Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-21, 14:36   #481
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Mam balsam do ciała nivea baby i więcej go nie kupię. Parafina w składzie
Balsam nie robi nic, zostawia lekki film.


Ja jakbym chciała gęsty balsam to do babydermu ( lub innego) dolałabym rozpuszczonego (podgrzanego) masła np shea mango w odpwoiedniej proporcji i wymieszała. Naturalny i gęsty będzie.
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 18:44   #482
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Tez doby pomysl z tym zagestnieniem, a juz gestego i tresciwego balsamu dzieciecego nie znasz?

Nivea nie jest tresciwa? Mnie parafina nie przeszkadza. Na KWC dpczytalam sie ze ten niebieski balsam jest lekki, a znasz moze ten z bialej serii NIvea? Co prawda i tak nie kupie go w drogerii, ale w online Shopie od Nivea moge zamowic. Mialam z tej serii kiedys krem ten w puszcze przypominajacy klasyczny krem Nivea i bardzo milo wspominam. zuzylam na atopowa skore dziecka dwie puszki, obie mialam z Pl, bo tutaj NIvea baby nawet online nie bylo. Pierwszy byl ze zdaje sie wiesiolkiem, a potem zmienili sklad i naoliwke(chodz na niemieckiej stronce jest wioesiolek). Nic innego z tej serii nie mialam i nie wiem jaki jest balsam, czy tresciwszy od tego niebieskiego, czy taki sam. Znasz moze ten bialy

http://www.nivea.pl/Produkty/Dla-dzi...UTRI-SENSITIVE

pisze komfort suchej skory i zawiera omega 6 wiec mam cicha nadzieje ze bedzie bardziej odzywczy od tego

http://www.nivea.pl/Produkty/Dla-dzi...ko-nawilzajace

na niemieckiej stronce ten bialy ma podany sklad
http://www.nivea.de/Produkte/NIVEA-B...d-natural-milk

i nawet mi sie podoba poza przedostatnim skladnikiem, ale na dziecko nie bede uzywac. zawiera wiesiolek, parafina potem wosk mineralny i capryle wiec moze bedzie tresciwszy od tego niebieskiego. Ty znasz ktory?
I czemu taka smutka minka z powodu parafiny? ja pisalam ze mnie ona nie przeszkadza, a nawet sobie cenie, ale co skora to inne wymagania.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-02-21 o 18:47
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 21:44   #483
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Tzn sama parafina nie, ale ja miksuje te balsamy np z hydromanilem itp a parafina ponoć utrudnia przebikanie substancji czynnych bo tworzy okluzję
więc ja wolę parafinie podziękować

Gęstawy jest krem rossman babydream do twarzy i ciała, tubka 100ML można stosowac na ciało i efekty fajne ale szybko wychodzi.

Z balsamów do ciała poza tym nivea stosowałam lotion babydream, ale ten jest rzadki.
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 23:08   #484
LadyFamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 46
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

Dziewczyny, widziałam, że pisałyście o kosmetykach Penaten. Pamiętam te kosmetyki z czasów własnego dzieciństwa, dlatego ostatnio zamiast sprawdzonego płynu kupiłam moim dziewczynom Płyn do kąpieli Penaten. Przyznam, że nie pamiętam, ale czy te kosmetyki mają taki ostry sosnowy zapach? I druga sprawa - czy jest możliwość, żeby ten płyn uczulał? Od jakiegoś czasu na dłoniach zaczęła mi strasznie pękać skóra ( dosłownie łuszczy mi się do ran pomimo częstego nawilżania ). Zastanawiam się czy mogę obwiniać właśnie ten płyn czy zaczęło coś pylić i dlatego wyszło mi uczulenie ( kiedyś też miałam podobnie, ale już nie pamiętam od czego, a testy alergiczne wykazały uczulenie na pylącą trawę - może coś się zmieniło i uczula mnie coś jeszcze ). Będę wdzięczna za radę.
__________________
Julek i Izu <3

Zagłosuj na "Położną na medal"!

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png

http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlbzmnqzoo.png
LadyFamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 21:35   #485
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

masz zdiagnozowana "dyshidrosis"? inaczej jeszcze zwana "acute vesiculobullous hand eczema" albo "cheiropompholyx" - sorry, nie wiem jak to ma byc po polsku... bo jesli ogolnie cos takiego mialas i alergie nie sa ci obce, to czasem tak moze byc, ze jakies substancje myjace, drazniace, zapachowe czy inne, po prostu moga troche skore sprowokowac i potem sie dzieje masakra. w polaczeniu z pylacymi trawami tym wieksza masakra w twoim przypadku. ja tam penatena nie polecam, ani to dobre ani bezpieczne skladowo, mozna lepiej i do tego taniej sobie radzic
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 10:20   #486
LadyFamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 46
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

cloche nie mam zdiagnozowanej żadnej choroby. Fakt, że takie rany na dłoniach robiły mi się bardzo dawno temu i dlatego robiliśmy testy. Przed długi czas miałam z tym spokój - aż do tego nieszczęsnego Penatenu Ale dzięki za info Dam sobie z nim spokój ( tak jak np. z oliwką Bambino, która robi u mnie to samo ).
__________________
Julek i Izu <3

Zagłosuj na "Położną na medal"!

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png

http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlbzmnqzoo.png
LadyFamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 21:18   #487
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kosmetyki dla dzieci w pielęgnacji biochemiczek

dawno sie tu nie udzielalam. Od czasu mojejgo ostatniego wpisu , zmienilam pielegnacje na naturalna. Obecnie mam miniaturke kremu do dzieci z cynkiem od Weleda. Mialam jego poprzednia wersje jak moje dziecie jeszcze niemowleciem bylo. Jako ze zminili opakowania i ciutke sklady , postanowilam przetestowac na mnie do twarzy. Latem lubi mi tu i owdzie cos wyskoczyc, a ze podkladu mineralnego z cynkiem nie uzywam( wazy mi sie bo cera mocniej sie tlusci i poci, wiec latem od lat rezygnuje z podkladow), to pomyslalam ze smarne sie jak kiedys kremem dzieciecym z cynkiem. O dzialaniu na pupe niemowlecia sie nie wypowiem, bo stosuje tylko na moja twarz. zapach lekko zmieniony, a dzialanie na moja cery jest poprawne. lekkie rozowosci w oczach sie wybielaja, a rano budze sie z mniejszymi pryszczami, albo rozdrapany/wyciesniety pryszcz jest podsuszony. Jestem zadowolona.
Dziecku znow kupilam plyn do kapieli babydream nagietkowy i lawendowy. Na pierwszy rzut poszedl nagietek. Uzywamy go do normalnego mycia , jak i do wlosow. Nie jest on taki jak stara wersje kiedy rumianku w nim nie bylo, ale tez nie jest zly. Do tego moje dziecie wyroslo z atopii( oby nie wrocila), wiec sprawuje sie dobrze. Czy lawenda jest taka sama jak ta w poprzednim opakowaniu, to sie dopiero przekonamy, jak nagietek sie skonczy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-14 21:18:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:48.