Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Część V - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-08, 19:11   #4711
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

dziewczyny
w ramach motywacji (bo sama miewam ciezkie momenty w zapuszczaniu naturalek) wklejam Wam 2 linki z wlosowych inspiracji anwen ze slicznymi naturalnymi dlugimi wlosami....do ktorych dazymy

http://25.media.tumblr.com/faa4c1e23...59lro1_500.jpg

http://anwenblog.tumblr.com/post/605...dbands-bows-in

przypomnijcie mi te zdjecia jak znow bede o hennie spamowac
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 19:14   #4712
Alassiel
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Valimar
Wiadomości: 342
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Eh dziewczyny a ja nie wiem co ze sobą zrobić No bo uwielbiam swoje krótkie włosy, są cudowne, wygodne, bezproblemowe.. Ale z drugiej strony, chciałabym mieć długie, rude, takie dziewczęco-kobiece, żeby robić z nich takie duże loki, miękkie fale.. No naprawdę nie wiem, podobno ładnie mi w króciutkich (Wizażanko na A- nie pamiętam twojego nicku, ale genialna fryzurka, pjona, też ścięłam z długich). No i wiadomo - przy krótkich szybciej widać odrost, trzeba je podcinać co chwilę, żeby utrzymać kształt fryzury, (po miesiącu już jest brzydka). Nie wiem co mam robić.
To chyba o mnie chodzi, pjona!
Prawda, zapuszczanie takich krótkich włosów jest trochę problematyczne, ale naprawdę idzie szybko Zanim się obejrzysz już będziesz mogła je spiąć A jak szkoda Ci marnować czasu i energii na coś, co może okazać się daremne - wejdź do jakiegoś sklepu z perukami i poprzymierzaj parę. Jeżeli stwierdzisz, że to jest to - zapuszczaj
__________________

Alassiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 20:30   #4713
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
dziewczyny
w ramach motywacji (bo sama miewam ciezkie momenty w zapuszczaniu naturalek) wklejam Wam 2 linki z wlosowych inspiracji anwen ze slicznymi naturalnymi dlugimi wlosami....do ktorych dazymy

http://25.media.tumblr.com/faa4c1e23...59lro1_500.jpg

http://anwenblog.tumblr.com/post/605...dbands-bows-in

przypomnijcie mi te zdjecia jak znow bede o hennie spamowac
To drugie

Przyglądałam się ostatnio jakimś gimnazjalistkom. Miały cudne, naturalne włosy. podejrzewam, że są jeszcze przed etapem farbowania i włosowych szaleństw

To jeszcze podzielę się dzisiejszą historią. Ubierałam szybko kurtkę przed lustrem i nagle uderzył mnie widok moich naturalnych, superbłyszczących włosów (chyba zasługa olejowania ) wystających spod zniszczonych i matowych farbowańców. Ten widok dał mi mega motywującego kopa!
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 21:56   #4714
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Oj, a dla mnie zaczyna się trudny sezon Nie farbuję od czerwca, schodzę z ciemnego brązu do naturalnego złotego blondu... I aktualnie jest ładny blond odrościk, a reszta brązoworuda

No i zaczyna się rok akademicki Łatwo było zapuszczać włosy w wakacje, ale teraz, na tle koleżanek, towarzyszyć mi będzie uczucie niezadbania... No cóż, trzeba wypróbowywać warkocze, kucyki i koki

Ech. Rok temu się poddałam i wróciłam do farb, mam nadzieję, że tym razem dam radę...
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 22:37   #4715
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
To drugie

Przyglądałam się ostatnio jakimś gimnazjalistkom. Miały cudne, naturalne włosy. podejrzewam, że są jeszcze przed etapem farbowania i włosowych szaleństw

To jeszcze podzielę się dzisiejszą historią. Ubierałam szybko kurtkę przed lustrem i nagle uderzył mnie widok moich naturalnych, superbłyszczących włosów (chyba zasługa olejowania ) wystających spod zniszczonych i matowych farbowańców. Ten widok dał mi mega motywującego kopa!
az sie ma je ochote ostrzec,zeby nie farbowaly prawda?
ja jak farbowalam ciemnymi farbami lata a potem henna to w zasadzie bylam w miare zadowolona z wlosow-ale to co mam po rozjasniaczu dprowadza mnie do szalu
chociaz dzisiaj dosypalam do maski ekstrakt z cytryny i powiem Ci,ze nawet farbowance wygladaja przyzwoicie i poblyskuja

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;42702658]Oj, a dla mnie zaczyna się trudny sezon Nie farbuję od czerwca, schodzę z ciemnego brązu do naturalnego złotego blondu... I aktualnie jest ładny blond odrościk, a reszta brązoworuda

No i zaczyna się rok akademicki Łatwo było zapuszczać włosy w wakacje, ale teraz, na tle koleżanek, towarzyszyć mi będzie uczucie niezadbania... No cóż, trzeba wypróbowywać warkocze, kucyki i koki

Ech. Rok temu się poddałam i wróciłam do farb, mam nadzieję, że tym razem dam radę...[/QUOTE]

tez rozwazam koki i stwierdzilam ,ze jak juz odrosna do akceptowalnej przeze mnie dlugosci to zetne reszte farbowancow(akceptowalnie tzn do piersi jminimum 40cm-jestem juz w polowie drogi
i tez zaczyna sie dla mnie trudny okres bo przez ostatnie pol roku mialam przerwe miedzy stazem a praca a od jutra znow zaczynam prace i tez czuje sie tak troche zaniedbana jakby...chociaz ja mam konrast sredni braz-czarno-ciemny braz i w sztucznym swietle nawet ujdzie bo jak wiaze ogonka to z przodu widac juz tylko naturalne -na uczelni chyba mniej bym sie przejmowala...pamietam(bo dopiero teraz bede sie bronic),ze u mnie cala masa dziewczyn miala mega odrosty jakby tez zapuszczaly anturalki/schodzily z jakiegos koloru
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 09:38   #4716
201604130914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 174
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Jestem i ja. Staram sie być twarda i nie zahennować głowy. Już widzę odrost - ma prawie 1cm
201604130914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 10:22   #4717
Skarb90
Zadomowienie
 
Avatar Skarb90
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 477
GG do Skarb90
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

u mnie dopiero 1,5 miesiaca bez farby, ale mysle ze max rok i bede miala cale swoje wloski, krotkie, ale beda
Skarb90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-09, 12:26   #4718
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;42702658]Oj, a dla mnie zaczyna się trudny sezon Nie farbuję od czerwca, schodzę z ciemnego brązu do naturalnego złotego blondu... I aktualnie jest ładny blond odrościk, a reszta brązoworuda

No i zaczyna się rok akademicki Łatwo było zapuszczać włosy w wakacje, ale teraz, na tle koleżanek, towarzyszyć mi będzie uczucie niezadbania... No cóż, trzeba wypróbowywać warkocze, kucyki i koki

Ech. Rok temu się poddałam i wróciłam do farb, mam nadzieję, że tym razem dam radę...[/QUOTE]

Ja już wczoraj myślałam, czy by nie ściąć do boba, tak się boję zapuszczania, ale musiałabym prostować, żeby jakoś wyglądać jak znam życie
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 13:37   #4719
moonikaas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Witam, również zapuszczam naturalki od października 2012 jednak nigdy nie udzielałam się na forum o tej tematyce . Odrost przestałam mierzyć gdy przekroczył 7 cm, ponieważ stał niewidoczny ( włosy rosną nierówno). Włosy mam za ramiona, naturalny kolor to mysi, średni blond, przy grzywce zrobiło mi się platynowe pasemko, ale w cieniu wydają się być brązowe, farbowane to brąz, żółte, rude (nie wyglądają tak tragicznie jak je dobrze nawilżę, najgorzej jest jak są przesuszone) "Rzuciłam" również prostownice jakoś w maju ale to już inna bajka


[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;42702658]Oj, a dla mnie zaczyna się trudny sezon Nie farbuję od czerwca, schodzę z ciemnego brązu do naturalnego złotego blondu... I aktualnie jest ładny blond odrościk, a reszta brązoworuda

No i zaczyna się rok akademicki Łatwo było zapuszczać włosy w wakacje, ale teraz, na tle koleżanek, towarzyszyć mi będzie uczucie niezadbania... No cóż, trzeba wypróbowywać warkocze, kucyki i koki

Ech. Rok temu się poddałam i wróciłam do farb, mam nadzieję, że tym razem dam radę...[/QUOTE]

Również zaczynam studia i obawiam się fatalnego wyglądu, ale mogę polecić robienie koka z użyciem wypełniacza, mam swój z H&M za 9,90, nie trzeba włosów tapirować, wystarczy fajnie zawinąć i zawsze wychodzi, są różne sposoby robienia takiej fryzury i całość zajmuje max 15 minut
moonikaas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 14:28   #4720
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez nojo Pokaż wiadomość
Wstalam dzis rano zastanawiajac sie czy w moim wieku warto zapuszczac naturalne wlosy... mam prwie 27 lat zaraz sie pojawia siwe. A wszystko przez to ze ogladalam wczoraj " jak wygladac 10 lat młodziej" albo jakos tak. Była babka co miala cale wlosy siwe i wygladala tak staro.... Włosy miala geste ale smutne jeszcze nie mam odrostu a juz mam kryzys. Czuje sie za stara na piekne dlugie naturalne wlosy. zanim mi urosną bede miała 30 lat. Farbowanie złe, niefarbowanie tez. bez sensu.

Ja też mam 27, za 4 miesiące już 28 i niestety jest trochę tych siwych włosów już, szczególnie na czubku głowy. Ale nie poddaję się. Zapuszczam już 2 lata i prawie 3 miesiące. Sporo podcięłam, nawet naturalek, bo mam problemy z końcówkami.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Przybijcie piątkę Dziewczyny

Ja nic nie piję i nic nie wcieram za to uzyłam wczoraj do olejowania olejku z Oriflame i jest dobrze! Troszkę się puszą, ale wiadomo, wszystko w swoim czasie. Może jednak oliwa z oliwek to nie jest to dla moich włosów.

Odrost ma się bardzo dobrze, gdzieś z tyłu mam dłuższe baby hair i trochę sterczą we wszelkie strony
Ja również nic nie piję. Jantara wcierałam może z 7 razy.

Moje naturalki - 2 lata i 3 miesiące zapuszczania (często podcinane).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (60,0 KB, 86 załadowań)
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 20:54   #4721
Dariannes
Przyczajenie
 
Avatar Dariannes
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Wiadomości: 11
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cześć dziewczyny! Dołączam do waszego grona i też wracam do naturalnych Mam już dość niszczenia moich włosów farbowaniem, a stwierdziłam, że mój naturalny kolor nie jest zły.
Na razie mam jakieś 2 cm odrostu. Mam tylko nadzieję, że wytrzymam i ich nie pofarbuję.
Dariannes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-09, 21:38   #4722
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
az sie ma je ochote ostrzec,zeby nie farbowaly prawda?
ja jak farbowalam ciemnymi farbami lata a potem henna to w zasadzie bylam w miare zadowolona z wlosow-ale to co mam po rozjasniaczu dprowadza mnie do szalu
chociaz dzisiaj dosypalam do maski ekstrakt z cytryny i powiem Ci,ze nawet farbowance wygladaja przyzwoicie i poblyskuja
Oj tak Byłam u babci, wysłała mnie na zakupy. Otwieram portfel, a tam spogląda na mnie moje własne oblicze sprzed 9 lat (!!!). Nie mogę uwierzyć, naprawdę miałam lejące włosy. Tylko trochę pofalowane i przyklapnięte, ale teraz już wiem, co z nimi robić. Tak już bym chciała mieć całe swoje....

To od cytryny nie przesuszą się jeszcze bardziej?



Cytat:
Napisane przez Dariannes Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Dołączam do waszego grona i też wracam do naturalnych Mam już dość niszczenia moich włosów farbowaniem, a stwierdziłam, że mój naturalny kolor nie jest zły.
Na razie mam jakieś 2 cm odrostu. Mam tylko nadzieję, że wytrzymam i ich nie pofarbuję.
Witamy

Jaki masz kolor naturalny, a jaki farbowany?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 22:08   #4723
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
Moje naturalki - 2 lata i 3 miesiące zapuszczania (często podcinane).
bardzo ladny kolorek

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Oj tak Byłam u babci, wysłała mnie na zakupy. Otwieram portfel, a tam spogląda na mnie moje własne oblicze sprzed 9 lat (!!!). Nie mogę uwierzyć, naprawdę miałam lejące włosy. Tylko trochę pofalowane i przyklapnięte, ale teraz już wiem, co z nimi robić. Tak już bym chciała mieć całe swoje....

To od cytryny nie przesuszą się jeszcze bardziej?
ja tego ekstraktu dodalam ,zeby zakwasic maske bo to domyka luski wlosa-ale jesli sie da za duzo to mozna przesuszyc wiec trzeba uwazac ale chyba bede praktykowac od czasu do czasu

ja mialam niezle jeszcze kilka miesiecy temu henna nie niszczyla tylko kolor mi nie pasowal-a teraz to takie nijakie cos...wczoraj az zlapalam wlosowego dola i moze to smieszne ale prawie plakalam znow przez ta frzyjerke-wiesz mialam 90cm wlosy - i uwazam,ze calkiem ladne i w miare blyszczace byly-to zdjecie sprzed ombre
ahhhh glupota boli
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sw.jpg (21,5 KB, 63 załadowań)
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 22:24   #4724
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
bardzo ladny kolorek


ja tego ekstraktu dodalam ,zeby zakwasic maske bo to domyka luski wlosa-ale jesli sie da za duzo to mozna przesuszyc wiec trzeba uwazac ale chyba bede praktykowac od czasu do czasu

ja mialam niezle jeszcze kilka miesiecy temu henna nie niszczyla tylko kolor mi nie pasowal-a teraz to takie nijakie cos...wczoraj az zlapalam wlosowego dola i moze to smieszne ale prawie plakalam znow przez ta frzyjerke-wiesz mialam 90cm wlosy - i uwazam,ze calkiem ladne i w miare blyszczace byly-to zdjecie sprzed ombre
ahhhh glupota boli
Były ładne To nie jest śmieszne, że prawie płakałaś, jakby nie patrzeć dla kobiety włosy to bardzo ważna sprawa. Jak ktoś je zniszczy, to nie jest kwestia 5 minut, dnia czy nawet tygodnia, tylko wielu wielu miesięcy (a czasem nawet lat), żeby to naprawić.

Tylko raz płakałam przez włosy, ale od tamtej pory stosuję zasadę "nie rób sobie włosów u kobitki, której fryzura Ci się nie podoba". Po jej własnych włosach widać, jaki ma gust, a wiadomo, ze fryzjerka nigdy nie wysłucha Cie do końca, tylko doda cos od siebie.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 22:56   #4725
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Były ładne To nie jest śmieszne, że prawie płakałaś, jakby nie patrzeć dla kobiety włosy to bardzo ważna sprawa. Jak ktoś je zniszczy, to nie jest kwestia 5 minut, dnia czy nawet tygodnia, tylko wielu wielu miesięcy (a czasem nawet lat), żeby to naprawić.

Tylko raz płakałam przez włosy, ale od tamtej pory stosuję zasadę "nie rób sobie włosów u kobitki, której fryzura Ci się nie podoba". Po jej własnych włosach widać, jaki ma gust, a wiadomo, ze fryzjerka nigdy nie wysłucha Cie do końca, tylko doda cos od siebie.

madra zasada,
na ''pocieszenie'' przynajmniej nauczylam sie oceniac sklady kosmetkow i wiele o pielegnacji
jak mnie kiedys wywala z pracy to moze fryzjerka zostane
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 17:43   #4726
Dariannes
Przyczajenie
 
Avatar Dariannes
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Wiadomości: 11
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Witamy

Jaki masz kolor naturalny, a jaki farbowany?
Naturalnie mam ciemny blond, może nawet wpadający w jasny brąz. Pofarbowana jestem na kasztanowy brąz, a mniej więcej od połowy w dól są trochę ciemniejsze, w ogóle moje włosy mają dość nierówny kolor (pozostałości po ciągłych zmianach kolorów). Ale czego ja się spodziewałam, jeśli co chwilę miałam inny kolor na głowie?
Dariannes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 18:59   #4727
Karen_Sympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar Karen_Sympatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 51
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Oto ja i moj 4 miesieczny odrost. Golym okiem widac jaki stan naturalkow , a jaki farbowanych .Ehh jakbym chciala miec juz swoj kolorek ... Jak odrost bedzie troszke wiekszy .... to chyba zetne calkiem na krotko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg n.jpg (75,5 KB, 86 załadowań)
__________________
Wlosomaniaczka

karen-sympatyczna .blogspot.com - Moj blog o wlosach i kosmetykach

Edytowane przez Karen_Sympatyczna
Czas edycji: 2013-09-10 o 19:05
Karen_Sympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 20:25   #4728
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez Karen_Sympatyczna Pokaż wiadomość
Oto ja i moj 4 miesieczny odrost. Golym okiem widac jaki stan naturalkow , a jaki farbowanych .Ehh jakbym chciala miec juz swoj kolorek ... Jak odrost bedzie troszke wiekszy .... to chyba zetne calkiem na krotko
spory odroscik
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 15:43   #4729
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Przed chwilą zmierzyłam i jest już 6,5 cm.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 16:45   #4730
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Chyba drugi raz od farbowania, które było ponad rok temu zmierzyłam odrost:
14 miesięcy, odrost 23 cm co w tej chwili daje ok 1/3 naturalek na całych włosach
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 09:39   #4731
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

byłam wczoraj u fryzjera podciąć farbowańce, nie mogła się nadziwić moim - uwaga, uwaga - zdrowym, grubym i błyszczącym naturalkom o głębokim kolorze . była zadziwiona, gdy nie zgodziłam się na przerzedzanie włosów. powiedziała że moje farbowańce są zdrowe, co z kolei mnie zdziwiło.

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Chyba drugi raz od farbowania, które było ponad rok temu zmierzyłam odrost:
14 miesięcy, odrost 23 cm co w tej chwili daje ok 1/3 naturalek na całych włosach
o, o, to się poradzę . planuję przy 25cm odrostu wycieniować włosy, tak by nie ruszyć naturalków ani na górze ani na dole. patrząc po swojej długości odrostu myślisz że by to przeszło, czy to jeszcze zbyt krótka długość? szczególnie chodzi mi o wierzchnią warstwę.
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 10:28   #4732
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość
o, o, to się poradzę . planuję przy 25cm odrostu wycieniować włosy, tak by nie ruszyć naturalków ani na górze ani na dole. patrząc po swojej długości odrostu myślisz że by to przeszło, czy to jeszcze zbyt krótka długość? szczególnie chodzi mi o wierzchnią warstwę.
Jeśli dobrze zrozumiałam, to chciałabyś wycieniować tak, aby obciąć wszystkie farbowańce, tak?
Jeśli tak, to myślę, że na to jeszcze włosy są za krótkie

Natomiast jeżeli chciałabyś ściąć farbowańce tylko z górnej warsty to ok, tylko trzeba liczyć się z tym, że cieniowanie byłoby mocne.

Dodam zdjęcie z zaznaczonym odrostem, możesz sama ocenić - jak dla mnie przy tej długości to byłoby jednak za mocne cieniowanie, chyba, że całe włosy przy okazji skrócić

wrzesień 2013.jpg
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 20:40   #4733
moonikaas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze zrozumiałam, to chciałabyś wycieniować tak, aby obciąć wszystkie farbowańce, tak?
Jeśli tak, to myślę, że na to jeszcze włosy są za krótkie

Natomiast jeżeli chciałabyś ściąć farbowańce tylko z górnej warsty to ok, tylko trzeba liczyć się z tym, że cieniowanie byłoby mocne.

Dodam zdjęcie z zaznaczonym odrostem, możesz sama ocenić - jak dla mnie przy tej długości to byłoby jednak za mocne cieniowanie, chyba, że całe włosy przy okazji skrócić

Załącznik 5404669

Bardzo ładne włosy i nic a nic nie widać odrostów, więc nie musisz się spieszyć z cięciem, moim zdaniem jeżeli miałaś już kiedyś tak ścięte i cieniowane włosy to nie ryzykujesz, ale jeżeli nie to może okazać się, ze nie będą się fajnie układać, mogą się puszyć albo wymagać prostowania, a to się mija z celem ja na Twoim miejscu poczekałabym do długości, w której czułabym się pewnie - sama mam już taką wyznaczoną za jakieś 15 cm
moonikaas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 07:02   #4734
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez moonikaas Pokaż wiadomość
Bardzo ładne włosy i nic a nic nie widać odrostów, więc nie musisz się spieszyć z cięciem, moim zdaniem jeżeli miałaś już kiedyś tak ścięte i cieniowane włosy to nie ryzykujesz, ale jeżeli nie to może okazać się, ze nie będą się fajnie układać, mogą się puszyć albo wymagać prostowania, a to się mija z celem ja na Twoim miejscu poczekałabym do długości, w której czułabym się pewnie - sama mam już taką wyznaczoną za jakieś 15 cm
dzięki

Miałam kiedyś mocno wycieniowane włosy - raz na jeszcze większej długości, raz na takiej za ramiona. Fakt, ładnie się kręciły, były lżejsze, ale dobrze się układały przez może 2 tygodnie, później każda końcówka szła w swoją stronę, włosy się puszyły i nic z tego.

Teraz schodzę z cieniowania, chcę wyrównać cały tył, a lekko wycieniować tylko przód, żeby nie było nudno

Edytowane przez MartaMaria
Czas edycji: 2013-09-13 o 18:11
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 10:51   #4735
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze zrozumiałam, to chciałabyś wycieniować tak, aby obciąć wszystkie farbowańce, tak?
Jeśli tak, to myślę, że na to jeszcze włosy są za krótkie

Natomiast jeżeli chciałabyś ściąć farbowańce tylko z górnej warsty to ok, tylko trzeba liczyć się z tym, że cieniowanie byłoby mocne.

Dodam zdjęcie z zaznaczonym odrostem, możesz sama ocenić - jak dla mnie przy tej długości to byłoby jednak za mocne cieniowanie, chyba, że całe włosy przy okazji skrócić

Załącznik 5404669
o kurcze, faktycznie. wydawało mi się, że 25cm to jest akurat taka długość, że najkrótsze włosy z czubka głowy będą poza linią, gdzie włosy zaczynają się na karku ...
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 16:42   #4736
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze zrozumiałam, to chciałabyś wycieniować tak, aby obciąć wszystkie farbowańce, tak?
Jeśli tak, to myślę, że na to jeszcze włosy są za krótkie

Natomiast jeżeli chciałabyś ściąć farbowańce tylko z górnej warsty to ok, tylko trzeba liczyć się z tym, że cieniowanie byłoby mocne.

Dodam zdjęcie z zaznaczonym odrostem, możesz sama ocenić - jak dla mnie przy tej długości to byłoby jednak za mocne cieniowanie, chyba, że całe włosy przy okazji skrócić

Załącznik 5404669
fakt te odrosty bardzo ladnie Ci sie rozmywaja i wychodzi cos a la ombre
ja tez mam około 22 cm odrostów ale po jakis 8 miesach od farbowania, takze licze ze za roczek zrobie ciach i juz bede patzrec tylko na zdrowe wlosy
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 16:57   #4737
krucha21
Przyczajenie
 
Avatar krucha21
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: London
Wiadomości: 6
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Hej Dziewczyny , ja rowniez powracam do swojego naturalnego koloru. Ponad rok czasu nie farbuje wlosow, ich dlugosc siega za ramiona (zapuszczam) odrost znacznie widoczny..moj naturalny kolor to mysi-ciemny-typowo polski-blond,wczesniej farbowalam na brazy , po wyplukaniu farba na polowie glowy (prawie polowy) jest rudo-zolta,okropnie to wyglada. Wlosow scianc nie chce , bo mi szkoda wiem ,ze daleko jeszcze do 100% naturalnego koloru, moze powinnam po prostu starac sie o to by wlosy szybciej rosly i wtedy sciac te farbowance ? Jak myslicie ?
krucha21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 17:02   #4738
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez krucha21 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny , ja rowniez powracam do swojego naturalnego koloru. Ponad rok czasu nie farbuje wlosow, ich dlugosc siega za ramiona (zapuszczam) odrost znacznie widoczny..moj naturalny kolor to mysi-ciemny-typowo polski-blond,wczesniej farbowalam na brazy , po wyplukaniu farba na polowie glowy (prawie polowy) jest rudo-zolta,okropnie to wyglada. Wlosow scianc nie chce , bo mi szkoda wiem ,ze daleko jeszcze do 100% naturalnego koloru, moze powinnam po prostu starac sie o to by wlosy szybciej rosly i wtedy sciac te farbowance ? Jak myslicie ?

a może po prostu nałożyć na farbowańce kolor zblożony do naturalnego? wtedy różnica nie będzie tak widoczna, a odrosty nie ruszone
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 17:14   #4739
krucha21
Przyczajenie
 
Avatar krucha21
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: London
Wiadomości: 6
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
a może po prostu nałożyć na farbowańce kolor zblożony do naturalnego? wtedy różnica nie będzie tak widoczna, a odrosty nie ruszone
ciezko bedzie mi znalezc zblizony kolor , jednak wole zostac przy nie tykaniu ich juz wiecej farba
krucha21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 17:15   #4740
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
a może po prostu nałożyć na farbowańce kolor zblożony do naturalnego? wtedy różnica nie będzie tak widoczna, a odrosty nie ruszone
Mam identyczny problem i myślałam o tym, ale w moim przypadku zbliżenie do naturalnego równałoby się z użyciem rozjaśniacza :/
Także ja sobie zapuszczam naturalki ile się da i nie dotykam farbowańców chemikaliami (a mam włosy do pasa). Jak się w końcu wkurzę, to będę podcinać lub zaplatać koki, warkocze itp.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.