Kosmetyki M.A.C. cz.9 - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-10, 17:44   #1141
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Ooooou, czuje się pokuszona, ponieważ smaruję się AV i mam identyko odczucia. Czyli taki przyjemny glow w MAC jest?
To podumam, to będzie prawdziwy efekt MACanel MACua.
On jest na pewno bardziej gęsty niż VA i dużo mniej go potrzeba na całą twarz. Jest gęsty, ale nie daje efektu tapety, ślicznie wyrównuje koloryt. Przewagę VA jest jednak to śliczne rozświetlenie, które daje - u MACa tego nie widzę. Ale jest za to ten właśnie "glow" wywołany ładnym rozprowadzaniem się podkładu i absolutnym brakiem suchości. Mi to bardzo odpowiada. Podoba mi się też w tym nowym Pro Longwearze, że faktycznie trzyma się dzielnie do wieczora. Jedyny malutki minusik to to, że trochę włazi mi w pory, co jest dość dziwne, bo nigdy mi się to nie zdarzało, a moje pory są prawie nieistniejące ;-) W sensie nie mam problemu z rozszerzonymi porami, ale z tym nowym podkładem widzę pod koniec dnia takie małe jasne kropki podkładu w porach nad górną wargą i w okolicy nosa :/ Nie jest to jakieś superwidoczne, ale jest. Potestuję jeszcze, ale ogólnie jestem z niego baaardzo zadowolona.
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-10, 18:11   #1142
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Dla mnie żaden kłopot, naprawdę. Nie chcę jednak na siłę Ci jej wciskać, bo nie każdy chce używane szminki, w dodatku właśnie sprawdziłam, że rok produkcji to 2009 . Tak więc rozumiem, że możesz nie być zainteresowana . Niemniej, gdybyś zmieniła zdanie, daj tylko znać .
Aha, jest jeszcze jedna rzecz - szminka jest uszkodzona z boku sztyftu (robota mojej siostrzenicy, ktora dorwała mi się kiedyś do kufra). Wiem, to już całkiem zniechęca
Do przetestowania koloru powinna być ok. Zaraz naskrobię PW.
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-10, 19:42   #1143
Dominicana
Zadomowienie
 
Avatar Dominicana
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 345
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
On jest na pewno bardziej gęsty niż VA i dużo mniej go potrzeba na całą twarz. Jest gęsty, ale nie daje efektu tapety, ślicznie wyrównuje koloryt. Przewagę VA jest jednak to śliczne rozświetlenie, które daje - u MACa tego nie widzę. Ale jest za to ten właśnie "glow" wywołany ładnym rozprowadzaniem się podkładu i absolutnym brakiem suchości. Mi to bardzo odpowiada. Podoba mi się też w tym nowym Pro Longwearze, że faktycznie trzyma się dzielnie do wieczora. Jedyny malutki minusik to to, że trochę włazi mi w pory, co jest dość dziwne, bo nigdy mi się to nie zdarzało, a moje pory są prawie nieistniejące ;-) W sensie nie mam problemu z rozszerzonymi porami, ale z tym nowym podkładem widzę pod koniec dnia takie małe jasne kropki podkładu w porach nad górną wargą i w okolicy nosa :/ Nie jest to jakieś superwidoczne, ale jest. Potestuję jeszcze, ale ogólnie jestem z niego baaardzo zadowolona.
Twój opis tego podkładu brzmi zachęcająco.
Muszę go koniecznie przetestować


Czy któraś z Was ma porównanie pędzli MACa z pędzlami Sigmy?
Dominicana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 12:11   #1144
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

zamowilam.. nowy podklad
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 12:19   #1145
GlamKitty
Zakorzenienie
 
Avatar GlamKitty
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 352
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Ale lipa z tym pudrem Blot. Ani troche mnie nie matuje
__________________
Szukam torebki MK Selma
GlamKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 12:54   #1146
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Orientujecie sie czy dorzucają te pojemności podróżne na stronę? czaje sie na Strobe cream bo taniej wychodzi to mini.
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 13:28   #1147
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

A ja mam z kolei pytanie o słynne paint poty Soft Ochre/Painterly – jakie są Wasze doświadczenia z nimi? Bo ja długo używałam Painterly i byłam zadowolona, jednak w końcu stwierdziłam, że spróbuję Soft Ochre, bo wpada w żółte tony, więc może będzie bardziej pasował i kolor jest ok (choć za mocno żółty), ale jednak konsystencja jest jakaś dziwna... Niby bardziej kremowa niż Painterly, ale jednak nie kryje tak ładnie i wygląda jakoś tak nierówno, po prostu źle. Innymi słowy gdybym miała używać ich jako bazy wyrównującej powiekę solo, bez nakładania innych cieni, to z Painterly spokojnie mogłabym chodzić, a Soft Ochre solo wygląda po prostu strasznie. Taka żółta maź z brzydkimi prześwitami...
Na pewno to w dużej mierze kwestia koloru powieki (ja akurat mam dość ciemne i same powieki, i okolice ich załamania), no ale i tak mnie to dziwi... Widziałam zdjęcia, na których dziewczyny miały Soft Ochre na powiekach i wyglądało to dobrze. Ale też spotkałam się z opiniami, że konsystencja Soft Ochre jest właśnie gorsza niż w przypadku Painterly. Jakie są Wasze doświadczenia? Bo testuję, testuję i efekt ciągle mi się nie podoba :/ Jak tak dalej pójdzie to oddam go dalej...
vine jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 14:10   #1148
Jowita Agnieszka
Rozeznanie
 
Avatar Jowita Agnieszka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Pomiędzy dwoma Światami:-)
Wiadomości: 691
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Orientujecie sie czy dorzucają te pojemności podróżne na stronę? czaje sie na Strobe cream bo taniej wychodzi to mini.
Poczekaj, powinni dorzucićJa kupuję od czasu do czasu Studio Moisture w wersjii podróżnej, bo faktycznie wychodzi sporo taniej

Możesz też do nich napisać, zawsze szybko i rzeczowo odpowiadają na pytania.

Edytowane przez Jowita Agnieszka
Czas edycji: 2015-05-11 o 14:12
Jowita Agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 14:21   #1149
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
W czerwcu będzie Le Disko, przynajmniej tak internety mówią
Czekam na Le Disko Przygarnelabym mocno blyszczace, brokatowe cienie, tak pod wieczorowy make up, bo u mnie poza jedna paletka Sleeka, wszystkie cienie ktorych na codzien uzywam sa nudno neutralne

Wczoraj pierwszy raz przetestowalam Lighten up z Wash & Dry i mega sie ciesze, ze go kupilam, na policzkach daje idealny, brzoskwiniowy kolor, taki jak zawsze chcialam
Szminka Creme d'nude jest faktycznie bardzo nude bardzo jasny efekt na ustach daje.
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 14:28   #1150
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
A ja mam z kolei pytanie o słynne paint poty Soft Ochre/Painterly – jakie są Wasze doświadczenia z nimi? Bo ja długo używałam Painterly i byłam zadowolona, jednak w końcu stwierdziłam, że spróbuję Soft Ochre, bo wpada w żółte tony, więc może będzie bardziej pasował i kolor jest ok (choć za mocno żółty), ale jednak konsystencja jest jakaś dziwna... Niby bardziej kremowa niż Painterly, ale jednak nie kryje tak ładnie i wygląda jakoś tak nierówno, po prostu źle. Innymi słowy gdybym miała używać ich jako bazy wyrównującej powiekę solo, bez nakładania innych cieni, to z Painterly spokojnie mogłabym chodzić, a Soft Ochre solo wygląda po prostu strasznie. Taka żółta maź z brzydkimi prześwitami...
Na pewno to w dużej mierze kwestia koloru powieki (ja akurat mam dość ciemne i same powieki, i okolice ich załamania), no ale i tak mnie to dziwi... Widziałam zdjęcia, na których dziewczyny miały Soft Ochre na powiekach i wyglądało to dobrze. Ale też spotkałam się z opiniami, że konsystencja Soft Ochre jest właśnie gorsza niż w przypadku Painterly. Jakie są Wasze doświadczenia? Bo testuję, testuję i efekt ciągle mi się nie podoba :/ Jak tak dalej pójdzie to oddam go dalej...

u mnie też solo ładnie nie wygląda soft ochre
Cytat:
Napisane przez Jowita Agnieszka Pokaż wiadomość
Poczekaj, powinni dorzucićJa kupuję od czasu do czasu Studio Moisture w wersjii podróżnej, bo faktycznie wychodzi sporo taniej

Możesz też do nich napisać, zawsze szybko i rzeczowo odpowiadają na pytania.
a studio misture też taki fajny?

a i na jakiegomaila do nich pisać?bo nie mogę znaleźć

Dobra już znalazłam

Edytowane przez Rotkohl
Czas edycji: 2015-05-11 o 14:35
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 15:22   #1151
Jowita Agnieszka
Rozeznanie
 
Avatar Jowita Agnieszka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Pomiędzy dwoma Światami:-)
Wiadomości: 691
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość

a studio moisture też taki fajny?
Ten krem jest meega dobry, ale do skóry skłonnej do przesuszeń, albo w okresie "kwasowania". Świetny skład, napakowany antyoksydantami, wyciągami z roślin itp.Wg. Pauli Choice ten krem można brać pod uwagę jedynie w wersji tubkowej, bo używając ze słoiczka ulatniają się jego cenne właściwości Ja polecam pod makijaż, mam bardzo wrażliwą cerę a nigdy mnie nie podrażnił
Jowita Agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 18:11   #1152
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez GlamKitty Pokaż wiadomość
Ale lipa z tym pudrem Blot. Ani troche mnie nie matuje
Trzeba było mnie słuchać

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
A ja mam z kolei pytanie o słynne paint poty Soft Ochre [...]
Nigdy nie mialam żadnego problemu z Soft Ochre, na moich powiekach wyglada bardzo w porządku jako baza pod cienie. Co wiecej, to chyba najczęściej używany PP przeze mnie, Painterly duuuzo rzadziej używałam.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 19:41   #1153
201707261519
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 683
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Serio Blot to taka lipa? Bo mnie własnie ostatnio w MACu namawiała dziewczyna, zebym podmieniła swoją Laurę M na niego...
201707261519 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 19:42   #1154
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Nie chce któraś z Was przygarnąć Modern Majesty ?
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 19:42   #1155
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

A u mnie Soft Ochre był beznadziejny pod względem konsystencji i efektu, dokładnie jak w opisie Vine. Choć kolor bardzo fajny. Juz zresztą była o tym kiedyś w wątku mowa, z tego, co pamiętam, u Kasi podobnie nie zdał egzaminu.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 19:43   #1156
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez demona1979 Pokaż wiadomość
Serio Blot to taka lipa? Bo mnie własnie ostatnio w MACu namawiała dziewczyna, zebym podmieniła swoją Laurę M na niego...
U mnie sie absolutnie nie sprawdził.
Za to mam blota w najciemniejszym kolorze do konturowania i sprawdza sie dobrze
Za to sprawdza sie u mnie nowy Pro Longwear Pressed Powder i De-Slick z UD.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 19:44   #1157
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
Nie chce któraś z Was przygarnąć Modern Majesty ?
A jednak?
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 19:45   #1158
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
Nie chce któraś z Was przygarnąć Modern Majesty ?
Ja mam swój MM i jak na takie wykońćzenia to nadzwyczaj go lubię
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 19:50   #1159
201707261519
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 683
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Dzięki Corii
Na razie i tak się spłukałam, bo do tej pory nie używałam MACa prócz cieni, a przedwczoraj testowo zakupiłam fluid prolongwear z racji desperackich poszukiwań jakiegoś podkładu, bo tak zbladłam po ciązy, ze moje obecne wszystkie się odcinają do tego musiałam zmienić bronzer (harmony), róż (petal power) i rozświetlacz (soft&gentle). Na początek przygody z maciem wystarczy?

edit: zapomniałam o korektorze (bright forecast) hehe
201707261519 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 19:57   #1160
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez demona1979 Pokaż wiadomość
do tego musiałam zmienić bronzer (harmony), róż (petal power) i rozświetlacz (soft&gentle). Na początek przygody z maciem wystarczy?

edit: zapomniałam o korektorze (bright forecast) hehe
OOOoo, ja uwielbiam S&G Cudowną taflę zostawia to mazidło.
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 20:07   #1161
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez demona1979 Pokaż wiadomość
Dzięki Corii
Na razie i tak się spłukałam, bo do tej pory nie używałam MACa prócz cieni, a przedwczoraj testowo zakupiłam fluid prolongwear z racji desperackich poszukiwań jakiegoś podkładu, bo tak zbladłam po ciązy, ze moje obecne wszystkie się odcinają do tego musiałam zmienić bronzer (harmony), róż (petal power) i rozświetlacz (soft&gentle). Na początek przygody z maciem wystarczy?

edit: zapomniałam o korektorze (bright forecast) hehe
O Kochana, to dopiero poczatek, a jak na poczatek to i tak nieźle
Jeszcze sie rozkrecisz i tak
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 20:32   #1162
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
A u mnie Soft Ochre był beznadziejny pod względem konsystencji i efektu, dokładnie jak w opisie Vine. Choć kolor bardzo fajny. Juz zresztą była o tym kiedyś w wątku mowa, z tego, co pamiętam, u Kasi podobnie nie zdał egzaminu.
Ja dość niedawno dołączyłam do wątku, stąd nie widziałam wcześniejszych dyskusji na ten temat i za ewentualny dubel przepraszam

Ale właśnie dziwią mnie te różnice – konsystencja Soft Ochre na swatchach jest super: mięciutka, kremowa, dużo mniej tępa niż Painterly, a jednak po rozprowadzeniu na powiece jest beznadziejny efekt Myślałam, że to może kwestia moich powiek – że za ciemne, że za suche... Nawilżałam powieki, próbowałam różnych metod aplikacji, ale wciąż efekt był kiepski, co najwyżej "nie-tak-straszny", a to trochę za mało ;-) Ale widzę, że to nie jednostkowy problem, choć zdarzają się szczęściary, które wyglądają w tym Paint Pocie dobrze ;-)
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 21:06   #1163
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Soft Ochre nie miałam, ale Paint Poty raczej znane są z tego, że odcień odcieniowi pod względem jakości nierówny.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 22:11   #1164
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Ja dość niedawno dołączyłam do wątku, stąd nie widziałam wcześniejszych dyskusji na ten temat i za ewentualny dubel przepraszam

Ale właśnie dziwią mnie te różnice – konsystencja Soft Ochre na swatchach jest super: mięciutka, kremowa, dużo mniej tępa niż Painterly, a jednak po rozprowadzeniu na powiece jest beznadziejny efekt Myślałam, że to może kwestia moich powiek – że za ciemne, że za suche... Nawilżałam powieki, próbowałam różnych metod aplikacji, ale wciąż efekt był kiepski, co najwyżej "nie-tak-straszny", a to trochę za mało ;-) Ale widzę, że to nie jednostkowy problem, choć zdarzają się szczęściary, które wyglądają w tym Paint Pocie dobrze ;-)
Nie nie, nie ma za co przepraszać, mi daleko od nauczycielskiego tonu Tak po prostu mi się przypomniało. Czyli, odnośnie Soft Ochre, to nie tylko Twoje odczucia

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Soft Ochre nie miałam, ale Paint Poty raczej znane są z tego, że odcień odcieniowi pod względem jakości nierówny.
No niestety, nawet trwałość mają różną.


Chciałam się jeszcze pożalić Jakiś czas temu kupiłam Silly i Make me gorgeous, drugą całkowicie spontanicznie, okazały się być świetne. Szczególnie ucieszył mnie fakt, że Mmg dobrze u mnie wygląda i mam tylko jeden podobny kolor, byłam nią tak zachwycona, że miałam ochotę nosić ciągle, ale, zdaje się, piątego dnia, zgubiłam No i minęło już kilka tygodni, przeszukałam wszystko i jej nie znalazłam. Nie tracę jeszcze nadziei, ale jeśli by przepadła, to pękłoby mi serce
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 22:19   #1165
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
A ja mam z kolei pytanie o słynne paint poty Soft Ochre/Painterly – jakie są Wasze doświadczenia z nimi? Bo ja długo używałam Painterly i byłam zadowolona, jednak w końcu stwierdziłam, że spróbuję Soft Ochre, bo wpada w żółte tony, więc może będzie bardziej pasował i kolor jest ok (choć za mocno żółty), ale jednak konsystencja jest jakaś dziwna... Niby bardziej kremowa niż Painterly, ale jednak nie kryje tak ładnie i wygląda jakoś tak nierówno, po prostu źle. Innymi słowy gdybym miała używać ich jako bazy wyrównującej powiekę solo, bez nakładania innych cieni, to z Painterly spokojnie mogłabym chodzić, a Soft Ochre solo wygląda po prostu strasznie. Taka żółta maź z brzydkimi prześwitami...
Na pewno to w dużej mierze kwestia koloru powieki (ja akurat mam dość ciemne i same powieki, i okolice ich załamania), no ale i tak mnie to dziwi... Widziałam zdjęcia, na których dziewczyny miały Soft Ochre na powiekach i wyglądało to dobrze. Ale też spotkałam się z opiniami, że konsystencja Soft Ochre jest właśnie gorsza niż w przypadku Painterly. Jakie są Wasze doświadczenia? Bo testuję, testuję i efekt ciągle mi się nie podoba :/ Jak tak dalej pójdzie to oddam go dalej...
ja nigdy nie używam PP solo, zawsze daję je pod cienie, maluję nimi siebie, maluję innych, siebie paluchami, innych pędzlami. Początkowo faktycznie SO wydawał mi się tępy bo jednak znacznie różni się konsystencją od painterly. Painterly jest dużo bardziej masełkowaty jak dla mnie. Ale pod pewne kolory cieni lepiej jednak nadaje się SO. Dla mnie one są różne, ale obydwa bardzo lubię a ostatnio częściej sięgam po SO niż po Painterly.
Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
A u mnie Soft Ochre był beznadziejny pod względem konsystencji i efektu, dokładnie jak w opisie Vine. Choć kolor bardzo fajny. Juz zresztą była o tym kiedyś w wątku mowa, z tego, co pamiętam, u Kasi podobnie nie zdał egzaminu.
jednak koniec końców zdał i teraz jest to jeden z częściej używanych przeze mnie PP tylko że jest zupełnie inny niż Painterly.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 09:14   #1166
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Początkowo faktycznie SO wydawał mi się tępy bo jednak znacznie różni się konsystencją od painterly. Painterly jest dużo bardziej masełkowaty jak dla mnie. Ale pod pewne kolory cieni lepiej jednak nadaje się SO. Dla mnie one są różne, ale obydwa bardzo lubię a ostatnio częściej sięgam po SO niż po Painterly.
No właśnie ja twierdziłam, że bardziej masełkowaty jest Soft Ochre niż Painterly Painterly jest bardziej zbity i gęsty, a Soft Ochre mięciutki. Jednak po nałożeniu na powiekę to Painterly wygląda lepiej, a Soft Ochre jest jakiś taki chropowaty, nierówny, a właśnie to chcę, żeby robił - wyrównywał koloryt powieki...

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Soft Ochre nie miałam, ale Paint Poty raczej znane są z tego, że odcień odcieniowi pod względem jakości nierówny.
Baaardzo różnią się między sobą konsystencją itd. Np. Groundwork ma wymarzoną konsystencję - mięciutki, rozprowadza się równo, no bomba Perky też jest super i spokojnie można nosić go solo. A np. Painterly jest dużo bardziej zbity i mniej masełkowaty niż pozostałe, które znam. Z kolei na mojej powiece wygląda lepiej niż SO ;-)
Zła jestem trochę, bo po swatchach na dłoni byłam przekonana, że SO będzie świetnym wyborem, a na powiece wyszła całkiem inna historia...
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 10:06   #1167
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
No właśnie ja twierdziłam, że bardziej masełkowaty jest Soft Ochre niż Painterly Painterly jest bardziej zbity i gęsty, a Soft Ochre mięciutki. Jednak po nałożeniu na powiekę to Painterly wygląda lepiej, a Soft Ochre jest jakiś taki chropowaty, nierówny, a właśnie to chcę, żeby robił - wyrównywał koloryt powieki...

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------



Baaardzo różnią się między sobą konsystencją itd. Np. Groundwork ma wymarzoną konsystencję - mięciutki, rozprowadza się równo, no bomba Perky też jest super i spokojnie można nosić go solo. A np. Painterly jest dużo bardziej zbity i mniej masełkowaty niż pozostałe, które znam. Z kolei na mojej powiece wygląda lepiej niż SO ;-)
Zła jestem trochę, bo po swatchach na dłoni byłam przekonana, że SO będzie świetnym wyborem, a na powiece wyszła całkiem inna historia...
Chropowaty to dobre słowo Powiem Ci, że kombinowałam z nim na różne sposoby (mieszałam z bazami itp.) i nic to nie dało...mimo zachwytu nad kolorem w końcu się go pozbyłam. Jasnożółty kolor ma baza pod cienie Kiko i jest dużo lepsza, jeśli chodzi o wykończenie na oku
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 10:14   #1168
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Chropowaty to dobre słowo Powiem Ci, że kombinowałam z nim na różne sposoby (mieszałam z bazami itp.) i nic to nie dało...mimo zachwytu nad kolorem w końcu się go pozbyłam. Jasnożółty kolor ma baza pod cienie Kiko i jest dużo lepsza, jeśli chodzi o wykończenie na oku
No ja właśnie chyba też go oddam dalej... A kolor ok, ale nie ukrywam, że ta ostra żółć też mnie trochę razi. Bo fajnie jeśli kolor jest żółtawy, ale ten jest tak żółty ŻÓŁTY ;-) Ja mam NC15, ale jednak jestem bardziej odcieniem neutralnym niż takim zdecydowanie żółtym, więc z Soft Ochre na powiece wyglądam trochę jakbym była chora ;-) No ale to nie kolor tu oceniamy. Konsystencja jest jakaś niewdzięczna, niestety. Również kombinuję z tym PP na różne sposoby, ale z marnym skutkiem. Tak na marginesie to testowałam nowy odcień kremowego cienia Givenchy, który przypomina kolorem Soft Ochre, ale niestety na moich powiekach okazał się zbyt suchy i pudrowy. Normalnie zbierał się w jakieś wałki :/ Ale osoby z mniej suchymi powiekami mogą spróbować ;-)
Bazę w żółtawym odcieniu mam od UD i jest super, ale chciałam coś, co nada się też na powieki solo, np. do eyelinera albo tylko pod beżowy cień. Coś, co jest ładnie wyrówna, do "no make up make up". Ale Soft Ochre chyba się w tej roli nie sprawdzi :/
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 13:12   #1169
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Oraz u mnie 3. dzień testów nowego Pro Longweara i jakoś dzisiaj koszmarnie mi na twarzy wygląda... Strasznie widać go w okolicach nosa i brody, wyłazi w porach i ogólnie kiepsko wtopił się skórę i żadne Fix Plusy ani Beauty Elixiry Caudalie nie pomogły Nie wiem, z czego to wynika, pierwszego i drugiego dnia wyglądał świetnie. Zaznaczam, że nie zarwałam wczoraj nocy, a dodatkowo miałam całonocną maskę nawilżającą na twarzy, więc to nie kwestia kryzysu skóry. Próbka ma kilka dni, nie zdążyła się chyba zestarzeć tak, by zmienić konsystencję?... W każdym razie tak jak na początku byłam pewna, że go zakupię, gdy choć trochę pokończę to, co mam, tak teraz mam poważne wątpliwości... Muszę chyba capnąć jeszcze dodatkową próbkę z MACa, żeby mocniej potestować ten podkład, bo już sama nie wiem, czy on jest dla mnie, czy nie.
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 13:23   #1170
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Oraz u mnie 3. dzień testów nowego Pro Longweara i jakoś dzisiaj koszmarnie mi na twarzy wygląda... Strasznie widać go w okolicach nosa i brody, wyłazi w porach i ogólnie kiepsko wtopił się skórę i żadne Fix Plusy ani Beauty Elixiry Caudalie nie pomogły Nie wiem, z czego to wynika, pierwszego i drugiego dnia wyglądał świetnie. Zaznaczam, że nie zarwałam wczoraj nocy, a dodatkowo miałam całonocną maskę nawilżającą na twarzy, więc to nie kwestia kryzysu skóry. Próbka ma kilka dni, nie zdążyła się chyba zestarzeć tak, by zmienić konsystencję?... W każdym razie tak jak na początku byłam pewna, że go zakupię, gdy choć trochę pokończę to, co mam, tak teraz mam poważne wątpliwości... Muszę chyba capnąć jeszcze dodatkową próbkę z MACa, żeby mocniej potestować ten podkład, bo już sama nie wiem, czy on jest dla mnie, czy nie.
Czym go nakładasz?
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-06 21:23:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.