Masaż-skąd mam wiedzieć czego mi najbardziej potrzeba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-18, 13:37   #1
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58

Masaż-skąd mam wiedzieć czego mi najbardziej potrzeba


Od jakiegoś czasu zachęcona czytaniem o dobroczynnym działaniu masażu noszę się z pomysłem wybrania się do jakiegoś gabinetu. Jednakże o masażu wiem niewiele, znajduję reklamy gabinetów, zachwalane są przeróżne techniki a ja czuję się zdezorientowana. W związku z tym mam kilka pytań:

- Jak znaleźć dobrego masażystę, który naprawdę zna się na swojej profesji?
- Skąd mam wiedzieć czego mi naprawdę potrzeba i na jaki rodzaj masażu się zdecydować? (sadzę, że głównie potrzeba mi rozluźnienia i odprężenia ale kilka innych problemów też by się znalazło: lekkie bóle kręgosłupa, "ciężkie nogi", cellulit)
- Ile trwa taki zabieg i z jaką częstotliwością powinien być wykonywany aby przynosił oczekiwane skutki?
- Ewentualnie co jeszcze powinnam wiedzieć zanim zdecyduję się na masaż?

Za odpowiedź z góry dziękuję.
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 23:05   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaż-skąd mam wiedzieć czego mi najbardziej potrzeba

Po powrocie z wyjazdu odpowiem szerzej na Pani pytanie.
Na wstępie proponuje lekturę artykułu na wizazu - Różnorodność masażu, on pewne sprawy naświetli.
Pozdrawiam.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-20, 13:33   #3
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: Masaż-skąd mam wiedzieć czego mi najbardziej potrzeba

Artykuł przeczytałam, dziękuję i będę czekać na Pański powrót.
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-23, 12:51   #4
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaż-skąd mam wiedzieć czego mi najbardziej potrzeba

Nie dziwię się Pani zdezorientowaniem, zresztą dotyczo to tak samo masażu, kosmetyki, fitnessu itd. To może na początek kilka informacji;

W Polsce pełne kwalifikacje do wykonywania masażu mają absolwenci Szkół medycznych (dypl. technik masażu leczniczego - najbardziej znana to tzw. Krakowska Szkoła dla niewidomych oraz Bydgoszcz, bodaj Lublin, Wrocław). Uprawnienia do wykonywania masażu mają także fgizjoterapeuci, mgr rehabilitacji.
Jest także kilka prywatnych szkół i kursów, ale tutaj z uprawnieniami bywa różnie. Uważam jednak ze warto im dać szanse, z moich obserwacji wynika, ze niestety nie nadają się jako masażyści absolwencie szkół medycznych, którzy po prostu nie mają zdolnosci manualnych, a wielu dobrych masażystów jest z kolei po kursach.

Często także nie warto sie kierować duzymi gabinetami w swietle jupiterów, bo gabinety/salony o wielkiej "przepustowości" niestety po pewnym czasie zaniżają swoje loty. Osobiście przekonałem sie i wiem że wielu dobrych masazystów pracuje w małych gabinetach.

Jak wynika ze statystyk terapeuci masażu zarówno w Polsce jak i zagranicą najczęściej pracują na własną rękę, tzn. jako niezalezny zawód. NIE LUBIĄ BYĆ ZATRUDNIANI U KOGOŚ!!! ALE SĄ OTWARCI NA WSPÓŁPRACĘ .
I TAK TRZYMAĆ !!!

w gabinecie powinne być na widocznym miejscu wszystkie dyplomy, certyfikaty, jest to w dobrym tonie i nie ma nic wspólnego z chwaleniem się. Takie są zasady.

No ale do rzeczy.
Są reklamy, wizytówki, artykuły a statystycznie najczęściej korzystamy z usług, bo ktoś nam kogoś polecił.Ustna rekomendacja jest po prostu najlepsza.
Może najpierw Pani wypyta znajomych o dobrego masażystę.

Profesjonalista przeprowadzi z Panią krótki wywiad dotyczący stanu zdrowia i preferencji co do masażu.
Powinien opowiedzieć chociaż krótko o podstawowych technikach i metodach masażu.

Masaży w celach walki z cellulit, modelowaniu sylwetki z reguły nie łączy sie z masażami stricto leczniczymi, np. kręgosłupa.

Masaże częściowe trwają około 20-40 min. Masaże całosciowe (szczególnie relaksacyjne) trwaja ponad godzinę a czasem do 90 minut. Najczęściej rozpoczynają się od grzbietu.

Optymalnie masaze lecznicze bierze się w seriach po 10 zabiegów, wykonywane są codziennie lub co drugi dzień.

Ale nawet okazjonalny, pojedynczy masaż ma sens. Masaże całosciowe, relaksacyjne, powinne sie odbywać co parę dni, raczej nie praktykujemy ich codziennie.

Do masażu - pod nieobecność terapeuty - rozbieramy się do bielizny, w niektórych gabinetach dysponuja jednorazowymi stringami. Podczas masazu osoba powinna byc przykryta ręcznikiem, a odkrywa się jedynie aktualnie masowane partie ciała.

Czasem jezeli masaż obejmuje np. okolice klatki piersiowej, posladki czy powłoki brzuszne, terapeuta może poprosić o podpisanie pisemnej zgody na wykonywanie masażu tych okolic. Takie są zasady i prosze się temu nie dziwić.

Jeżeli masaż powoduje dyskomfort, pojawia się ból lub masaż jest dla danej osoby zbyt intensywny lub bolesny, trzeba o tym niezwłocznie powiedzieś i masażysta powinien albo zastosować inna technikę albo zmienic metodę masażu.

Jeżeli chodzi o same metody masażu, to tak jak mówiłem proszę przeczytać artykuły zamieszczane na wizazu.

Jeszcze dużo trzeba wiedzieć przed przystapieniem do pierwszego masażu. Ale może na razie tyle.
Pozdrawiam.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-23, 19:01   #5
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: Masaż-skąd mam wiedzieć czego mi najbardziej potrzeba

Dziękuję za informacje i wskazówki. Zaznajomię się jeszcze z tematem i popytam znajomych o godnego polecenia masażystę. Pozdrawiam
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.