Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-25, 20:55   #3211
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Macie jakąś opinię na temat farb Chantal? Znalazłam tam też popiele, a są sporo tańsze niż np. Wella czy Loreal.

Jak myślicie, który kolor byłby dla mnie najlepszy( moje włosy w poście wyżej)

Zastanawiam się nad
6/1
7/1
1000/1
myślę, że ciężko będzie i uzyskac na chwilę obecną tak jasny blond, na Twoich naturalnych włosach, które były jasne wyszedłby na pewno super, ale teraz możesz uzyskac efekt marchewki, blondy są ciężkie do uzyskania w domu, zwłaszcza po uprzednich eksperymentach. a jak się lepiej czujesz, w ciemnych, czy jasnych?
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 21:03   #3212
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
myślę, że ciężko będzie i uzyskac na chwilę obecną tak jasny blond, na Twoich naturalnych włosach, które były jasne wyszedłby na pewno super, ale teraz możesz uzyskac efekt marchewki, blondy są ciężkie do uzyskania w domu, zwłaszcza po uprzednich eksperymentach. a jak się lepiej czujesz, w ciemnych, czy jasnych?
Chciałam spróbować jakiegoś brązu bo całe życie w naturalnym blondzie chodze. I tak nałożyłam ciemny blond castinga, po miesiacu mrozny kasztan i efekt powyzej. Teraz ni chce wracać do blondu, te kolory ktore podałam to są chyba ciemniejsze niz moje naturalne prawda? Czy mi sie wydaje? Chcialabym jakis ladny brazik ale jasny i szukam pomysłu. Na fotkach gdzie mam takie czerwone włosy to jest odrazu po farbowaniu, kolor już się wypłukuje i pewnie wypłucze się do mojego blondu ale zrudziałego dlatego liczę że coś z ciemnych blondów chwyci mi na włosach
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 21:38   #3213
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
Chciałam spróbować jakiegoś brązu bo całe życie w naturalnym blondzie chodze. I tak nałożyłam ciemny blond castinga, po miesiacu mrozny kasztan i efekt powyzej. Teraz ni chce wracać do blondu, te kolory ktore podałam to są chyba ciemniejsze niz moje naturalne prawda? Czy mi sie wydaje? Chcialabym jakis ladny brazik ale jasny i szukam pomysłu. Na fotkach gdzie mam takie czerwone włosy to jest odrazu po farbowaniu, kolor już się wypłukuje i pewnie wypłucze się do mojego blondu ale zrudziałego dlatego liczę że coś z ciemnych blondów chwyci mi na włosach
ciemny blond na pewno chwyci chodziło mi raczej o ten 1000/1, czy jakoś tak. farby, o której wspominałaś nie znam, poszukaj opinii na jej temat, ja ostatnio robiłam włosy Joico, droga farba, na dodatek na moje włosy potrzebne są 2 tubki, a co za tym idzie 2 oksydanty, 2 tyg. po farbowaniu i włosy są niezłe, tym razem robiłam na wodzie 3% i tego będę się trzymac.

jeśli chesz jasnego brązu, to wypróbuj poziom 7, później zawsze lepiej przyciemniac niż rozjaśniac, wcześniej wklejałam w wątku mój kolor - poziom między 5, a 6
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 00:05   #3214
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

a czy probowalyscie tzw mix tonow intensyfikatorow koloru?swietnie dzialaja i radza sobie dobze z niechcianymi odcieniami,dobiera sie je na podobnej zasadzie co neutralizacja koloru.ale proporcje sa inne
ja preferuje wella koleston np 0/28 ,0/11.0/88 daje czadu wysrubuje przepiekne zimne popiele. i polecam po kazdym zabiegu koloryzacji jakis preparat zakwaszajacy ponizej ph 4 jakies dobrej jakosci kwasidlo ja tak na 10 minutek czasami pod infrazon i kolor sie trzyma!tylko ani mi sie waz w domu uzywac jakis badziewnych szamponow wtedy to nic na dlugo nie zostanie na wlosach
__________________
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 00:14   #3215
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
a czy probowalyscie tzw mix tonow intensyfikatorow koloru?swietnie dzialaja i radza sobie dobze z niechcianymi odcieniami,dobiera sie je na podobnej zasadzie co neutralizacja koloru.ale proporcje sa inne
ja preferuje wella koleston np 0/28 ,0/11.0/88 daje czadu wysrubuje przepiekne zimne popiele. i polecam po kazdym zabiegu koloryzacji jakis preparat zakwaszajacy ponizej ph 4 jakies dobrej jakosci kwasidlo ja tak na 10 minutek czasami pod infrazon i kolor sie trzyma!tylko ani mi sie waz w domu uzywac jakis badziewnych szamponow wtedy to nic na dlugo nie zostanie na wlosach

W ofercie Chantal jest mixton niebieski, myślałam o nim, ale nie miałabym pojęcia jak go uzyc. mogłabyś opisać krok po kroku jak przeprowadzić koloryzacje z jego uzyciem? naprawde z rudosci da sie dzieki niemu wyjsc do popieli?
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 09:49   #3216
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
a czy probowalyscie tzw mix tonow intensyfikatorow koloru?swietnie dzialaja i radza sobie dobze z niechcianymi odcieniami,dobiera sie je na podobnej zasadzie co neutralizacja koloru.ale proporcje sa inne
ja preferuje wella koleston np 0/28 ,0/11.0/88 daje czadu wysrubuje przepiekne zimne popiele. i polecam po kazdym zabiegu koloryzacji jakis preparat zakwaszajacy ponizej ph 4 jakies dobrej jakosci kwasidlo ja tak na 10 minutek czasami pod infrazon i kolor sie trzyma!tylko ani mi sie waz w domu uzywac jakis badziewnych szamponow wtedy to nic na dlugo nie zostanie na wlosach
też myślałam o tych mixtonach a szampon do włosów to albo dla dzieci albo ziołowy bo moja skóra głowy innych nie toleruje.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 11:05   #3217
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

A co myslicie o kolorze ciemny fioletowy blond? czy ten fioletowy odcien moze zniwelowac rude refleksy i w efekcie pozostawic chlodny kolor?
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-26, 20:51   #3218
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

chcialabym zwrocic na cos uwage-przyznaje ze nie raz oczy wyszly mi z orbit jak czytalam jak miksujecie farby z roznych poziomow i roznych tonacji,.czasmi dobrze a wiekszosci fatalnie
Krotki instruktarz jak powinno odczytytywac sie farbe i byc moze wiele innych waznych spraw z teorii aby rozjasnic niektore procesy i uswiadomic sobie ze nie kazdy moze byc fryzjerem
-cyfra umieszczona przed kropka lub znakiem/ oznacza stopien nasycenia barwy
-pierwsza cyfra po kropce oznacza glowna tonacje bawna
-druga cyfra po kropce oznacza tonacje drugoplanowa
-2 identyczne cyfry po kropce oznaczaja ,ze glowna tonacja zostala zintensyfikowana
Wiekszosc z Was idzie w zlym kierunku-tutaj wiekszosc postow raczej nie sklania sie ku uzyskaniu zimniego popielatowego odcienia a raczej wybiciu i znieutralizowania niechcianych tonow
to jest wielka roznica-kombinujecie z kolorami dopelniajacymi iw efekcie nie otrzymujecie efektu o ktory walczycie,gdyz kolor bedzie neutralny a nie zimny
Uzyskanie zimnego schlodzonego koloru to naprawde duze wyzwanie dla fryzjera,zawsze wlos musi byc dobrze przygotowany do takiej koloryzacji.odpowiedni podklad rozjasniajacy, trzeba znac sie i dobrze ocenic wlos-jaki pigment przewaza?!gdyz to nie chodzi i zwykle nalozenie farby.
proces farbowania to chemia i trzeba kumac czacze. zadna farba nie ma wlasciwosci dekapujacych czyli nie rozjasnia barwnika kosmetycznego!!!a wy szalejecie z poziomu 4 na 7 i pozniej O FUCK NIE WYSZLO!
Marudzenia c.d.n
Mix tony stosuje sie do intensyfikacji tonacji glownej
przewaznie kazdy producent posiada w swojej ofercie mix ton niebieski ktory jest najzimniejszy
uzywa sie przewaznie w proporcjach 2cm(wycisnietej z tubki glisdyna kazde 30 ml farby 2 cm mix tonu trzymac sie scisle instrukcji bo ja sie zagapilam i po ostatniej welli koleston i mixtonie 0/28+7/0 milam taki zimny blond ze ohoho.
mozna tez sprobowac pigmentacje czyli przed koloryzacja polozyc sam pigment zimny a nastepnie wykonac wlasciwy zabieg farbowania.
__________________
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 21:13   #3219
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

matys-magda69 dziekuję za obszerne wyjaśnienie, zdaję sobię sprawę że są setki czynników którymi powinno sie kierowac przy wyborze farby, podziwiam fryzjerów którzy to wszystko ogarniają. Byłabym wdzięczna jeszcze za opinię na temat koloru z mojego poprzedniego posta: ciemny fioletowy blond- czy to ze jest fioletowy oznacza ze jest chlodniejszy niż popiel? Czy w uproszczeniu może dać taki efekt jak jakiś popiel z dodatkiem mixtonu?
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 23:25   #3220
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

napisz lub lepiej wstaw zdjecie swoich wlosow-nie moge Ci napisac co uzyskasz stosujac te farbe gdyz nie wiem jaki masz kolor wlosow ,czy sa naturalne czy farbowane a jak tak to jakimi farbami.czasami to co klientce wydaje sie byc rude-rude nie jest
__________________
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 23:37   #3221
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
napisz lub lepiej wstaw zdjecie swoich wlosow-nie moge Ci napisac co uzyskasz stosujac te farbe gdyz nie wiem jaki masz kolor wlosow ,czy sa naturalne czy farbowane a jak tak to jakimi farbami.czasami to co klientce wydaje sie byc rude-rude nie jest
tutaj jest post z moimi fotkami
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2904
Zaznaczam że zdjecia mroznego kasztana sa odrazu po farbowaniu, kolor już jest prawie taki jak na fotkach po ciemnym blondzie. Nigdy nie farbowałam trwałą farbą, tylko 2 razy szamponem do 28 myc. Są tam też fotki koloru jaki bym chciała- mniej wiecej taki poziom lub jaśniejsze, napewno nie ciemniej. Z powodu kosztów chciałabym spróbować coś z palety Joanny proffesional lub Chantal

Edytowane przez tamtam
Czas edycji: 2010-02-26 o 23:42
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-26, 23:40   #3222
majka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jaką farbą pozbyć się naturlanego rudego koloru? Pomocy

jeżeli chodzi o oxydant; tak jest to H2O2 czyli woda utleniona ale ona i tak nic nie zadział przy kolorach rudych. Jeżeli chciałabyś uzyskać bardzo jasny blond popielaty przy twoim odroście i bazie naturalnej jaka masz poleciłbym ci dekoloryzację bądź demakijaż w zależności jaki refleks wybije ci na długościach i końcach a po tym zabiegu dopiero nałożyłbym odcien prawidłowy czyli coś na poziomie 9,21 bądź 9,12 i to jaki byśmy wybrali zalezy od bazy rozjaśnienia., ale za dużo wiedzy abym mógł pisać o zabiegach fryzjerskich
majka1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 23:56   #3223
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

jesli kolor masz naprawde zblizony do tego po cieplym blondzie to raczej tez to nie bedzie zbicie rudosci,moze byc to odcien starego zlota np 7.3 w paletach fryzjerskich.bardzo wazne jest co masz naprawde teraz za odcien,nie mozna gdybac,fryzjer musi widziec i byc pewny gdyz mala pomylka moze duzo kosztowac
ale ok zostanmy na tej niechcianej rudosci
jesli chodzi o portfelik to rozumiem ze koszta sa duze ale moze sproboje Cie przekonac do lepszej inwestycji
Lubujesz sie w poltrwalych koloryzacjach to ta opcja moze byc dla Ciebie swietna
Wella Touch dziala jak balsam dla wlosow ma woski pszczele keratyne i mnostwo shinerow wloski sa swietne. tubka 60 ml starcza na 2-3 farbowania.do tego woda 4%(moze byc innej firmy) nie wiem czy w Polsce jest dostepny kolor7/89??? bylby dobry 6.1 tez swietny
przelicz sobie co lepiej Ci wyjdzie.
__________________
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 00:22   #3224
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

dziękuję pięknie za odpowiedź
czy ten odcień to chodzi o 7/89 - średni blond perłowoszary? Czy ten kolor na moich włosach naprawde wyszedłby jak jasny brąz?

a co do 6.1 to nie moge znalezc w palecie;/
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 08:36   #3225
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
jesli kolor masz naprawde zblizony do tego po cieplym blondzie to raczej tez to nie bedzie zbicie rudosci,moze byc to odcien starego zlota np 7.3 w paletach fryzjerskich.bardzo wazne jest co masz naprawde teraz za odcien,nie mozna gdybac,fryzjer musi widziec i byc pewny gdyz mala pomylka moze duzo kosztowac
ale ok zostanmy na tej niechcianej rudosci
jesli chodzi o portfelik to rozumiem ze koszta sa duze ale moze sproboje Cie przekonac do lepszej inwestycji
Lubujesz sie w poltrwalych koloryzacjach to ta opcja moze byc dla Ciebie swietna
Wella Touch dziala jak balsam dla wlosow ma woski pszczele keratyne i mnostwo shinerow wloski sa swietne. tubka 60 ml starcza na 2-3 farbowania.do tego woda 4%(moze byc innej firmy) nie wiem czy w Polsce jest dostepny kolor7/89??? bylby dobry 6.1 tez swietny
przelicz sobie co lepiej Ci wyjdzie.


doradzisz i mi?
mam pproblem z odrostem.. mimo ze naturalny kolor to mysi jasny braz gdy farbuje na popiel.. włosy sa o wiele za jasne i mało tego .. miedziano rude.. co z tym fantem?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 18:42   #3226
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

widocznie nie masz tzw mysiego koloru-gdyz to jest zimny odcien i napewo po nalozeniu farby nie dalby cieplego lub miedzianego odcienia
wiekszosc Polek ma tzw cieply odcien wlosa .a w twoimm byc moze przewaza pigment czerwony, ktory jest ciezko wybic i zawsze bedzie dawal cieply poblask.mozesz wspomagac sie mieszankami z numeracja po przecinku 89lub 71.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

tamtam
nie kladz ciemniejszego koloru jak z poziomu 6 inaczej tylko bedzie to szarobury odcien brazu,jesli chcesz jasny braz to jaknajbardziej poziom 6 i 7 chociaz w niektorych paletach to juz ciemny blond. mozesz sama poeksperymentowc z tonami gdzie po przecinku powinno byc 89,98,71,17,16.sproboj te welle 7/89 moze akurat sie sprawdzi
__________________
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 19:05   #3227
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

no musze niestety zaprzeczyc.. bo moj kolor nie ma w sobie nic z rudego.. jest paskudny bury..
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:28   #3228
Monofrida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13
GG do Monofrida
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

witam)
Dziś zrobiłam kolor z godwella 8A z woda 3%, stonował moją miedź, włosy są coraz barjdziej brązowe.
Matys-Magda mam pytanie chciałabym mieć jasny popielaty brąz co teraz powinnam zrobić? Powiem ze włosy są po rozjaśnieniu, po przerwie 2 tyg nakładany był Fosseran czy jakos tak z Loreala, dokoloryzant, potem farba z Majirela 7.22. a po dwóch tygodniach dziś goodwell , teraz myslałam juz o stosowaniu Majirela nr 9,11 albo 8,11 ale nie wiem z jaką wodo 3% czy 6%?
Sproro juz zrobiłam i chce osiągnąć wynik tak jak mówiłam jaśniutki brązik popielaty lub co najmiej chłodny )
Będę czekać z niecierpliwością na odpowiedz , następne farbowanie mam za dwa tyg i chciałabym już wiedzieć co kopić.
Pozdrawiam miło
Monofrida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:45   #3229
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Monofrida możesz wkleić fotki swoich włosów? będe wdzięczna

Edytowane przez tamtam
Czas edycji: 2010-02-27 o 20:51
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-28, 11:24   #3230
karalnka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Jaką farbą pozbyć się naturlanego rudego koloru? Pomocy

Widze ze moze mnie czekac duzo papaniny z tym moim kolorem, a jesli bym nalozyla na moje rude odrosty jakis sredni blond albo jasny popielaty kolor, to moze by cos z tego wyszlo?
karalnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 17:25   #3231
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Monofrida -zostan przy Goldwellu ,kolory sa bardziej naturalne i zimna tonacja ladnie i dlugo sie trzyma.fajne sa odcienie 7SB( nie wiem czy dostepne w Pols ce?),mozesz pobawic sie z mix tonami np dodac niebieskiego.niestety Loreal czesto wyplukuje sie na cieply odcien.szczegolnie te farby ktore sa produkowane na sektor europejski maja wiecej pigmentow cieplych.

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Mini1991 masz prawo sie ze mna nie zgodzicale w tym co piszesz wnioskuje ze masz mocny pigment czerwony i dlatego masz problem i wlosy ida w strone zlocisto rudym, to ze w naturalnym poroscie kolor jest bury nie znaczy ze musi byc widoczny golym okiem kolor rudy,Pigment zawsze jest w srodku wlosa
Stopien nasycenia barwy wlosa uzalezniony jest od proporcji zawartych w nim 2 podstawowych rodzajow melaniny wystepujacych w naturze.
Eumelanina(wieloczasteczk owe)one sa w postaci duzych owalnych granulek i daja odcienie od granatowej czerni do ciemnej czerwieni ,natomiast barwniki drobnoczasteczkowe(Feomel anina i Tricosiderin) odpowiadaja za kolory od czerwonego do bladozotego.
IDAC TYM TOKIEM MYSLENIa jesli masz wlos na poziomie 5-6-7 zawsze bedziesz walczyc z czerwono-pomaranczowym kolorem.
Moszesz dalej sie nie zgadzac ze mna i bladzic lub sprobowac wyciagnac jakies wnioski z tego co napisalam.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Monofrida
czemu po rozjasnianiu mialas nagladany jeszcze Effasor?cos mi tu nie pasuje?Effasorem mozna wkonac demakijaz wlosa czyli sciagnac barwnik kosmetyczny wiec nie wiem co fryzjer mial na mysli stosujac go po roznasnianiu???chcial rozjasnic rozjasnione juz wlosy??masz szczescie ze po takich zabiegach wlos sie trzymateraz powinnas postawic na dobra pielegnacje i lagodne srodki do koloryzacji.
__________________
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 17:51   #3232
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

O nieee..... Już miałam odejść od popieli z powodu braku sukcesów a tu się*ekspert pojawia, którego baardzo brakowało od czasu Zafirah.... I znów zaczynam błądzić! Haha!

Matys-magda69 to i ja o coś zapytam (pisałam kiedyś PW do Ciebie ale może nie doszło?). Mam teraz ciemne włosy - poziom mniej więcej 5. Refleksy po ostatnim farbowaniu farbą 7,1 na wodzie 3% to złoto-miedziany. Tak samo jest po 6,1. Niżej nie mogę zejść bo wychodzą mi CZARNE jak smoła. Też już się podłamuję a próbowałam bardzo wiele firm.
Teraz myślę o Goldwell właśnie - SB, NP lub A... Nie wiem na co się zdecydować?? Poziom raczej 6 wezmę.
No i co z wodą? Mogę robić wszystko na 3%? 6% uważam za zbyt silny dla siebie.
Ewentualnie mogę się skłaniać ku Welli tylko jaki kolor wtedy wybrać? U nas w palecie są zimne brązy o numeracjach np. 6/71... Bo ten 7/89 to u mnie chyba nic nie zdziała?

Paletę Welli wklejam niżej. I jeszcze kolorki Goldwela do porównania. Pozdrawiam i skromnie proszę o sugestie.
Super, że się tu pojawiłaś, naprawdę!!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 19:16   #3233
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ojj nie mowie ze sie mylisz! zle mnie zrozumiałas..
aa to ja nie wiedziałam ze takie cos moze byc... ze wygladaja na bure a maja rudy pigment..dzieki za odp..
chyba rezygnuje z popieli w takim razie
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 20:02   #3234
Gosiuch90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 152
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

matys-magda69 kurczę, czy wiesz jak uzyskać taki kolor jak pani na zdjęciu, nasza skarbnico wiedzy? Mój naturalny odcień, to ten w lewym dolnym rogu Chciałabym tylko dodać, że nigdy nie farbowałam włosów, chciałabym dowiedzieć się czegoś od specjalisty. Trzęsę tyłkiem, że wyjdzie mi jakiś dziwny kolor

Edytowane przez Gosiuch90
Czas edycji: 2010-02-28 o 20:20
Gosiuch90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 20:08   #3235
Gosiuch90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 152
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Świetnie, wcięło mój załącznik
Gosiuch90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 21:48   #3236
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Masz piekny kolor wlosow.jesli niczym wczesniej nie kombinowalas smialo mozesz zrobic mieszanke z Wella Touch 7.89 /6.71(pol na pol) woda 4%.Pani na zdjeciu ma typowo popielaty ton,czyli taki wlasnie jakby wlosy popiolem ktos wysmarowal

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Shade_23-jesli obecnie masz wlosy farbowane na poziomie 5 to zadna farba Ci ich nie ruszy i bez sensu jest stosowac farby z poziomu jasniejszego.to nic nie da,tylko pogorszy sytuacje.jesli chcesz przejsc do jasniejszego poziomu to powinnas wykonac demakijaz wlosow np Effasorem lub Elgonem on sciagnie pigment kosmetyczny ,wtedy smialo przejdziesz zpoziomu 5 nawet na 8 i wtedy mozesz zastosowac poziom 7. Pracowalam juz chyba na wiekaszosci marek farb i mam kilka swoich konikow.
Trzeba wyjasnic co oznacza kolor popielaty
POPIELATY to kolor gdzie przy kazdym rodzaju swiatla widzimy lekka poswiate szarosci z grafitem.
wlosy wygladaja jakby byly przypruszone popiolem.
Jesli chcesz uzyskac taki efekt to wlosy musza byc odpowiednio do tego przygotowane,napewno nie uzyskasz ich na tym podkladzie co masz ,bo wnioskuje ze duzo ONE wczesniej przeszly.
Goldwell ma fajne serie SB wtedy mozesz je polaczys z seria A.wella touch seria .71,81,89,
Farouk seria AA
wiekszej wody jak 4% nie potrzebujesz, ^6% moze byc ewentualnie na same odrosty jesli sa zabojczo ciemne.
czasmi klientce wykonuje przed farbowaniem wprowadzenie samego pigmentu,
wlosy umyte szamponym oczyszczajacym bez zadnych odzywek podsuszam prawie do suchych i wyedy aplikuje mieszanke o 1 ton jasniejsza niz docelowy kolor
np kolor naturalny z pozizomu 7
mieszanka30 ml8.71+30 ml7.89 rozprowadzamy sama farbe na wlosach przeczesujemy grzebieniem posniej podajemy odrobine goracej wody(aby skory nie poparzyc) malaksujemy na glowie trzymamy 20 min i nie splukujemy tylko suszymy wloski
nastepnie przechodzimy do farbowania wlasciwego
__________________

Edytowane przez matys-magda69
Czas edycji: 2010-02-28 o 21:50 Powód: xx
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 21:53   #3237
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

matys-magda.. chciałabym trafic do takiego fryzjera jak ty
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 22:02   #3238
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Matys-magda69 Dziękuję Ci serdecznie! A ten demakijaż to usunie jedynie sztuczny pigment, który się "nazbierał" przez ten długi czas farbowań (muszę bo mam siwki - naturalnie mam włosy też z poziomu 5... może nawet i 4..) czy odbarwi wszystko łącznie z naturą??

Jeszcze mnie interesuje czy np. dodanie mixtonu niebieskiego do farby spowoduje jej przyciemnienie?

A co do Goldwell... Czy wiesz może jakie mają właściwości dane odcienie?? Numeracja refleksów liczbami jest prosta, ale co tam oznacza u nich np. perłowy czy srebrny??
Popiel to "A" i to jasne ale w reszcie połapać się nie umiem...
Czy np. A jest zimniejszy niż NP? Albo SB od NP? Trochę się w tym pogubiłam... Dodam też że w moim przypadku zdecydowanie bardziej podobają mi się zimne brązy z domieszką popielu niż mocno szare kolory... Więc wolę naturalność jednym słowem... Bez ciepłych refleksów oczywiście

Dziękuję Ci serdecznie za te wszystkie odpowiedzi!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 23:59   #3239
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Demakijaz usunie tylko pigment kosmetyczny wlosow naturalnych nie rusza
jesli chcesz zimny braz bez zbytniego odcienia popielu to mix ton nie bedzie potrzebny smialo mozesz mieszac odcien SB z A-sb to srebno -bezowy,A to -ash popiel,
jesli masz wiecej niz 50 % siwkow to bedzie potrzeba laczenia koloru docelowego z natura
czyli np 7NP+7Sb-efekt wychlodzenia bedzie mniejszy ale dobrze pokryje niteczki srebne
__________________

Edytowane przez matys-magda69
Czas edycji: 2010-03-01 o 00:02
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 00:04   #3240
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
Demakijaz usunie tylko pigment kosmetyczny wlosow naturalnych nie rusza
jesli chcesz zimny braz bez zbytniego odcienia popielu to mix ton nie bedzie potrzebny smialo mozesz mieszac odcien SB z A-sb to srebno -bezowy,A to -ash popiel,
jesli masz wiecej niz 50 % siwkow to bedzie potrzeba laczenia koloru docelowego z natura
czyli np 7NP+7Sb-efekt wychlodzenia bedzie mniejszy ale dobrze pokryje niteczki srebne
Dziękuję
Spadłaś nam tu z nieba dobra kobieto!!

Dobra to ode mnie jeszcze ostatnie pytanko - póki co nie będę się bawić w ściąganie koloru, bo moje włosy i tak już cierpią... Natomiast czy Twoim zdaniem gdybym położyła na obecne poziom 6 (on ZAWSZE mi wychodzi jak ciemna 5) np. 6NP + 6SB na wodzie 3% to mogło by to przynieść jakiś w miarę fajny efekt czy jednak bez tego Elgonu to nie ma sensu kompletnie?
Ewentualnie może być np. poziom 5 + 6.....? Powyżej poziomu 6 już nie będę szaleć

Ps. Boję się tego demakijażu, bo czytałam o nim na wizażu i dziewczyny pisały, że po nim miały przeważnie mocno rude włosy..... Poza tym... Nie wierzę jakoś że nie niszczy......

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-03-01 o 00:12
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.