Usuwanie pieprzyków i znamion - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-20, 16:38   #61
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ja już od paru lat zastanawiam się nad usunięciem pieprzyka z policzka (ze względow estetycznych). Powstrzymuje mnie strach, że będę miała brzydką bliznę w widocznym miejscu. Zastanawiam się nad wymrożeniem, bo w mojej rodzinie nie było przypadkow zachorowań na raka, no i nic mnie w tym pieprzyku nie niepokoi. Może ktoś jeszcze mogłby opisać swoje doświadczenia?? Zarowno z wymrażaniem, jak i wycinaniem.. Chętnie bym poczytała na ten temat..
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 06:37   #62
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Ja bym kwasow na to miejsce nie kladla. Nie wiem jak to u Ciebie wyglada. U mnie po takim czasie skora nie byla jeszcze do konca zdrowa przynajmniej na taka nie wygladala. Po kilku miesiacach z contacubexem przestalam stosowac cokolwiek... omialam to miejce stosujac maseczki mocne toniki skora sama wrocila do normalnego koloru.
Tak to teraz wygląda... I co o tym myślisz? Nakładać AD, czy lepiej nie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SA400005.JPG (77,2 KB, 374 załadowań)
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 09:26   #63
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

No nie wiem... na zdjeciu dobrze nie widac... ale wyglada to ladnie. Strasznie male to zaczerwienienie
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 13:00   #64
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
No nie wiem... na zdjeciu dobrze nie widac... ale wyglada to ladnie. Strasznie male to zaczerwienienie
Wcale nie małe :P Jak w szkole chodze po korytarzy to strasznie się wstydzę i ciągle myślę o tym, jak bardzo to się wbija w oczy... Ehh, cóż... Chciałabym mieć śliczną, gładką cerę...
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 13:07   #65
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Bedziesz miala nie martw sie Ja mialam duzo wiekszy slad no i po cieciu mialam kreche na cm. Teraz nic nie widac. To troche czasu trwa. No i nie opalac blizny
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 13:11   #66
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Tyle, że ja właśnie jakoś miesiąc po zabiegu opalałam się... Wiem, wiem głupia jestem No ale taaakie słońce było... Ehhhh... I teraz tak żałuję, że nie wiem... I dlatego teraz tak panikuję, bo boję się, żeby to tylko trwałe się nie zrobiło... I z tego powodu chcę sprawdzić Acne-Derm, bo jest na przebarwienia... Tylko nie wiem, czy nie będzie czasem skutku odwrotnego...
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 13:18   #67
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Nie ladnie slonce na blizne Chyba bedzie lepiej jak pojdziesz do dermatologa i sie zapytasz. Po kwasach dziewczyny z biochemii zalecaja uzywanie filtrow i to takich 50+ a co dopiero jak je na blizne nalozysz. Moze to byc zbyt drazniace. Na medycynie estetycznej jedna z wizazanek napisala ze dermatolog jej powiedzial zeby nie szarzowac z kosmetykimi tylko nie wiem czy po 5 miesiacach tez trzeba uwazac. Ja uwazalam bo panikara troche jestem twarz ma sie jedna
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-21, 13:23   #68
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Więc lepiej niczym nie smarować? A jak ja teraz używam Perły Inków to też mam ją odstawić??????
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 13:33   #69
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Chodzi mi o kwasy kosmetyki antybakteryjne... ja nawet jak podklad nakladalam to omijalam okolice po cieciu. Ta masc z tego co pisalas jest na blizny i przebarwienia... to stosuj ja moze cos pomoze. Jak juz pisalam ja stosowalam dlugi czas contactubex cena bylo to ze mialam ciagle czerwona brode ale nagroda to ze tak ladnie starla mi slad po cieciu ze teraz nie ma sladu. Nie chce bawic sie w dermatologa co mozesz klasc a czego nie... ja robilam tak i teraz jestem bardzo zadowolona z efektow.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 13:52   #70
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Hmmm... To się jeszcze zastanowię... A chciałam od października zacząć kurację kwasami...
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 13:52   #71
anesia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 16
Cool Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja mam tak ze taki pieprzyk-znamie nad brwia juz od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem usuniecia go,chcialam sie zapytac czy taka blizna bedzie sie opalac bo chodze na solarium i obawiam sie ze to miejsce moze sie jednak nie opalac co moze nie fajnie wygladac
anesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-04, 14:25   #72
Kochanka1
Raczkowanie
 
Avatar Kochanka1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 69
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Usunęłam pieprzyk z prawego policzka 6 lat temu. Zabieg pod miejscowym znieczuleniem wykonywano mi w centrum onkologii. Założono 5 szwów ( dość dużo ponieważ pieprzyk był głębokii szeroki), dano wytyczne jak dbać o to miejsce i kiedy zgłosic się na ściągnięcie szwów i po wynik badania.
Blizny prawie nie widać, zawdzięczam to zapewne sprawnemu skalpelowi ordynatora, szczególnie pod makijażem jest niedostrzegalna. O wiele lepiej się czuję z tym małym śladem, niż z wcześniejszą "myszką".
anesia, korzystam z solarium, w każde wakacje opalam się i nigdy nie miałam śladu przebarwienia.
Kochanka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 16:48   #73
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Usuwanie pieprzyków

A właśnie. Odnośnie solarium. Skoro ja mam te blizny na poliku i brodzie, to mogę pójść do solarium?? Znaczy chciałam te miejsca (i symetrycznie po drugiej stronie tesh) wysmarować filtrem, albo przykleić plasterkiem, żeby nie naświetlać tego. Mogę tak zrobić? Czy to nie zaszkodzi moim bliznom?? Nie zrobią się przebarwienia?
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 17:17   #74
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Usuwałam pieprzyk parę dobrych lat temu. Była to konieczność , ponieważ był często nadrywany przez paseczki bielizny i krwawił. Zabieg wykonywany był przez doświadczonego chirurga, w szpitalu, oczywiście z wszelkimi badaniami itp. Blizna niestety pozostała, jest mało interesująca, a obecnie obok miejsca po pieprzyku pojawia się nowy, malutki. Po wycięciu dostalam pouczenie, aby nie opalać blizny jakiś czas, teraz wcieram w nią ciut więcej wysokiego filtra i już.
majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 12:05   #75
karolina8683
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 78
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez **LINKA** Pokaż wiadomość
A właśnie. Odnośnie solarium. Skoro ja mam te blizny na poliku i brodzie, to mogę pójść do solarium?? Znaczy chciałam te miejsca (i symetrycznie po drugiej stronie tesh) wysmarować filtrem, albo przykleić plasterkiem, żeby nie naświetlać tego. Mogę tak zrobić? Czy to nie zaszkodzi moim bliznom?? Nie zrobią się przebarwienia?
Linka. mysle ze najlepiej bedzie jak z tymi wszystkimi pytaniami pojdziesz do dermatologa albo do chirurga ktory usowal znamie. oni sa kompetentni wiec rozwieja wszystkie Twoje watpliwosci. wiem ze dziewczyny tez maja swoje doswiadczenia i sluza radami ale jednak kazde znamie jest inne i inaczej goi sie slad po nim wiec mysle ze trzeba do tego podejsc indywidualnie. pozdrawiam
karolina8683 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 20:49   #76
NataliaT92
Przyczajenie
 
Avatar NataliaT92
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: TaRnÓw
Wiadomości: 4
GG do NataliaT92
Exclamation Dot.: Usuwanie pieprzyków

Czy to forum jest nadal aktualne??
NataliaT92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 21:06   #77
NataliaT92
Przyczajenie
 
Avatar NataliaT92
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: TaRnÓw
Wiadomości: 4
GG do NataliaT92
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Za ok.3 tygodnie będę miała zabieg wycięcia pieprzyka.Czy ktoś z Was może mi dokładnie opisać jak to u niego wyglądało??i czy duża blizna zostaje?? Z góry thX
NataliaT92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 20:25   #78
4832b41e8290910197f9e2708b6071e8198c523e_655bf3bc8fce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 845
Lightbulb Dot.: Usuwanie pieprzyków

Treść usunięta
4832b41e8290910197f9e2708b6071e8198c523e_655bf3bc8fce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 00:19   #79
patinka_
Zakorzenienie
 
Avatar patinka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 183
Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja tez bym chciała usunąc pieprzyki:/
przez ostatnie wakacje zrobiły mi się trzy na dekolcie :/
a można usuwac tylko te co wystają czy te plamki też?
__________________
patinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-10, 00:35   #80
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez **LINKA** Pokaż wiadomość
Sprawdziłam ulotkę Contractubexa i nic tam nie pisze o rozjaśnianiu blizn... A mogę stosować razem Contractubex i Perłę Inków?? Czy lepiej nie mieszać ich naraz?
A co do kosmetyczki, to chciałam żeby mi zrobiła jakąś maseczkę czy coś z twarzą, żeby może koloryt mi się wyrównał, no sama nie wiem ale coś mi się takiego nasunęło na myśl... A o dermatologu też myślałam i chyba będzie się trzeba wybrać... Bo bardzo bym chciała na studniówkę wyglądać normalnie a nie ze śladami na twarzy
Ja stosuję Perłę Inków ale na starą bliznę i bardzo sobie chwalę. Nie powoduje żadnego zaczerwienienia i powolutku jakby blizna się zmniejszała. Zresztą w ogóle zaczęłam stosować ten krem na szyję i wszystko ładnie wygładza. Mam raczej wrażenie że właśnie rozjaśnia niż powoduje jakieś podrażnienia. Może któryś ze składników wywołuje u Ciebie podrażnienie?
A na studniówkę po prostu wybierz się do kosmetyczki i na pewno ładnie zatuszuje Ci miejsca, gdzie widać blizny.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 00:37   #81
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

[1=4832b41e8290910197f9e27 08b6071e8198c523e_655bf3b c8fce4;3421805]Treść usunięta[/QUOTE]

Boli wedlug mnie nie powinno Cie bolec. Zaraz po wycieciu mojego pieprzyka lekarz powiedzial mi ze moge odczuwac dyskomfort bo to jakas ranka jest ale nie powinno bolec. Chyba ze mialas duze pieprzyki przez co duze naciecia to moze jest inaczej... Mam nadzieje ze juz czujesz sie lepiej
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 21:04   #82
4832b41e8290910197f9e2708b6071e8198c523e_655bf3bc8fce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 845
Lightbulb Dot.: Usuwanie pieprzyków

Treść usunięta
4832b41e8290910197f9e2708b6071e8198c523e_655bf3bc8fce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 22:51   #83
Sylussia
Raczkowanie
 
Avatar Sylussia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 152
GG do Sylussia
Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja tez miałam usuwanego pieprzyka jakieś 4 miesiące temu pieprzyk mial srednice ok. 1cm a blizna jest o wiele wieksza i niebyt ciekawa znamie mialam na udzie a raczej blizej pachwiny... ja dostałam na znieczulenie jakąś maść ( na to miejsce) z która siedziałam 2,5 godziny a później już na samym zabiegu dostałam jeszcze zastrzyk na miejscowe znieczulenie :P w sumie to mnie nie balało ale było takie dziwne uczucie mam nadzieje, że blizna stanie sie bardziej niewidoczna, bo wcale mi sie nie podoba :P buziaki
Sylussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 10:28   #84
malcic4172
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Usuwanie pieprzyków

witam Was jestem na tym forum po raz pierwszy mam nadzieje ze ktos odpisze.
poltora roku temu zrobil mi sie pieprzyk na podeszwie stopy ostatnio zauwazylam ze znacznie sie powiekszyl wiec poszlam do chirurka-onkologa a on kazal od razu wyciac przy okazji pokazalam mu pieprza ktorego mam na plecach jest spory i czarny. lekarz powiedzial ze jest gorszy niz ten na stopie. moje pytanie czy mozna tak usowac pieprze ktore sa od zawsze czy to nie zaszkodzi. boje sie ze moze to byc czerniak . boje sie czy to bardzo boli i czy mozna od razu chodzic bo musze byc w pracy na drugi dzien .
bardzo prosze o jakas odpowiedz
malcic4172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 10:37   #85
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Nie powinnaś bać się, że zabieg wycięcia pieprzyków zaszkodzi - zaszkodzić może nie wycinanie takich znamion, które wydają się podejrzane.
Czerniak wykryty we wczesnym stadium jest całkowicie uleczalny!

Polecam strony - http://www.resmedica.pl/zdart5993.html
http://www.szmurlo.waw.pl/artykul1.htm
http://www.solmed.com.pl/znamiona.html
http://dermart.webpark.pl/dermatol/naev.htm
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 15:18   #86
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Usuwanie pieprzyków

podbijam wątek, bo mam dylemat. mam dużo pieprzyków i sama osobiście myślę, że to oszpeca. jeden dermatolog mówił abym powymrażała niektóre a inny stanowczo odradzał i mówił, że lepiej tego nie ruszać. od momentu zaproponowania mi wymrożenia minął równy rok. chętnie bym się ich pozbyła, boję się jednak, że potem może stać się coś gorszego. co robić?
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 18:47   #87
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Nie jest prawdą, że nie wolno ruszać tych zmian, które wyglądają podejrzanie - poszukaj w google, na stronach medycznych - artykuło o zmianach barwnikowych. Lekarze nie wycinają wszystkiego, co popadnie - a zmiany, które w przyszłości mogą stać się zagrazające zdrowiu...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 20:21   #88
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Usuwanie pieprzyków

A ja właśnie mam dylemat - wycinać, czy nie. Mam malutkie znamie na górnej wardze, a usta to nieciekawa lokalizacja ze względu na ciągłe draznienie. Jedna dermatolog mówiła, żeby od razu wyciąć, druga, że lepiej co kilka miesięcy ogladać w dermatoskopie, a chirurg, że sama muszę się zastanowić, bo blizna przecież mi zostanie...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 20:48   #89
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
podbijam wątek, bo mam dylemat. mam dużo pieprzyków i sama osobiście myślę, że to oszpeca. jeden dermatolog mówił abym powymrażała niektóre a inny stanowczo odradzał i mówił, że lepiej tego nie ruszać. od momentu zaproponowania mi wymrożenia minął równy rok. chętnie bym się ich pozbyła, boję się jednak, że potem może stać się coś gorszego. co robić?
wymrazac nie wolno!!! nie sprawdzisz wtedy czy znamie bylo zlosliwe czy tylko bylo zwykla zmiana barwnikowa. zawsze po wycieciu daja wycinek na badanie histopatologiczne.
ja mialam wycinane 4 znamiona i mimo paniki zadne nie bylo nowotworem. a przez moje panikowanie wygladam jak frenkenstein bo po wycieciu malutkiego pieprzyka ma sie blizne ok 2-3 cm!!!
mam cala mase pieprzyków i ciagle jakis kolejny wydaje mi sie podejrzany. bylam nawet na takim badaniu nie pamietam nazwy. lekarz patrzy przez taka specjalna lupke i ocenia. ale nawet jak uslyszalam ze to nic takiego to mnie to jakos nie uspokoilo bo pieprzyk swedzial jak diabli. niby tlumaczyla mi ze swedzenie jest jakaa tam odmiana bólu i jak pieprzyk jest wrosniety gleboko to moze powodowac ze swedza komórki wokól ale mnie to nie przekonalo.
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 20:54   #90
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Usuwanie pieprzyków

jedna ostroznosci nigdy za wiele. trzeba sie badac i moze ufac lekarzom bardziej niz ja bo blizny sa brzydkie. nawet bym wam wyslala zdjecia moich blizn ale to zbedne blizna to blizna srednio 3 cm na 3 mm grubosci. niby smaruje je masciami ale komu by sie chcialo kilka razy dziennie to robic.a inaczej nie przynosi pozadanych efektów. acha a jak wycina sie w mijscu gdzie sie skóra bardzo napina to sie blizna rozchodzi i ja mam po zewnetrznej stronie uda kólko wielkosci 2 zl a na plecach 5 zlotówke!!! wiec nie wiem co lepsze.... niepewnosc czy wycinanie
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-13 11:00:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.