Pomoc dla początkujących!!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-16, 09:57   #61
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
90% dobrych produktow do paznokci mozna kupuc u autoryzowanych dystrybutorow danych marek.U wszystkich obowiazuje jedna zasada- "osoby bez kursu, nie moga kupic produktów przeznaczonych doprofesjonalnego uzytku".
Na allegro mozna kupic, owszem... kupe badziewia, nie nadajacego sie do robienia paznokci...

Zatem i tak i tak lepiej najpierw ukoczyc kurs, chocby po to aby móc kupic dobre produkty.

Poza tym nie rozumiem jednego- po co sprzet do stylizacji paznokci, skro nie zamierasz z niego korzystac? Żeby stal na pólce do kursu i sie kurzyl, a na kursie okaze sie, ze nakupowalas wiele niepotrzebynych rzeczy, a tych potrzebnych nie masz...

Ech.... po co utrudniac sobie zycie?
a ja sie z tym nie zgodze!
kupuje produkty w profesjonalnych hurtowniach miedzy innymi sun flower i jeszcze nigdy nikt mnie nie zapytal czy mam kurs.
poza tym produkty renomowanych firm mozna rowniez znalezc na allegro
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 10:04   #62
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez awa2001 Pokaż wiadomość
nie zgadzam się niestety kupiłam na allegro np.lampę, jest identyczna z tymi które widziałam w salonach, a sprzęt nie będzie stał u Kiiikiii bo przecież chce sobie robić pazurki.Nie każdego stać na żele za 60 czy 80 zł, to jej wybór sądzę.
Awa lampy może wyglądają tak samo ale najważniejszą sprawą są żarówki. Muszę jednak przyznać, że jest na allegro dosłownie kilku uczciwych sprzedawców - ale ja wolę jednak zakupy w firmowych sklepach.

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 10:50   #63
Blanka235
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 129
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

o kurde ale paznokcie (fotki) a ja myslalam ze to co ja robie jest nie najlepsze.. chyba sie mylilam ;p

boshe i jeszcze ktos upublicznia takie partactwo na allegro szok
Blanka235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 11:10   #64
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

No ale umowmy się...firma sun flower do najlepszych firm na rynku raczej nie należy...La femme też pewnie bez certyfikatu można dostać...

Awa masz racje - ale tylko w kwestii lampy !!
Bo sama obudowa, jak najbardziej jest do kupienia.
Ale na naprawde na dobre żarówki bym nie liczyla.. bo skoro lampa tunelowa na allegro ( 4x9) kosztuje 110 zł, a żarowki w dobrej hurtowni 25 zl / sztuka....
To nawet odliczajac marzę tej hurtowni..coś wychodzi nie tak


A produkty renomowanych firm na allegor...oj taaaak
Cudowne żele w pudeleczkach po iBD .

Heh..no ja bym nie ryzykowala ale jak ktoś chce oszczędzać na sobie, swoim czasiei jakosci...jego wola!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 11:28   #65
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

sprawdzałam żarówki do mojej lampy, kosztują 14 zł tyle samo płacą panie z salonu, (to one mi poleciły tę lampę) zgadzam się jak najbardziej, że zakupy na allegro są ok, pod warunkiem, że kupujemy produkty znanych firm i od dobrych sprzedawców; ale właśnie o tym mówiłam skoro bez certyfikatu nie mogę kupić w sklepie firmowym to kit z nimi, kupię taniej na allegro.Czasem ryzykuję, jak wszędzie, ale ryzykuję też np.kupując u Slaydi, którą wszyscy chwalą, jej hologramy spłynęły mi kolorkiem, wiem, że to uczciwy sprzedawca, ale każdemu zdarzają się wpadki Jak zrobię kurs ( boshe kiedy bedzie styczen) to przerzucam się na firmy droższe, bo tanizna się nie opłaci, przy ryzyku stracenia klientki, ale narazie jestem bardzo zadowolona ze swoich zakupów i spokojnie moge je polecić ( podkreślam, dobre firmy, dobrzy sprzedawcy)
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 12:00   #66
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

paulakrk ja nie mowie ze sun flower jest najlepsza firma!! ale dla mnie sun flower czy allessandro to dobre renomowane firmy ale nie musze im pokazywac certyfikatu. dla Ciebie moze sun flower jest do kitu ale co kto lubi...
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 12:05   #67
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
paulakrk ja nie mowie ze sun flower jest najlepsza firma!! ale dla mnie sun flower czy allessandro to dobre renomowane firmy ale nie musze im pokazywac certyfikatu. dla Ciebie moze sun flower jest do kitu ale co kto lubi...
Alessandro ??!!
Przeciez tych produktów mogą używac tylko te osoby, ktore zrobily kurs U NICH !

I oczywiscie, najwazniejsze co kto lubi ale twierdzenie ,ze sun flower to 'dobra, renomowana firma' i stawianie jej na równi z alessandro...jest moim zdaniem lekkim nadużyciem.



AWA - masz rację
A jesli chodzi o Slaydi to będę ją polecac i nadal u niej kupować choć ostatnio z cyrkoniami jakby się coś podziało...
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-16, 12:30   #68
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

a obiecywałam sobie, że nie będę się wdawać w polemikę hehe, zgadzam się z Tobą Svinecko całkowicie co do żeli SF, ( kupując je opierałam się na opinii "Czarnej", podobają mi się jej pazury).Oczywiste jest, że nie można ich porównać z tymi z najwyższej półki, ale nie wszyscy muszą pić oryginalnego szampana, niektórzy piją dobre wina musujące ( ja nawet wolę, bo oryginalne są ble) i tyle mojego zdania więcej się nie odzywam, bo "siem nie znam, zarobiona jestem" ) miłego dnia
P.S. kto wie o jakichś warsztatach najbliższych albo w targach w okolicy Gdańska ( najpiękniejszego miasta Polski , no teraz se nagrabiłam hihihi)>
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 13:04   #69
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Alessandro ??!!
Przeciez tych produktów mogą używac tylko te osoby, ktore zrobily kurs U NICH !

I oczywiscie, najwazniejsze co kto lubi ale twierdzenie ,ze sun flower to 'dobra, renomowana firma' i stawianie jej na równi z alessandro...jest moim zdaniem lekkim nadużyciem.



AWA - masz rację
A jesli chodzi o Slaydi to będę ją polecac i nadal u niej kupować choć ostatnio z cyrkoniami jakby się coś podziało...
to moze w krakowie...
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 15:51   #70
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez awa2001 Pokaż wiadomość
a obiecywałam sobie, że nie będę się wdawać w polemikę hehe,
Zbyt wielką sympatią Cie darzę by się kłócić ale nie zgadzam sie i tyle.

Jak już cos kupuje ( buty, torebki, krem do twarzy, krak do decoupage, rakietę do tenisa itp itd ) to wybieram jednak sprawdzone, renomowane firmy.
Moje zboczenie, niech i tak będzie



Cytat:
P.S. kto wie o jakichś warsztatach najbliższych albo w targach w okolicy Gdańska ( najpiękniejszego miasta Polski , no teraz se nagrabiłam hihihi)>
W najpiękniejszym miescie w Polsce, mieśce lajkonika i smoka wawelskiego póki co nic się chyba nie odbywa
Ale u Was, w Gdańsku co rusz są jakies seminaria
Srednio co miesiac przychodzą mi jakieś zaproszenia do EF



A taka dygresja... jak byłam teraz na Mistrzostwach Polski, wcześnie rano pochodzilam sobie nieco po Gdańsku...
Ta uliczka o 5 rano to jeden z bardziej urokliwych widoków jakie mialam mozliwosc kontemplować...
Jak ona się nazywa?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gdansk.JPG (53,2 KB, 118 załadowań)
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 16:20   #71
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

[quote=paulakrk;3267260]Zbyt wielką sympatią Cie darzę by się kłócić ale nie zgadzam sie i tyle.

Jak już cos kupuje ( buty, torebki, krem do twarzy, krak do decoupage, rakietę do tenisa itp itd ) to wybieram jednak sprawdzone, renomowane firmy.
Moje zboczenie, niech i tak będzie

ja też, bo wiem, ze będę je nosić, ale nie kupuję od razu kremu za 700 zł na zmarszczki)) najpierw biorę próbkę




W najpiękniejszym miescie w Polsce, mieśce lajkonika i smoka wawelskiego póki co nic się chyba nie odbywa

a co to za miasto ??? hihihi

Ale u Was, w Gdańsku co rusz są jakies seminaria
Srednio co miesiac przychodzą mi jakieś zaproszenia do EF

to daj mi cynk błagam, jak cos dostaniesz

A taka dygresja... jak byłam teraz na Mistrzostwach Polski, wcześnie rano pochodzilam sobie nieco po Gdańsku...
Ta uliczka o 5 rano to jeden z bardziej urokliwych widoków jakie mialam mozliwosc kontemplować...
Jak ona się nazywa?

Oooops, to uliczka na Starówce) yyyyyy... no ten.... jakby Ci tu...
nie bede owijać w bawełnę, mylą mi się one, bo są równoległe do siebie, więc to jest albo Mariacka, albo Garncarska, albo Długa hihihihi,obiecuję, że pojadę ( latem) i sprawdzę))))))
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-16, 18:51   #72
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
No ale umowmy się...firma sun flower do najlepszych firm na rynku raczej nie należy...La femme też pewnie bez certyfikatu można dostać...

Awa masz racje - ale tylko w kwestii lampy !!
Bo sama obudowa, jak najbardziej jest do kupienia.
Ale na naprawde na dobre żarówki bym nie liczyla.. bo skoro lampa tunelowa na allegro ( 4x9) kosztuje 110 zł, a żarowki w dobrej hurtowni 25 zl / sztuka....
To nawet odliczajac marzę tej hurtowni..coś wychodzi nie tak


A produkty renomowanych firm na allegor...oj taaaak
Cudowne żele w pudeleczkach po iBD .

Heh..no ja bym nie ryzykowala ale jak ktoś chce oszczędzać na sobie, swoim czasiei jakosci...jego wola!
Paula, jak zwykle w samo sedno!
Jezeli ktos chce kupowac "markowe" rzeczy na allegro, to ja nikomu nie zabraniam....
Bluzeczki Chanel, za 10zł, zele IBD po 20zł... Same okazje!

Kupując w hurtowni, lub u dystrybutora danej marki mamy PEWNOŚC co do orginalnosci, na allegro- jedynie nadzieje
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 23:45   #73
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

nie lubie popadania w paranoję. jest taki sklep internetowy który jest dosyć znany i popularny - kosmetikon. mają w ofercie dobre markowe produkty typu christrio, ibd itd.... i wystawiają się na allegro. teraz mają np. puder NSI. często mają inne firmy wystawione na aukcjach i chyba nikt nie wątpi że puder NSI to puder NSI a nie puder firmy krzak w pudełku po NSI bez jaj - trochę rozsądku to chyba każdemu się przyda.

poza tym nie wierzę że firma legalnie działająca na allegro, posiadająca otwartą DG i wystawiająca faktury vat na sprzedawane żele np.ibd - przelewa trefne żele do pudełek z IBD
a przepraszam pudełka to sobie utoczyli i naklejki wydrukowali i jest fajnie i sprzedają 7 sztuk żelów. no napewno się im to opłaci (kopiowanie nalepek i pudełek) chyba że te pudełka na śmietnikach szukają (obok gabinetów)

jak czytam takie teksty to mi się słabo robi. to tak jak twierdzą niektórzy że avon na allegro jest podrabiany
tak tak siedzi panna i wciska do tubek krem zrobiony z pasty BHP i nakleja nalepki że to maseczka oczyszczająca.

to że ktoś tam sprzedaje rzeczy pochodzące ze źródel nie do końca legalnych to się zgodzę, ale w to że ktoś się papra z żelami i przelewa je do pojemników z ibd - wybaczcie - ale bajki to puszczają o 19 godzinie na jedynce.

poza tym skoro ta firma sprzedaje kilkadziesiąt żeli ibd to aby coś sprzedać trzeba kupić i przypuszczam że owa firma jest w posiadaniu faktur zakupu .

no i to tyle w kwestii zakupów na allegro.

co do lamp. też przesada. lampa jak lampa. jak ktoś się chce pobawić stylizacją paznokci to może sobie kupić taki zestaw i bawić się. jak stwierdzi że ma talent do tego i mu się podoba cała ta praca wtedy idzie na kurs i tyle. i kupuje sobie profesjonalne kosmetyki.

dodam jeszcze na marginesie że mam taki żel od grosshandla i kładłam go sobie na swoje pazurki (bez primera na dodatek) i jak poszłam na kurs to też usłyszałam że żele z allegro odpadają po 3 dniach - na co wyciągłam swoje pazury nie uzupełniane przez 6 tygodni kompletne 10 sztuk, bez zapowietrzeń i odprysków. i co ? i pokazuję jak się trzymają
nawet nie wspomnę jaka reakcja była na to że to takie tanie badziewie - jak to niektórzy tu ładnie mówią.
jak to mówi mój syn : łyso!!
nie twierdzę że tanie żele z alegro są jakieś rewelacyjne ale najpierw to chyba trzeba spróbować. moja znajoma kiedys trafiła na słoiczek ibd który był z jakiejś wadliwej serii. zawsze kupowała w hurtowni w katowicach i zawsze było ok. i nagle nie utwardza się żel, kruszy, odpada, cuda ... lampę nawet pożyczała ode mnie że może ma zepsutą. potem się okazało że gdzieś tam cała partia żeli była trefna. każdemu się zdarza, nawet tym markowym firmom. a jak ona by ten zel pierwszy raz wtedy uzywała to na bank by już nie kupiła bo by stwierdziła że kiepski.

moja droga początkująca - nic się nie zrażaj kup sobie zestaw żeli i co tam chcesz na allegro. jak napiszesz do mnie na priva to ci podpowiem co jest w miarę ok na początek. porób sobie te pazurki i jak się spodoba to sobie pogalopujesz na kurs

powodzenia ci zyczę.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 09:39   #74
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Dobrarada idąc tym tokiem rozumowania dojdziemy zaraz do stwierdzenia ,ze w sumie do coennej pielęnacji wystarczy szare mydło, bo pani basi z warzywniaka ono służy doskonale.

W pewnych kwestiach jestem jednak 'tradycjonalistką'-nie kupuje się samochodu rok przed zrobieniem prawa jazdy .


A w kwestii allegro..slyszalam już TYLE historii o niby firmowych żelach tam zakupionych, ktore tak naprawdę przypominaly raczej zel do włosów, że nikomu z czystym sumieniem tego nie polecę.
Zwłaszcza poczatkującej, ktora nie ma bladego pojęcia w tej kwestii.
A ,ze uczciwi, fakturowi sprzedawcy rownież są na allegro - tego nie neguję, jak najbardziej są.
Ale kontynuując moje porownanie - kupując samochód wolalabym isć do dealera niż na podmiejski bazarek.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 10:09   #75
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Paula też za bardzo Cię lubię, żeby się spierać ) ale.... samochód to zły przykład kupując krem za 300 zł nie bierzesz najpierw do domu próbki? bo ja tak ( oczywiście mówię o nowym kremie, którego działania na mojej skórze jeszcze nei znam) dlatego wolałam kupić żel ze sredniej półki, nie widząc czy będzie mnie to rajcowało czy będę potrafiła cokolwiek z nim zrobić teraz już wiem i dlatego idę na kurs gdybym najpierw nie sprawdziła czy chcę się zajmować pazurkami nie poszłabym na kurs na 100%.
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 12:37   #76
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez awa2001 Pokaż wiadomość
kupując krem za 300 zł nie bierzesz najpierw do domu próbki? .
Nigdy w życiu nie bralam próbki
Niczego

Ale Twój przyklad tez jest zły
Piszecie ,ze trzeba najpierw kupić tanie produkty a poznej ewentualnie lepsze,jesli ta 'zabawa' się spodoba.

Czy przymierzając się do Diorka za 500zł kupujesz próbkę kremu Nivea?
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 12:42   #77
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

dublon
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 13:18   #78
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość

Czy przymierzając się do Diorka za 500zł kupujesz próbkę kremu Nivea?
Otóż to. !

A tak poza tym istnieje większe ryzyko zrażenia się do tego zawodu pracując na kiepskich żelach niż na firmowych

A jeżeli chodzi o samochody ... (mój konik więc się wypowiem :p)
wolałybyscie uczyc się jeździć rozklekotanym "maluchem", gdzie wyskakuje dwójka wsteczny nie działa - czy np nowiutkim oplem Corsą ? Hę ?
O to właśnie chodzi w całym tym biznesie - o profesjonalizm a nie fuszerkę na allegrowych żelach. Oczywiście nie twierdzę , że któraś z wasz odstawia taką fuszerkę - ale o nią nie trudno gdy pracuje się na słabszych produktach.


A teraz możecie najeżdżać na mnie


mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 13:59   #79
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

no tak, argument z próbką kremu był kiepski, hmmm... ale nie zmienai to faktu, że prównanie żelu średniej jakości z maluchem jest przegięciem natomiast nie muszę kupować BMW wystarczy mi Opel Astra
e tam już się nie wypowiadam i tak po kursie przesiadam się do BMW )))
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-17, 15:43   #80
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Eee tam!
Po sie spierac- beda zawsze osoby, dla których cena jest najwazniejsza.
i to te osoby nie pójda na kurs- bo po co, przeciez i tak sa swietne kupia zele na allegro- bo dobre i tanie. itp...

Ja zawsze szłam inna droga- szkoliłam sie w dobrych osrodkach szkoleniowych, za co duzo płaciłam, kuowałam markowe produkty do paznokci w dobrych hutrowniach.
Dzieki teraz moge sie szczycic tym, ze jestem przedstawicielka (jedna z 3 na Warszawę) i instruktorka świetej,pręznie rozwijajacej sie marki.

I wcale nie oznacza, to, ze ktos od razu chce byc przedstawicielem jakies marki- moja wspólniczka przeszła dokładnie te sama droge, a na poczatku chciala tylko smigac paznokcietki tylko dla siebie. Tylko, ze uzala,ze nawet jak dla siebie to warto na czyms dobrym i fachowo!
Ja wole taka droge.

ktos inny da sie zabic za badziewie z allegro,to niech SOBIE je nakłada! Jednak od momentu zrobienia paznokci KOMUS dla mnie to juz powinno byc karalne.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 15:59   #81
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

jak poszłam do liceum plastycznego - na pierwszych zajęciach z malarstwa nasz profesorka stwierdziła że narazie się uczymy malować i poleciła nam kupno zwykłych tanich farb do malowania i tanich pędzli. zanim nauczyliśmy się w miarę dobrze warsztatu (czyli techniki malowania) malowaliśmy tanimi farbami i tanimi pędzlami. dopiero po 2 latach nauki wolno nam było zacząć malować farbami olejnymi i drogimi pędzlami.

dokładnie tak samo jest tutaj.

jaki sens ma zakup przez amatora zestawu do żeli za 2000 złotych (a tyle spokojnie można wydać na dobre markowe rzeczy) i stwierdzenie po 2 tygodniach że:
a) nie mam talentu
b) znudziło mi się to
c) mam alergię na pył z tipsów, żelu etc.....
d) nie mam na to czasu
e) wydawało mi się że to jest łatwiejsze
f) inne pwody.....
i lecą 2000 w kosz.

a tak kupuję zestawik za 300 zeta i jak stwierdzę któreś z powyższych to nie ma tragedii. częściowo użyty zestaw mogę wykorzystać albo na robienie amatorskie swoich własnych paznokci albo mogę odsprzedać koleżance którą też takie rzeczy bawią i interesują.

skąd te młode dziewczyny mają mieć 1000 zł. na kurs i 2000 na materiały?
proste: od mamy i taty

mam syna który ma 16 lat i 100 pomysłow na minutę. jakby mi jutro oświadczył że chce zostać muzykiem i grać koncertowo na fortepianie.
może ty Paulo kupiłabyś mu od razu fortepian (no przecież fortepian jest jedyny najlepszy i och i ach) ale ja na pewno nie. co najwyżej kupiłabym mu organy elektroniczne na allegro i to też najchetniej używane. niech on mi pokaże przez dwa lata że to nie kaprys tylko rzeczywiste zainteresowanie - wtedy ja mu kupię ten fortepian (jak sobie kredyt wezmę na niego )

jak taka dziewczyna w wieku 18 lat chce się pobawić w stylistkę to niech kupi zestaw za 300 zł. i się bawi i próbuje sił na tym.

ja teraz jestem po kursie i pierwszy raz w życiu dostałam pędzel do akrylu do ręki. i co myslisz że ja sobie teraz kupiłam pędzel z czerwonej kuny za 150 złotych?
nie - kupiłam taki za 40 złotych bo jak sobie go zepsuję - co jest mozliwe bo nie mam wprawy - to sobie żył nie podetnę. 40 zlotych nie majatek.

ja nie pojmuję punktu widzenia niektórych osób - jak taka 20 letnia panna ucząca się jeszcze i będąca na utrzymaniu rodziców ma wyasygnować 3000 złotych aby sobie kurs i materiały kupić. z kieszonkowego będzie zbierać 5 lat

mam córkę (maleńką ) i jak moja mała córeczka będzie chciała robić paznokcie to ja jej nie wyślę na kurs i nie kupię sprzetu za 3000 złotych, tylko dam jej moje stare pędzelki i resztki żelu i baw się dziecko, jak zobaczę że codziennie się biedzi nad tym i trudzi, ma efekty, nie nudzi się tym i przynosi jej to satysfakcję i wymierne efekty to proszę bardzo. kupujemy profesjonalne rzeczy, dzieciak idzie na kurs i voila! świat stoi otworem.

co do samochodów - każdy woli jeździć mercedesem a nie maluchem. tylko że nie każdego stać na mercedesa. a lepiej mieć malucha i nim jeżdzić niż zbierać 50 lat na mercedesa i chodzić piechotą.

pozdrawiam.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 16:11   #82
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

nic dodać, nic ująć ) kończę swoje wywody bo i tak zaraz będzie 100 postów negujących te agrumenty, a tak jak mówilam, nie widzę możliwości konstruktywnej polemiki na necie to nie nasz wątek, więc nie zaśmiecajmy go i tak niekończącą się dyskusją)
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 16:34   #83
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Dobrarado - nie zrozumiałyśmy się chyba
Jeżeli możesz wybrać pomiędzy maluchem a mercedesem to pewnie , że wybierzesz mercedesa, jeżeli nie masz wyboru jeździsz tym co masz.

Temat wątku to : "Pomoc dla początkujących" Udzieliłam moim zdaniem dobrych rad, bo wzięłam jeden fakt pod uwagę, że wiele osób czyta ten wątek i każda z nich jest na innym etapie "stylizacji" . Mi na początku przygody z pazurkami nikt nie odradzał allegro - a szkoda .... nacięłam się i to nie raz. Teraz jako kobieta z pewnym doświadczeniem mogę śmiało powiedzieć , że jeżeli ktoś chce zajmować się profesjonalnie stylizacją to na pewno nie będzie stratny na szkoleniu - nawet wówczas kiedy nie ma pieniążków i będzie trzeba je skombinować.
Wrócę jeszcze do allegro- nie raz spotkałam się z wypowiedziami na innych forach - " a dziewczyny radziły allegro i teraz mam problem, bo żel się nie utwardza " No cóż po waszych zachętach tylko czekać na tego typu wątki.
BTW - ja na swój starter wydałam 900 zł a nie 2000 i zaopatrywałam się w Activie.
A kiedy się znudzą pazurki 2000 wcale nie lecą w kosz - można zawsze odsprzedać np na allegro

Z mojej strony EOT

Pozdrawiam i allegro odradzam
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 00:32   #84
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

dobrarada podpisuje sie obiema rekoma i nogami pod Twoj tekst.
mona1978 widocznie Tobie jako poczatkujacej i nie znajacej sie na tranzakcjach z allegro nikt nie wytlumaczyl co i gdzie kupowac. to jest nieprawda co wy wszystko piszecie o allgro. tak jak w normalnym zyciu sa gorsi sprzedawcy i lepsi i tak samo produkty, czy to jest allegro, czy zwykla hurtownia czy sklep.
ja od pol roku nie robie paznokci (poza soba i bliskim ktorzy na mnie wymusza ) bo nie mam na to czasu w tej chwili i poki co pozegnalam moje klientki i w tym momencie kupuje tansze zele na allegro od sprawdzonej sprzedawczyni, ktora zreszta mieszka u mnie w miescie i odbieram wszystko osobiscie. nie sa to produkty renomowanych firm - sa to niemieckie zele jakiejs tam firmy, a jednak nic mi nie odpryskuje, nie odchodzi, zel sie dobrze utwardza i swietnie piluje, chodze 1,5 miesiaca czasem bez odnowy a paznokcie sie wszysstkie trzymaja. WIEC NIECH MI NIKT NIE WMAWIA ZE TE WSZYSTKIE TANSZE PRODUKTY TO SZAJS bo ja sobie robie nimi paznokcie i wszystko jest super. w tym momencie nie pracuje i nie mam klientek wiec nie mam funduszy na drogie i firmowe akcesoria - poza tym po co mam wydawac kupe kasy zeby sobie zrobic paznokcie - jak wydaje polowe mniej a nieraz mnie babki w sklepie czy gdzies tam zaczepiaja i zachwycaja sie moimi paznokciami. a znajome czy rodzina, ktorym robie paznokcie tez sa zachwyceni i nic nigdy im nie odpada czy odchodzi. wiec halo. a pamietajmy liczy sie tez technika!!! jesli ktos nie umie kompletnie robic paznokcie to nawet najlepsze produkty mu w tym nie pomoga


ufff koniec
prosze mozna zaczac sie rzucac...
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 09:20   #85
apsik9
Raczkowanie
 
Avatar apsik9
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 380
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez awa2001 Pokaż wiadomość
no tak, argument z próbką kremu był kiepski, hmmm... ale nie zmienai to faktu, że prównanie żelu średniej jakości z maluchem jest przegięciem natomiast nie muszę kupować BMW wystarczy mi Opel Astra
e tam już się nie wypowiadam i tak po kursie przesiadam się do BMW )))
Hihihi, a ja mam i BMW i Astrę Tylko w Astrze boli dupcia i kręgosłup
apsik9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 11:23   #86
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

gratuluję, ale to hihi jakby nie ten temat
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 11:30   #87
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
jakby mi jutro oświadczył że chce zostać muzykiem i grać koncertowo na fortepianie.
może ty Paulo kupiłabyś mu od razu fortepian (no przecież fortepian jest jedyny najlepszy i och i ach)
Tak od razu może nie
Ale przecież, gdyby od wczesnego dzieciństwa przejawial talenta w tym kierunku, to napewno dbalabym o jego rozwoj.
Pewnie chodzilby to szkoly muzycznej i na jakieś dodatkowe zajecia.. I taki fortepian byby naturalna koleją rzeczy.
NIestety dzieci do spora inwestycja
Co oczywiscie nie znaczy ,że nalezy spelniać wszystkie bachorowe zachcianki !!


Cytat:
jak taka 20 letnia panna ucząca się jeszcze i będąca na utrzymaniu rodziców ma wyasygnować 3000 złotych aby sobie kurs i materiały kupić. z kieszonkowego będzie zbierać 5 lat
Zakladamy ,ze ta panna ma zdrowe rączki tak?
Zdatne do pracy ?
Tu akurat trafilaś nienajlepiej bo ja w wieku lat 20 wyprowadzilam się z domu, a w wieku lat 20 z haczykiem zainteresoalam paznokciami.
Jak tak patrzę na moj paznokciowy pokój, widze tam cieżkie tysiace wlozone w produkty i szkolenia.
Kosztowalo to nieco wyrzeczen - a to krotsze wakacje, a to brak nowej szalowej kurteczki..ale takie zycie.
A sponsora dla mojej pasji szukać sobie nie zamierzam

Zresztą nie przesadzajmy z tymi kosztami - przeciętna 20latka to juz dorosla kobieta, 1000zł na starter i kurs ( za tyle ja robiłam - bylo tak sobie, ale nie mialam dostępu do sieci i nie wiedzialam na co się piszę) spokojnie jest w stanie uzbierac.
W ostateczoności wziać kredycik.
Są fundusze unijne !!
A jak jej nie spasuje..? Jejku to sprzeda w mgnieniu oka!!!


A w kwestii produktow Svinecko... Jest jeszcze kilka kwestii poza 'brakiem odpryskow'.
Jest proces samopoziomowania się, zólknięcia żeli, kruszenia w trakcie opracowywania i wreszcie skladu chemicznego.
Można powiedzieć ,ze swietna karma dla kotow za 50zl jest niepotrzebna bo wystarczy kupić firmę X za 5 zl a kot je i żyje.
Pytanie tylko -jaki to syf je nasz kot?


Apsik - aleś przywalila . Ale trafilaś w sedno
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 11:44   #88
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

szczerze mówiąc nie boli mnie ani dupcia ani kręgosłup ani w Astrze, którą jeżdzę ani w BMW, którą czasem się wożę hihihi, może źle ustawione krzesła? Kiiikiii sory za te top offy
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 11:55   #89
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość

A w kwestii produktow Svinecko... Jest jeszcze kilka kwestii poza 'brakiem odpryskow'.
Jest proces samopoziomowania się, zólknięcia żeli, kruszenia w trakcie opracowywania i wreszcie skladu chemicznego.
Można powiedzieć ,ze swietna karma dla kotow za 50zl jest niepotrzebna bo wystarczy kupić firmę X za 5 zl a kot je i żyje.
Pytanie tylko -jaki to syf je nasz kot?
zele ktorymi robie paznokcie, swietnie sie poziomuja, nie zolkna i nie krusza sie. i nie mam po nich zniszczonych paznokci.

wiec co w tym zlego ze chce sobie robic paznokcie tymi zelami skoro sa one dla mnie dobre i jestem z nich zadowolona? kazdy ma to co lubi.

poza tym jak juz pisalam nie pracuje (wychowuje synka) i nie stac mnie na drogie produkty.

jesli zaczne prace owszem powroce do markowych produktow ale nie dlatego ze sa lepsze tylko dla spokoju klientek bo jak pisalam te zele ktore mam teraz sa wystarczajace i paznokcie nimi robione nie sa gorsze....
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 12:02   #90
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Pomoc dla początkujących!!!

dokładnie tak ))
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.