Wybór jadłospisu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-21, 15:57   #1
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592

Wybór jadłospisu


Aż boję się podjąć tego zadania. Do tej pory źle się odżywiałam, dobrze o tym wiem. Ciągle podjadam słodycze (często były to chipsy, ale od nich się powoli odzwyczajam) i inne rzeczy między posiłkami. Na dodatek jem o różnych porach, nie stosuję się do niczego. No i co równie ważne - nie jem warzyw. Czas to zmienić, mam nadzieję, że w końcu pokocham warzywa . Jeśli chodzi o informacje dotyczące mnie, to mam 15 lat, jestem niska (mam około 150cm :P), ważę 45kg. Gruba nie jestem, ale trochę źle się czuję z moją wagą, chciałabym być trochę szczuplejsza. Chcę spalić tłuszcz i moim marzeniem jest schudnąć jakieś 5kg. Wiem, że dobranie składników, przygotowanie odpowiedniego jadłospisu nie jest prostą rzeczą, popełnia się wiele błędów. Chcę więc tego uniknąć i nie robić tego sama. Byłabym wdzięczna, gdybyście mi w tym pomogli . Przede wszystkim chcę też stosować się do 10-ciu przykazań żywieniowych, mieć te 18gram białka w każdym posiłku. Godziny posiłku ustalone mam takie:

Śniadanie – 6.30
Śniadanie drugie – 9.30
Przekąska przed obiadem – 12.30
Obiad – 15.30
Kolacja – 18.30 do 19

Obiadu nie mogę raczej jeść szybciej, bo szkołę kończę zazwyczaj po 14, raz nawet po 15.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, to czas znajdzie się na nie raczej codziennie, z tym nie ma problemu. Wolałabym jednak, by były to ćwiczenia, które mogę wykonywać w domu. Najbardziej zależy mi na tym, by stracić kilka cm w obwodzie ud, bioder, no i ogólnie wzmocnić mięśnie, by ciało nie było tzw. "flapowate" .

Z góry dzięki za pomoc. Jestem otwarta na wszelkie pytania . Aha. Jeszcze bym zapomniała. Chcę się też pozbyć cellulitu (nie ma go dużo, ale jest :P ) i nielicznych rozstępów.

Mam jeszcze pytanie. Czy mogę jeść ziemniaki połączone z mięsem i jakąś sałatką? Słyszałam, że nie powinno się łączyć ich z mięsem, tak samo jak i chleba. Nie wiem, czy to prawda.
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.