Witam - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-03, 11:46   #1
delfinek2304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mikuszewskie
Wiadomości: 5

Witam


...

Edytowane przez delfinek2304
Czas edycji: 2012-12-27 o 19:07
delfinek2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 14:33   #2
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Witam

Nie używaj kremów matujących, ani kosmetyków antytradzikowych bo to one wysuszają przez alkohol w skladzie..

Edytowane przez paulinkka
Czas edycji: 2012-03-03 o 14:34
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 11:02   #3
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Witam

tlusta cere z tego co mi wiadomo powinno sie nawilzac. taka cera wydziela nadmiar sebum gdy czuje ze jest wysuszona. tez mialam z tym problem, potwornie sie swiecilam, postanowilam wysuszyc buzie, ale to pogorszylo sprawe.
tak wiec polecam ci kremy i emulsje nawilzajace, np. cetaphil. nie smaruj sie kremami matującymi, ani takimi ktore maja w skladzie alkohol. polecam jakis tonik (np ziaja, ogorkowy - on nie ma w skladzie alkoholu) i jakis lekki kremik nawilzajacy.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 11:12   #4
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
Dot.: Witam

Trzeba poradzić coś więcej, niż 'nie używaj bo wysusza'. Ja też mam cerę tłustą i wrażliwą i mam ten sam problem. Muszę dbać o to, by wągry się nie zapychały i jednocześnie nawilżać skórę.
Ja np. robię tak, na dzień używam antybakteryjnego kremu Ziaji nuno, jest niedrogi, nie wysusza, nie zatyka porów, a nawet powinien je oczyścić, choć nie zauważyłam takiego efektu. Potem nakładam podkład, większość podkładów jest na bazie tłuszczów, które zatykają pory, a podkłady matujące wysuszają skórę (u mnie tak było). Dlatego ważne jest, by znaleźć dobry podkład, ja używam Avene w kompakcie SPF 30 wersja oli-free - jak dla mnie świetny, nie zatka porów i nie wysusza. Nie jest najtańszy, ale podkład nakładamy prawie codziennie i 'nosimy' go cały dzień i warto zainwestować w dobry kosmetyk.
Wieczorem przed spaniem dobrze jest nawilżyć skórę po jej oczyszczeniu, może się nawet świecić jak latarnia, i tak idziemy spać Na KWC jest mnóstwo kremów nawilżających na noc, które nie zatykają porów. Nawet jeśli pory się będą zapychcać, jakoś skórę trzeba nawilżyć.
Pory i tak będą się trochę zanieczyszczać, więc 2-3 razy w tygodniu maseczka z glinki lub kup algi na allegro, jak dla mnie świetne. Jak mam fundusze idę na peeling kawitacyjny.
Ja mówiłąm swojej dermatolog, że skóra w strefie T jest tłusta, ale jednocześnie przesuszona od kosmetyków matujących, powiedziała mi, trzeba osiągnąć kompromis między nawilżeniem a matem.
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 09:05   #5
delfinek2304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mikuszewskie
Wiadomości: 5
Dot.: Witam

Czy mowa tu o tym produkcie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...am-spf-30.html ?
delfinek2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 20:37   #6
vandetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
Dot.: Witam

Dokładnie tak Nie ma za wysokiej oceny, ale mnie jak najbardziej odpowiada, z resztą napisałam recenzję
Aha, i polecam zamawiać w aptekach internetowych, chyba że masz obczajoną jakąś swoją tańszą aptekę, w mojej okolicy chcieli za ten podkład nawet 140 zł a w internetowej zamówiłam za ok. 80 zł. I tak nie ma dużego wyboru kolorów, z resztą ładnie stapia się ze skórą.

Edytowane przez vandetta
Czas edycji: 2012-03-05 o 20:49
vandetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.