problem z pudrem - prośba o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-26, 11:28   #1
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061

problem z pudrem - prośba o pomoc


Dziewczyny, mam problem dotyczący pudrów.
Mam skórę mieszaną, latem skłonną do przetłuszczania się, zimą z kolei do wysuszenia. Na co dzień używam sypkiego Max Factora, bronzera EL; do poprawek (choć wykonuję je bardzo sporadycznie) - Clinique’a Superpowder – i wszystko jest ok.
Ostatnio miałam okazję wypróbować (z wizażowej wymiany ) rozświetlających kulek APC – i przypomniał mi się dramat sprzed lat, z czasu walki z trądzikiem i przetłuszczającą się niemiłosiernie skórą. Pod wpływem tego pudru na twarzy zaczęła mi się robić gęsta, ciężka maź, miałam wrażenie, jakby skóra się dusiła (lekko się też podrażniła) – takie problemy miałam właśnie lata temu – wówczas z tego powodu nie używałam żadnych pudrów. Podobnie zresztą twarz zareagowała na kompakt Manhattanu – miałam go jakieś 4 lata temu, a więc już skóra też była w miarę normalna, reakcję przypisałam nieudanemu zakupowi i się nad tym nie zastanawiałam.
Chciałam Was się poradzić, czy taka reakcja jest spowodowana jakimś składnikiem? Czy raczej unikać kompaktów (choć kiedyś używałam jako podkładu kompaktu MF i było ok) i pudrów w kulkach (po nieudanej próbie APC kuszą mnie Meteoryty, ale nie chciałabym wyrzucić pieniędzy w błoto), jak dobierać następców tych, których teraz używam, wolałabym uniknąć bolesnych – głównie finansowych - pomyłek, a naprawdę nie mam pojęcia na co zwrócić w tym przypadku uwagę.

Nie wiem, czy ten wątek powinien być tu, czy raczej na kosmetyczce. Jeśli źle wkleiłam, bardzo proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam bieta
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 13:54   #2
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: problem z pudrem - prośba o pomoc

Witaj
Może to byc jakis składnić który powoduje u Ciebie podrażnienie skóry. Radziłabym po prostu przed każdym zakupem testować produkty na buźce;-)

pzdr
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 18:58   #3
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: problem z pudrem - prośba o pomoc

Dziękuję za odpowiedź Tylko właśnie nie mam pojęcia, czy podejrzewać jeden składnik, czy jakieś połączenie najgorsze, że na twarzy trzeba ponosić tak ze 2-3 dni, żeby zaobserwować efekty pozostanie mi przed zakupem wkonywanie przez kilka dni pod rząd makijażu w drogeriach albo pozostanie przy produktach sprawdzonych, a już znudziły mi się

Pozdrawiam bieta
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.