Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-07-18, 15:48   #4891
kizdaM
Wtajemniczenie

Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Co do retencji to dla mnie jest o tyle dużym minusem, że faktycznie trzeba za każdym razem ściągać i myć zęby po wszystkim, a przy aparacie aż tak nie było trzeba robić, np do głupiej herbaty retencję trzeba już ściągać myć itd, a przy aparacie nie. Dla mnie tak na prawdę to jest jedyny minus tego. No i są dwa rodzaje retencji jak się nie mylę ? Taka nakładka gumowa i retencja jak aparat ruchomy ? Ja mam to drugie i tą wydaje mi się widać bardziej, do tego trochę się sepleni, w pracy z klientem to średnia opcja, więc jak jestem w domu to mam ją ciągle założoną, ściągam do jedzenia, wypiję herbatę i lecę myć zęby i tak w tym siedzę, ale do pracy nie noszę. Teraz jak byłam na dostosowaniu tej retencji po koronach, to powiedziała, zebym nosiła tak z 4 h w dzień i wiadomo w nocy.
Kontrola za 3 miesiące, no już teraz to 2 leci ten czas na prawdę szybko, tego się tak już nie odczuwa, a potem jak już nosi się tylko na noc to już w ogóle się nie odczuje kiedy ten czas zleci
kizdaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 15:53   #4892
Misia452
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Co do retencji to dla mnie jest o tyle dużym minusem, że faktycznie trzeba za każdym razem ściągać i myć zęby po wszystkim, a przy aparacie aż tak nie było trzeba robić, np do głupiej herbaty retencję trzeba już ściągać myć itd, a przy aparacie nie. Dla mnie tak na prawdę to jest jedyny minus tego. No i są dwa rodzaje retencji jak się nie mylę ? Taka nakładka gumowa i retencja jak aparat ruchomy ? Ja mam to drugie i tą wydaje mi się widać bardziej, do tego trochę się sepleni, w pracy z klientem to średnia opcja, więc jak jestem w domu to mam ją ciągle założoną, ściągam do jedzenia, wypiję herbatę i lecę myć zęby i tak w tym siedzę, ale do pracy nie noszę. Teraz jak byłam na dostosowaniu tej retencji po koronach, to powiedziała, zebym nosiła tak z 4 h w dzień i wiadomo w nocy.
Kontrola za 3 miesiące, no już teraz to 2 leci ten czas na prawdę szybko, tego się tak już nie odczuwa, a potem jak już nosi się tylko na noc to już w ogóle się nie odczuje kiedy ten czas zleci
Myślałam, że retencja to tak jak stały aparat, że nie trzeba zdejmować i takie cuda robić z nią
Ja się do tego nie nadaje, ale moja ortodontka mówiła, że normalnie będe mogła zęby w tym myć
Stary 2018-07-18, 16:19   #4893
asik1503
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Myślałam, że retencja to tak jak stały aparat, że nie trzeba zdejmować i takie cuda robić z nią
Ja się do tego nie nadaje, ale moja ortodontka mówiła, że normalnie będe mogła zęby w tym myć
Jest teź retencja stała taki drucik klejony na zęby od wewnątrz ja będę taki miała i siè bardzo cieszę zero nakładek i pilnowania żeby zakładać, ściągać itd.

07.09.2016 dół

Insta

asik1503 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 16:21   #4894
Misia452
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Jest teź retencja stała taki drucik klejony na zęby od wewnątrz ja będę taki miała i siè bardzo cieszę zero nakładek i pilnowania żeby zakładać, ściągać itd.
To ja też chyba taki będe miała z tego co zrozumiałam, ufff
Stary 2018-07-18, 17:02   #4895
kizdaM
Wtajemniczenie

Ja też mam ten stały, na górze od 2 do 2 a na dole od 3 do 3. Ta podklejana retencja utrzymuje przednie zęby żeby się nie wykrzywiły i stały na swoim miejscu. Na dole podkleja się zawsze, na górze rzadko (ja swoją wywalczyłam ), ale dodatkowo mam tą szynę retencyjną, ona pilnuje żeby cały zgryz został w miejscu, szczęka żeby się nie zwężała, no nie umiem tego wytłumaczyć. Ta retencja pilnuje całego łuku, żeby zęby się nie wykrzywiały i stały na swoim nowym miejscu
kizdaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 17:55   #4896
Misia452
Zadomowienie

Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dzieki za objasnienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary Wczoraj, 21:06   #4897
KasiaKariatyda
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
To ja też chyba taki będe miała z tego co zrozumiałam, ufff
A słyszałyście o takich niewidocznych aparatach? To się chyba nazywa invisalign i wiem, że robią to u mnie w Tychach w dental care, ale nigdy nikogo z takim aparatem nie widziałam
KasiaKariatyda jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
aparat ortodontyczny, aparat stały, higiena jamy ustnej, ortodonta, pasta, zęby

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości