Prawidlowosci - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-05, 13:21   #31
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: Prawidlowosci

1000 kcal...Jeśli na same sniadanie powinno się zjeść jakas solidna ilość czegos pożywnego :/ Chyba najgorszym z mozliwych rozwiazań jest ucinanie sobie z rana jedzenia, żeby zmiescic sie w ciagu dnia w 1000 kcal :/ przecież jak się nie zje pożądnego, zdrowego sniadania i nie dostarczy organizmowi konkretnej ilosci kalorii to metabolizm sam się broni zwlaniając. Co mozna zjesc na sniadanie, zeby zmiescic sie w 1000 kcal? 2 kawałki wasy z pomidorem?
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 13:27   #32
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Prawidlowosci

I śniadanie - 350 kcal,
II śniadanie - 100 kcal,
Obiad - 350 kcal,
Podwieczorek - 100 kcal,
Kolacja - 100 kcal

nie trzeba jeść ani kiełbasy ani wasy, tylko znaleźć złoty środek
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 13:36   #33
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

yeah: zgadzam się z Tobą w zupełności
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 13:45   #34
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: Prawidlowosci

Hmm...no zgadza się, mozna w ten sposób, tyle że ja codziennie spalam ok. 300 kcal na rowerku lub wiecej + latam w gore i w dol po schodach na uczelni iles razy dziennie (a to pare pieter jest) wiec nie wyobrażam sobie diety 1000 kcal bez szkody dla mojego organizmu. W sumie to jest możliwe, tylko nie sądzę, aby dobre. A 350 kcal na sniadanie to akurat rozsądne
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 13:59   #35
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

Dlatego też jeśli już ktoś decyduje się na dietę 1000 kalorii, nie może w tym czasie ćwiczyć. I lepiej jest (i dla zdrowia i dla urody) postawić na wysiłek fizyczny i znacznie zwiększyć liczbę dostarczanych organizmowi kalorii Zresztą dziewczyny opisywały nie raz zgubne rezultaty stosowania "tysiąca" przez np. dwa miesiące. Skóra zaczynała wisieć, nie była elastyczna - ogólnie obraz nędzy i rozpaczy.
Ja sama stosowałam 1000 kalorii przez 1,5 tygodnia i dobrze się czułam w tym czasie. Potem wróciłam na swoje 1300 i trzymałam ten poziom przez jakiś miesiąc, dopóki nie zachorowałam (ale to już inna historia).
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:00   #36
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Prawidlowosci

Akane fajnie, że chociaż Ty się ze mną zgadzasz

Szeri każdy jest inny, ja byłam 1000kcal od lutego, czyli zima jakby nie patrzeć. nie miałam ochoty/możliwości na bieganie, jazdę na rowerze, jedyne co robiłam to trochę ćwiczyłam sobie w domu, żeby nie stracić utraconej już dawno jędrności i na 1000kcal było mi całkiem fajnie (zirytował mnie tylko zastój, z którym sobie już poradziłam )
pojawiła się wiosna, nowe możliwości, nowy sposób na walkę z kilogramami i trzeba automatycznie dołożyć trochę więcej kalorii (co już kilka postów wyżej napisałam) i tyle
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:00   #37
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez yeah
pingwin2 możesz bardziej rozbudować swoją wypowiedź? ja byłam na 1000 prawie 2 miesiące. przez ten okres zrzuciłam 6kg. teraz chudnę dalej (dobijam do 8kg), przy czym zwiększam tylko ilość kalorii bo zaczynam ćwiczyć bardziej poważnie. nie widzę żadnego efektu jo-jo (mimo, ze wpadki się czasem zdarzały, a w weekendy jadłam więcej). ba, z własnych oberswacji i zebranych doświadczeń mogę napisać, że lepsze 1000kcal niż wszystkie te diety niskowęglowodanowe (to tak abstrahując od wszystkiego).
po pierwsze 6 kilogramów czego bo napewno większość z tego to mięśnie, dzięki temu, że w weekendy jadłaś więcej udało Ci się uratować metabolizm, a jeżeli kalorie zwiększasz powoli to jo-jo rzeczywiście nie ma

a po drugie co masz przeciwko dietom niskowęglowodanowym
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 14:03   #38
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez kasiakasienka
a mozesz zdradzic jak sie ma Twoja aktywnosc fizcyzna do zjadanych kalorii?
moja aktywność fizyczna jest w moim mniemanu średnia. 4 treningi siłowe w tygodniu + codzienna gimnastyka (góra półgodzinna). I jem co najmniej dwa razy tyle niż 1400 kalorii i "rozwijam się" bardzo powoli, wyciągnięcie centymetra w niektórych częściach ciała na miesiąc graniczy u mnie z cudem. Czyli bardziej wprost - nie tyję mimo że jem tyle. Dlatego śmieszy mnie to 1400 kalorii przy jakimkolwiek ruchu.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:07   #39
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Prawidlowosci

Pół żartem pół serio - Moim zdaniem stosując dietę 1000 kalorii swój wysiłek fizyczny należy ograniczyć do leżenia w łóżku - z pełnym szacunkiem do osób ją stosujących.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:10   #40
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Prawidlowosci

pingwin2 niedawno byłam na SB dokładnie tydzień. w skrócie: zatwardzenia, o których nikomu się nie śniło , osłabienie [owszem pierwsze trzy dni były fajne, potem nie miałam siły się ruszać, szłam i się uginałam (robiłam wszystko według zaleceń)], i o ile początkowo rzeczywiście nie miałam chęci na węglowodany, tak po tygodniu nie mogłam się nie oprzeć jabłku].
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:11   #41
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez pingwin2
po pierwsze 6 kilogramów czego bo napewno większość z tego to mięśnie
To wytłumacz mi proszę (i piszę to całkiem serio) jakim cudem po kilku miesiącach anoreksji mam nadal silnie zarysowane mięśnie? Z tego co napiasłaś, już przy diecie 1000 kalorii spala się ich znaczna część. Ja jadałam po 500-800 kalorii. Zszedł mi tłuszcz, ścięgna i mięśnie mam silniej zarysowane niż wcześniej. Masywne łydki jakie były, takie pozostały. I nie tylko one, wyraźniej widzę mięśnie ramion. Kalorie zwiększam stopniowo w obawie przed jojem, ale łącznie głupoty żywieniowe odwalałam przez jakieś pół roku. I zauważyłam tylko utratę tłuszczu (no i oczywiście skóra zaczęła wisieć tu i ówdzie, ale to inna historia).
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 14:16   #42
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Prawidlowosci

suzana przecież wiesz, że są ludzie, którzy wolą zrobić cięcia żywieniowe niż ćwiczyć. ja sama w zimę najchętniej cały dzień siedziałam w domu, a w łóżku było mi wyśmienicie! a nawet jeżeli już ruszyłam z domu to te 1000kcal mi w zupełności wystarczało. nie przesadzajmy te 1000kcal na podstawowe czynności wystarczy
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:19   #43
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Prawidlowosci

Yeah sama przeszłam przez dietę 1000 kalorii i podtrzymuję zdanie - to głodówka. Do tej pory nie odhodowałam po niej włosów mimo że minęły już prawie dwa lata a ja przez ten czas brałam bombki witaminowe.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:22   #44
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez Akane
To wytłumacz mi proszę (i piszę to całkiem serio) jakim cudem po kilku miesiącach anoreksji mam nadal silnie zarysowane mięśnie? Z tego co napiasłaś, już przy diecie 1000 kalorii spala się ich znaczna część. Ja jadałam po 500-800 kalorii. Zszedł mi tłuszcz, ścięgna i mięśnie mam silniej zarysowane niż wcześniej. Masywne łydki jakie były, takie pozostały. I nie tylko one, wyraźniej widzę mięśnie ramion. Kalorie zwiększam stopniowo w obawie przed jojem, ale łącznie głupoty żywieniowe odwalałam przez jakieś pół roku. I zauważyłam tylko utratę tłuszczu (no i oczywiście skóra zaczęła wisieć tu i ówdzie, ale to inna historia).
po pierwsze anoreksja nie trwa kilka miesiecy i samemu sie z niej nie wychodzi, to ciezka choroba

nie wiem co znaczy silnie zarysowany miesien wg Ciebie, ale jeżeli tak jest to moje gratulacje, bo jestes genetycznym cudem

sprawdz sobie na profesjonalnym urządzeniu poziom tłuszczu
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:22   #45
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez suzana
Yeah sama przeszłam przez dietę 1000 kalorii i podtrzymuję zdanie - to głodówka. Do tej pory nie odhodowałam po niej włosów mimo że minęły już prawie dwa lata a ja przez ten czas brałam bombki witaminowe.
Najwidoczniej każdy organizm reaguje jednak po swojemu... Ja na 1000 kalorii czułam się naprawdę rewelacyjnie, nawet lepiej niż na 1400.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:23   #46
kasiakasienka
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiakasienka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 400
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez suzana
Pół żartem pół serio - Moim zdaniem stosując dietę 1000 kalorii swój wysiłek fizyczny należy ograniczyć do leżenia w łóżku - z pełnym szacunkiem do osób ją stosujących.
ja sie zgadzam. na 1000 to bym chyba umarla no ale w sumie mozna jak ktos chce
kasiakasienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:26   #47
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez yeah
pingwin2 niedawno byłam na SB dokładnie tydzień. w skrócie: zatwardzenia, o których nikomu się nie śniło , osłabienie [owszem pierwsze trzy dni były fajne, potem nie miałam siły się ruszać, szłam i się uginałam (robiłam wszystko według zaleceń)], i o ile początkowo rzeczywiście nie miałam chęci na węglowodany, tak po tygodniu nie mogłam się nie oprzeć jabłku].
ja jestem na UD 2.0 jem do 50 gram ww strawnych ćwicze 5h aerobowo i 4 silowo czuje się super, diety należy dobierać do konkretnej osoby bo nie każdy umie funkcjonować na niskich węglach
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:26   #48
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez pingwin2
po pierwsze anoreksja nie trwa kilka miesiecy i samemu sie z niej nie wychodzi, to ciezka choroba
Tak, wiem - anoreksja trwa całe życie. Ale wyobraź sobie, że jednak można sobie z nią radzić i pomimo głodzenia się, napadów, panicznego lęku przed przytyciem, można przejrzeć na oczy i zmusić się do powrotu do życia. Szczególnie przy wsparciu bliskich osób. Nie stwierdzam, że jestem zdrowa jak ryba, że nie miewam patologicznych myśli i że beztrosko wsuwam po 2000 kalorii dziennie. Nie jest tak. Ale walczę i staram się jak mogę. Z sukcesami.

Cytat:
Napisane przez pingwin2
nie wiem co znaczy silnie zarysowany miesien wg Ciebie, ale jeżeli tak jest to moje gratulacje, bo jestes genetycznym cudem
Nie umiem Ci tego profesjonalnie opisać, mogę wysłać zdjęcia, ale nie wiem czy jest sens. A złośliwości naprawdę mogłabyś sobie już darować.

Cytat:
Napisane przez pingwin2
sprawdz sobie na profesjonalnym urządzeniu poziom tłuszczu
Przy najbliższej okazji na pewno sprawdzę. Dziękuję za radę.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:31   #49
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez Akane
Tak, wiem - anoreksja trwa całe życie. Ale wyobraź sobie, że jednak można sobie z nią radzić i pomimo głodzenia się, napadów, panicznego lęku przed przytyciem, można przejrzeć na oczy i zmusić się do powrotu do życia. Szczególnie przy wsparciu bliskich osób. Nie stwierdzam, że jestem zdrowa jak ryba, że nie miewam patologicznych myśli i że beztrosko wsuwam po 2000 kalorii dziennie. Nie jest tak. Ale walczę i staram się jak mogę. Z sukcesami.



Nie umiem Ci tego profesjonalnie opisać, mogę wysłać zdjęcia, ale nie wiem czy jest sens. A złośliwości naprawdę mogłabyś sobie już darować.



Przy najbliższej okazji na pewno sprawdzę. Dziękuję za radę.
nie jestem złośliwa i życze powodzeni w drodze do zdrowia
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 14:34   #50
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez Akane
Najwidoczniej każdy organizm reaguje jednak po swojemu... Ja na 1000 kalorii czułam się naprawdę rewelacyjnie, nawet lepiej niż na 1400.
I dostarczałaś sobie w pokarmie wszelkich niezbędnych składników, witamin i minerałów?

Ja wychodzę z założenia, że odżywianie jako potrzeba pierwotna, jest niezbędne do normalnego funkcjonowania człowieka. W przeciwnym razie dochodzi do przykrych sytuacji w formie chorób somatycznych i przychicznych - bądź łącznie - a dieta 1000 kalorii - nie ma co się oszukiwać - dla wielu jest "przedsionkiem" prowadzącym do takich sytuacji. Pewnie dlatego, że jest "głodówką".
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 15:13   #51
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Prawidlowosci

ja będąc 1,5 miesiąca nie zauważyłam u siebie wypadania włosów, łamania się paznokci i wszystkiego tego, co funduje awitaminoza. tak jak wspomniała Akane czułam się na niej lepiej niż jedząc więcej. a związku z tym, że jadłam mniej, a częściej przemiana materii również zaczęła pracować na wyższych obrotach.
na pewno duże znaczenie ma tu indywidualne podjeście do sprawy. mi nie służyła dieta SB (na innych nie byłam), 1000kcal jak najbardziej- i absolutnie nie miało to charakteru głodówki.
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 15:24   #52
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: Prawidlowosci

Hmmm...od sześciu lat jestem wegetarianką (a raczej semi, bo ryby jadam, ale to już kwestia co kto nazywa wegetarianizmem, nie chce mi sie w to wchodzić) i wiem, że żeby dostarczyć wszystkich odpowiednich minerałów i składników odzywczych, nie da się jeść tysiąc kcal, nie na dłuzszą mete, bo trzeba jesc rzeczy roznorodne, te bardziej i mniej kaloryczne i w odpoiwednich ilościach. Oczywiscie kazdy organizm reaguje inaczej, niektorym wypadaja wlosy po kilku tygodniach niekompletnego dostarczania składników do organizmu, u niektórych bardzo późno braki wychodzą, ale absolutnie nie wierze w to, że ktoś może odżywiać się 1000 kcal dłużej i mu to wyjdzie na zdrowie. To, że czasami organizm nie wysyła tak drastycznych sygnałów jak wypadanie włosów garściami, nie znaczy, że problemu nie ma. Sama próbowałam zmniejszac bardzo ilosc jedzenia i wiem, że o wiele lepiej sie czuje kiedy jem w miare normalne, ale zdrowe rzeczy i uprawiam do tego chociaz minimum sportu regularnie. No, ale to indywidualna sprawa każdego. Ja wiem tyle, że organizmowi trzeba dostarczyć pewną ilosc mikroelementów, a jesli organizm potrzebuje dajmy na to tyle białka ile jest zawarte w całej puszce fasoli to nie zaspokoi sie potrzeb organizmu jedzac 1/8 tej puszki fasoli. To sie tyczy wszystkiego.
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 15:55   #53
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez Akane
Tak, wiem - anoreksja trwa całe życie. Ale wyobraź sobie, że jednak można sobie z nią radzić i pomimo głodzenia się, napadów, panicznego lęku przed przytyciem, można przejrzeć na oczy i zmusić się do powrotu do życia. Szczególnie przy wsparciu bliskich osób. Nie stwierdzam, że jestem zdrowa jak ryba, że nie miewam patologicznych myśli i że beztrosko wsuwam po 2000 kalorii dziennie. Nie jest tak. Ale walczę i staram się jak mogę. Z sukcesami.



Nie umiem Ci tego profesjonalnie opisać, mogę wysłać zdjęcia, ale nie wiem czy jest sens. A złośliwości naprawdę mogłabyś sobie już darować.



Przy najbliższej okazji na pewno sprawdzę. Dziękuję za radę.
to nie jest złośliwe tylko szczere masz fajną figurę ( zdjęcia w galerii) ale żadnych mieęśni tam nie ma
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 19:49   #54
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez pingwin2
to nie jest złośliwe tylko szczere masz fajną figurę ( zdjęcia w galerii) ale żadnych mieęśni tam nie ma
Zdjęcia nie są jakieś wybitnie aktualne, ale nieważne. Może faktycznie widzę mięśnie i ścięgna tam, gdzie ich nie ma. Zresztą z postrzeganiem siebie nadal mam problemy, więc nawet by mnie to zbytnio nie zdziwiło. Umięśnione mam na pewno łydki, co do reszty - możliwe że jest to tłuszcz/skóra/cokolwiek...
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 23:37   #55
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Prawidlowosci

ja osobiscie nigdy nie bylam na diecie 1000 kcal...tzn staralam sie ale nigdy nie chcialo mi sie liczyc tego wszystkiego ....wydaje mi sie, ze jest to jakies rozwiazanie, dla dziewczyn ktore maja problemy z waga i chca jedynie schudnac, nie cwiczac i generalnie nie robiac wiele...moja ciotka mniej wiecej trzy razy do roku jest na takiej diecie..no i sobie faktycznie chudnie....a po wakacjach hulaj dusza Boga nie ma ...sama nie wiem...poklucilam sie z moim TZ..bo on twierdzi ze organizm najpierw spala przedewszysktim tluszcz:/....miesnie na koncu....(do szalu mnie doprowadza czasami, a do tego na silownie chodzil i takie rzeczy gada)...tzn....chce powiedziec ze wydaje mi sie ze dieta tysiaca nie jest jakas straszna znowu...stosowana na krotkich dystansach moze faktycznie przyczynic sie do miarowego spadku wagi (pisze caly czas nie uwzgledniajac cwiczen). natomiast wydaje mi sie ze jezeli ktos chce miec ladna sylwetke, nie chce bac sie efektu jojo...i generalnie chce zmienic cos w swoim zyciu - wygladzie - to jedynie pomoze tutaj zbilansowana dieta i ciwczenia - 1000kcal nie wchodzi w rachube raczej....

Akane u Ciebie poszlo pewnie i to i to...tluszcz i miesnie i wszystko po trochu - moze z natury masz rozbudowana muskulature po prostu

zgadzam sei z suzana, ze takie diety sa jednak wyniszczajace dla organizmu i trzeba mu dostaraczac jednak wielu odzywczych skladnikow, witamim i wszystkiego tego co pyszne - zeby na stale zdrowo i dobrze schudnac trzeba rpzestawic sie na zdrowy tryb zycia, dieta 1000kcal moze byc ewentualnie jakims moze wstepem, moze motywacja..nie wiem...ale efekty najlepsze osiaga sie wlasnei zmienajac caly tryb zycia.

zastanawiam sie tylko dlaczego dopiero po ciezkiej walce z wlasna osoba, z wlasnym cialem, z wlasna glupota...czlowiek dochodzi do takich wnioskow...i decyduje sie naprawde cos zmienic...a wczesniej zamiast posluchac innych - kombinuje z dietami cud, albo wlasnie jedynie 1000kcal i koniec....ja tez swoje przeszlam....i naprawde niektore moje pomysly nie nadaja sie nawet do publikacji... przez pierwsze dni mojej pierwszej w zyciu diety postanowilam jesc kromke dziennie....potem stwierdzilam ze jak rano nie zjem to potem moge nie jest az do wieczora, a ze nie jadlam przez caly dzien to moge sobie nawsadzac na noc nie? no

generalnie przeszlam przez duzo i duzo narobilam zlego w swoim organizmie i teraz wiem, ze zmiana stylu zycia to gwarancja sukcesu - reszta jest nieistotna jak dla mnie.
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 23:45   #56
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Prawidlowosci

wydaje mi sie ze jedyna droga do sukcesu jest zmiana swojego stylu zycia...zadna dieta, ktora trwa jedynie przejsciowo nie gwarantuje sukcesu...zbilansowana dieta i cwiczenia...zadne 1000kcal czy cos. jasne ze trening na redukcje jest jak najbardziej sluszny, ale to jest trening na redukcje, wiec odejmuje sie kg od dizennego zapotrzebowania, ale sie nie glodzi przeciez! ja potrzebuje dziennie zjesc przy mojej aktywnosci fizycznej powiedzmy okolo 2000kcal (to sa naturalnie dane szacunkowe) - wiec maksymalna moja redukcja bylaby do 1500kcal .... ale nie wiecej! moj trening tez ocaniam raczej jako srednio intensywny - zgodze sei z suzana, ze dieta 1000kcal jest raczej dla ludzi nieruchawych, ktorzy nie zamierzaja cwiczyc..i generalnie nie wiem co chca osiagnac, bo przeciez skora sie nie ujedrni sama....zreszta skora i kosci tez nie sa piekne, ladnie na plazy wygladaja miesnie a nie trzepoczace na wietrze przescieradlo

generalnie dziewczyny - uwazam ze najbezpieczniej jest postawic na zmiane stylu zycia, zmiane podejscia do odzywianai sie i do sportu - to gwarantuje sukces


Akane z jednej strony zachwalasz diete 1000kcal a z drugiej piszesz o borykaniu sie z anoreksja...nie zastanawialas sie moze, czy przypadkiem wlasnie ta dieta nie wpedzila Cie w taki stan? chodiz mi o to, ze ta dieta nie gwarantuje ani utrzymania uzyskanego efektu odchudzenia, ani nie powoduje wyksztalcenia sie miesni, ktore spalaja wiecej energii jak wiadomo = mozna jest wiecej bez obawy o przytycie....nie podkreca raczej metabolizmu...generalnie po jej stosowaniu - osiagniecu efektow, przy ogromnej mobilizacji silnej woli - czlowiek dochodzi do pewnego etapu i boi sie, ze jak przestanie stosowac ta diete, to przytyje....bo przeciez wroci do tego co bylo....


i tez dlatego uwazam ze zmiana sylwetki to zmiana trybu zycia
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 23:53   #57
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Prawidlowosci

w zasadzie dwa razy to samo wyslalam:/ ale mam nadziejez e wybaczycie - pozno jest i myslalam ze mnie wylogowalo i skasowalo to napocilam drugi raz
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 23:56   #58
kasiakasienka
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiakasienka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 400
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez suzana
Yeah sama przeszłam przez dietę 1000 kalorii i podtrzymuję zdanie - to głodówka. Do tej pory nie odhodowałam po niej włosów mimo że minęły już prawie dwa lata a ja przez ten czas brałam bombki witaminowe.
no masz krotkie na zdjeciu jeszcze
kasiakasienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 08:05   #59
ula-po-prostu
Raczkowanie
 
Avatar ula-po-prostu
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 261
Dot.: Prawidlowosci

tak trochę się wcinając nie mam doświadczenia jeśli chodzi o odchudzanie z liczeniem kalorii, ale mam właśnie przed sobą normy żywienia i widzę, że dla kobiet w wieku 19-25 lat o wadze 55 kg przy małej aktywności norma na energię wynosi 1800 kcal...... no i muszę poprzeć Suzanę
__________________
'Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą'
I dobrze mi z tym!


'nie narzekaj, że masz pod górę, skoro jest to wspinaczka na szczyt'
ula-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 08:18   #60
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez kasiakasienka
no masz krotkie na zdjeciu jeszcze
i zarost mi się jeszcze pojawił

A tak na serio to włosy są już lekko za ramiona
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.