Co po polonistyce-studia II stopnia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-27, 17:54   #1
elena01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2

Co po polonistyce-studia II stopnia


Czesc dziewczyny!
W tym roku koncze studia I. stopnia na polonistyce i zupelnie nie wiem co dalej. Poszlam na studia polonistyczne dlatego, ze kocham jezyk polski, kulture, literature jak najbardziej, lecz jestem z nich bardzo rozczarowana. Ucze sie mnie wiecej przez trzy lata to samo, na wydziale jest wielki balagan, studenci, to ludzie, ktorych nic nie obchodzi, nie czytaja, nie interesuja sie niczym innym niz jak najszybciej wrocic do domu i zapomnic o nauce. Druga rzecz-nie przepadam za przedmiotami lingwistycznymi, mecze sie na morfologii i skladni, wiec nie wyobrazam sobie, ze bede meczyla sie jeszcze dwa lata na MU. Teraz zastanawiam sie co dalej. Chce przeniesc sie na inna uczelnie, takze mysle o polonistyce, jest wielu ciekawych specjalnosci, ktore sa wg mnie przydatne w zyciu, zastanawiam sie tez nad dziennikarstwem, kulturoznawstem, pedagogika z specjalnoscia jak jest np Poradnictwo zawodowe i coaching kariery, Pedagogika kultury i mediow itp. Tez marze o kosmetologii, ale w liceum zupelnie nie ogarnialam chemii, wiec do tego sie prawdopodobnie nie nadaje..
Co wy sadzicie o tym wszystkim? Czy warto kontynuowac polonistyke albo isc zupelnie inna (humanistyczna) droga?
Uwazam, ze moja niechec do studia polskiego jest zpowodowana zla uczelnia i ludzmi, kiedys wyobrazalam sobie, ze zostane literaturoznawca, ale teraz watpie..
elena01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 17:24   #2
Lalka01
Raczkowanie
 
Avatar Lalka01
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 62
Dot.: Co po polonistyce-studia II stopnia

podbijam pytanie
Lalka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 20:18   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Co po polonistyce-studia II stopnia

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 14:44   #4
alisjja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: kraina czarów STU MOSTÓW
Wiadomości: 22
Dot.: Co po polonistyce-studia II stopnia

Hej, ja skończyłam licencjat z polonistyki 2 lata temu, po roku przerwy robię edytorstwo na informacji naukowej. Poszłam na FP z powołania, może rozczarowałam się niektórymi przedmiotami, najwięcej energii zabrała ze mnie specjalizacja (nauczycielska, która nie była moim powołaniem). Wytrzymałam, bo wspierała mnie moja wyjątkowa, cudowna grupa. Papierek mam. I tyle. Teraz też studiuję bez chęci raczej z rozsądku, chociaż to przez edytorstwo ostatecznie poszłam na polonistykę. Mnie kręci charakteryzacja, ale chcę skończyć te studia i pójść swoją drogą. Nie przejmuj się ludźmi. Dużo zależy od uczelni, ale jeżeli studiujesz to, co kochasz to zawsze się odnajdziesz. Na innym kierunku, bez przekonania, było by Ci trudniej. Wiem, co mówię, bo też przez to przechodziłam. Sprawdź sobie kierunki, które są polecane przez UE Oni prowadzą monitoring kierunków i naprawdę to się sprawdza Zawsze możesz pomyśleć o podyplomowych
Powodzenia
alisjja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.