Menopauza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-26, 19:01   #1
WIKI1009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3

Menopauza


Od czterech lat nie mam już okresu za to zaczęły się upławy.
Badania na czystość nic nie wykazują. Poziom hormonów z tego co mi lekarz uświadomił jest nie najlepszy. Zaproponowano mi leczenie hormonalne lecz lekarz mnie nie przekonał o tym , że w mim przypadku zmiany hormonalne są przyczyną mojej dolegliwości. Codzienne czuję dyskomfort. Lato to dla mnie udręka. Obecnie wygląda to tak że po rannym prysznicu po około siedmiu godzinach mam wyciek taki że moja bielizna nadaje się do wymiany. Proszę o radę. Czy można wykonać jeszcze jakieś badania które by znalazły przyczynę mojej udręki.

WIKI1009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 19:10   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Menopauza

Wydaje się,że to menopauza jest przyczyna twojej udręki więc nalezy zastanowic się nad hormonalną terapia zastępczą.

Osobiscie nie ma jeszcze takich doświadczen ale jesli bede żle znosic menopauzę to z pewnościa spróbuje ww terapię. W koncu do zyskania jest niz do stracenia.

Do tego warto zmodyfikowac swój styl życia dieta ,więcej ruchu ,zadbac o siebie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 11:59   #3
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Menopauza

Jak wyżej. menopauza może mieć wpływ na dyskomfort, konkretie: niedobór estrogenów produkowanych wcześniej przez jajniki. Objawy to przede wszystkim dyskomfort / suchość, większa skłonność do infekcji.
Leczenie hormonalne jest w tym wypadku próbą polepszeia samopoczucia i takowe jest stosowane, choć nie zgadzam się z opinią braku miarodajności wyników badań hormonalnych, wręcz powinny zotać zlecone. Najlepiej będzie, gdy udasz się na konsultację do innego lekarza.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 00:10   #4
taranturella
Rozeznanie
 
Avatar taranturella
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 958
Dot.: Menopauza

Cytat:
Napisane przez WIKI1009 Pokaż wiadomość
Od czterech lat nie mam już okresu za to zaczęły się upławy.
Badania na czystość nic nie wykazują. Poziom hormonów z tego co mi lekarz uświadomił jest nie najlepszy. Zaproponowano mi leczenie hormonalne lecz lekarz mnie nie przekonał o tym , że w mim przypadku zmiany hormonalne są przyczyną mojej dolegliwości. Codzienne czuję dyskomfort. Lato to dla mnie udręka. Obecnie wygląda to tak że po rannym prysznicu po około siedmiu godzinach mam wyciek taki że moja bielizna nadaje się do wymiany. Proszę o radę. Czy można wykonać jeszcze jakieś badania które by znalazły przyczynę mojej udręki.


Czy mialas robiony hormon fsh(glowny po ktorym poznac poczatki menopauzy)?Jaki mialas poziom, jesli ponad 20 to sa to poczatki menopazy i zdecydowanie zastepcza terapia hormonalna, tym bardziej ,ze okresu nie miasz juz 4lata!!!Jesli robil ci cytologie i wyszlo OK. To jest to w 99%menopauza.

Edytowane przez taranturella
Czas edycji: 2010-06-09 o 00:11
taranturella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.