Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-15, 19:45   #1891
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

O kurde, to ja żyłam w błędnym przekonaniu że obłączek to macierz... ale fail...
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona


_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 00:04   #1892
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

przetestuję chyba żelatynę
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 18:53   #1893
Anka4455
Zakorzenienie
 
Avatar Anka4455
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 183
Angry Problem z paznokciami

mam taki dziwny problem z paznokciami :
są barzdo łamliwe , miękkie i rozdwajają się ale nie wyszystkie tylko środkowy i wskazujący w obu rękach pozostałe paznokcie są ładne i zdrowe , oczywiście uzywam odżywki . Moze macie jakieś pomysły jaka moze być przyczyna tego lub znacie jakieś dobre odżywki ale nie za drogie oczywiście ??
Anka4455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 08:52   #1894
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: Problem z paznokciami

Na Naturalnych Paznokciach (klik!) są setki takich tematów
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona


_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 18:46   #1895
karolakb
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Butterflynails Pokaż wiadomość
Mineralny pilniczek = szklany

ja dodam jeszcze moczenie paznokci w żelatynie codziennie przez conajmniej dwa tygodnie
Jak wpowinno wyglądać takie moczenie w żelatynie?
karolakb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 18:00   #1896
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Witam wszystkie(kich?) w tym wątku

Mam pytanko takie, sprawdzała któraś z was różnicę między oliwą/olejkiem rycynowym podgrzanym a niegrzanym wtartym w pazury? Oczywiście efekty długofalowe trudno przewidzieć, ale te krótkofalowe? Podgrzanie jak się domyślam ma poprawić wchłanianie i przyspieszając krążenie w skórze dodatkowo przyspieszyć wchłanianie, to samo teoretycznie masaż.

Pytanie nr2 mam o żelatynę: jak robicie? Mi ciągle wychodzi lepki glut z jeszcze bardziej lepkimi glutami, trochę to odstraszające ;]

Pozdrawiam
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 10:58   #1897
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Nigdy nie malowałam paznokci chyba że od święta np na sylwestra jakimś tanim lakierem, często też obgryzam i wyrywam skórki wokół paznokci aż do ranek później wyrywam strupy zostają skórki i znowu wyrywam zębami te skórki trwa to od kilkunastu lat, wszystkie kremy po posmarowaniu dłoni nie pomagają na skórki które są twarde dookoła, odstają i mam ochotę je wygryźć wyciąć, lubię długo wysiadywać w gorącej wodzie i moczyć ręce w które często mi jest zimno, jak w zimie przyjdę z dworu to ręce ogrzewam gorącą wodą, ostatnio w ciągu jakichś kilku miesięcy zauważyłam na swoich paznokciach takie dziwne podłużne malusieńkie prążki paseczki na powierzchni paznokcia, powierzchnia nie jest równa gładziutka tylko taka w paseczki i to wszystkie paznokcie u rąk... po za tym nigdy nie przejmowałam się paznokciami, szybko mi rosną więc obcinam je cążkami metalowymi i dopiłowuje metalowym pilnikiem, nie potrafię nadać im właściwego kształtu, wycinam też boki paznokci żeby wydawały się węższe, ta półokrągła cienka skóra/skórka która wchodzi na powierzchnie każdego paznokcia zajmuje prawie 1/4 powierzchni paznokcia najpierw jest jedna warstewka jak ją odepchnę do góry to zostaje druga taka przy samym paznokciu i ją ciężko już odsunąć, mógłby mi ktoś wytłumaczyć w czym leży problem u mnie z paznokciami i jak właściwie o nie zadbać, nie lubię malować paznokci bo nie potrafię, chcę zacząć używać jakieś odżywki czytałam że dobre są Sally Hansen ale nie wiem która bo wszystkie przyśpieszają wzrost, ale mi paznokcie bardzo szybko rosną i nie chce żeby szybciej rosły, może odżywka złota albo ta Niebieska complete 4 in 1 albo ta różowa 4 in 1. Dziękuję za pomoc i wskazówki o pielęgnacji.
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 11:49   #1898
Ewlyn
Zakorzenienie
 
Avatar Ewlyn
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 3 483
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Nigdy nie malowałam paznokci chyba że od święta np na sylwestra jakimś tanim lakierem, często też obgryzam i wyrywam skórki wokół paznokci aż do ranek później wyrywam strupy zostają skórki i znowu wyrywam zębami te skórki trwa to od kilkunastu lat, wszystkie kremy po posmarowaniu dłoni nie pomagają na skórki które są twarde dookoła, odstają i mam ochotę je wygryźć wyciąć, lubię długo wysiadywać w gorącej wodzie i moczyć ręce w które często mi jest zimno, jak w zimie przyjdę z dworu to ręce ogrzewam gorącą wodą, ostatnio w ciągu jakichś kilku miesięcy zauważyłam na swoich paznokciach takie dziwne podłużne malusieńkie prążki paseczki na powierzchni paznokcia, powierzchnia nie jest równa gładziutka tylko taka w paseczki i to wszystkie paznokcie u rąk... po za tym nigdy nie przejmowałam się paznokciami, szybko mi rosną więc obcinam je cążkami metalowymi i dopiłowuje metalowym pilnikiem, nie potrafię nadać im właściwego kształtu, wycinam też boki paznokci żeby wydawały się węższe, ta półokrągła cienka skóra/skórka która wchodzi na powierzchnie każdego paznokcia zajmuje prawie 1/4 powierzchni paznokcia najpierw jest jedna warstewka jak ją odepchnę do góry to zostaje druga taka przy samym paznokciu i ją ciężko już odsunąć, mógłby mi ktoś wytłumaczyć w czym leży problem u mnie z paznokciami i jak właściwie o nie zadbać, nie lubię malować paznokci bo nie potrafię, chcę zacząć używać jakieś odżywki czytałam że dobre są Sally Hansen ale nie wiem która bo wszystkie przyśpieszają wzrost, ale mi paznokcie bardzo szybko rosną i nie chce żeby szybciej rosły, może odżywka złota albo ta Niebieska complete 4 in 1 albo ta różowa 4 in 1. Dziękuję za pomoc i wskazówki o pielęgnacji.
Mialam ten sam problem. Mi wlasnie pomoglo malowanie bo jak mam taki cudny lakier na paznokciach to nie ruszam skorek, bo szkoda mi lakieru, ktory moglby sie uszkodzic

Te rowki co Ci sie na paznokciach tworza to chyba przez uszkadzanie skorek wlasnie. Musisz sie przemoc i przestac. Naogladaj sie ladnych paznokci w necie to moze bedziesz miala wieksza motywacje.

P.S. Napisalach chyba najdluzsze jedno zdanie tu na wizazu :p.
Ewlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 12:04   #1899
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Jest kilka tematów o dbaniu o paznokcie, poszukaj, naprawde jest tego pełno.
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona


_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 17:41   #1900
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Okej dziękuję, przeszukam dogłębnie forum, jednak jak do tej pory nie mogę nigdzie wyczytać jak zwalczyć defekt w postaci podłużnych paseczków linii utworzonych na powierzchni/płytce paznokci. Pozdrawiam
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 18:54   #1901
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Okej dziękuję, przeszukam dogłębnie forum, jednak jak do tej pory nie mogę nigdzie wyczytać jak zwalczyć defekt w postaci podłużnych paseczków linii utworzonych na powierzchni/płytce paznokci. Pozdrawiam


może polerka coś pomoże?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 21:15   #1902
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Okej dziękuję, przeszukam dogłębnie forum, jednak jak do tej pory nie mogę nigdzie wyczytać jak zwalczyć defekt w postaci podłużnych paseczków linii utworzonych na powierzchni/płytce paznokci. Pozdrawiam
Jeśli polerka to bardzo delikatnie i najlepiej raz na miesiąc, prążki świadczą o osłabieniu paznokcia, może on być cieńszy niż powinien. Wygojenie skórek i mała pomoc ze strony diety (suplement, zioła, witaminy B) powinna dać taki efekt że nowy paznokieć wyrośnie prawidłowy, ale zanim cały paznokieć się wymieni może minąć nawet kilka miesięcy (z suplementami szybciej).
Na skórki szybko pomoże moczenie/nacieranie olejkiem rycynowym. Zrobią się bardziej miękkie i nie będą pękać.
Wizualnie na prążki pomogą odżywki w formie lakierów, te tanie też są OK, np Miss Sporty, Joko. I do tego delikatny zmywacz bez acetonu.

Dobrym wyjściem może być wizyta u kosmetyczki na początek: nie tak duży wydatek i poprawa wyglądu dłoni będzie dobrą motywacją, a przy okazji podpatrzysz jak robić manicure i podpytasz trochę (sama się wybieram na taki manicure motywacyjno-edukacyjny )
Jeśli prążki nie są głębokie to nie ma się czego obawiać, u niektórych tak się dzieje z wiekiem. Co innego jeśli czujesz się gorzej, bo paznokcie pokazują stan zdrowia. Na googlach łatwo znajdziesz o czym świadczą zmiany.
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 23:38   #1903
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Okej dziękuję, przeszukam dogłębnie forum, jednak jak do tej pory nie mogę nigdzie wyczytać jak zwalczyć defekt w postaci podłużnych paseczków linii utworzonych na powierzchni/płytce paznokci. Pozdrawiam
Świadczy to również o wysuszeniu płytki. Mam to po obgryzaniu, narazie prowadze kuracje [szczegóły na blogu]. Planuję też zakup odżywek Vipera Multivitamin Protection i Calcium Shield. Zobaczymy jak to będzie
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona



Edytowane przez _Nikki_
Czas edycji: 2011-05-02 o 23:40
_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:14   #1904
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Jeśli polerka to bardzo delikatnie i najlepiej raz na miesiąc

dlaczego?

za bardzo sie sciera paznokiec?

w sumie to lubie efekt po polerce
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 12:28   #1905
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dlaczego?

za bardzo sie sciera paznokiec?
To zależy od skali problemu, głębokości prążków, rodzaju i stanu paznokci. U Oldzinki mamy do czynienia z osłabionymi i zniszczonymi paznokciami, więc trzeba delikatnie. Paznokieć z prążkami jest już miejscami za cienki, miewam prążki i widzę jak to wygląda. Jeśli prążki są płytkie i delikatne, można je przygładzić polerką,
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 12:32   #1906
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dlaczego?

za bardzo sie sciera paznokiec?

w sumie to lubie efekt po polerce
Paznokieć się bardzo osłabia i wygina na wszystkie strony, jest bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne, później ciężko to odbudować jeśli sie za dużo razy użyje polerki. To tylko kilka efektów, ja dużo sie na tym nie znam a jeśli chcesz więcej sie dowiedzieć to zapytaj którejś manicurzystki z naszego forum, np jagódeczki
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona


_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 12:44   #1907
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
To zależy od skali problemu, głębokości prążków, rodzaju i stanu paznokci. U Oldzinki mamy do czynienia z osłabionymi i zniszczonymi paznokciami, więc trzeba delikatnie. Paznokieć z prążkami jest już miejscami za cienki, miewam prążki i widzę jak to wygląda. Jeśli prążki są płytkie i delikatne, można je przygładzić polerką,
Mam prążki na całej ich długości, dziś odsunęłam troche skórki po kąpieli i nadal widzę te paseczki, spotkałam sie tutaj z księżycem bądź białe linią uśmiechu, ale czegoś takiego u siebie nie zauważyłam po odsunięciu tego białego łuczku wyrastającego pod paznokciem, ogólnie szybko i ładnie mi rosną, ale są takie miękkie i elastyczne, zostało mi troche olejku z nasion malin z ZSK i wcieram go w skórki, chcę zakupić odżywkę, tylko która odżywka poprawiła by ich stan Złota będzie dobra czy z tych Complete Care 4 in 1 niebieska bądź różowa? Dziękuję za Wasze rady
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 14:58   #1908
symtuastic
Raczkowanie
 
Avatar symtuastic
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 295
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

To akurat musi być Sally Hansen?
symtuastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 15:04   #1909
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Cytat:
Napisane przez symtuastic Pokaż wiadomość
To akurat musi być Sally Hansen?

Czytałam że są najlepsze... Szczególnie ta złota i jakaś jasnoróżowa też jest chwalona
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 05:16   #1910
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Złota SH Miracle Growt to wspomaga jak z nazwy wynika wzrost paznokci, wzmocnia je itp. o jasnoróżowej szczerze mówiąc nie słyszałam więc nie wiele moge o niej powiedzieć
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona



Edytowane przez _Nikki_
Czas edycji: 2011-05-05 o 11:10
_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 14:14   #1911
symtuastic
Raczkowanie
 
Avatar symtuastic
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 295
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Spróbuj z Nail Tekiem (o ile możesz tyle wydać), jest naprawdę dobry.
symtuastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 18:38   #1912
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Ja wiem, ze co osoba to wersja ale mam nadzieje ze nikt mnie nie napadnie za moja XD roznie bywa. Otoz, kup sobie radełko (obrazek 1), tym sie odsuwa i wycina skorki, jest najwygodniejsze, o niebo lepsze niz cazki. Dalej, to co zostalo na paznokciu sie albo zdrapuje ostrym koncem tego na obrazku 2. Nie wszystkie maja ostry koniec, znajdz taki co ma. Ale nie musi byc to, mozesz rownie dobrze zetrzec te skorke taka gabeczka z papierem sciernym na niej, to sie chyba blok polerski nazywa (obrazek 3). Zadnym pilnikiem z 4 roznymi bokami, nie polecam tego, gabeczki sa lepsze.
Kwestia pilnika- metalowe to przezytek, mozna nimi pilowac kraty w wiezieniu ale nie paznokcie. Papierowe sa do tipsow raczej, predzej rozwalisz paznokiec nimi niz cos spilujesz. Kup szklany, sa najlepsze, tylko trzeba uwazac, zeby nie potluc.
Czy Sally Hansen? Zle nie sa, ale rewelacji nie ma. Poza tym, paznokiec jest jak wlos, to martwa materia i jak juz wyrosla to sie jej nie da odzywic, pic na wode z tymi odzywkami. Sprawic, zeby rosly szybciej i mocniejsze mozna tylko od wewnatrz, dieta, tabletkami, ale nie zadnym lakierem. Jedyne co lakier robi to utwardza, dzieki temu sie mniej lamia, akurat Sally Hansen (ok. 37 zl) hard as nails jest calkiem niezle ale jakos nie zauwazylam zeby bylo duzo lepsze od rimmela przezroczystego za 15 zl.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3326704374cfdf004e379a.jpg (68,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przyrzd-do-odsuwania-skorek-.jpg (4,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blok-polerski-bialy_104.jpg (26,8 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez 201604250941
Czas edycji: 2011-05-11 o 18:40
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 14:30   #1913
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Dziękuję za wytłumaczenie czyli podstawowa sprawa radełko do odsuwania skórek polecany jest też drewniany bądź metalowy taki patyczek ale po odsunięciu skórki są takie odstające że trzeba je obciąć czymś bo śmiesznie to wygląda, i szklany pilnik, ale która gradacja będzie najlepsza do szybkiego skracania paznokci, nie mam czasu na kilkugodzinne piłowanie, paznokcie rosną mi szybko i obcinam je cążkami tak raz w tygodniu do bardzo króciutkich i opiłowuje ostre brzegi właśnie metalowym pilnikiem który kupiłam w futerale z innymi przyżądami metalowymi do paznokci
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 21:56   #1914
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Chcę wkońcu zacząć dbać o paznokcie - Proszę Was o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Dziękuję za wytłumaczenie czyli podstawowa sprawa radełko do odsuwania skórek polecany jest też drewniany bądź metalowy taki patyczek ale po odsunięciu skórki są takie odstające że trzeba je obciąć czymś bo śmiesznie to wygląda, i szklany pilnik, ale która gradacja będzie najlepsza do szybkiego skracania paznokci, nie mam czasu na kilkugodzinne piłowanie, paznokcie rosną mi szybko i obcinam je cążkami tak raz w tygodniu do bardzo króciutkich i opiłowuje ostre brzegi właśnie metalowym pilnikiem który kupiłam w futerale z innymi przyżądami metalowymi do paznokci
Radelkiem sie skorki wycina zamiast cazkow, to takie male dlutko ktorym sie ostroznie 'ryje' miedzy skora a paznokciem, wycinajac skorke, anie odsuwa. Zwykly pilnik szklany jak kupisz w rossmannie bedzie dobry, ja mam od killys, nie wiem czy one maja wypisane gradacje. Jak lubisz na krotko to obcinaj czymkolwiek a potem opiluj. Mi szklany bardzo szybko piluje ale to juz sama zobaczysz. Raz w czas szklany mozna umyc.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 17:23   #1915
nadzieja33
Przyczajenie
 
Avatar nadzieja33
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 29
jak poprawić wygląd paznokci ?

Jak je piłować?
Jakieś domowe sposoby na poprawę ich wyglądu ? Załączam jak wyglądają..może nie wiele widać, więc dodam ze kazdy z nich ma swój kształt i sa krótkie ;/ nie wiem jak mam je piłować i w którym momencie...mam miesiąc czasu na to żeby poprawić ich wygląd proszę o pomoc (

http://i52.tinypic.com/jqgefm.jpg

Edytowane przez nadzieja33
Czas edycji: 2011-05-13 o 17:26
nadzieja33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 17:34   #1916
klaudunia1812
Raczkowanie
 
Avatar klaudunia1812
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: jak poprawić wygląd paznokci ?

Obgryzasz paznokcie?
klaudunia1812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 17:39   #1917
nadzieja33
Przyczajenie
 
Avatar nadzieja33
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 29
Dot.: jak poprawić wygląd paznokci ?

Cytat:
Napisane przez klaudunia1812 Pokaż wiadomość
Obgryzasz paznokcie?
niee raczej mi się to nie zdarza
nadzieja33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 17:44   #1918
klaudunia1812
Raczkowanie
 
Avatar klaudunia1812
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: jak poprawić wygląd paznokci ?

Raczej :p ? Bo dwa z nich tak wyglądają, ale może akurat źle obcięłaś albo spiłowałaś, zdarza się :d
Próbowałaś jakieś odżywki?
Przede wszystkim pamiętaj, że piłujemy zawsze w jedną stronę, nie w cały świat, bo inaczej będą się rozdwajały.

Edytowane przez klaudunia1812
Czas edycji: 2011-05-13 o 17:48
klaudunia1812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 17:52   #1919
nadzieja33
Przyczajenie
 
Avatar nadzieja33
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 29
Dot.: jak poprawić wygląd paznokci ?

Obcinać nie obcinam właśnie, jedynie piłuje...i tu właśnie jest problem bo kciuk jeszcze jeszcze z reguły okrągły... ale ten drugi wskazujący jest taki okrągły nie nie da się go inaczej piłować, kolejny różnie raz jest okrągły raz kwadratowy kolejny zawsze jest kwadratowy a mały tez taki kwadratowy..;/ Odżywki używam ale nie wiele daje
nadzieja33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 17:55   #1920
klaudunia1812
Raczkowanie
 
Avatar klaudunia1812
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: jak poprawić wygląd paznokci ?

Podstawowe pytanie: chcesz mieć okrągłe czy kwadratowe?
Moja siostra bardzo chwali sobie odżywkę z Manhattana, o ile dobrze pamiętam to to jest ta :https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,18933,speed-repair-with-witamin-booster-odzywka-ochronna-z-witaminami.html&next=1

A co to za okazja za miesiąc?



Edytowane przez klaudunia1812
Czas edycji: 2011-05-13 o 18:23
klaudunia1812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-28 21:23:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.