Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-09, 17:14   #2551
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Ja bardzo bardzo bardzo prosze o takie obliczenie długości kuracji..... Waże 54 kg, biorę raz dziennie 20 mg ... Chciałabym leczyć się maksymalnie do marca, czy jest szansa chociaz taka tyci na wylecznie ?
Krok po kroku
ważysz 54 kg
minimalna dawka którą trzeba przyjąć to 120 mg/kg ciała

więc: 54x120=6480 -> tyle musisz minimalnie przyjąć

6480/20 (to ile musisz przyjąc podzielone przez dzienną dawkę) = 324 dni = około 10-11 miesięcy

teraz kwestia tego od kiedy bierzesz i czy dawka się zmieniała


Cytat:
Napisane przez nnajnna Pokaż wiadomość
moczu tez??? nie wiedzialam,znaczy kiedys jakas derma mnie wyslala na badania ale moczu nie robilam.wiem ze wtedy jeszcze nie bylam przygotowana nate lek i pomimo w miare dobrych wynikow(z watroba cos tam mialam za duzo o jeden) to i tak sie nie zdecydowalam na branie tego.
waze 57-58 kg i bardzo chetnie skorzystam z Twojego obliczenia

analogicznie:
minimum jakie musisz wybrać to 57x120=6840
chcesz brać pół roku? tak więc dzielimy tą liczbę przez 183 (pół roku w dniach)
6840/183= 37, więc w przybliżeniu dzienna dawka musiałaby wynosić około 40 mg (dwie kapsułki)

jest to dosyć standardowa dawka, ale niektórzy nie czują się przy niej dobrze

wszystko teraz w rękach Twojego lekarza

jezeli będziesz znala juz dawkę, to podziel minimum które musisz wybrać przez dzienną dawkę i wyjdzie Ci ilość dni kuracji
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 20:18   #2552
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odebralam wyniki badan krwi i jestem w szoku, bo strasznie podskoczyl mi cholesterol (z 200 do prawie 300), trojglicerydy tez mam podwyzszone, i to po niecalym miesiacu brania 20mg
Polecam Benecol. Mnie po nim znacznie spadł cholesterol i trójglicerydy
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 10:37   #2553
nnajnna
Raczkowanie
 
Avatar nnajnna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 162
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Martin@, a Ty jak dlugo i jakie dawki bralas bo chyba wczesniej pisalas ze nie mialas jakiegos silnego tradziku a ja tez nie mam.

zastanawiam sie w takim razie co jest lepsze(albo gorsze zlo) czy brac wieksze dawki a krocej czy podzielic na male ale za to leczenie bedzie dlugie....
nnajnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 11:55   #2554
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja brałam ponad 8 miesiecy

tak, nie miałam mocnego tradziku (leczyłam głównie łojotok), brałam 30mg dziennie, ale waże 64kg
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 12:02   #2555
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ogólnie przyjmuje się że dzienna dawka powinna wynosić od 0,5mg/kg do 1mg/kg,
oznacza to że jak ktoś waży np. 50kg to jego dzienna dawka powinna wynosić od 25mg do 50mg (bo 50x0,5=25, a 50x1=50), na ulotce pisze że im większa dzienna dawka tym mniejsze ryzyko nawrotu, ale skoro Ty piszesz że nie masz dużego trądziku to mniejsza dawka też powinna być skuteczna, bo nie wszyscy dobrze znoszą większe dawki
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 14:12   #2556
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

to chyba nie wyleczę się z tego trądziku Od maja chce próbować zajść w ciąże, więc max do marca mogę brać.
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 14:57   #2557
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez rose87 Pokaż wiadomość
ogólnie przyjmuje się że dzienna dawka powinna wynosić od 0,5mg/kg do 1mg/kg,
oznacza to że jak ktoś waży np. 50kg to jego dzienna dawka powinna wynosić od 25mg do 50mg (bo 50x0,5=25, a 50x1=50), na ulotce pisze że im większa dzienna dawka tym mniejsze ryzyko nawrotu, ale skoro Ty piszesz że nie masz dużego trądziku to mniejsza dawka też powinna być skuteczna, bo nie wszyscy dobrze znoszą większe dawki


Ja wlasnie waze tak 56-58kg , trądzik nie az tak obfity, ale jak myslicie dawka 20 mg w tym przypadku tez jest dobra? Dermatolog powidziala ze tak zacnziemy od 20mg ewentualnie potem 30mg lub 40mg..

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-10, 18:24   #2558
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja też tyle waże, zaczęłam od 30, później było 50, a na koniec 40; od 20 też będzie dobrze; najważniejsza jest opinia dermatologa
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 21:02   #2559
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja tak jak martina nie mam strasznie nasilonego tradziku (ale od paru lat nie moge sie go pozbyc innymi metodami), biore 20mg dziennie przy wadze 48kg, mam wziac lacznie 120mg/kg czyli 5760mg - wychodzi mi ok 10 miesiecy leczenia przy tej dawce :/
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 21:30   #2560
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Ja wlasnie waze tak 56-58kg , trądzik nie az tak obfity, ale jak myslicie dawka 20 mg w tym przypadku tez jest dobra? Dermatolog powidziala ze tak zacnziemy od 20mg ewentualnie potem 30mg lub 40mg..

Pozdrawiam
Myślę, że lekarz dobrze wie co robi przepisując najpierw mniejszą dawkę.
Jak będziesz dobrze reagował na lek, to wówczas poproś o zwiększenie dawki.

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Ja tak jak martina nie mam strasznie nasilonego tradziku (ale od paru lat nie moge sie go pozbyc innymi metodami), biore 20mg dziennie przy wadze 48kg, mam wziac lacznie 120mg/kg czyli 5760mg - wychodzi mi ok 10 miesiecy leczenia przy tej dawce :/
A nie możesz poprosić lekarza o zwiększenie dawki w tym okresie zimowym? Kiedy słońce nie jest tak ostre.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 21:49   #2561
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
A nie możesz poprosić lekarza o zwiększenie dawki w tym okresie zimowym? Kiedy słońce nie jest tak ostre.
Jutro ide do lekarza to zobacze, ale nie wiem jak to bedzie bo wyniki mam bardzo zle po niecalym miesiacu leczenia
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-12, 12:34   #2562
nnajnna
Raczkowanie
 
Avatar nnajnna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 162
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hej,bylam wczoraj u derma i przepisal mi dawke 20 mg,policzyl ze powinnam wziasc 12 opakowan i zobaczymy w czasie jak to rozlozymy.ja bym wolala szybciej skonczyc no ale jesli bede srednio tolerowla ten lek to chyba wieksza dawka nie wchodzi w gre...
badania kazal mi zrobic dopiero po miesiacu brania Tetimex(nie wiem czy dobrze odczytalam z recepty) czy to normalne ze nie kazal mi robic przed stosowaniem...?
nnajnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 15:24   #2563
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez nnajnna Pokaż wiadomość
hej,bylam wczoraj u derma i przepisal mi dawke 20 mg,policzyl ze powinnam wziasc 12 opakowan i zobaczymy w czasie jak to rozlozymy.ja bym wolala szybciej skonczyc no ale jesli bede srednio tolerowla ten lek to chyba wieksza dawka nie wchodzi w gre...
badania kazal mi zrobic dopiero po miesiacu brania Tetimex(nie wiem czy dobrze odczytalam z recepty) czy to normalne ze nie kazal mi robic przed stosowaniem...?
No nie do końca to normalne Powinien najpierw sprawdzić czy masz w miarę dobre wyniki i mozesz sobie pozwolić na obciążenie organizmu retinoidami... ale najwazniejsze jakie bedą wyniki podczas kuracji. Trzymam kciuki
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well



Edytowane przez espera
Czas edycji: 2008-12-12 o 15:25 Powód: dopisek
espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 16:14   #2564
Aska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez nnajnna Pokaż wiadomość
hej,bylam wczoraj u derma i przepisal mi dawke 20 mg,policzyl ze powinnam wziasc 12 opakowan i zobaczymy w czasie jak to rozlozymy.ja bym wolala szybciej skonczyc no ale jesli bede srednio tolerowla ten lek to chyba wieksza dawka nie wchodzi w gre...
badania kazal mi zrobic dopiero po miesiacu brania Tetimex(nie wiem czy dobrze odczytalam z recepty) czy to normalne ze nie kazal mi robic przed stosowaniem...?


Mi rowniez nie robili badan zanim zaczelam brac roaccutanem dopiero po miesiacu stosowania... moj oraganizm naszczescie dobrze tolerowal ten lek, teraz jestem juz po i jest super
Aska23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 17:50   #2565
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

mam juz za sobą 2900mg - pryszcze niektore zniknęły ale pozostawiły czerwone slady - niektore siedza nadal w skorze i nie chca sie ruszyc - mam nadzieje ze znudzi im sie niebawem i wyjda na wierzch po to by nastepnie zginąć na wieki ;-)) no i niestety ale pojawily mi sie 2 nowe pryszcze - jestem zla ale sie nie deneruje bo zlosc piękności skodzi ;-))) -do konca grudnia mam brac 40 mg dziennie potem przez 2 m-ce 30mg a potem sie zobaczy - przypominam ze zaczelam dawkę od 20mg - ogolnie dobrze sie czuje - cera lekko wysuszona - samopoczucie ok - dla przypomnienia waze 55kg.

pozdrawiam.
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 19:13   #2566
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam!!!

Od 4 dni biore Aknenormin 20 mg dziennie. Od wczoraj zaczely mnie meczyc bole glowy w nocy sie obudzilem z potwornym bole ktory po godzinie ustapil, w poludnie sie polozylem kiedy wstalem tez okropnie mnie glowa bolala..dopiero jak bylem na spacerze to rpzestala niestety wracam do domu i znowu to smao...Boli strasznie sczzegolnie z tylu..czy powinienem przerwac kuracje? Czy moge rac jakies tabletki na bole ?
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 19:23   #2567
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Bylam wczoraj u dermy i jak zobaczyla moje wyniki to zmniejszyla mi dawke do 10mg nigdy nie skoncze tego brac...
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 21:27   #2568
Verooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Czesc witam wszystkich ja jestem na tym forum po raz pierwszy poniewaz rozwazam decyzje o rozpoczeciu kuracji anknorminem lub roa.. musze przyznac ze z tradzikiem borykam sie juz kilka lat , teraz mam 20. moze nie jest to jeszcze najgorsza postac tradziku ale na pewno jak kazdyb tradzik meczaca...mam podwyzszony androstendion..to jest przyczyna moich problemow skornych....tab. anty pomagaja ale tylko w czasie ich brania ...chcialabym zlikwidowac tradzik i moc leczyc te hormony ale przynajmniej problem tradziku miec za soba... czy ktos z was wie czy leczenie takiego typu tradziku ma szanse powodzenia np.aknenorminem ??? bardzo prosze o odpowiedz...
Verooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 10:20   #2569
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Witam!!!

Od 4 dni biore Aknenormin 20 mg dziennie. Od wczoraj zaczely mnie meczyc bole glowy w nocy sie obudzilem z potwornym bole ktory po godzinie ustapil, w poludnie sie polozylem kiedy wstalem tez okropnie mnie glowa bolala..dopiero jak bylem na spacerze to rpzestala niestety wracam do domu i znowu to smao...Boli strasznie sczzegolnie z tylu..czy powinienem przerwac kuracje? Czy moge rac jakies tabletki na bole ?
Jeśli chodzi o jakiekolwiek tabletki to moja pani derm. powiedziała, że można brać wszystko poza tetracyklinami, a nawet bez problemu można się zaszczepić na grypę. Ale z tego co pamiętam kazała też koniecznie zadzwonić i przyjść jeśli miałabym jakieś bóle głowy więc może i Ty też powinieneś się skontaktować mimo wszystko?
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-13, 21:02   #2570
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kasiaash Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o jakiekolwiek tabletki to moja pani derm. powiedziała, że można brać wszystko poza tetracyklinami, a nawet bez problemu można się zaszczepić na grypę. Ale z tego co pamiętam kazała też koniecznie zadzwonić i przyjść jeśli miałabym jakieś bóle głowy więc może i Ty też powinieneś się skontaktować mimo wszystko?

Zglosze jejto przy najblizszej wizycie, dzisiaj na szczescieie mnie nie bolala, nie boli od kad wzielem jedna tabletke przeciwbolową : - )
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 21:05   #2571
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Verooo Pokaż wiadomość
Czesc witam wszystkich ja jestem na tym forum po raz pierwszy poniewaz rozwazam decyzje o rozpoczeciu kuracji anknorminem lub roa.. musze przyznac ze z tradzikiem borykam sie juz kilka lat , teraz mam 20. moze nie jest to jeszcze najgorsza postac tradziku ale na pewno jak kazdyb tradzik meczaca...mam podwyzszony androstendion..to jest przyczyna moich problemow skornych....tab. anty pomagaja ale tylko w czasie ich brania ...chcialabym zlikwidowac tradzik i moc leczyc te hormony ale przynajmniej problem tradziku miec za soba... czy ktos z was wie czy leczenie takiego typu tradziku ma szanse powodzenia np.aknenorminem ??? bardzo prosze o odpowiedz...
Z tego co pamiętam, to retionoidy wewn. nie wyleczą trądziku ,,hormonalnego"
Ale moge się mylić.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 23:58   #2572
yoy
Przyczajenie
 
Avatar yoy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Zglosze jejto przy najblizszej wizycie, dzisiaj na szczescieie mnie nie bolala, nie boli od kad wzielem jedna tabletke przeciwbolową : - )
Ja jestem po 27 tabletce akne (20mg) i po kilku dniach mialam straaaszne bóle głowy. I też ten ból potrafił mnie obudzić w nocy. Do tego zawroty. I słabo mi bylo caly czas..Po ok 2 tyg. wszystko ucichło i teraz właściwie nic mi nie dolega
Wobec tego nic się nie martw! To minie. A dermatolog oczywiście to zgłoś.
W przyszłym tygodzniu zwiekszam dawke o 10mg (do 30mg) i tez mam pewne obawy jak ja to przejde... Moze sie juz organizm przyzwyczail i bedzie ok... Zobaczymy...
Pozdrawiam!
yoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 11:19   #2573
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja na szczęscie bólów głowy nie miałam, za to plecy bolały potwornie. Ale po 3 tyg przeszło. Teraz raczej nic nie odczuwam i nawet- jak zmniejszyłam dawkę do 60mg - przeszło mi potworne zmeczenie. Widać - 60mg to granica dla mojego organizmu, przy większej dawce sie męczy bardzo.
Teraz z innej beczki - czy można zmienic sobie nick?? mam taki głupi, że juz zaczyna mnie denerwować. Weszłam w edycje profilu, ale jakos takiej opcji nie znalazłam... help!
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 14:13   #2574
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez yoy Pokaż wiadomość
Ja jestem po 27 tabletce akne (20mg) i po kilku dniach mialam straaaszne bóle głowy. I też ten ból potrafił mnie obudzić w nocy. Do tego zawroty. I słabo mi bylo caly czas..Po ok 2 tyg. wszystko ucichło i teraz właściwie nic mi nie dolega
Wobec tego nic się nie martw! To minie. A dermatolog oczywiście to zgłoś.
W przyszłym tygodzniu zwiekszam dawke o 10mg (do 30mg) i tez mam pewne obawy jak ja to przejde... Moze sie juz organizm przyzwyczail i bedzie ok... Zobaczymy...
Pozdrawiam!
O widze ze nawet na tej samej dawce jedziemy ja bede mial zwiekszona dopiero w styczniu bo jestem po 7tabletce dopiero, ogolnie praktycznir nic nie odczuwam oprocz dwudniowego bolu glowy

pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 15:18   #2575
yoy
Przyczajenie
 
Avatar yoy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Makrela! Nicka to ty raczej nie zmienisz... Ale to dobrze bo nick jest superowy!
Z tego forum to ja najbardziej właśnie twój nick zapamiętalam Pozdrawiam!
yoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 21:22   #2576
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Bylam wczoraj u dermy i jak zobaczyla moje wyniki to zmniejszyla mi dawke do 10mg nigdy nie skoncze tego brac...
a jak długo bierzesz? mojego rekordu chyba nie pobijesz, bo już 13 miesiąc leci
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 21:33   #2577
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dopiero pierwsze opakowanie zjadlam :/ mam przed oczami wizje conajmniej roku na scislej diecie i bez kropli alkoholu...
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-16, 13:17   #2578
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

e nie wierzę! ja dużo ważę, dlatego u mnie ta kuracja dłużej trwa niz u innych. poza tym miałam problemy z poprzednią dermatolog, która mi właśnie bardzo zaniżała dawkę aż w końcu powiedziała "koniec kuracji" kiedy ja byłam nieco ponad w połowie drogi! no ale zmieniłam dermatologa i teraz jestem bardzo zadowolona właśnie za raz do niej idę
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-16, 14:02   #2579
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

u mnie kuracja będzie trwać 11 miesięcy właśnie. ważę 53 kg, ale będę brać po 20 mg i to się właśnie tak rozłoży...
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-16, 15:05   #2580
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Wszyscy tutaj mają problemy z trądzikiem...wszyscy walczą z nim od X lat. Może teraz zastanówmy się.... - pryszcze... niby mały problem, problem skórny jak każdy inny, a nie da się tego wyleczyć ! Każdy mówi, że raka nie da się wyleczyć, że jeszcze nie wynaleziono leku. A CO Z TRĄDZIKIEM??? Czemu nikt nie mówi, że nie ma na leku na trądzik? A przecież nie ma takiego co by do końca wyleczył, a jak już jakiś leczy npo tetrasyl to objawy wracają za jakiś czas.. Może i są przypadki jego wyleczenia, ale z pewnością większość z nas nie wyleczy się z tego do skończenia okresu dojrzewania, bo to jak kazdy twierdzi - to tylko trądzik....Mój pierwszy dermatolog do którego poszłam w nadziei na wyleczenie, zobaczywszy moją twarz uśmiechnął się i z dumą powiedział że to trądzik, nic strasznego. Przepisał jakies leki (które za wiele nie pomogły), nawet dokładnie nie obejrzał tego trądziku...i tak prawie za kazdym razem....kazdy kolejny dermatolog to porażka. Przesuszona twarz, i nowo powstające krosty... A pieniądze lecą....na kremy, na antybiotyki, na lepszy żel do mycia twarzy. A może własnie rządowi o to chodzi, żeby trądzik był "niewyleczlany". Przecież młodemu człowiekowi zależy na ładnym wyglądzie i robi wszystko ( i wydaje wszystkie pieniądze) zeby pozbyć się trądziku. Może ktoś nie chce zeby na trądzik powstał jakiś skuteczny lek? A przecież to tylko problem skórny, czemu tak ciężko go się pozbyć /?
Mam 18 lat. Chce żyć normalnie, chce cieszyć się życiem, przecież to pełnia wieku, najlepszy wiek.... najlepszy ? dla mnie najgorszy. To nie jest szczęśliwe życie nastolatki, to życie, to ciągła walka z trądzikiem, to zabija szczęście, zabija pewność siebie, zniekształca, szpeci nie tylko twarz ale też dusze młodego człowieka. Czym ja sobie na to zasłużyłam ? Czemu?
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.