Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-27, 13:50   #3841
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, ile czasu odczekujecie od olejowania (te które olejują) do kolejnego farbowania? Inaczej - ile wcześniej zaprzestajecie olejować?
Ja czuję, że mam bardzo suche włosy i muszę je nakarmić solidnie, ale z kolei w przyszły weekend chciałabym powtórzyć hennowanie b0 nie chwyciło mi siwych i chcę to zrobić dwuetapowo.... Jeśli dziś naolejuję, to farbowanko w piątek nie będzie za szybkie? Czym innym mogę solidnie nakarmić włosy tak solidnie, bo wydaje mi się, że codzienne odzywki które mam nie wystarczają (ds Timotei Organic i Alterra z granatem, bs Seboradin Lotion z naftą kosmetyczną i Joanny z Apteczki Babuni z rozmarynem.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Dark Noir - u mnie niebieski kolor wypłukał się w końcu przy pierwszym myciu, tzn. ja też myję codziennie ale kolejne mycie (BabyDream) nie wypłukiwało już nic, czysta woda. Kolor na włosach po pierwszym myciu lekko złagodniał, ale trzyma na razie. To znaczy ja mam podobnie jak ty, farbowałam Colout Touch Welli i ostatnio kładłam od kilku m-cy jaśniejszy, cieplejszy brąz niż dawniej i henna nie wyrównała tego (złapało sporo, ale nie do końca). Ja będę jednak próbować jeszcze hennować z większą częstotliwością - spróbują na razie Henną z Amlą (jako brnetka i tak ruda nie wyjdą, na razie mahoń - mam nadzieję, że wyrówna się trochę i złapie lepiej siwki) i najwyżej na to ciemny brąz jeszcze raz. Z tego co zrozumiałam, Ty już tak próbowałaś - ile razy?

Edytowane przez malwes
Czas edycji: 2012-02-27 o 13:45
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 14:57   #3842
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile czasu odczekujecie od olejowania (te które olejują) do kolejnego farbowania? Inaczej - ile wcześniej zaprzestajecie olejować?
Ja czuję, że mam bardzo suche włosy i muszę je nakarmić solidnie, ale z kolei w przyszły weekend chciałabym powtórzyć hennowanie b0 nie chwyciło mi siwych i chcę to zrobić dwuetapowo.... Jeśli dziś naolejuję, to farbowanko w piątek nie będzie za szybkie? Czym innym mogę solidnie nakarmić włosy tak solidnie, bo wydaje mi się, że codzienne odzywki które mam nie wystarczają (ds Timotei Organic i Alterra z granatem, bs Seboradin Lotion z naftą kosmetyczną i Joanny z Apteczki Babuni z rozmarynem.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Dark Noir - u mnie niebieski kolor wypłukał się w końcu przy pierwszym myciu, tzn. ja też myję codziennie ale kolejne mycie (BabyDream) nie wypłukiwało już nic, czysta woda. Kolor na włosach po pierwszym myciu lekko złagodniał, ale trzyma na razie. To znaczy ja mam podobnie jak ty, farbowałam Colout Touch Welli i ostatnio kładłam od kilku m-cy jaśniejszy, cieplejszy brąz niż dawniej i henna nie wyrównała tego (złapało sporo, ale nie do końca). Ja będę jednak próbować jeszcze hennować z większą częstotliwością - spróbują na razie Henną z Amlą (jako brnetka i tak ruda nie wyjdą, na razie mahoń - mam nadzieję, że wyrówna się trochę i złapie lepiej siwki) i najwyżej na to ciemny brąz jeszcze raz. Z tego co zrozumiałam, Ty już tak próbowałaś - ile razy?
2 razy farbowałam dwuetapowo-kolor trzymał się tydzień. ostatnio farbowałam raz na 2 (czasem 3) tygodnie. Ostatnie 2 farbowania-kolor nie chwycił wcale odrostów.

Ogółem farbowałam już chyba z 6 razy, może 8. Pierwsze farbowania były udane, chwyciło mi na ponad miesiąc ale im więcej czasu mija tym gorzej. Może henna nie łapie moich naturalnych włosów? Tych, które już odrosły?
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul



Edytowane przez DarkNoir
Czas edycji: 2012-02-27 o 14:59
DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 15:13   #3843
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[QUOTE=DarkNoir;

Ogółem farbowałam już chyba z 6 razy, może 8. Pierwsze farbowania były udane, chwyciło mi na ponad miesiąc ale im więcej czasu mija tym gorzej. Może henna nie łapie moich naturalnych włosów? Tych, które już odrosły?[/QUOTE]

Kurczę, nietypowo - wydawałoby się, że te odrośnięte naturalne powinno chwytać najbardziej. Tym bardziej, że pewnie nie zmieniałaś kosmetyków, zasad pielęgnacji itp....

Ciekawe czy ta kobietka co zrobiła doktorat z hennowania i wypuściła publikację"Hennaforhair" miała jakieś podobne przypadki - może zna jakieś "chemiczne" wyjaśnienie....Może dałoby się gdzieś do niej bezpośrednio zamailować....
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 20:01   #3844
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Kurczę, nietypowo - wydawałoby się, że te odrośnięte naturalne powinno chwytać najbardziej. Tym bardziej, że pewnie nie zmieniałaś kosmetyków, zasad pielęgnacji itp....

Ciekawe czy ta kobietka co zrobiła doktorat z hennowania i wypuściła publikację"Hennaforhair" miała jakieś podobne przypadki - może zna jakieś "chemiczne" wyjaśnienie....Może dałoby się gdzieś do niej bezpośrednio zamailować....
Mailowałam do khadi. Odpisali, żebym spróbowała Shikakai. Myłam nim włosy 2 dni przed farbowaniem (czyli 2 razy), potem farbowałam i dalej się zmywało. Mailing:
"Witam serdecznie

Przyznam szczerze, że jest Pani jedną z nie wielu osób u których farba tak szybko się zmywa. Na chwilę obecną nie jestem w stanie ustalić przyczyny tak szybkiego zmywania koloru z Pani włosów.

Pozdrawiam
Beata Patacz
Doradca Klienta"

"Witam serdecznie

Przyznam szczerze, że jest Pani jedną z nie wielu osób u których farba tak szybko się zmywa. Na chwilę obecną nie jestem w stanie ustalić przyczyny tak szybkiego zmywania koloru z Pani włosów.

Pozdrawiam
Beata Patacz
Doradca Klienta"
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 20:41   #3845
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Kochane widzę, że akurat rozmowa na inny temat, ale prosiłabym o radę Miesiąc temu farbowałam Khadi Jasny Brąz. Do kolejnego farbowania mam wprawdzie jeszcze trochę czasu, ale będę składała zamówienie i przy okazji kupiłabym również farbę.

Problem polaga na tym, że chciałabym osiągnąć jaśniejszy bardziej rudy (nie czerwony) odcień Jasnego Brązu. Czego najlepiej dodać: Naturalnej Henny, Henny z Amlą, może bezbarwnej Cassii? I ewentualnie w jakich proporcjach. A może macie inne propozycje?

Na pierwszym zdjęciu moje włoski (w rzeczywistości troszkę ciemniejsze, niewiele. mam nadzieję, że trochę jeszcze się rozjaśnią), na drugim jaki efekt chciałabym osiągnąć.

Bardzo proszę o radę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05046dddd.jpg (34,4 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mairzydozy3.jpg (26,7 KB, 61 załadowań)
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-02-27 o 20:55
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 20:58   #3846
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Mam przeczucie, że ja będę kolejna, bo dziś po olejowaniu (specjalnie jak kazali, i wzięłam olej bbez parafiny, Sesę) i umyciu wypłukało mi się 90% indygo :/
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 21:45   #3847
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a ja właśnie siedze z zieloną papką przemieszanego indygo i czarnej khadi, zobaczymy co z tego wyjdzie
mi niestety też kolor trzyma się bardzo krótko i właściwie z czarnej wyszedł ciemny brąz, ale dziś mam zamiar potrzymać ze 4 godziny i może wreszcie chwyci
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 08:18   #3848
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
a ja właśnie siedze z zieloną papką przemieszanego indygo i czarnej khadi, zobaczymy co z tego wyjdzie
mi niestety też kolor trzyma się bardzo krótko i właściwie z czarnej wyszedł ciemny brąz, ale dziś mam zamiar potrzymać ze 4 godziny i może wreszcie chwyci
eee tam , siedziałam ostatnio z indygo 4 godziny , od tego zapachu ziół bolała mnie głowa a efekt był taki sam jak po 2 godzinach

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

a używała któraś z Was tego olejku on jest na helfach i na allegro http://allegro.pl/oryginalny-olejek-...166170402.html ?? chcę jakiś zakupić
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 10:52   #3849
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
eee tam , siedziałam ostatnio z indygo 4 godziny , od tego zapachu ziół bolała mnie głowa a efekt był taki sam jak po 2 godzinach

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

a używała któraś z Was tego olejku on jest na helfach i na allegro http://allegro.pl/oryginalny-olejek-...166170402.html ?? chcę jakiś zakupić
ja go mam, lubię oleje ajurwedyjskie, ładnie nawilżają włosy, są błyszczące i miękkie
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 12:00   #3850
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
ja go mam, lubię oleje ajurwedyjskie, ładnie nawilżają włosy, są błyszczące i miękkie
a włosy po nim też ładnie pachną ?
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 12:00   #3851
kaps
Zakorzenienie
 
Avatar kaps
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 620
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Czytam ten wątek i czytam i przyznam, że już się pogubiłam. Mam kilka pytań i nadzieję, że jakaś bardziej zorientowana Wizażanka mi pomoże.

Czym różni się Naturalna Henna od Henny z Almą i Jatrophą? Zależałoby mi na uzyskaniu koloru bardziej pod czerwony niż marchewkowy rudy. I nie wiem której powinnam użyć.

Drugą kwestią jest to że mam bardzo zniszczone włosy po rozjaśnianiu, obecnie pofarbowane chemiczną farbą na czerwono-rudo (chociaż to chyba za dużo powiedziane, bo niecały miesiąc po farbowaniu wszystko spłukało się z tych włosów które były rozjaśniane na jasny brąz, a jako taki kolor został tylko na czubku głowy).

Jak użyję Henny to jest szansa, że złapie mi w miarę równomiernie i nie wypłucze się po miesiącu?
__________________
Klasa przede wszystkim, żadnych dramatów.
kaps jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 12:05   #3852
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
a włosy po nim też ładnie pachną ?
mi się zapach podoba, mieszanka kokosa i cytryny
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 12:52   #3853
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
mi się zapach podoba, mieszanka kokosa i cytryny
tez lubię taki mix tam w składzie jest henna , ona nie zmienia koloru włosów ??
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 15:31   #3854
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Mam przeczucie, że ja będę kolejna, bo dziś po olejowaniu (specjalnie jak kazali, i wzięłam olej bbez parafiny, Sesę) i umyciu wypłukało mi się 90% indygo :/
bo sesa jest na kokosowym, kokosowego chyba nie powinno używać się po hennowaniu ze względu na to, ze to olej wnikający
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 17:06   #3855
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
eee tam , siedziałam ostatnio z indygo 4 godziny , od tego zapachu ziół bolała mnie głowa a efekt był taki sam jak po 2 godzinach [COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------
ja trzymałam wczoraj trzymałam 4,5 godziny i włosy są czarne(po zalecanych 2 godzinach zawsze mi wychodził na głowie tylko ciemny brąz). trochę dziwnie to wyszło, bo na czubku głowy mam czarną+indygo z ciepłym refleksem, a na końcówkach już same indygo, bo zabrakło mieszanki. siedziałam w czapie i co godzinę zdejmowałam folie, żeby sprawdzić czy włosy są dalej na swoim miejscu, skropić wodą i podgrzać suszarą. mam nadzieję, że kolor wytrwa przynajmniej 2 tygodnie, chyba umyję głowę dopiero w czwartek, chociaż aż mnie korci, żeby sobie wrzucić jakiś olej na głowie, bo mam sianko.

a tak przy okazji wpadłam wczoraj na blod dziewczyny, która hennuje na ciemno włosy - na olej i zostawia na całą noc.
http://hurija-i-jej-swiat.blogspot.c...l#comment-form
próbował tak może ktoś??
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 17:21   #3856
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
ja trzymałam wczoraj trzymałam 4,5 godziny i włosy są czarne(po zalecanych 2 godzinach zawsze mi wychodził na głowie tylko ciemny brąz). trochę dziwnie to wyszło, bo na czubku głowy mam czarną+indygo z ciepłym refleksem, a na końcówkach już same indygo, bo zabrakło mieszanki. siedziałam w czapie i co godzinę zdejmowałam folie, żeby sprawdzić czy włosy są dalej na swoim miejscu, skropić wodą i podgrzać suszarą. mam nadzieję, że kolor wytrwa przynajmniej 2 tygodnie, chyba umyję głowę dopiero w czwartek, chociaż aż mnie korci, żeby sobie wrzucić jakiś olej na głowie, bo mam sianko.

a tak przy okazji wpadłam wczoraj na blod dziewczyny, która hennuje na ciemno włosy - na olej i zostawia na całą noc.
http://hurija-i-jej-swiat.blogspot.c...l#comment-form
próbował tak może ktoś??
no sama nie wiem , bo ja nie za bardzo widziałam różnicę między 3 a 4 godzinami są czarne czarne ale odrosty w sztucznym świetle mienią się jakimś rudym refleksem nie wiem, może potrzymam 6 godzin
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 17:23   #3857
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
a tak przy okazji wpadłam wczoraj na blod dziewczyny, która hennuje na ciemno włosy - na olej i zostawia na całą noc.
http://hurija-i-jej-swiat.blogspot.c...l#comment-form
próbował tak może ktoś??
Znowu te bzdury o oblepianiu, warstece koloru i o zmywaniu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 17:34   #3858
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;32610600] Znowu te bzdury o oblepianiu, warstece koloru i o zmywaniu.[/QUOTE]

Niektórym osobom się zmywa Zależy jaki włos
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 17:36   #3859
kaps
Zakorzenienie
 
Avatar kaps
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 620
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, pomoże któraś?
__________________
Klasa przede wszystkim, żadnych dramatów.
kaps jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 17:43   #3860
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kaps Pokaż wiadomość
Czytam ten wątek i czytam i przyznam, że już się pogubiłam. Mam kilka pytań i nadzieję, że jakaś bardziej zorientowana Wizażanka mi pomoże.

Czym różni się Naturalna Henna od Henny z Almą i Jatrophą? Zależałoby mi na uzyskaniu koloru bardziej pod czerwony niż marchewkowy rudy. I nie wiem której powinnam użyć.

Drugą kwestią jest to że mam bardzo zniszczone włosy po rozjaśnianiu, obecnie pofarbowane chemiczną farbą na czerwono-rudo (chociaż to chyba za dużo powiedziane, bo niecały miesiąc po farbowaniu wszystko spłukało się z tych włosów które były rozjaśniane na jasny brąz, a jako taki kolor został tylko na czubku głowy).

Jak użyję Henny to jest szansa, że złapie mi w miarę równomiernie i nie wypłucze się po miesiącu?
Henna z Jantrophą chyba daje bardziej czerwone włosy, ale podobno do paru umyć
Henna niektórym łapie na stałe, niektórym się wymywa. Jeśli będziesz systematycznie nią farbować, to powinna się łądnie utrzymywać
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 17:50   #3861
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

kurcze tak się właśnie zastanawiam czy jest to możliwe że wychodzą jakieś rudawe refleksy od używania metalowej spinki podczas hennowania ??
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 18:04   #3862
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Niektórym osobom się zmywa Zależy jaki włos
Co nie zmienia faktu, że laska od bloga gada bzdury. Widać, że nie ma pojęcia na czym polega farbowanie henną.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 18:23   #3863
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;32611817]Co nie zmienia faktu, że laska od bloga gada bzdury. Widać, że nie ma pojęcia na czym polega farbowanie henną.[/QUOTE]

Lisbeth kochana, wiem że Ty możesz mi pomóc. Proszę zerknij na mój post troszkę wyżej. Znasz się na rodościach. Proszę o radę
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 18:53   #3864
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Kochane widzę, że akurat rozmowa na inny temat, ale prosiłabym o radę Miesiąc temu farbowałam Khadi Jasny Brąz. Do kolejnego farbowania mam wprawdzie jeszcze trochę czasu, ale będę składała zamówienie i przy okazji kupiłabym również farbę.

Problem polaga na tym, że chciałabym osiągnąć jaśniejszy bardziej rudy (nie czerwony) odcień Jasnego Brązu. Czego najlepiej dodać: Naturalnej Henny, Henny z Amlą, może bezbarwnej Cassii? I ewentualnie w jakich proporcjach. A może macie inne propozycje?

Na pierwszym zdjęciu moje włoski (w rzeczywistości troszkę ciemniejsze, niewiele. mam nadzieję, że trochę jeszcze się rozjaśnią), na drugim jaki efekt chciałabym osiągnąć.

Bardzo proszę o radę
Ten kolor, który chcesz uzyskać jest bardzo podobny do obecnego , a z henną łatwo wkopać się na amen. Dlatego moim zdaniem na początek mogłabyś spróbować położyć na to, co masz samą cassię, albo najlapiej cassię z niewielkim dodatkiem henny (np. mieszanka proszków, w której jest 1/4 henny). Cassia nie jest tak trwała jak henna i przede wszystkim nie jest tak widoczna, więc w razie niepowodzenia nie będzie tragedii. Potem można dodawać więcej rudego w następnych farbowaniach przez zwiększanie ilości lawsonii w mieszance.
Możesz też dodawać cassię, hennę lub obydwie do samego jasnego brązu, ale nie potrafię przewidzieć jak to wychodzi w mieszankach zawierająch indygo jeszcze nie mam z nim doświadczenia.
Jeśli chodzi o wybór henny, to polecam z amlą albo amlą+jatrophą. Moim zdaniem te dwie mieszanki pod względem kolorystycznym niczym się od siebie nie różnią i nie różnią się też od czystej henny. Ich zaletą jest to, że nie ma z nimi tyle babrania. Mają amlę, a to oznacza, że są już zakwaszone.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 18:59   #3865
kaps
Zakorzenienie
 
Avatar kaps
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 620
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Henna z Jantrophą chyba daje bardziej czerwone włosy, ale podobno do paru umyć
Henna niektórym łapie na stałe, niektórym się wymywa. Jeśli będziesz systematycznie nią farbować, to powinna się łądnie utrzymywać
dzięki za pomoc

Lisbeth mogłabym wiedzieć czym Ty farbujesz? gdzieś mi się przewinęły zdjęcia Twoich włosów i kolor cudny i na jakie nakładałaś hennę
__________________
Klasa przede wszystkim, żadnych dramatów.
kaps jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 19:26   #3866
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;32613283]Ten kolor, który chcesz uzyskać jest bardzo podobny do obecnego , a z henną łatwo wkopać się na amen. Dlatego moim zdaniem na początek mogłabyś spróbować położyć na to, co masz samą cassię, albo najlapiej cassię z niewielkim dodatkiem henny (np. mieszanka proszków, w której jest 1/4 henny). Cassia nie jest tak trwała jak henna i przede wszystkim nie jest tak widoczna, więc w razie niepowodzenia nie będzie tragedii. Potem można dodawać więcej rudego w następnych farbowaniach przez zwiększanie ilości lawsonii w mieszance.
Możesz też dodawać cassię, hennę lub obydwie do samego jasnego brązu, ale nie potrafię przewidzieć jak to wychodzi w mieszankach zawierająch indygo jeszcze nie mam z nim doświadczenia.
Jeśli chodzi o wybór henny, to polecam z amlą albo amlą+jatrophą. Moim zdaniem te dwie mieszanki pod względem kolorystycznym niczym się od siebie nie różnią i nie różnią się też od czystej henny. Ich zaletą jest to, że nie ma z nimi tyle babrania. Mają amlę, a to oznacza, że są już zakwaszone.[/QUOTE]

Bardzo dziękuję Kolor rzeczywiście podobny do obecnego, tylko bardziej rudy. Przestudiuję jeszcze dokładnie co napisałaś i będę kombinowała.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 19:44   #3867
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kaps Pokaż wiadomość
Lisbeth mogłabym wiedzieć czym Ty farbujesz? gdzieś mi się przewinęły zdjęcia Twoich włosów i kolor cudny i na jakie nakładałaś hennę
Farbuję, a raczej farbowałam głównie Khadi henna z amlą i jatrophą, ale wypróbowałam wszystkie czerwone odcienie Khadi. Kolor docelowy był zawsze taki sam, ale tuż po zmuciu henna z a&j była jaśniejsza, potem ciemniała. Farbowałam najczęściej same odrosty - mój naturalny kolor to szary blond.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 20:36   #3868
kaps
Zakorzenienie
 
Avatar kaps
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 620
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;32614857]Farbuję, a raczej farbowałam głównie Khadi henna z amlą i jatrophą, ale wypróbowałam wszystkie czerwone odcienie Khadi. Kolor docelowy był zawsze taki sam, ale tuż po zmuciu henna z a&j była jaśniejsza, potem ciemniała. Farbowałam najczęściej same odrosty - mój naturalny kolor to szary blond.[/QUOTE]

dziękuję bardzo za odpowiedź
__________________
Klasa przede wszystkim, żadnych dramatów.
kaps jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 20:40   #3869
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dark Noir,
Trochę się zastanawiałam jeszcze nad tym indygo i jego wypłukiwaniem i trochę zaczęłam drążyć na tym forum:
http://www.forums.hennapage.com/node/4212#comment-15593
Temat zadałam inny (tam się chyba nie da wyświetlić wszystkich odpowiedzi w wątku, musisz każdą z osobna przeczytać) ale po odpowiedziach doszłam do wniosku, że chyba jednak faktycznie gotowe mieszanki nie są skuteczne tak bardzo. Bo tak jak onbi piszą, henna musi uwolnić kolor z rośliny aby mógł go zaabsorbować włos i aby to zrobiła musi odstać z kwaśnym. Indygo lubi zasadowe odczyny i nie powinno "odstawać". Więc zupełnie co innego wyjdzie - jeśli weżmiesz nawet te same proporcje henny i indygo ale najpierw zrobisz mieszankę henny, odstawisz, zrobisz mieszankę indygo i wtedy wymieszasz - niż jak weźmiesz identyczne proporcje i zalejesz je wodą (nawet z kwaśną amlą w składzie). I już teraz rozumiem, dlaczego henna z Amlą daje łagodniejszy kolor - bo po prostu henna się przy tak gorącej temperaturze nie uwalnia prawidłowo i słabiej barwi (to też oznacza słabszą absorbcję koloru). Więc mieszanki Khadi są wygodne i zdrowe ale nie dadzą nigdy takiego efektu jak przygotowanie dwóch osobnych past samemu i zmieszanie ich przed samą koloryzacją.
Tam mi też babka napisała, że w mieszance 1/3 henny i 2/3 indygo jest za mało henny, żeby włos mógł potem prawidłowo załapać indygo (jak rozumiem w sytuacji kiedy nakładasz jako mix, a nie osobno). Może gdzieś tu pies pogrzebany.

Ja już zamówiłam tę hennę z Amlą i ją nałożę ale też się nastawiam na to, że aby uzyskać prawdziwie dobry efekt, muszę zrobić mixa "henndigo" sama, z dwóch różnie przygotowanych past.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 20:47   #3870
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
tez lubię taki mix tam w składzie jest henna , ona nie zmienia koloru włosów ??
nie... chyba
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.