Tyję....ale od czego?? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-08, 20:52   #1
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx

Tyję....ale od czego?? :(


Od pewnego czasu zaobserwowałam że tyję ale pojęcia nie mam od czego.Może zacznę tak: Dwa lata temu schudłam z 65kg na 55kg (przy wzroście 170cm).Schudłam dzięki diecie 1000kcal którą układałam sobie sama wg tabeli kalorycznych.Waga utrzymała mi się mniej więcej rok-zaczęła rosnąć gdy zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne.Od tamtej pory do tych wakacji przybyło mi 4kg.Teraz już wogóle się nie ważę bo czuję,widzę bo sobie że ważę już ok. 63kg aha,miesiąc temu odstawiłam tabletki i właśnie od miesiąca przybyło mi sporo ciała.Nie jem dużo-zazwyczaj wygląda to tak że do szkoły jedna bądź dwie podwójne kanapki z razowego chlebka+wędlinka lub serek,wrazam do domu kolo 16 jem obiad-1 góra 2 ziemniaki,nie jem sosów,mięso zazwyczaj gotowane a jeśli smażone lub duszone to bardzo mało.Na kolację jakieś kanapeczki-jem koło 19.Słodyczy nie jem praktycznie wcale,raczej nie podjadam między posiłkami.Gazowanych napojów piję bardzo mało-w większości piję wodę i herbatę.Ze sportem wogóle nie mam do czynienia bo na wfie nie ćwiczę a w domu po szkole po prostu mi się nie chce.Nie wiem co może być przyczyną tycia jestem załamana bo nie mieszczę się już w spodnie kupione rok temu Generalnie nie wyglądam tragicznie ale poprostu przeszkadza mi te kilka kilogramów.Co może być przyczyną i jak mam zrzucić te kg ??- całkowicie przestać jeść czy co??!! bo i tak to co jem teraz to naprawdę mało.
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 21:15   #2
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

Nati buziak

Uwazam, ze te wino hormonow. Najlepiej zrobisz udajac sie do ginekologa i porozmawiasz z nim o tym, bo to wlasnie po rozpoczeciu przyjmowania tabletek zaczelas tyc, a pozniej po zakonczeniu. Na logike problem wlasnie tkwi w tych tabletkach.

A swoja droga troche ruchu Ci nie zaszkodzi
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 22:52   #3
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

Biedulko ja też właśnie przytyłam z 3 kg od cholernych tabletek

niby nie widać drastycznie ale ja lekko odczuwam... zaczełam ćwiczyć 4 razy w tygodniu na siłowni, zobaczymy jak będzie za miesiąc

zastanawiam się lekko nad odstawieniem tabletek, ale co dalej... przyzwyczaiłam się i mój chłopak też ;(
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 22:56   #4
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

Małó jesz... bardzo mało... Mało sportu...brałaś hormony... Tu leży przyczyna.. Nie kombinuj już z hormanami to niebezpieczne. Twoja przemiana materii jest bardzo wolna, takie odnoszę wrażenie. Powinnaś zacząć jeść częściej i więcej a dodatkowo wlączyć ruch w swoje życie jako stały element. Z przemianą materii jest tak, że jak mniej zaczynasz jeść to organizm przestawia się na "chude lata" i przemiana materii zostaje spowolniona. Jedz dużo błonnika, jabłka,warzywa-spore ilości. Pij zieloną herbatę i różnego rodzaju zioła.. i przede wszystkim sport sport sport.. Zauważ także ile razy się wypróżniasz w ciągu dnia... Jeżeli mniej niż raz dziennie to tu też leży przyczyna.. Tak więc błonnik, zdrowe jedzenie + Duuużo ruchu. Nie mówię tu od razu siłownia czy aerobiki...zacznij od spacerów, chociażby po sklepach
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 07:20   #5
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

Ja swego czasu przytyłam 8 kilo przez tabletki- nagle z 52 kg zrobiło się 63 KG a mam 170 cm.
wziełam sie za siebie- zmieniłam tabletki, zrobiłam diete. Teraz ważę 52 kg i staram się to utrzymać.
Wydaje mi się, że przytyłaś od tabletek- radze iść do gina i zmienić.
__________________

Edytowane przez justyna_t
Czas edycji: 2005-09-09 o 07:49
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 07:42   #6
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

po prostu przez tabletki zatrzymuje ci się woda. bardzo częsty skutek uboczny hormonów. pewnie lekarz ci je zmieni na inne.
może na razie popij jakieś moczopędne herbatki?
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 20:34   #7
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

Zapomniałam jeszcze napisać że od ponad miesiąca mam wielki problem z brzuchem ciągle boli,na dodatek często mam biegunkę Zwłaszcza gdy się poddenerwuję Nie byłam u lekarza,zaczęłam pić napar z siemienia lnianego i jest jakby troszkę lepiej ale narazie piję je dwa dni więc nie wiem czy to przypadek czy napar działa.Dzięki za rady
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-12, 20:17   #8
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

up up dobija mnie ten żołądek,najbardziej boli gdy się denerwuję (np. przed ważną lekcją w szkole) wtedy też dostaję biegunkę a jak już stres minie wszystko przechodzi jak ręką odjął.Wczoraj nie piłam siemienia i dziś mnie bolał brzuch.Ech nie wiem czy to wina diety czy nerwów.Jak myślicie?
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 20:30   #9
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

chyba nerwów, tak mi sie wydaje, a wczoraj nie piłaś siemienia i może za dużo o tym dzis myślałaś i autosugestia podziałała?
Jeśli chodzi o tycie to mam podobnie i akurat jestem na etapie poszukiwań przyczyny, byłam już u endokrynologa a teraz pora na ginekologa
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 09:45   #10
EVAgwiazdka
Raczkowanie
 
Avatar EVAgwiazdka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 350
Smile Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

przyczyna tycia czasem moze być stres albo nie wysypianie sie w nocy

jak sie nazywały te twoje tabletki? moze mialy w skladzie duzo hormonów? ja biore hormonet od 4 lat z krotka półroczną przerwa i nigdy nie zauwazylam wahań wagi

Edytowane przez EVAgwiazdka
Czas edycji: 2005-09-14 o 16:23
EVAgwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:45   #11
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

Ja przytyłam ok 4 kilo własnie po odstawieniu tabletek. NIgdy nie miałam kłopotów z utrzymaniem wagi, odzywiam się zdrowo, dużo ruszam a tu nagle trach i nie mogę dopiąć spodni Zrzucenie tych kg sporo mnie kosztowało bo tempo mojej przemiany materii drastycznie spadło
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-14, 19:29   #12
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

Biorę Microgynon
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 19:42   #13
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

Cytat:
Napisane przez fi
Ja przytyłam ok 4 kilo własnie po odstawieniu tabletek. NIgdy nie miałam kłopotów z utrzymaniem wagi, odzywiam się zdrowo, dużo ruszam a tu nagle trach i nie mogę dopiąć spodni Zrzucenie tych kg sporo mnie kosztowało bo tempo mojej przemiany materii drastycznie spadło
oj... to u mnie tych 3kg nie widać po ciałku... wszytko jest takie same. Ale ta świadomość że na wadze jest więcej o 3kg robi swoje
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 11:46   #14
niuniozaur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
:(

Witajcie, jestem tu nowa także z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zaczęłam tyć pomimo tego iż odżywiam się zdrowo tj. jem warzywa, nie łączę pewnych produktów, unikam chemii, piję do 4l wody dziennie, w ogóle nie jadam chleba, makaronów, kasz itp. (kasz ponieważ źle się po nich czuję. Tak w ogóle mam alergię na aspirynę) biegam 3-4 razy w tygodniu. Kiedyś to ani nie biegałam, jadłam ile chciałam a byłam szczupła.

Szukałam ratunku już prawie wszędzie, tarczycę mam zdrową, ostatnio poszłam robić badania na hormony, bo po prostu nie wiem co się dzieje. oto wyniki - może ktoś z was będzie na tyle mmiły, żeby mi powiedzieć czy są prawidłowe (robione w 2 dniu miesiączki):

Testosteron 0,525 ng/ml N: 0.06-0.82
Fr T4 1,49 ng/ml N: 0,93-1,70
FSH 6,57 mIU/ml
N: folikularna 1,9-12,05
owulacyjna 3,4-33,4
lutealna 1,5-9,1
menopauza 23-116

LH2 6,46 mIU/ml
N: folikularna 2,4-12,6
owulacyjna 14-95,6
lutealna 1-11,4
menopauza 7,7-58,5

Prolaktyna 24,88 ng/ml N: 6-29,9
Anty-TPO 9,81 IU/ml N: 0-34'



Ja się kompletnie na tym nie znam, jednak jako kompletnie zielona p-atrzę na normy to wydaje mi się, że jest ok. tym bardziej nie mam pojęcia dlaczego wyglądam jak pączek!! Szczerze nie wiem co mam już robić, wpadam z tego powodu w stany depresyjne bo nie mogę na siebie patrzeć dosłownie, czuję się jak słoń! Macie jakieś rady, pomysły?

Z góry dziękuję, Kkkkk
niuniozaur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 12:53   #15
Zouzelina
Raczkowanie
 
Avatar Zouzelina
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 31
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

Cytat:
Napisane przez niuniozaur Pokaż wiadomość
Witajcie, jestem tu nowa także z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zaczęłam tyć pomimo tego iż odżywiam się zdrowo tj. jem warzywa, nie łączę pewnych produktów, unikam chemii, piję do 4l wody dziennie, w ogóle nie jadam chleba, makaronów, kasz itp. (kasz ponieważ źle się po nich czuję. Tak w ogóle mam alergię na aspirynę) biegam 3-4 razy w tygodniu. Kiedyś to ani nie biegałam, jadłam ile chciałam a byłam szczupła.

Szukałam ratunku już prawie wszędzie, tarczycę mam zdrową, ostatnio poszłam robić badania na hormony, bo po prostu nie wiem co się dzieje. oto wyniki - może ktoś z was będzie na tyle mmiły, żeby mi powiedzieć czy są prawidłowe (robione w 2 dniu miesiączki):

Testosteron 0,525 ng/ml N: 0.06-0.82
Fr T4 1,49 ng/ml N: 0,93-1,70
FSH 6,57 mIU/ml
N: folikularna 1,9-12,05
owulacyjna 3,4-33,4
lutealna 1,5-9,1
menopauza 23-116

LH2 6,46 mIU/ml
N: folikularna 2,4-12,6
owulacyjna 14-95,6
lutealna 1-11,4
menopauza 7,7-58,5

Prolaktyna 24,88 ng/ml N: 6-29,9
Anty-TPO 9,81 IU/ml N: 0-34'



Ja się kompletnie na tym nie znam, jednak jako kompletnie zielona p-atrzę na normy to wydaje mi się, że jest ok. tym bardziej nie mam pojęcia dlaczego wyglądam jak pączek!! Szczerze nie wiem co mam już robić, wpadam z tego powodu w stany depresyjne bo nie mogę na siebie patrzeć dosłownie, czuję się jak słoń! Macie jakieś rady, pomysły?

Z góry dziękuję, Kkkkk
Cześć po interpretację wyników udaj się do lekarza, na forach często wypowiadają się osoby, które pomimo, że mają dobre chęci to czasem piszą po prostu głupoty.

Wrzuć tu swój jadłospis dzienny, najlepiej z przeliczeniem na makroskładniki i kcal, wrzuć zdjęcia sylwetki i wymiary, wagę , wzrost.
Inaczej to jak wróżenie w fusów
Zouzelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 11:01   #16
FashandRoll
Raczkowanie
 
Avatar FashandRoll
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 203
Dot.: Tyję....ale od czego?? :(

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu zaobserwowałam że tyję ale pojęcia nie mam od czego.Może zacznę tak: Dwa lata temu schudłam z 65kg na 55kg (przy wzroście 170cm).Schudłam dzięki diecie 1000kcal którą układałam sobie sama wg tabeli kalorycznych.Waga utrzymała mi się mniej więcej rok-zaczęła rosnąć gdy zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne.Od tamtej pory do tych wakacji przybyło mi 4kg.Teraz już wogóle się nie ważę bo czuję,widzę bo sobie że ważę już ok. 63kg aha,miesiąc temu odstawiłam tabletki i właśnie od miesiąca przybyło mi sporo ciała.Nie jem dużo-zazwyczaj wygląda to tak że do szkoły jedna bądź dwie podwójne kanapki z razowego chlebka+wędlinka lub serek,wrazam do domu kolo 16 jem obiad-1 góra 2 ziemniaki,nie jem sosów,mięso zazwyczaj gotowane a jeśli smażone lub duszone to bardzo mało.Na kolację jakieś kanapeczki-jem koło 19.Słodyczy nie jem praktycznie wcale,raczej nie podjadam między posiłkami.Gazowanych napojów piję bardzo mało-w większości piję wodę i herbatę.Ze sportem wogóle nie mam do czynienia bo na wfie nie ćwiczę a w domu po szkole po prostu mi się nie chce.Nie wiem co może być przyczyną tycia jestem załamana bo nie mieszczę się już w spodnie kupione rok temu Generalnie nie wyglądam tragicznie ale poprostu przeszkadza mi te kilka kilogramów.Co może być przyczyną i jak mam zrzucić te kg ??- całkowicie przestać jeść czy co??!! bo i tak to co jem teraz to naprawdę mało.
Hormony na bank.
Ja zaczęłam leczyć tarczycę, później doszedł wysoki testosteron, nadnercza i za każdym razem jak dostaję nowe hormony, coś się psuje. I tak już od dwóch lat.
FashandRoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-23 11:01:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.