Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-08, 18:47   #61
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Faktycznie - wszystko zalezy od skory. Moja mama sobie chwali, ja natomiast uzywam tylko na ciało. Na twarz musze miec lżejsze serum . Ale osoby o bardziej suchej cerze moga byc zadowolone z tych kropelek
Gliceryna na dłuższą metę może wysuszać, ale tak jak mówisz, wszystko zależy od skóry.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:20   #62
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Jak sprawuje się filtr BD?


U mnie Juvit tworzył na twarzy lepką, błyszczącą warstewkę, kleił się. W dodatku ma w składzie dużo gliceryny, może zapychać i przesuszać. Lepiej ukręcić jakieś serum.

Używam szamponu BD i żelu uniwersalnego tej samej firmy. Oba chwalę i polecam. Planuję przetestować oliwkę i szampon hipp, być może skuszę się na filtr BD, ale mam pewne obawy. Moja skóra kiepsko toleruje fitry i boję się, że mnie uczuli.
ja stosuje cevikap i u mnie ladnie wsiaka jest podobno mniej tlusty
a co do filtra to owszem bieli ale skora po nim sie nie swieci i mnie nie zapycha a co najwazniejsze nadaje sie pod podklad puder niestetety zabija obecny w nim parasol
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:52   #63
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez 6paula9 Pokaż wiadomość
ja stosuje cevikap i u mnie ladnie wsiaka jest podobno mniej tlusty
a co do filtra to owszem bieli ale skora po nim sie nie swieci i mnie nie zapycha a co najwazniejsze nadaje sie pod podklad puder niestetety zabija obecny w nim parasol
Zawsze możesz się przerzucić na puder bambusowy z BU, dry flo, czy chociażby zwykłą mąkę ziemniaczaną. Nie destabilizują parsolu.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:02   #64
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

ogolnie nie przepadam za pudrami dlatego wole podklad mnie pudry rozpychaja pory czy to z drobinkami czy bez dlatego jakos sie boje ale juz jestem bliska stanu cery na ktora niebedzie potrzebny mi podklad wylecze tylko przed okresowy wysyp i mysle ze moge powiedziec bye bye podkladow
musze zachwalic Baby dream na odparzenia z cynkiem tan bialo rozowy rewelacyjnie wysusza niespodzianki smialo moge powiedziec ze lepiej niz masc cynkowa pasty cynkowej nie probowalam wiec nie mam porownania
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 20:29   #65
nxxy
Raczkowanie
 
Avatar nxxy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 218
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

dzisiaj poczyniłam pierwsze kroczki () w stronę naturalnej i co najważniejsze odpowiedniej pielęgnacji zakupiłam balsam do ciała Hipp i Babydream 50 SPF do twarzy, balsamu jeszcze nie testowałam, ale ślicznie pachnie poczułam się, jakbym była słodkim niemowlakiem a krem BD testowałam na ręce, czekałam jakieś dwie minutki, aż się wchłonie - nie pozostawił tłustej warstwy, mat, nawilżenie! zapach ma typowy dla filtrów.

niestety moje drogerie mają bardzo ubogą ofertę dla dzieci. oczywiście to nie koniec zakupów dziecięcych dzisiaj miałam mało czasu, mało kupiłam, nawet nie zwracając uwagi na zapach (zaufałam Wizażankom )
__________________
Krople dotykają ust
Płyną strumieniem
Tak czekałam
na ten deszcz
Nasze zbawienie

Edytowane przez nxxy
Czas edycji: 2009-07-09 o 20:30
nxxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 21:29   #66
grzywa17
Raczkowanie
 
Avatar grzywa17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 60
GG do grzywa17
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Genialny wątek Postanowiłam przerzucić się na kosmetyki dla dzieci i dziś kupiłam szampon babydream. Przyciągnęła mnie smieszna cena i ciekawy, krótki składzik, zaraz lecę myc włosy
grzywa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 23:09   #67
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez grzywa17 Pokaż wiadomość
Genialny wątek Postanowiłam przerzucić się na kosmetyki dla dzieci i dziś kupiłam szampon babydream. Przyciągnęła mnie smieszna cena i ciekawy, krótki składzik, zaraz lecę myc włosy
Żebyś się nie zdziwiła. Plącze włosy i na początku stosowania wzmagał u mnie przetłuszczanie się skóry głowy. Przemęczyłam się jednak i teraz pozostałam mu wierna.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 23:46   #68
grzywa17
Raczkowanie
 
Avatar grzywa17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 60
GG do grzywa17
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Żebyś się nie zdziwiła. Plącze włosy i na początku stosowania wzmagał u mnie przetłuszczanie się skóry głowy. Przemęczyłam się jednak i teraz pozostałam mu wierna.
A jednak sie nie zdziwiłam Włosy mi się wcale nie plątały, a jak z rozczesywaniem to nie wiem, bo zawsze mokre strąki traktuje odzywką, zanim spotkają się z grzebieniem, dlatego po BD nie miałam żadnych problemów Włosy wyschły i muszę przyznać, że brak SLSów, silikonów i barwników wpływa na nie zbawiennie, przestały się elektryzować Co będzie dalej, czas pokaże.
grzywa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 11:33   #69
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez grzywa17 Pokaż wiadomość
A jednak sie nie zdziwiłam Włosy mi się wcale nie plątały, a jak z rozczesywaniem to nie wiem, bo zawsze mokre strąki traktuje odzywką, zanim spotkają się z grzebieniem, dlatego po BD nie miałam żadnych problemów Włosy wyschły i muszę przyznać, że brak SLSów, silikonów i barwników wpływa na nie zbawiennie, przestały się elektryzować Co będzie dalej, czas pokaże.
W takim razie bardzo dobrze. Ja po pierwszym myciu miałam wyjątkowo splątane włosy. Z czasem wypracowałam sobie lepszą technikę i już jest dobrze.

Wczoraj kupiłam w Rossmannie oliwkę hipp i krem pielęgnacyjny z nagietkiem BD. Wieczorem przetestowałam. Oliwka pachnie cudownie i, uwaga, nie tłuści butelki! O efektach testowania dam znać za kilka dni.
Jeżeli chodzi o krem, rano obudziłam się z gładziutką buzią. Problemów przy aplikacji nie zauważyłam, być może dlatego że nakładałam na żel HA z NMF(jeżeli chodzi o filtry, niesamowicie poprawia ich wchłanialność). Za parę dni dam znać jak sprawuje się na dłuższą metę.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 11:53   #70
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

To czekam na recenzje kremu z nagietkiem ja mam lotion-tonik tez nagietkowy i jest super do demakijazu a i dzila tez jak kremik nawilzajacy
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 19:42   #71
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Wczoraj kupiłam w Rossmannie oliwkę hipp i krem pielęgnacyjny z nagietkiem BD. Wieczorem przetestowałam. Oliwka pachnie cudownie i, uwaga, nie tłuści butelki!
Własnie wykańczam, ktores tam juz opakowanie (jeszcze ze starej serii) i nie moge sie doczekać, az zakupie ta butelke z ulepszonym dozownikiem .
Kiedys jedyna "wada" tej oliwki było jej opakowanie (straaasznie kapiace i tluszczace butelke). Skoro teraz jest tak jak mowisz, to oliwka Hipp stała sie kosmetykiem , bez absolutnie zadnych, najmniejszych wad .
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-12, 00:41   #72
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Własnie wykańczam, ktores tam juz opakowanie (jeszcze ze starej serii) i nie moge sie doczekać, az zakupie ta butelke z ulepszonym dozownikiem .
Kiedys jedyna "wada" tej oliwki było jej opakowanie (straaasznie kapiace i tluszczace butelke). Skoro teraz jest tak jak mowisz, to oliwka Hipp stała sie kosmetykiem , bez absolutnie zadnych, najmniejszych wad .
Mam tę z nowym dozownikiem. Cud, miód, pierwsza oliwka, która nie tłuści wszystkiego wokół. I ten zapach...
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 00:55   #73
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez grzywa17 Pokaż wiadomość
A jednak sie nie zdziwiłam Włosy mi się wcale nie plątały, a jak z rozczesywaniem to nie wiem, bo zawsze mokre strąki traktuje odzywką, zanim spotkają się z grzebieniem, dlatego po BD nie miałam żadnych problemów Włosy wyschły i muszę przyznać, że brak SLSów, silikonów i barwników wpływa na nie zbawiennie, przestały się elektryzować Co będzie dalej, czas pokaże.
Ja jestem wierna szamponowi Babydream od bardzo dawna, w miedzyczasie był hipp i pare innych ale jednak Babydream najbardziej lubie, chociaż czuć panthenol pod palcami wlosy tez są specyficzne ale (także) problemow z rozczesywaniem nie mam, wlosy są gładkie, napoczatku sie zdziwilam a teraz ciesze sie że sie przekonalam do dzieciecych szamponow
nie mialam wyjscia, dermatolog kazala mi takie stosowac i wiedziala kobieta co robi
mam bardzo wrazliwa skore glowy i potrafie każdy szampon wyczuc szybko (zły szampon odrazu swedzenie), np johanson dla dzieci podraznia mi skore glowy (ten ulatwiajacy rozczesywanie wlosow)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 01:27   #74
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Mam tę z nowym dozownikiem. Cud, miód, pierwsza oliwka, która nie tłuści wszystkiego wokół. I ten zapach...
I ten skład - tylko olejek sezamowy, migdałowy i dodatek zapachowy (baaaardzo udany, tak jak zauwazylas) . Nie tłusci, fajnie sie wchłania - brak parafiny i oleju mineralnego robi swoje . Dlatego nie boje sie ta oliwka zmywac makijazu - nawet czarna dolna kreska przed nia ustepuje bez trudu

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Ja jestem wierna szamponowi Babydream od bardzo dawna, w miedzyczasie był hipp i pare innych ale jednak Babydream najbardziej lubie, chociaż czuć panthenol pod palcami wlosy tez są specyficzne ale (także) problemow z rozczesywaniem nie mam, wlosy są gładkie, napoczatku sie zdziwilam a teraz ciesze sie że sie przekonalam do dzieciecych szamponow
Tez sie nad tym zastanawiam... Farbuje włosy, wiec namietnie uzywam od dawna szamponow do koloryzowanych . Ciekawa jestem czy okaze sie, ze farba wyplukuje sie w takim samym tempie po dzieciecym szamponie... byłoby smiesznie
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 10:51   #75
nxxy
Raczkowanie
 
Avatar nxxy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 218
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

To tak -- balsam do ciała Hipp -- jest zbyt perfumowany, co mi bardzo często przeszkadza, gdyż utrzymuje się zapach na skórze długo, dlatego nie mogę się perfumować będę używać tylko na noc, a nie wiecie Wizażanki jaki balsam byłby zastępcą? Po za tym świeny -- genialnie gładka i nawilżona skóra. Krem Babydream 50 SPF idealny, mój kwc! bardzo wydajny, do rozprowadzenia trzeba nie wielką ilość (zbyt duża powoduje świecenie), która wchłania się do matu, nawilża i chroni przed słońcem/czynnikami zewnętrznymi, stosuję też na znamiona, zwykle czekam 15-20 minut do makijazu.



postanowiłam kupić oliwkę Hipp, krem do kąpieli Hipp, płyn do kąpieli BD, szampon BD, żel uniwersalny BD, spray do włosów liliputz i co mi wpadnie w oko. czyli pewnie jakieś chusteczki mokre i kremik na noc i do rąk
__________________
Krople dotykają ust
Płyną strumieniem
Tak czekałam
na ten deszcz
Nasze zbawienie

Edytowane przez nxxy
Czas edycji: 2009-07-12 o 10:53
nxxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 12:12   #76
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez nxxy Pokaż wiadomość
Krem Babydream 50 SPF idealny, mój kwc! bardzo wydajny, do rozprowadzenia trzeba nie wielką ilość (zbyt duża powoduje świecenie), która wchłania się do matu, nawilża i chroni przed słońcem/czynnikami zewnętrznymi, stosuję też na znamiona, zwykle czekam 15-20 minut do makijazu.
Jak to niewielka ilość wystarczy i chroni? Niewielka ilość filtra nie chroni niemal Cała zabawa z filtrami polega na wklepaniu odpowiedniej ilości (np. na twarz wg różnych szkół 1-2 ml).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 12:42   #77
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez nxxy Pokaż wiadomość
To tak -- balsam do ciała Hipp -- jest zbyt perfumowany, co mi bardzo często przeszkadza, gdyż utrzymuje się zapach na skórze długo, dlatego nie mogę się perfumować będę używać tylko na noc, a nie wiecie Wizażanki jaki balsam byłby zastępcą? Po za tym świeny -- genialnie gładka i nawilżona skóra. Krem Babydream 50 SPF idealny, mój kwc! bardzo wydajny, do rozprowadzenia trzeba nie wielką ilość (zbyt duża powoduje świecenie), która wchłania się do matu, nawilża i chroni przed słońcem/czynnikami zewnętrznymi, stosuję też na znamiona, zwykle czekam 15-20 minut do makijazu.



postanowiłam kupić oliwkę Hipp, krem do kąpieli Hipp, płyn do kąpieli BD, szampon BD, żel uniwersalny BD, spray do włosów liliputz i co mi wpadnie w oko. czyli pewnie jakieś chusteczki mokre i kremik na noc i do rąk
Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jak to niewielka ilość wystarczy i chroni? Niewielka ilość filtra nie chroni niemal Cała zabawa z filtrami polega na wklepaniu odpowiedniej ilości (np. na twarz wg różnych szkół 1-2 ml).
Zaleca się 1,8 ml na twarz, 2,5ml na twarz i szyję. Chociaż tu jest pewna ciekawostka http://www.laboratoriumurody.pl/foru...tra,t1243.html

Tak na marginesie... Kiedy pierwszy raz odmierzyłam przepisową ilość filtra miarką, przeżyłam ciężki szok.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 12:59   #78
nxxy
Raczkowanie
 
Avatar nxxy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 218
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jak to niewielka ilość wystarczy i chroni? Niewielka ilość filtra nie chroni niemal Cała zabawa z filtrami polega na wklepaniu odpowiedniej ilości (np. na twarz wg różnych szkół 1-2 ml).
ale kto powiedział, że dla mnie niewielka ilość to dziubnięcie otworem z kremem?
__________________
Krople dotykają ust
Płyną strumieniem
Tak czekałam
na ten deszcz
Nasze zbawienie
nxxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 13:28   #79
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Biochemia dla dzieci

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
Mnie na razie interesują kosmetyki dla noworodków: do kąpania, przecierania pupy, ew. zasypki oraz filtry - stosować od zaraz i które, czy wstrzymać się i jak długo?
tak warto mieć w szafce kosmetyki dla dzieci, oliwke sudocrem, płyn do kapieli, mydło (ja mam oilatum i babydream)
ale kapać w wodzie, od czasu do czasu kropelkę płynu do kąpieli.
Takim maleństwom detergenty nie sa potrzebne...
pupę przemywać sama woda aby nie podrażnić błon śluzowych...
i tylko w nagłych i koniecznych przypadkach uzywac oliwki i sudocreamu - niech skóra sie uczy!
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 17:36   #80
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez st_ella Pokaż wiadomość
tak warto mieć w szafce kosmetyki dla dzieci, oliwke sudocrem, płyn do kapieli, mydło (ja mam oilatum i babydream)
ale kapać w wodzie, od czasu do czasu kropelkę płynu do kąpieli.
Takim maleństwom detergenty nie sa potrzebne...
pupę przemywać sama woda aby nie podrażnić błon śluzowych...
i tylko w nagłych i koniecznych przypadkach uzywac oliwki i sudocreamu - niech skóra sie uczy!
Dzięki, taki plan minimalistyczny bardzo mi się podoba
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:45   #81
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Chociaz jessem fanką oliwki Hipp, zakupiłam ostatnio w Rossmannie miniaturke oliwki Babydream (2 zł z groszami?). Na wyjazdy jak znalazł np. do demakijażu. . Bardzo dobra oliwka, plasuje sie dla mnie zaraz za Hippem , a pomysł z miniaturkami 50 ml świetny
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 15:46   #82
201607180946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 408
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek



---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Ja polecam dodawanie olejków eterycznych i oliwki HiPP lub BD do żelu BD z pompką. Za każdym razem gdy kupuję nową butelkę dodaję innego olejku, na lato polecam eukaliptusowy lub pomarańczowy. Z dzieciaczkowych kosmetyków polecam:
-HiPP Pflege-Creme-łagodzi, nawilża, matuje, świetny pod makijaż
-niebieski krem w tubce BD-wszechstronny, świetny nawilżający kremik
-filtr 50 BD-nawilżający, raczej do suchej cery, bardzo delikatny i tłusty, bieli
-sutkowy BD-świetny na usta i stopki, śmierdziuch z doskonałym składem, niezbędnik
-żel do nóg i stóp BD- w sam raz na upały, dobry na naczynaka
nie polubiłam się z kremem ochronnym na zimę BD-zapycha, zbyt tłusty, nie wchłania się za dodrze

Edytowane przez 201607180946
Czas edycji: 2009-07-26 o 16:48
201607180946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 18:05   #83
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Zawsze mam na półce:

- Babydream Natural - Callendulacreme - świeży, miły zapach, krem ma konsystencje niby tłustą, ciężką, ale nie daje nawet średniego nawilżenia, ale za to zapewnia pomoc przy podrażnionych miejscach po depilacji, oraz przy wrastających włoskach, którym trzeba pomagac sie przebić, a to swędzi zaognia się czasem i piecze - Callendulacreme nawet sobie z tym radzi (lepszy Sudocrem, ale ten tez jest OK). Na buzię uzyłam go pare razy, ale powoduje u mnie przesuszenie skóry.

- Chusteczki Babydream - Extrasensitive - wspaniałe nawet do higieny intymnej, ale buzi nimi nie myję, bo płatki kosmetyczne oraz chusteczki mnie podrażniają przy stosowaniu, a te mają dość niemiłą strukturę, sa niezbyt soft, ale za to maja najlepszy skład wśród wszystkich chusteczek jakie znam, sa tez bezzapachowe, do higieny intymnej najlepszejsze.

- Chusteczki Babydream - Natural (z nagietkiem) - wspaniałość do całej reszty (prócz mycia buzi i higieny intymnej), świeży zapach (jak callendulacreme), mają więcej balsamu i są miększe niż extrasensitive, cudnie odświeżają latem całe ciało.

- Oliwka HiPP - KWC w sezonie jesień-zima, na buźke czasem stosowałam, ale niekiedy już po 1 uzyciu mnie zapychała(?) tworzyła kaszkę, ale innym razem było ok, teraz juz tylko do ciała uzywam, ma najlepszy skład wśród wszystkich oliwek jakie znam

- Babydream - żel do nóg i stóp - (z panią z brzuszkiem na opakowaniu) na poczatku ciąży, gdy wystepują jeszcze mdłości, nie polecam, ponieważ żel ma starsznie drażniący zapach, mocno chłodzi i mocno podrażnia oczy miętą i mentholem podczas aplikacji, ale dzieki jego składowi wierzę, że pomaga mi na moje pękające naczynka. Naprawde koi obolałe stopy i nogi.

- Sudocrem - działa jak lekarstwo na stany zapalne i zaognione krosty jakie mi sie robią po goleniu nóg, a uzywany co jakis czas (między aplikacjami mocno nawilżających kremów) po depilacji depilatorem mechanicznym, ogranicza wrastanie i pomaga wyjść włosom na powierzchnie skóry. jak po masazu myjką skóra się zaogni, piecze, boli i puchnie - to po nałożeniu po paru minutach nieprzyjemnosci mijają, a po nocy z nim również krostki. Mocny ma ten skład.

- Alantan plus - ALTEK - zasypka pielegnacyjna - paszki, bikini sa super zadbane, czyni skóre jedwabną w dotyku, nie mam dzieki niej żadnej krostki, zadnego podrażnienia po goleniu, w lecie na długo chroni skórę przez wilgocią, nic nie piecze, nie swędzi, nie robią się sławne krostki po depilacji intymnej (od golenia do nastepnego golenia skóra jest bez skazy). Wspaniała zasypka (talk, pantenol, allantoina) Szkoda, że na grubsza skórę (nóg) tak nie działa.


Przetestowałam:

- Szampon Babydream coprawda, przy obu podejściach (w odstepach czasu) mnie podraznił, wywoływał szczypanie, pieczenie, swędzenie skóry głowy, ale zuzyłam dzielnie dwa całe opakowania, bo oprócz tego pieczenia/swędzenia żadnych nieprzyjemności więcej nie wywoływał. Jestem jednym z nielicznych wyjątków z tym podrażnieniem, więc tylko tak opiniotwórczo o tym wspominam.

- Oliwka Babydream, nie miło pachnie, nie zachwyca składem, tłuści się (HiPP ładniej się wchłania), na szczęście miałam tylko próbkę, nie żal było wyrzucić po połowie

- Chusteczki Nivea Baby - Soft & Care - prześlicznie pachną jak dla mnie, są bardzo miękkie, właśnie takie prawdziwie extrasensitive, ale za to skład mają mocno średni i stad zuzyłam tylko 2 pełne opakowania i z przyjemnością przerzuciłam się na o niebo lepsze składowo Babydream - Natural. Poza tym są droższe, co mi sie nie opłaca


Jestem alergiczką od dziecka, mam skórę wrażliwą, ale tez podatną na zapychanie tradzikowa-tłustą, nie wszystko mi odpowiada z kosmetyków dla dzieci, ale jak widać przy kilku zostałam na stałe.


Posiadam też u siebie w apteczce - Cebion (kropelki z wit. C) - coprawda używałam ich jak dotąd do picia, ale czytałam teraz niektóre wypowiedzi i chyba spróbuję na buźkę, zostało mi 1/4 buteleczki, ale do testów próbnych myślę, że wystarczy.


Glyceryny się jednak obawiam, w porównaniu z Cevikapem i Juvitem C, to Cebion ma najwięcej gliceryny w składzie (glycerol - 87%). Zobaczę jak będzie, poużywam do wizyty u lekarza, zobacze czy zapycha i/lub czy podrażni/wysuszy bardziej niż teraz jestem przesuszona na polikach.


EDIT:
2 dni z cebionem na twarzy = więcej grudek, zaskórników otwartych i zamkniętych
kropelki nie wchłaniały się w buzie, wyglądała na mokrą, wysmarowaną niewchłanialnym olejem
powracam do picia Cebionu, tu sie sprawdza najlepiej

.

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-07-28 o 12:05 Powód: po teście cebionu
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 23:59   #84
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Dobry wieczór odświeżam wątek

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu poszerzam kolekcję kosmetyków dla dzieci. Rozejrzałam się po swoich "dzieciowych" kosmetykach i zauważyłam, że króluje babydream, zaraz potem hipp i lilliputz. Johnson'a i jemu podobne omijam, bo pamiętam próby zaprzyjaźnienia się z ich okropną oliwką (tłusta maź i zapchane pory na ciele).

Zamiast linków szybko sfotografowałam swoją kolekcję.
Do mycia używam "dorosłych" żeli lub babydreama - ostatnio nagietkowego, ale powoli nudzi mnie ten zapach.
Do włosów szampony wymienionych 3 marek używam zamiennie, ale hipp moim zdaniem najlepszy, zaraz potem lilliputz. Spray lilliputz do włosów to odżywka w sprayu o przyjaznym składzie. Dodaję do niej keratyny. Można wzmocnić jej działanie jedwabiem, panthenolem itp.

Balsam hipp to hit podobnie jak oliwka. Właściwie dwa klasyki warte wypróbowania.
Oliwka babydream służy mi jako baza do mieszania z olejkami (obecnie z olejkiem eterycznym z róży i geranium). Używam jej też jako bazy do olejków myjących (czasem łączę z hippem).

Kremy to dłuższa opowieść. Jedyny i niezastąpiony był lilliputz truskawkowy. Niestety wycofany (na fotce ostatnia zakonspirowana tubka).
Teraz szukam zamiennika stąd zestaw babydreamów.
Faworytem narazie są ekstrasensitive i krem do twarzy i ciała (ten niebieski w większej tubce).
Krem na wiatr i zimno nadaje się do rąk i stóp, podobnie jak tłusty krem nagietkowy.
Nagietkowy z cynkiem służy do łagodzenia podrażnień i zaczerwinień skóry.
Mam jeszcze krem na odparzenia, który ma wysoko w składzie cynk, ale zapomniałam o nim robiąc zdjęcia.
Został jeszcze krem "cyckowy" czyli do pielęgnacji brodawek - niemal czysta lanolina. Ratunek dla suchej i podrażnionej skóry. Na codzień służy do pielęgnacji ust.
Jakiej kreatyny dodajesz? z mazideł?


Chciałam pochwalic krem dla kiezniczek niezapycha,niepodrazniua, ladnie pachnie,idealny mat i nawilzenie

Dziewczyny czy szampon-zel liliputz zostal wycofany? cos nieumiem go trafic w moim rosmanie?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 23:24   #85
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
chciałam pochwalic krem dla kiezniczek niezapycha,niepodrazniua, ladnie pachnie,idealny mat i nawilzenie

Dziewczyny czy szampon-zel liliputz zostal wycofany? cos nieumiem go trafic w moim rosmanie?
Ksieżniczkowy ma porzadny sklad i swietną cene Niestety zrezygnowałam z niego bo akurat mi sie zapach nie spodobał - taka dziwna, chemiczna truskawa.
Za to wciaz mam w planach przetestowanie Babydream, Extrasensitive Pflegecreme jak mi sie moj krem do rak skonczy
Co co szamponu liliputza to pewnosci nie mam, ale to mozliwe - ostatnio wycofuja badz zmieniaja niektore produkty - taki los spotkal słynny kremik ze smokiem, i ponoc spotka też spray do rozczesywania. Ale czasem też tak bywa z Rossmannem, ze niektore produkty "nie dochodza" chwilowo, poczekaj na najblizsza dostawe - moze sie pojawi
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 19:09   #86
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

co to jest ten krem ksiezniczkowy?
ja tez sie przerzucam na te kosmetyki
uzywam od pewnego czasu zelu do mycia twarzy Baby Dream i wczoraj kupilam jeszcze szampon, ale nie wiem czy akurat z niego jestem zadowolona.. bede dalej testowac
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 22:08   #87
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
co to jest ten krem ksiezniczkowy?
ja tez sie przerzucam na te kosmetyki
uzywam od pewnego czasu zelu do mycia twarzy Baby Dream i wczoraj kupilam jeszcze szampon, ale nie wiem czy akurat z niego jestem zadowolona.. bede dalej testowac
to ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=30441
ja wlasnie niedlugo go kupuje,bo konczy mi sie moj smokowy :P

dziewczyny,chce etz po raz 1 kupic szampon dla dzieci,ktory najbardziej polecacie,by nie platat moich dlugich wlosow,ani nie przetluszczal?BD czy lilliputz?czy johnons?
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 00:20   #88
elajna888
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 568
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

witam, od pewnego czasu czytam na bieżąco Wasze wypowiedzi i musze powiedzieć, że bardzo zachęciłyście mnie do kupna kilku kosmetyków w najbliższym czasie wyjeżdżam i myśle, że jak wróce do domu ze znacznie zmniejszonymi zapasami kosmetyków to pobiegnę do rossmana po żel Babydream [planuje stosować do mycia twarzy] i ten zachwalany krem księżniczkowy jak się sprawdzą, to pewnie zapasy powiększe o inne produkty
__________________
staram się ogarnąć rzeczywistość
elajna888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 00:34   #89
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez elajna888 Pokaż wiadomość
witam, od pewnego czasu czytam na bieżąco Wasze wypowiedzi i musze powiedzieć, że bardzo zachęciłyście mnie do kupna kilku kosmetyków w najbliższym czasie wyjeżdżam i myśle, że jak wróce do domu ze znacznie zmniejszonymi zapasami kosmetyków to pobiegnę do rossmana po żel Babydream [planuje stosować do mycia twarzy] i ten zachwalany krem księżniczkowy jak się sprawdzą, to pewnie zapasy powiększe o inne produkty
Babydream jest rzeczywiscie genialny do mycia twarzy. Juz chyba nachwaliłam sie go najbardziej jak mozna w tym watku . Ale jesli chodzi o krem ksiezniczkowy to uwazaj przy stosowaniu na buzke, bo ma dosc tresciwy sklad . Moze zapchac podatne na to cery. Trzeba stestowac na sobie, bo kazdy inaczej reaguje . Napewno za to nadaje do przesuszonych miejsc na ciele, do rak. Poza tym zgrabna tubeczka jest dobra do noszenia w torebce

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-31 o 00:42
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 17:54   #90
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
- Babydream Natural - Callendulacreme - świeży, miły zapach, krem ma konsystencje niby tłustą, ciężką, ale nie daje nawet średniego nawilżenia, ale za to zapewnia pomoc przy podrażnionych miejscach po depilacji, oraz przy wrastających włoskach, którym trzeba pomagac sie przebić, a to swędzi zaognia się czasem i piecze - Callendulacreme nawet sobie z tym radzi (lepszy Sudocrem, ale ten tez jest OK). Na buzię uzyłam go pare razy, ale powoduje u mnie przesuszenie skóry.
Dziewczyny, gdzie kupujecie ten krem? W Rossmannie? Ja szukałam po wszystkim półkach i nie było był tylko jakiś inny rodzaj, a mi zależy na tym konkretnym właśnie.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-14 21:18:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.