Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-15, 21:54   #1
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529

Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?


Czesc!


Zakladam moze i nie do konca sensowny watek, ale jestem juz dosc zdesperowana. Moja cera jest dosc wrazliwa, tradzikowa i wiecznie zaczerwieniona. Z tradzikiem walcze od zawsze, swietna dermatolog wyleczyla mnie z masakry w gimnazjum i dzis (mam 20 lat) wyskakuja mi pryszcze glownie na brodzie i tam gdzie dotykam twarzy. Wiem, to okropne, probuje z tym walczyc, ale szybko sie zrazam, bo nie widze efektu "niedrapania", a tylko coraz wiecej bialych bulw. W koncu dojde do perfekcji...

Na nosie mam wiecznie zapchane pory, zdarzaja sie wagry. Cera jest ladnie brzoskwiniowa tylko po po przebudzeniu. Potem robi sie czerwona, takie jakby wysypko - wypieki na policzkach i brodzie i trzyma caly dzien. Podobno mam cere uczulona na slonce, ale niewazne czy mam na sobie wysoki filtr czy nie, i tak jestem czerwona.

Uzywam dosc lagodnych kosmetykow, myje twarz plynem do higieny intymnej, savon noir, uzywam fajnego podkladu z Clinique... Mimo to moja cera i tak jest zawsze brzydka. Pryszcze, zaczerwienienia... Nie moge wychodzic z domu bez podkladu, czy lato czy zima, nawet przed mezem zle sie czuje bez podkladu.


Powiedzcie mi, czy jest jakis cudowny sposob na zmienienie rodzaju cery? Wiem, zabrzmialo to bardzo naiwnie, ale moze znacie jakis rodzaj pielegnacji, ktory pomoglby eliminowac te czerwone placki, pryszcze i ta brzydkosc skory? Nie wiem co mam robic zeby wygladac jak czlowiek po zmyciu makijazu. Musze sie godzic na to co oferuje mi moja cera?
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 22:42   #2
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Ja mam to samo niestety ,do tego blizny czerwone po tradziku..
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 09:13   #3
didi_b
Rozeznanie
 
Avatar didi_b
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 947
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Mnie wychodzą czerwone placki po różnych niedoskonałościach i szybciej schodzą po aloesie. Mam w domu kwiat i smaruję sobie twarz tym miąższem, a jeśli nie masz, to dobry jest też sok z aloesu do kupienia w aptece. Aloes ogólnie znany jest z tego, że przyspiesza gojenie. Poczytaj o nim, może warto spróbować...
didi_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 10:15   #4
dorotadelikat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Spróbuj stosowac hydrolat z oczaru, hydrolat z kocanki ( na czerwona buźkę ja stosujei sobie chwale ) ,oczywiscie filtr.,łykaj witaminę C ( ja lykam rutimax) a jeśli masz blizny po pryszczach sprobuj smarować je olejem tamanu ! Pozdrawiam.
dorotadelikat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 12:42   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Mi takie zaczerwienienia minęły gdzy zaczełam uzywać żelu ziaja med i kremu z filtrem vichy spf 50 (niestety do wakacji wycofany). Teraz mam lirene 30 i to nie to samo... (moze przez mniejszy faktor). Kluczem chyba jest znalezienie dobrego filtra. Zaczerwienienia mijały mi tez po hydrolacie z róży bulgarskiej. Jaki filtr uzywałas?

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-09-16 o 12:43
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 13:36   #6
AgaGiraffe
Rozeznanie
 
Avatar AgaGiraffe
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nie chcesz wiedzieć
Wiadomości: 523
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Ja co prawda z trądzikiem się nie borykam, ale często na brodzie i czole (w miejscach, w którym go dotykam) wyskakują mi krostki. Ogólnie cerę mam naprawdę gładką, po użyciu podkładu wygląda niemal nienagannie. Ale właśnie: po użyciu podkładu. Mam mnóstwo popękanych naczynek wokół nosa, ogólnie całą cerę tak jakoś dziwnie zaczerwienioną... I przez to nawet przed chłopakiem wstydzę się pokazać bez makijażu. A mam tyle lat co Ty. Rano, po przebudzeniu cera wygląda super! Ale później...zawsze tak samo
Takie skłonności do zaczerwieniania i pękających naczynek odziedziczyłam po mamie i niestety muszę się z tym zmagać...
Zawsze używałam kosmetyków do cery mieszanej lub tłustej, bo właśnie w strefie T skóra bardziej się przetłuszcza. Ale ostatnio przyszło mi na myśl, że może powinnam jednak zmienić kosmetyki na te przeznaczone dla cery naczynkowej? I znalazłam kilka dobrych kremów, zobacz: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...in.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...em.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy.html&next=1

Zwróć uwagę szczególnie na ten pierwszy. Dziewczyny piszą, że zaczerwienienia znikają i bez podkładu skóra wygląda zdrowo Przeważnie wybierałam kremy z niższej półki cenowej, tak ok. do 15-20 złotych, ale może warto trochę dołożyć na coś skutecznego...
Pozdrawiam ciepło!
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
AgaGiraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:23   #7
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Dzieki za odpowiedzi dziewczyny, bardzo mi pomoglyscie


Cytat:
Napisane przez didi_b Pokaż wiadomość
Mnie wychodzą czerwone placki po różnych niedoskonałościach i szybciej schodzą po aloesie. Mam w domu kwiat i smaruję sobie twarz tym miąższem, a jeśli nie masz, to dobry jest też sok z aloesu do kupienia w aptece. Aloes ogólnie znany jest z tego, że przyspiesza gojenie. Poczytaj o nim, może warto spróbować...
Juz kiedyys chcialam go kupic, ale cena byla dla mnie zbyt wysoka (celowalam w ten ukochany przez wizazanki zel, ktory kosztuje jakos 80 zl). Widzialam w Kauflandzie jakies duze opakowania aloesowego zelu czy czegos podobnego, sprawdze tylko ile w tym faktycznie tego skladnika. Jak sie okaze ze nie ma co tego kupowac, to polece do apteki

Cytat:
Napisane przez dorotadelikat Pokaż wiadomość
Spróbuj stosowac hydrolat z oczaru, hydrolat z kocanki ( na czerwona buźkę ja stosujei sobie chwale ) ,oczywiscie filtr.,łykaj witaminę C ( ja lykam rutimax) a jeśli masz blizny po pryszczach sprobuj smarować je olejem tamanu ! Pozdrawiam.
Nad tym tez kiedys myslalam, ale dopiero teraz poczytalam jakie sa efekty np po kocance. Jezeli komus tak pomogla, to warto sprobowac Zamowie te dwa i moze jeszcze jakis dla wyprobowania. Powiedz mi, bo widzialam na BU jeszcze olejki (maceraty) z kocanki i innych, warto je kupic?
Kiedys robilam sobie serum z wit C i innych cudow, ale nie widzialam zadnych zmian. Moze znowu sprobuje jak mnie natchnie, puki co postaram sie pamietac o lykaniu witaminki


Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Mi takie zaczerwienienia minęły gdzy zaczełam uzywać żelu ziaja med i kremu z filtrem vichy spf 50 (niestety do wakacji wycofany). Teraz mam lirene 30 i to nie to samo... (moze przez mniejszy faktor). Kluczem chyba jest znalezienie dobrego filtra. Zaczerwienienia mijały mi tez po hydrolacie z róży bulgarskiej. Jaki filtr uzywałas?

Nigdy sie tak nie zaglebialam w filtrach. Po prostu uzywalam wysokich, ale nie zwracalam uwagi na firme. Wczesniej 50 dla dzieci z Avonu, teraz czesto uzywam Bielendy, ale takiej do calego ciala, bo jest dla mnie przyjemniejsza w uzywaniu. Moze tutaj robie blad?



Cytat:
Napisane przez AgaGiraffe Pokaż wiadomość
Takie skłonności do zaczerwieniania i pękających naczynek odziedziczyłam po mamie i niestety muszę się z tym zmagać...
Zawsze używałam kosmetyków do cery mieszanej lub tłustej, bo właśnie w strefie T skóra bardziej się przetłuszcza. Ale ostatnio przyszło mi na myśl, że może powinnam jednak zmienić kosmetyki na te przeznaczone dla cery naczynkowej? I znalazłam kilka dobrych kremów, zobacz: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...in.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...em.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy.html&next=1

Zwróć uwagę szczególnie na ten pierwszy. Dziewczyny piszą, że zaczerwienienia znikają i bez podkładu skóra wygląda zdrowo Przeważnie wybierałam kremy z niższej półki cenowej, tak ok. do 15-20 złotych, ale może warto trochę dołożyć na coś skutecznego...
Pozdrawiam ciepło!

Ja tez utrzymuje, ze moja cera jest mieszana. A moze takze tylko mi sie tak wydaje Spodobal mi sie ten pierwszy, polece go poszukac. Mam nadzieje ze znajde tutaj za granica...

Dzieki dziewczyny!
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 09:32   #8
dorotadelikat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Mnie witamina C podrażnia, olejków (maceratow ) jeszcze nie probowalam,ale hydrolat kocanki jak narazie sprawuje sie super,musisz pokombinować z naturalnymi kosmetykami,które będą Tobie odpowiadały,na pewno cos dla siebie znajdziesz i pamietaj o piciu bratka. Pozdrawiam !
dorotadelikat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 10:34   #9
AgaGiraffe
Rozeznanie
 
Avatar AgaGiraffe
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nie chcesz wiedzieć
Wiadomości: 523
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Powodzenia, daj znać, jakie efekty jak dokończę mój matujący krem, to również kupię w aptece któryś z tych wymienionych, nie mogę się doczekać pozdrawiam!
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
AgaGiraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 10:50   #10
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Nie czytalam jeszcze o piciu bratka, puki co pijam tylko pokrzywe na wlosy. Zaciekawilas mnie, dowiem sie co to za cudo i czy moge pic te dwa ziolka razem i sprobuje

Wszystkiego dobrego dziewczyny, dam znac jak mi idzie
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 10:51   #11
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Przylepa73; Możliwe, że tak. Najnowoczesniejsze, najskuteczniejsze i na pewno fotostabilne filtry mają produkty apteczne. Są drozsze, ale masz pewność że zadziałają dobrze. Te składniki są najnowsze i fotostabilne, i tych możesz poszukać w swoich filtrach:

Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol) --> własciwosci fiz i chem laczy
Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)
Mexoryl XL (drometrizole trisiloxane)
Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)
Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate)
Disodium Phenyl Dibenzimidazole Tetrasulfonate = Neo Heliopan AP
Neo Heliopan AP (disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate)
Parsol 1789 (Avobenzone) Buthyl Methoxydibenzoylmethane

Dobre filtry mają Avene,Vichy, La roche posay, Bioderma, ziaja med apteczka wersja 50 tez jest podobno fotostabilna (sama jej nie miałam)...

Powiem Ci z mojego doswiadczenia: używałam ziaję zwykłą, wspomniany Lirene, avon 30 do twarzy i wiele innych aptecznych, kiedy filtrami się nie interesowałam. Każdy z tych produktów nie zapewnial mi tak dobrej ochrony jak apteczny- wszystkie jakby warzyły się na skórze, skóra się pod nimi pociła, opalenizna lub zaczerwienienie i tak wychodziło (wiadomo, że filtry nie chronia w 100% , ale nie zauwazyłam tego nigdy w aptecznym- mam cerę oprona na opalanie). Apteczne za to (szczególnie vichy) zostawały na skórze bardzo długo, czasem nawet caly dzien, mój matujacy matowił cerę, pozbyłam się wszelkich zaczerwienien, plamek i małych "zmarszczek" od przesuszenia czy słonca. Także polecam filtry apteczne. Na "biochemii" jest "kompedium filtromaniaczki" możesz poczytac jak bedziesz miala chwilę czasu

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-09-17 o 10:53
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 11:53   #12
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Powiem Wam dziewczyny tez tez pare lat temu borykalam sie z rozowa twarza. Do tego mam cere delikatnie naczynkowa i jestem dosc blada.
Wydawalo mi sie niemozliwe, ze kiedys bede mogla uzyc rozu bo moje zarozowienia przeswitywaly delikatnie spod podkladu.

Ale postanowilam z tym wlaczyc i zmienilam CALA pielegnacje. Uwazam tez bardzo na slonce. Twarzy nie opalam nigdy swiadomie, nosze filtry wysokie i kapelusz, ale nie unikam slonca
Do tego nie ma mowy o solarium i saunie.
No i trzeba byc bardzo regularnym i cierpliwym we wszytskim co robimy. Picie bratka jak najbardziej, pokrzywy tez. (choc nie do konca jestem pewna, czy mozna oba na raz-warto doczytac). Nie ma co oczekiwac cudow, ze nagle Wasza twarz bedzie jak niemowlaka, bo to mozliwe jest tylko w photoshopie chyba...

I jak sie teraz zastanowie bo 7 latach jest zdecydowanie lepiej. Udalo mi sie opanowac rozowienie choc moja cera nadal ma odcien bardziej rozowy niz zolty.

A no i moja kolekcja rozy wynosi 8 sztuk
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 11:06   #13
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

A jak konkretnie zmieniłaś swoją pielęgnację Czegoś się wystrzegasz? Coś wprowadziłaś?

Też mam różową twarz, oczywiście szczególnie na policzkach - wciąż są różowe. Marzę o tym by były takie, jak reszta twarzy. No tak - różowe policzki i czerwony nochal...
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:56   #14
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Cytat:
Napisane przez canivoria Pokaż wiadomość
A jak konkretnie zmieniłaś swoją pielęgnację Czegoś się wystrzegasz? Coś wprowadziłaś?

Też mam różową twarz, oczywiście szczególnie na policzkach - wciąż są różowe. Marzę o tym by były takie, jak reszta twarzy. No tak - różowe policzki i czerwony nochal...
Uwazam na to co nakladam na twarz Uzywam peelingu tylko enzymatycznego z BU lub E-naturalne. (Kiedys uzywalam zwyklego scierajacego i jak o tym teraz mysle to mi skora cierpnie, ale skad mialam wiedziec, ze moje naczynka tak zareaguja, kiedy byly zupelnie niewidoczne).
Maseczki-czyste glinki z roznymi olejkami.
Staram sie uzywac kosmetykow, ktore sa przeznaczone do wrazliwej cery, naczynkowej.
Do demakijazu uzywam plynu micelarnego i Cetaphilu (w polaczeniu z woda).
Poza tym patrze na sklady i staram sie wybrac cos co nie ma calej tablicy mendelejewa w sobie no i obserwuje jak moja cera zareaguje.

Edytowane przez blackdaisy
Czas edycji: 2013-09-18 o 12:59
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 17:07   #15
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Przylepa73; Możliwe, że tak. Najnowoczesniejsze, najskuteczniejsze i na pewno fotostabilne filtry mają produkty apteczne. Są drozsze, ale masz pewność że zadziałają dobrze. Te składniki są najnowsze i fotostabilne, i tych możesz poszukać w swoich filtrach:

Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol) --> własciwosci fiz i chem laczy
Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)
Mexoryl XL (drometrizole trisiloxane)
Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)
Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate)
Disodium Phenyl Dibenzimidazole Tetrasulfonate = Neo Heliopan AP
Neo Heliopan AP (disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate)
Parsol 1789 (Avobenzone) Buthyl Methoxydibenzoylmethane

Dobre filtry mają Avene,Vichy, La roche posay, Bioderma, ziaja med apteczka wersja 50 tez jest podobno fotostabilna (sama jej nie miałam)...

Powiem Ci z mojego doswiadczenia: używałam ziaję zwykłą, wspomniany Lirene, avon 30 do twarzy i wiele innych aptecznych, kiedy filtrami się nie interesowałam. Każdy z tych produktów nie zapewnial mi tak dobrej ochrony jak apteczny- wszystkie jakby warzyły się na skórze, skóra się pod nimi pociła, opalenizna lub zaczerwienienie i tak wychodziło (wiadomo, że filtry nie chronia w 100% , ale nie zauwazyłam tego nigdy w aptecznym- mam cerę oprona na opalanie). Apteczne za to (szczególnie vichy) zostawały na skórze bardzo długo, czasem nawet caly dzien, mój matujacy matowił cerę, pozbyłam się wszelkich zaczerwienien, plamek i małych "zmarszczek" od przesuszenia czy słonca. Także polecam filtry apteczne. Na "biochemii" jest "kompedium filtromaniaczki" możesz poczytac jak bedziesz miala chwilę czasu
Mnie jeszcze nigdy nie opalilo po posmarowaniu sie zwyklym, nieaptecznym filtrem, ale zaczerwienienie bylo niezmienne :P Jezeli istnieje filtr matujacy cere, to musze go miec. W filtrach glownie przeraza mnie to ze sa tak geste i tluste dla twarzy. Jaki to jest dokladnie? POo prostu matujacy 50 z Vichy?


Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Uwazam na to co nakladam na twarz Uzywam peelingu tylko enzymatycznego z BU lub E-naturalne. (Kiedys uzywalam zwyklego scierajacego i jak o tym teraz mysle to mi skora cierpnie, ale skad mialam wiedziec, ze moje naczynka tak zareaguja, kiedy byly zupelnie niewidoczne).
Maseczki-czyste glinki z roznymi olejkami.
Staram sie uzywac kosmetykow, ktore sa przeznaczone do wrazliwej cery, naczynkowej.
Do demakijazu uzywam plynu micelarnego i Cetaphilu (w polaczeniu z woda).
Poza tym patrze na sklady i staram sie wybrac cos co nie ma calej tablicy mendelejewa w sobie no i obserwuje jak moja cera zareaguje.


Swietnie ze piszesz Takie wiadomosci napawaja motywacja. Musze pomyslec glownie na temat peelingow, bo ja tez stosuje te mechaniczne. Okazuje sie ze nieswiadomie robie wiele rzeczy jakie mi szkodza, a potem sie dziwie ze efekty sa takie, jakie sa... Dzieki ! Moze i mnie sie uda, po raz kolejny z pomoca wizazanek wyjsc z jakiegos kosmetycznego dolka
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12

Edytowane przez Przylepa73
Czas edycji: 2013-09-18 o 17:13
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 17:19   #16
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Mnie jeszcze nigdy nie opalilo po posmarowaniu sie zwyklym, nieaptecznym filtrem, ale zaczerwienienie bylo niezmienne :P Jezeli istnieje filtr matujacy cere, to musze go miec. W filtrach glownie przeraza mnie to ze sa tak geste i tluste dla twarzy. Jaki to jest dokladnie? POo prostu matujacy 50 z Vichy?






Swietnie ze piszesz Takie wiadomosci napawaja motywacja. Musze pomyslec glownie na temat peelingow, bo ja tez stosuje te mechaniczne. Okazuje sie ze nieswiadomie robie wiele rzeczy jakie mi szkodza, a potem sie dziwie ze efekty sa takie, jakie sa... Dzieki ! Moze i mnie sie uda, po raz kolejny z pomoca wizazanek wyjsc z jakiegos kosmetycznego dolka
No wlasnie jak zaczelam czytac ten watek przypomnialam sobie siebie sprzed paru lat i napisalam bo tez bylam dosc przygnebiona wizja wiecznie czerwonej buzi...
Poza tym, nie wiem, czy wiecie ale czerwienienie sie twarzy jest pierwszym krokiem do uaktywnienia sie naczynek. Dlatego tez trzeba byc szczegolnie uwaznym jesli chodzi o slonce, czy peelingi, saune (!!) i solarium.
Nie zawsze prowadzi to do pekania naczynek, ale warto o tym pamietac i zapobiegac.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 14:23   #17
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

W ogole to skad sie bierze taka czerwonosc skory w ciagu dnia??
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 09:40   #18
Kolorowa_parasolka
Przyczajenie
 
Avatar Kolorowa_parasolka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 27
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Polecam krem z ivostinu-taki zielony, świetnie łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia skóry, tonuje ją i już po kilku dniach stosowania naprawdę widać sporą poprawę skóry.
Innym kremem (ja go stosuję już od dobrych kilku lat) jest krem z kasztanowca z bielendy. Co prawda ostatnio i tak się nieco popsuł, ale uważam że dla cery z takimi problemami jak piszesz, jest / będzie świetny.
Kolorowa_parasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 00:05   #19
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_parasolka Pokaż wiadomość
Polecam krem z ivostinu-taki zielony, świetnie łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia skóry, tonuje ją i już po kilku dniach stosowania naprawdę widać sporą poprawę skóry.
Innym kremem (ja go stosuję już od dobrych kilku lat) jest krem z kasztanowca z bielendy. Co prawda ostatnio i tak się nieco popsuł, ale uważam że dla cery z takimi problemami jak piszesz, jest / będzie świetny.

Wielkie dzieki za polecenie, jutro o nich poczytam


Mam jeszcze jedno pytanie. Moja skora ostatnio jest bardzo wysuszona i obawiam sie ze te kremy moga nie dac jej rady. Moge dodawac do nich np olejek arganowy? Nigdy go nie mialam, ale chce zamowic razem z hydrolatami z BU. Czy lepsza zwykla wazelina? Moze jeszcze cos innego?
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12

Edytowane przez Przylepa73
Czas edycji: 2013-09-24 o 10:33
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 15:18   #20
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Mnie jeszcze nigdy nie opalilo po posmarowaniu sie zwyklym, nieaptecznym filtrem, ale zaczerwienienie bylo niezmienne :P Jezeli istnieje filtr matujacy cere, to musze go miec. W filtrach glownie przeraza mnie to ze sa tak geste i tluste dla twarzy. Jaki to jest dokladnie? POo prostu matujacy 50 z Vichy?
O ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html

Nie jest gęsty i tłusty, ale warstwa zostaje na skórze, jak to w filtrach Bedzie dostepny w przyszłe wakacje niestety, teraz produkcja wstrzymana na zimę.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki za polecenie, jutro o nich poczytam


Mam jeszcze jedno pytanie. Moja skora ostatnio jest bardzo wysuszona i obawiam sie ze te kremy moga nie dac jej rady. Moge dodawac do nich np olejek arganowy? Nigdy go nie mialam, ale chce zamowic razem z hydrolatami z BU. Czy lepsza zwykla wazelina? Moze jeszcze cos innego?
Niektórzy tak robią, ja wolę nałozyc na twarz olejek (w moim przypadku Hipp oliwka) i potem w razie potrzeb nałozyc krem, po wchłonieciu oliwki.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 00:01   #21
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

A jak to jest z naszą naczynkową cerą podczas wietrznych dni?
Co wtedy robić ?

Ja osobiście wklepuję swój krem do cery naczynkowej z ziaji, na próbę i łykam rutinoscorbin każdego dnia

Mam nadzieję, że będzie lepiej. Ogólnie moja mama ma naczynkową cerę, strasznie dużo pajączków i tylko modle się, że pielęgnacja mnie obroni przed takim stanem skóry jak u mojej mamy..
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 15:20   #22
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Kochane, przyszlo do mnie zamowienie z BU. Sprobowalam wczoraj pierwszy raz hydrolatow z oczaru i kocanki, do tego serum na blizny i rozstepy i olejek arganowy. Twarz umylam bezzapachowym olejkiem myjacym. Jestem pod wrazeniem, bo dzis cera jest jakby mniej zaczerwieniona i mieciutka! Szybko sie goi. Staram sie tez nie dotykac twarzy. Nastawilam sie na kompletnie naturalna pielegnacje i zaczelam myslec tez o diecie (m.in. zrezygnowalam z picia mleka i zastapilam je sojowym, ryzowym itp. Ciekawych, zachecam do samodzielnej lektury).

Jedynie "nienaturalnym" kosmetykiem bedzie filtr, ktorego jeszcze nie kupilam. Testuje la roche posay Athelios (czy jakos tak ).

Mam jeszcze do wyprobowania krem na naczynka z BU, poki co stoi nienamieszany na polce, bo czekam na paczke z konserwantem. Napisze tez jak sprawdzil sie peeling enzymatyczny

Jestem pelna nadziei ze ta pielegnacja mi pomoze. Kolezanka zamowila skwalan z oliwek i hydrolat z kocanki i tez jest pod wrazeniem.

Nie moge jeszcze dobrze ocenic, bo to moj pierwszy dzien z biochemia urody, ale wrazenia sa narazie bardzo pozytywne! Jedynie buteleczki z atomizerem maja kiepskiej jakosci
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 08:48   #23
Kolorowa_parasolka
Przyczajenie
 
Avatar Kolorowa_parasolka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 27
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

Ja też mam problem z przesuszaniem i ten krem z bielendy jest jak dla mnie świetny
Fajny taki, fajnie się wchłania a skórę pozostawia gładką i delikatną.
Kupiłaś?Próbowałaś?Jak wrażenia?
Kolorowa_parasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 22:30   #24
loczek88
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 716
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

hej

mam chyba dokładnie taką samą cerę jak Ty. Po wielu eksperymentach znalazłam parę produktów które na pewno nie podrażniają, a wręcz łagodzą zaczerwienienia, trądzik i ogólnie tą czerwoną opuchliznę:

przede wszystkim WODA TERMALNA np.Avene

Bielenda seria Kasztan - emulsja do mycia twarzy ok 15zł
Bielenda seria Bawełna - emulsja do mycia twarzy ok.15zł
FlosLek - emulsja do mycia twarzy cera naczynkowa ok 12zł

YR - tonik do cery wrażliwej ok 25zł
Fitomed - tonik dla cery wrażliwej (chociaż bardziej nie szkodzi niż pomaga) 10zł
FlosLek - tonik do cery naczynkowej ok 12zł
Alverde - tonik seria trądzikowa "clear unreine haut" punktowo na trądzik (super)
Lush - tee tree water (abo po prostu roztwór z drzewa herbacianego, ale bardzo rozcieńczony!)

Ziaja Med - kremik do cery z trądzikiem różowatym na dzień (boski!) ok 12zł
YR - kremik dla cery wrażliwej (ok 30zł)

maseczka Bielenda kasztan & bawełna & awokado
maseczka phyto activ Ziaja

YR pure system pickel-stop gel-creme punktowy żel na trądzik,naprawdę świetnie działa
loczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 11:13   #25
andzela26
Przyczajenie
 
Avatar andzela26
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 27
Dot.: Czy da sie pomoc wrazliwej, czerwonej cerze?

mi zaczerwienienia znikają jak używam mleczka do demakijażu i kremu do cery naczyńkowej ekstrat z róży z firmy mariza skóra jest bez zaczerwień i bez pryszczy również wygładzona.
andzela26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.