Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-02, 08:30   #3091
Lunawera
Raczkowanie
 
Avatar Lunawera
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 278
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam

nabyłam ostatnio serum z wit. c i bardzo proszę o ocenę składu

Serum z witaminą C, z serii Saito Spa z minerałami z morza martwego, dystrybutor firma MAGOR

Składniki: water,propylene glycol, methyl gluceth-20,zinc lactate, saccaride isomerate, peg-2m,glycerin,sodium hydroxide,glyceryl stearate,dimethicone,carb omer,tocopheryl acetete,imidazolinyl urea,fragrance,potassium sorbate,allantoin,capryli c/capric triglyceride,polymethyl methacrylate,chondrus crispus,propylparaben,met hlparaben,2-bromo-2-nitropropane-1,3-didiol,hamamelis virginiona,phospholilds,a scorbyl palmitate.

Czy to serum mozna stosowac pod oczy ? Ma wlasciwosci wybielajace, odzywcze, przeciwstarzeniowe ? Nie wiem niestety jakie ma stezenie witaminy c
__________________
Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy....




Edytowane przez Lunawera
Czas edycji: 2008-02-03 o 21:18
Lunawera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 10:44   #3092
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Lunawera Pokaż wiadomość
Witam

nabyłam ostatnio serum z wit. c i bardzo proszę o ocenę składu

Składniki: water,propylene glycol, methyl gluceth-20,zinc lactate, saccaride isomerate, peg-2m,glycerin,sodium hydroxide,glyceryl stearate,dimethicone,carb omer,tocopheryl acetete,imidazolinyl urea,fragrance,potassium sorbate,allantoin,capryli c/capric triglyceride,polymethyl methacrylate,chondrus crispus,propylparaben,met hlparaben,2-bromo-2-nitropropane-1,3-didiol,hamamelis virginiona,phospholilds,a scorbyl palmitate.

Czy to serum mozna stosowac pod oczy ? Ma wlasciwosci wybielajace, odzywcze, przeciwstarzeniowe ? Nie wiem niestety jakie ma stezenie witaminy c
Zmartwię Cię, ale ja związek witaminy C widzę jako ostatni sładnik. Jakie to serum?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 08:12   #3093
erzebet
Rozeznanie
 
Avatar erzebet
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
GG do erzebet
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny szukałam wszędzie i nic nie znalazłam, czy może któraś z Was wie co to jest "cacaualt"??
Znalazłam go w składzie kosmetyku wyszczuplająco-uędrniającego.
Czy to może jest kakao??
Sorki jeśli moje pytanie wyda wam się głupie, ale w temacie składów kosmetyków to jestem początkująca
Pozdrawiam
erzebet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 09:39   #3094
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Skład żelu do "wybielania" zębów.. może coś tam pomóc czy chwyt marketingowy?

Żel zawiera : Gliceryna, woda, zagęszczacz winylowy, sorbit, dwutlenek krzemu, soda oczyszczona, naturalne smaki,sacharyna, konserwant K12, stabilizator EDTA.

..dodam że żel ma działać łącznie ze światłem selektywnym(niebieskim)
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 12:24   #3095
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analize składu kremu LEIM SAYONARA Anti-acne cream

Skład:Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Paraffin Oil, Ethoxydiglycol (and) Propylene Glycol (and) Butylene Glycol (and) Matricaria Extract (and)Sage Extract (and) Restharrow Extract (and) Horse Chestnnt Extract (and) Horsetail Extract (and) Yarrow Extract (and) Rosemary Extract (and) Witch Hazel Extract (and) Althea Extract, Propylene Glycol (and) Ethoxydyglycol (and) Butylene Glycol (and) Gentian Extract, PEG-30, Castor oil (and) Sulfur, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyetanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben (and) Butylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Fragrance.

Widzę w składzie parafinę i inne zapychacze, ale krem służy mi jak mało który.
Właśnie kończę tubkę i zastanawiam się nad kolejną, ale wcześniej chciałabym poznać Wasze zdanie
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 12:36   #3096
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez erzebet Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukałam wszędzie i nic nie znalazłam, czy może któraś z Was wie co to jest "cacaualt"??
Znalazłam go w składzie kosmetyku wyszczuplająco-uędrniającego.
Czy to może jest kakao??
Sorki jeśli moje pytanie wyda wam się głupie, ale w temacie składów kosmetyków to jestem początkująca
Pozdrawiam
Jest to jakas forma wyciagu z kakaowca ale trudno jest mi cos wiecej napisac bez skladu INCI
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 12:38   #3097
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Proszę o analize składu kremu LEIM SAYONARA Anti-acne cream

Skład:Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Paraffin Oil, Ethoxydiglycol (and) Propylene Glycol (and) Butylene Glycol (and) Matricaria Extract (and)Sage Extract (and) Restharrow Extract (and) Horse Chestnnt Extract (and) Horsetail Extract (and) Yarrow Extract (and) Rosemary Extract (and) Witch Hazel Extract (and) Althea Extract, Propylene Glycol (and) Ethoxydyglycol (and) Butylene Glycol (and) Gentian Extract, PEG-30, Castor oil (and) Sulfur, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyetanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben (and) Butylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Fragrance.

Widzę w składzie parafinę i inne zapychacze, ale krem służy mi jak mało który.
Właśnie kończę tubkę i zastanawiam się nad kolejną, ale wcześniej chciałabym poznać Wasze zdanie
Jezeli gliceryna i parafina nie robia Ci krzywdy to dobrze bo poza tym krem ma wiele ciekawych wyciagow roslinnych,ktore bardzo interesujaco sie zapowiadaja

Reszte dopisze pozniej bo musze zbierac sie za pare chwil

Wyciag z kwiatow rumianku wygladza skore,wyciag z szalwii dziala przeciwzapalnie,antybakte ryjnie i redukuje wydzilanie sebum;potem kolejny skaldnik ktory dziala przeciwlojotokowo(jezeli dobrze kojarze to wyciag z korzenia wilzyny bezbronnej ale glowy nie dam);wyciag z kasztanowca ktory dziala wzmacniajaco i uszczelniajaco na naczynia krwionosne -polecany glownie dla cer naczynkowych;wyciag ze skrzypu polnego dziala wzmacniajaco;wyciag z ziela krwawnika dziala przeciwzapalnie oraz bakteriostatycznie jest umieszczany w wielu specyfikach ktore wspomagaja walke z tradzikiem,wszelkich stanow zapalnuych itd.

Patrzac na sklad moge powiedziec,ze jest to calkiem niezly kosmetyk wspomagajacy leczenie cer tradzikowych.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-02-03 o 21:01
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 12:59   #3098
Lunawera
Raczkowanie
 
Avatar Lunawera
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 278
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Zmartwię Cię, ale ja związek witaminy C widzę jako ostatni sładnik. Jakie to serum?

Hm...to rzeczywiscie nie wyglada za dobrze...ale chyba wit.c nigdzie nie jest w takiej dawce, zeby była na piewszym miejscu
bardzo prosze jeszcze o analize pod kontem działania tego serum,jesli wit.c tam jest baaardzo malo, to czy ma ono w ogole jakies dzialanie

Dodam , ze to serum jest z serii saito spa z minerałami z morza martwego....
__________________
Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy....



Lunawera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 13:09   #3099
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jezeli gliceryna i parafina nie robia Ci krzywdy to dobrze bo poza tym krem ma wiele ciekawych wyciagow roslinnych,ktore bardzo interesujaco sie zapowiadaja

Reszte dopisze pozniej bo musze zbierac sie za pare chwil
Dziękuję za odpowiedź i poczekam na resztę informacji
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 13:37   #3100
erzebet
Rozeznanie
 
Avatar erzebet
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
GG do erzebet
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jest to jakas forma wyciagu z kakaowca ale trudno jest mi cos wiecej napisac bez skladu INCI
Dziękuję
niestety nie doszukałam się składu INCI.
Chodziło mi o preparat detoren, o który pytała kilkadziesiąt stron wcześniej jedna z wizażanek, ale nie było odpowiedzi.
Wszędzie podają tylko taki skład: imbir, kofeina, oliwka, cinamomum, cacaualt, aqua, alkohol.
Podobno można go zrobić samemu w domu i nawet znalazłam podobny przepis, brakowało mi tylko pewności, że "cacaualt" to na pewno coś związanego z kakao
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!
erzebet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 14:35   #3101
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

nei znalzlam w spisie wiec wrzucam tutaj, kupilam krem pod oczy soraya kuracja dotleniajaca, ale normalnei az sie boje go uzyc bo leiste skladnikow ma dluzsza niz tablica mendelejewa

mam nadzieje, ze przepisze bez bledow
aqua, paraffinum liquidum, isopropyl myristate, ethylhexyl sterate, propylene glycol, polyglycer-3 methylglucose distearate, squalane, glyceryl steratate, sodium hyaluronate, cetearyl alcohol, panthenol, tocopheryl acetate, nymphaea cearulea flower extract, hydrolized corallina officinalis extract, peg-8, hemolymph extract, allantoin, dimethicone, tocopherol, ascorbyl palmitate, ascorbid acid, citrid acid, hedroxyethylcellulose, methylparaben, propylparaben, dmdm hydantoin, parfum, citral, benzyl salicylate, coumarin, geraniol, hydroxymethyl pentyl cyclohexene carboxaldehyde (lyral), butylphenyl methylpropional (lilial), linaool, benzyl benzoate, citronellol, hexyl cinnamic aldehyde, d-limonene, alpha metyl ionome

uuuf... ktos mi powie co w tym siedzi? i czy nawilzy dobrze?

edit: w ogole na opankowaniu pisze produkt bezzapachowy, to skad to parfum w skladzie?
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA


Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-02-07 o 10:36
lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 15:24   #3102
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam, czy mogę poprosić o analizę specyfiku:

Avon Care, Dry Skin - Soothing balm + vit. A & vit. C ?

Skład spisany z opakowanka:
PETROLATUM, ETHYLHEXYL, PALMITATE, POLYETHYLENE, OZOKERITE, DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ACRYLATES COPOLYMER, BHT, PARFUM, TOCOPHERYL, ACETATE, ASCORBYL DIPALMITATE, RETINYL PALMITATE, TOCOPHEROL. <1007937-011>

Czy jest on coś wart? Może zapychać?


Ogólnie używam go na dłonie, sporadycznie na usta, gdy jest okropny mróz...
Ale w chwili obecnej strasznie przesuszyła mi się moje mieszana cera i póki co to jest jedyny krem, który mam pod ręką...

Widzę, że chyba witamina C i A są przedostatnie w składzie, więc nie oczekuję ich jakiegoś specjalnego działania, ale może jednak coś tam działają?
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 15:59   #3103
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A co powiecie na to, drogie biochemiczki?

M.A.C. prep+prime, face protect, protection visage, spf 50/pa++
Jest to sklad bazy pod makijaz:

Ingredients:
Active ingredients:
Zinc Oxide 16.10%, Octinoxate 7.50%
Water, cyclopentasloxane, butylene glycol, peg-7 dimehicone, cyclohexasiloxane, dimethecone, phenyl trimethicone, vinyl dimethicone/methcone, silsequioxane crosspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tocepherol, sucrose, stearyl glycrrhetinate, cellulose acteate, glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, magnesium sulfate, silicia dimethyl silylate, silica, sorbic acid, phenoxyethanol, chlorphenesin.

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-02-03 o 21:19
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 17:38   #3104
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Przypominam się, gdyż nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam wypowiedz specjalistki

Czy Caprylic/Capric Glycerides (nie Triglycerides) zapycha?


Właśnie skończyło mi się mleczko, które miało ten składnik i jutro chcę kupić nowe.. Dlatego nie wiem, czy kupować to samo, czy inne... Z góry bardzo dziękuję za szybszą odpowiedź
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 20:35   #3105
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;6480012]Przypominam się, gdyż nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam wypowiedz specjalistki

Czy Caprylic/Capric Glycerides (nie Triglycerides) zapycha?


Właśnie skończyło mi się mleczko, które miało ten składnik i jutro chcę kupić nowe.. Dlatego nie wiem, czy kupować to samo, czy inne... Z góry bardzo dziękuję za szybszą odpowiedź [/quote]

Tutaj masz odpowiedz
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=113
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 20:36   #3106
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
A co powiecie na to, drogie biochemiczki?
Jest to sklad bazy pod makijaz:

Ingredients:
Active ingredients:
Zinc Oxide 16.10%, Octinoxate 7.50%
Water, cyclopentasloxane, butylene glycol, peg-7 dimehicone, cyclohexasiloxane, dimethecone, phenyl trimethicone, vinyl dimethicone/methcone, silsequioxane crosspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tocepherol, sucrose, stearyl glycrrhetinate, cellulose acteate, glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, magnesium sulfate, silicia dimethyl silylate, silica, sorbic acid, phenoxyethanol, chlorphenesin.
Prosze podac pelna nazwe kosmetyku oraz producenta
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 20:37   #3107
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Lunawera Pokaż wiadomość
Hm...to rzeczywiscie nie wyglada za dobrze...ale chyba wit.c nigdzie nie jest w takiej dawce, zeby była na piewszym miejscu
bardzo prosze jeszcze o analize pod kontem działania tego serum,jesli wit.c tam jest baaardzo malo, to czy ma ono w ogole jakies dzialanie

Dodam , ze to serum jest z serii saito spa z minerałami z morza martwego....

Sa dwa wyjscia albo kupic gotowy apteczny preparat typu Flavo C,Active C lub zdecydowac sie na samorobione serum z vit.C-jest o tym caly watek

Prosze tez wyedytowac post i poda nazwe producenta przydalaby sie tez pelna nazwa kosmetyku bo poki co dodalam Twoj opis jedynie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 21:13   #3108
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Prosze podac pelna nazwe kosmetyku oraz producenta
Odpowiadam: M.A.C. prep+prime, face protect, protection visage, spf 50/pa++
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 21:22   #3109
Lunawera
Raczkowanie
 
Avatar Lunawera
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 278
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Sa dwa wyjscia albo kupic gotowy apteczny preparat typu Flavo C,Active C lub zdecydowac sie na samorobione serum z vit.C-jest o tym caly watek

Prosze tez wyedytowac post i poda nazwe producenta przydalaby sie tez pelna nazwa kosmetyku bo poki co dodalam Twoj opis jedynie
Juz uzupełniłam firme Mam jednak pytanko co do dalszych skladników tego serum, czy ten podany sklad cokolwiek dobrego moze zdzialac, czy lepiej tego nie uzywac, bo na razie tylko wiem, ze zawartość witaminy C jest w nim mizerna, no ale co z reszta
__________________
Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy....



Lunawera jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 21:22   #3110
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
L_V-dziekujeFiltr Aubrey idzie do zwrotu-uzylam raz ale nie dosc ze kiepski pod wzgledem ochrony to jeszcze makijaz na nim marnie wyglada.Co do jojoba-masz racje wole nie ryzykowac


L_V- a co sadzisz o tym?(stabilnosc nawilzanie)Ciekawa jestem czy bedzie nawilzal podobnie do mleczka Avene(niestety meczy mnie zapach w Avene a ten jest bezzapachowy)

ROC Minesol SPF50+ Fluid Cream for Face
Ingredients: Aqua, Cyclohexasiloxane, Octocrylene, Butylene Glycol, Tridecyl Salycilate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, VP/Eicosene Copolymer, Titanium Dioxide, Styrene/Acrylates Copolymer, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Glycerin, Silica, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Glycerides, Cyclopentasiloxane, Hydrolized Wheat Protein, PG-Propyl Methylsilanediol, Chrysanthemum Parthenium, Linseed Acid, Alumina, Potassium Cetyl Phosphate, Stearic Acid, Decyl Glucoside, PEG-8 Laurate, Polysorbate 20, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Polyacrylate-13, Cetearyl Alcohol, Polyisobutene, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben.

Dziekuje Ci bardzo
Hexxano widze ze jestes w watku
Moze Ty zerkniesz na ten filtr?

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-02-03 o 21:47
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 21:24   #3111
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Odpowiadam: M.A.C. prep+prime, face protect, protection visage, spf 50/pa++

Dzwoneczku,na przyszlosc mozna wyedytowac post i dopisac brakujacy tekst
O bazie MAC'a juz pisala L_V w tym watku,jest tez chyba w watku z linkami po analizie a poki co znalazlam to,co pisalam na NK o bazie
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=2661

Milej lektury
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 21:36   #3112
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Lunawera Pokaż wiadomość
Witam

nabyłam ostatnio serum z wit. c i bardzo proszę o ocenę składu

Serum z witaminą C, z serii Saito Spa z minerałami z morza martwego, dystrybutor firma MAGOR

Składniki: water,propylene glycol, methyl gluceth-20,zinc lactate, saccaride isomerate, peg-2m,glycerin,sodium hydroxide,glyceryl stearate,dimethicone,carb omer,tocopheryl acetete,imidazolinyl urea,fragrance,potassium sorbate,allantoin,capryli c/capric triglyceride,polymethyl methacrylate,chondrus crispus,propylparaben,met hlparaben,2-bromo-2-nitropropane-1,3-didiol,hamamelis virginiona,phospholilds,a scorbyl palmitate.

Czy to serum mozna stosowac pod oczy ? Ma wlasciwosci wybielajace, odzywcze, przeciwstarzeniowe ? Nie wiem niestety jakie ma stezenie witaminy c
W sumie to jakos nie wyglada zbyt imponujaco i nie bardzo podoba mi sie tak wysoko umieszczony konserwant(na czerwono) bo moze tez dodatkowo podrazniac,
Jezeli nie zrobil Ci do tej pory krzywdy to mozesz uzywac to jako "takie sobie"mazidlo w kazdym razie poszukalabym czegos lepszego jezeli ma to byc pod oczy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 21:46   #3113
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Hexxano widze ze jestes w watku
Moze Ty zerkniesz na ten filtr?
Elfie juz mi sie troche oczy zamykaja wiec tak na szybko
-wyboldowalam filtry w tym sa tez Tinosorby ktore maja wlasciwosci ze dobrze nawilzaja i natluszczaja suche cery choc dluzej sie wtedy wchlaniaja,sa tutaj uzyte silikony oraz pochodne polimerow i akryli,co zapewne da lepszy "poslizg" i przyjemniejsza aplikacje.Wydaje mi sie,ze bedzie sie podobnie zachowywac ale bedzie "lzejszy"niz klasyczne Avenki i dzieki uzytej kombinacji skladnikow moze zdecydowanie lepiej trzymac sie skory.
Filtr jest fotostabilny(wyboldowalam filtry)

Az chcialabym go wyprobowac ale pewnie w PL go nie ma
Elfie a jak wyglada jego cena?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 22:43   #3114
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Odpowiadam: M.A.C. prep+prime, face protect, protection visage, spf 50/pa++
patrz post 3077
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 23:30   #3115
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Elfie juz mi sie troche oczy zamykaja wiec tak na szybko
-wyboldowalam filtry w tym sa tez Tinosorby ktore maja wlasciwosci ze dobrze nawilzaja i natluszczaja suche cery choc dluzej sie wtedy wchlaniaja,sa tutaj uzyte silikony oraz pochodne polimerow i akryli,co zapewne da lepszy "poslizg" i przyjemniejsza aplikacje.Wydaje mi sie,ze bedzie sie podobnie zachowywac ale bedzie "lzejszy"niz klasyczne Avenki i dzieki uzytej kombinacji skladnikow moze zdecydowanie lepiej trzymac sie skory.
Filtr jest fotostabilny(wyboldowalam filtry)

Az chcialabym go wyprobowac ale pewnie w PL go nie ma
Elfie a jak wyglada jego cena?
Dziekuje Ci bardzo-chyba go sobie zamowie
Co do dostepnosci-u mnie tez go nie ma-musze zamawiac z
Kanady-cena okolo$35 razem z przesylka.Sam filtr kosztuje $25.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:05   #3116
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chciałabym prosić o analizę kremu Clarins, Multi Active Jour Protection Plus.

Skład: aqua, cyclomethicone, glycerin, butylene glycol, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, propylene glycol, carthamus tinctorius, butyrospermum parkii, pinus lambertiana, acanthopanax senticosus, silica, peg-8, peg-32, sucrose palmitate, parfum, prunus dulcis, hydrolyzed wheaat protein, aesculus hippocastanum mannitol, panax ginseng, tilia cordata, faex, calcium pantothenate, biotin, mourera fluviatilis, hydrolyzed algin, dimethicone, zinc sulfate, sucrose, serine, arginine, dimethiconol, glyceryl linoleate, alanine, threonine, polyacrylic acid, olea europaea, diethylhexyl adipate, humulus lupulus, proline, trehalose, pca, polysorbate 80, disodium edta, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, chlorphenesin, potassium sorbate, bht, ci 14700

Czy ma w sobie wartościowe składniki? Czy nadaje się do cery naczynkowej? Co dobroczynnego może zdziałać?

Jestem bardzo zadowolona z tego kremu, ale chciałabym wiedzieć, co takiego w nim siedzi i czy warto zainwestować w niego ponad 200 zł. Zuzyłam jego ok. 20 ml w próbkach i jestem zafascynowana tym, jak fajnie dba o moją skłonną do przesuszeń skórę w ciągu dnia.

Z góry dziękuję
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 16:09   #3117
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny a co sadziscie o stabilnosci tego filtra?

Paula's Choice Ultra-Light Weightless Finish SPF 30 Sunscreen Spray
Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane (silicone slip agents), Isododecane (dry-finish solvent), Octyl Methoxycinnemate (Ethylhexyl Methoxycinnamate/octinoxate) 7.5.%, Homosalate 6%, Octyl Salicylate (Ethylhexyl Salicylate/Octisalate) 5.0%, Benzophenone-3/Oxybenzone 4.5%, Methoxydibenzoylmethane/Avobenzone 3%, Hexyldecanol (skin-conditioning agent), Octocrylene 2.4%, Tetrahexyldecyl Ascorbate (stabilized vitamin C/antioxidant), Nordihydroguaiaretic Acid (plant-based antioxidant), Tocopheryl Acetate (vitamin E/antioxidant), Ferulic Acid (antioxidant), Stearyl Glycyrrhetinate, Bisabolol (anti-irritants).

marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 20:37   #3118
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Retin-Ox Multi-Correction Jour / Nuit de Roc

No i mam, wyszperałam. Nowość. Pani w aptece bardzo zachwalała, ze formuła działa na zmarszczki, przebarwienia.. piegi..ALE krem jest na dzien i noc. A czy to nie jest tak, że jak cos jest od wszystkiego, to jest do niczego? Oto skład kremu, dajcie znac co o tym myślicie. Planuje wprowadzic retinoidy do pielegnacji - (dzięki artykułowi L_V

Retin OX Multi-Correction Jour / Nuit de Roc firma RoC

Ascorbic acid
DIMETHICONE
Cetyl Palmitate
PEG-8
SORBITAN STEARATE
BUTYLENE GLYCOL
CETYL ALCOHOL
STEARETH-21
CYCLOPENTASILOXANE
PANTHENOL
COPPER GLUCONATE
MAGNESIUM ASPARATE
ZINC GLUCONATE
Bisabolol
RETINOL
BUTYROSPERMUM PARKII
LACTOFERRIN
CAPRYLYL GLYCOL
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYME
HYDROXYETHYL ACRYLATE/ SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER
SQUALANE
SUCROSE COCOATE
XANTHAN GUM
POLYSORBATE 60
POLYSORBATE 20
SODIUM HYDROXIDE
DISODIUM EDTA
TOCOPHEROL
BHT
BHA
CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE
PHENOXYETHANOL
METHYLPARABEN
PROPYLPARABEN
POTASSIUM SORBATE
PARFUM
[FPT 0635]
STEARETH-2

tyle ma tego.. a cena, niestety do niskich nie należy..
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-02-06 o 20:21
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 22:40   #3119
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ktore serum z vit c bedzie bardziej efektywne?
Ktore bedzie mniej drazniace pod wzgledem pozostalych skladnikow?
Ktore lepiej kupic?(cena jest taka sama)

My Chelle-the perfect c serum

Aqua, hamamelis extract, L-ascorbic acid (17%), wine phytoalexins, retinol/glycolic acid polymer complex, glycerol, L-castor oil, methyl glycol, ethyl alcohol, tangerine and grapefruit essential oils, CoQ10, lycopene, sandalwood essential oil, beta carotene, xanthan gum, D-beta glucosamine, D-beta fructan, amino-guanidine.

John Master organics vitamin c anti aging face serum

Water (Purified Deionized), Sea Algae Extract (Wild-crafted), Prunus Armeniaca (Apricot Kernel Oil*), Ascorbic Acid Polypeptide (Natural, Water-soluble Vitamin C), Oat Beta Glucan, Squalene (Olives), Extract of Urtica Dioica (Nettle*), Extract of Rosa Damascena (Rosebud*), Camellia Sinensis (Green Tea*), Vegetable Glycerin (*), Triticum Vulgare (Wheat Germ Oil*), Borago Officinalis (Borage Oil), Rosa Damascena (Rose Hydrosol*), Methylsilanol Mannuronate, Lecithin, Plant Phospholipids, Super Oxide Dismutase, Aloe Barbadensis (Aloe Vera Gel), Calophyllum Inophyllum (Foraha Oil), Essential Oils of Rosa Damascena (Rose*), Citrus Sinensis (Blood Orange*), Tilia Cordata (Linden*), Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate & Ascorbyl Palmitate (Vitamins A, C & E), Sodium Hydroxymethylglycinate, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase (Natural Enzyme Preservatives), Potassium Sorbate, Xanthan Gum
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 17:57   #3120
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Najpierw bardzo dziękuję za analizę dwóch peelingów enzymatycznych: Guinot i YSL, a ponieważ znalazłam jeszcze jeden, tym razem z firmy Payot to bardzo proszę o rozszyfrowanie jego składu pod kątem cery wrażliwej, naczynkowej.

Payot Gommage Fondant, skład:

Ethylhexyl Palmitate, Aqua, Octyldodeceth-25, Glycerin, Menthyl Gluceth-20, Sorbitol, Propylene Glycol, Simmondsia Chinensis (Jojoba ) Seed Oil, Limnanthes Alba ( Meadowfoam ) Seed Oil, Allantoin, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter ), Tocopheryl Acetate, Mel ( Honey Extract ), Dipotassium Glycyrrhizate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Centaurea Cyanus Flower Extract, Ranunculus Ficaria Extract, Stearyl Glycyrrhetinate, Hydrolyzed Linseed Extract, Hamamelis Virginiana ( Witch Hazel ) Extract, Lactic Acid, Tri-C12-13 Alkyl Citrate, C12-13 Alkyl Lactate, Di C12-13 Alkyl Malate, Citric Acid, Parfum, Phenoxythanol, Methylparaben, Disodium Edta, Buthylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Ci 14700 ( Red 4 ) Aka 504, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool.
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.