Czy to łamanie warunków stażu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-13, 22:30   #31
evelinea91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 33
Dot.: Czy to łamanie warunków stażu?

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Odnośnie dwóch przedostatnich wypowiedzi: No to po co pytania o porady? Jasne, żyjcie w przeświadczeniu że urzędnik jak Pan Bóg - może wszystko i zgadzajcie się na paskudne traktowanie, ale chociaż nie piszcie że winni są wszyscy wokół i wszyscy są źli - bo to że jest jak jest i rezygnujecie nawet nie próbując to tylko Wasza decyzja.

Jak słyszę że lepiej dać się poniżać niż wydać 100 zł na radcę bo to dużo to wybaczcie - ale śmiech. Wy nie potrzebujecie pomocy tylko poklepania po główce i zapewnienia że jesteście biedne i wszystkie Wasze nieszczęścia to przez złe urzędniczki, zły Pup, zły system, złych ludzi, złą pracę ble ble ble.

Uważałam, uważam i będę uważać że zgadzając się na złe traktowanie i nie robiąc z tym nic - jesteśmy same sobie winne. Mówię to jako osoba, która w kwestii pracy przeszła wszystko, z Sądami, prawnikami, PIPami, Inspekcjami itp. łącznie.
Wiesz gdybym zarabiała tam z 5 tys. zł to pewnie bym walczyła do upadłego, ale nie będę się szarpać o staż za niecały tysiąc złotych, po odliczeniu dojazdów zostaje mi na rękę 800. Czy to gra warta świeczki?
evelinea91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 22:33   #32
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Czy to łamanie warunków stażu?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość

I nigdy nie słyszałam i nie spotkałam się z tym, aby PUP zmienił miejsce odbywania stażu na inne, bo ktoś miał jakiś problem.


Radca prawny za poradę bierze 100zł, dla mnie jest to duży koszt
1. A ja tak i to nie raz
2. O darmowych poradach nie słyszałaś? Błagam, jak zaraz napiszesz że tak naprawdę to ściema i też SIĘ NIE DA to chyba się przewrócę, gdyż jestem żywym dowodem że się da.

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez evelinea91 Pokaż wiadomość
Wiesz gdybym zarabiała tam z 5 tys. zł to pewnie bym walczyła do upadłego, ale nie będę się szarpać o staż za niecały tysiąc złotych, po odliczeniu dojazdów zostaje mi na rękę 800. Czy to gra warta świeczki?
O M G.
Toż od ostatnich 10 postów o tym mówię - żebyś się na to nie zgadzała. Tylko ja Ci mówię co zrobic żeby ZACHOWAĆ ubezpieczenie, a Ty wolisz przez parę miesięcy go nie mieć. Twój wybór, nie musisz korzystać z niczyich porad.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 22:39   #33
evelinea91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 33
Dot.: Czy to łamanie warunków stażu?

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
O M G.
Toż od ostatnich 10 postów o tym mówię - żebyś się na to nie zgadzała. Tylko ja Ci mówię co zrobic żeby ZACHOWAĆ ubezpieczenie, a Ty wolisz przez parę miesięcy go nie mieć. Twój wybór, nie musisz korzystać z niczyich porad.
Ale ja naprawdę doceniam Twoje porady, bo piszesz mi o wielu możliwościach i ja za to bardzo dziękuję. Przecież napisałam, że złożę skargę na niego do PUP, że zobaczymy co zrobią. Chodzi mi o fakt, że jeśli nic nie zrobią albo nawet zrobią a on nadal znajdzie sobie powody do obelg, to czy staż za tysiaka jest wart tego, żeby pisać skargi nie wiadomo gdzie i chodzić po radcach prawnych? Ubezpieczenie jest bardzo ważne i będę o nie walczyć, ale chyba nie jest na tyle ważne by go znosić i tracić zdrowie, zwłaszcza psychiczne

Edytowane przez evelinea91
Czas edycji: 2016-03-13 o 22:41
evelinea91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 22:42   #34
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Czy to łamanie warunków stażu?

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
1. A ja tak i to nie raz
2. O darmowych poradach nie słyszałaś? Błagam, jak zaraz napiszesz że tak naprawdę to ściema i też SIĘ NIE DA to chyba się przewrócę, gdyż jestem żywym dowodem że się da.
Owszem słyszałam, ale poczytaj dokładnie, do czego się odniosłam.

Cytat:
Napisane przez GgochaA
Odnośnie dwóch przedostatnich wypowiedzi: No to po co pytania o porady? Jasne, żyjcie w przeświadczeniu że urzędnik jak Pan Bóg - może wszystko i zgadzajcie się na paskudne traktowanie, ale chociaż nie piszcie że winni są wszyscy wokół i wszyscy są źli - bo to że jest jak jest i rezygnujecie nawet nie próbując to tylko Wasza decyzja.

Jak słyszę że lepiej dać się poniżać niż wydać 100 zł na radcę bo to dużo to wybaczcie - ale śmiech. Wy nie potrzebujecie pomocy tylko poklepania po główce i zapewnienia że jesteście biedne i wszystkie Wasze nieszczęścia to przez złe urzędniczki, zły Pup, zły system, złych ludzi, złą pracę ble ble ble.

Uważałam, uważam i będę uważać że zgadzając się na złe traktowanie i nie robiąc z tym nic - jesteśmy same sobie winne. Mówię to jako osoba, która w kwestii pracy przeszła wszystko, z Sądami, prawnikami, PIPami, Inspekcjami itp. łącznie.
Jaka moja decyzja?

Nie wiem, czy mam Ci zazdrościć czy współczuć, że tyle w swoim życiu przeszłaś z wszelkimi instytucjami.

I też nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli mówiąc, że ktoś się na takie coś godzi. Nikt nie mówi, iż będzie siedzieć tam i grzecznie patrzeć na to, co się dzieje, tylko iż sprawa zostanie zgłoszona do PUP.
A że urzędy działają różnie, to trzeba być przygotowanym na wszystkie ewentualności mając na uwadze fakt, iż czasem znajomości mogą wziąć górę nad zaistniałą sytuacją.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-03-13 o 22:43 Powód: złe cytowanie
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 22:45   #35
evelinea91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 33
Dot.: Czy to łamanie warunków stażu?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Owszem słyszałam, ale poczytaj dokładnie, do czego się odniosłam.


Jaka moja decyzja?

Nie wiem, czy mam Ci zazdrościć czy współczuć, że tyle w swoim życiu przeszłaś z wszelkimi instytucjami.

I też nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli mówiąc, że ktoś się na takie coś godzi. Nikt nie mówi, iż będzie siedzieć tam i grzecznie patrzeć na to, co się dzieje, tylko iż sprawa zostanie zgłoszona do PUP.
A że urzędy działają różnie, to trzeba być przygotowanym na wszystkie ewentualności mając na uwadze fakt, iż czasem znajomości mogą wziąć górę nad zaistniałą sytuacją.
Dokładnie! Skoro wszystko powinno działać zgodnie z prawem, to czemu ten pan otrzymuje po raz kolejny stażystki, skoro każda rezygnuje po miesiącu? I to nie dlatego, że znalazły pracę. Chyba PUP powinien się zorientować, że coś jest nie tak? A nie cieszyć się, że ma kolejną głupią dla pana Zdzisia.
evelinea91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 22:54   #36
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Czy to łamanie warunków stażu?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość

1.Nie wiem, czy mam Ci zazdrościć czy współczuć, że tyle w swoim życiu przeszłaś z wszelkimi instytucjami.

2.I też nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli mówiąc, że ktoś się na takie coś godzi. Nikt nie mówi, iż będzie siedzieć tam i grzecznie patrzeć na to, co się dzieje, tylko iż sprawa zostanie zgłoszona do PUP.

3. A że urzędy działają różnie, to trzeba być przygotowanym na wszystkie ewentualności mając na uwadze fakt, iż czasem znajomości mogą wziąć górę nad zaistniałą sytuacją.
1. Zazdrościć. Nie wchodząc w szczegóły wyszłam na tym świetnie, a i doświadczenie bezcenne.

2. Nie rozumiesz? To przeczytaj wyżej: kilkanaście porad co można zrobić, a autorka i tak zakłada że zostanie 4 miesiące bez ubezpieczenia i będzie się modlić o zdrowie.

3. Z takim nastawieniem należy też przygotować się na spadającą cegłę w drewnianym kościele

Do autorki, i kończąc temat bo ciągnięcie go z mojej strony uważam za bezsensowne:

Radzę spojrzeć na sprawę chłodnym okiem.
Pozbawienie Cię ubezpieczenia jest bezprawne i w żaden sposób Ci nie grozi, jeżeli podejdziesz do sprawy racjonalnie i rzeczowo.
Mam nadzieję że nie zostawisz rzeczy ich własnemu biegowi, bo to najprostsza droga do klęski na całej linii.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 23:11   #37
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Czy to łamanie warunków stażu?

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
1. Zazdrościć. Nie wchodząc w szczegóły wyszłam na tym świetnie, a i doświadczenie bezcenne.

2. Nie rozumiesz? To przeczytaj wyżej: kilkanaście porad co można zrobić, a autorka i tak zakłada że zostanie 4 miesiące bez ubezpieczenia i będzie się modlić o zdrowie.

3. Z takim nastawieniem należy też przygotować się na spadającą cegłę w drewnianym kościele

Do autorki, i kończąc temat bo ciągnięcie go z mojej strony uważam za bezsensowne:

Radzę spojrzeć na sprawę chłodnym okiem.
Pozbawienie Cię ubezpieczenia jest bezprawne i w żaden sposób Ci nie grozi, jeżeli podejdziesz do sprawy racjonalnie i rzeczowo.
Mam nadzieję że nie zostawisz rzeczy ich własnemu biegowi, bo to najprostsza droga do klęski na całej linii.
1. Nie mam czego zazdrościć.
I dobrze, że wyszłaś na tym świetnie.
Można? Można.

2. Autorka jest dużą dziewczynką, chciała porady, to je otrzymała, a co zrobi, to jej decyzja, jednakże na każdą ewentualność trzeba być przygotowanym.

3. Na wszystko w życiu trzeba być przygotowanym, nawet i na tę głupią cegłę w drewnianym kościele

evelinea91, powodzenia i informuj tutaj w wątku, jak się sprawa ma.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-13, 23:13   #38
evelinea91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 33
Dot.: Czy to łamanie warunków stażu?

21kasia21 dziękuję za porady i wsparcie, jasne, że dam znać jak się akcja rozwija
evelinea91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 13:20   #39
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Czy to łamanie warunków stażu?

evelinea91, jak tam na stażu?
Byłaś w PUP?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-18 14:20:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.