że sam nie zapycha.

Nie chcę zaśmiecać moimi drążeniami cudzych wątków, dlatego wypowiedziałam się tutaj.

Pozdrawiam.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.