Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-22, 13:52   #841
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Walnę mały peanik na temat oleju z orzechów laskowych Bo to póki co jedyny olej, który naprawdę potrafi się wchłonąć w moją skórę Testowałam już maceraty (brzozowy i kasztanowiec), olej z porzeczki, z orzechów włoskich, różany, i jeszcze parę innych, i dopiero ten mnie zadziwił. No i nie śmierdzi zanadto, co też jest godne uwagi (próbka konopnego zwaliła mnie z nóg przy pierwszym niuchnięciu ). Mam nadzieję, że ten laskowy ma naprawdę takie cudowne właściwości, jak to "stoi" w opisie na mazidłach
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 14:28   #842
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Erato, mówisz że konopny taki aromatyczny? W jakim sensie zwalila?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 18:58   #843
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Erato, mówisz że konopny taki aromatyczny? W jakim sensie zwalila?
hęmhmmmhhh.... no coż, nazwać to aromatem to duży eufemizm Może przesadzam, ale zajeżdża Co prawda, jeszcze go nie wypróbowałam, wiec może wspaniałe efekty też mnie zwalą z nóg (pozytywnie )
Ale laskowy - cud-miód-i-orzeszki laskowe
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 20:04   #844
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
hęmhmmmhhh.... no coż, nazwać to aromatem to duży eufemizm Może przesadzam, ale zajeżdża Co prawda, jeszcze go nie wypróbowałam, wiec może wspaniałe efekty też mnie zwalą z nóg (pozytywnie )
Ale laskowy - cud-miód-i-orzeszki laskowe
Narazie nie obejmuję co może pachnieć gorzej niż sraczkowaty arganowy a'propos - http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=17366 ładny skład ma i to, gorszy http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=17365
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 21:08   #845
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Narazie nie obejmuję co może pachnieć gorzej niż sraczkowaty arganowy
Kilka miesięcy temu był artykuł w TS na temat tego oleju. Na pewno o tym słyszałyście, jak nie czytałyście No i tam było mówione także o jego wspaniałych walorach smakowych. Może wersja którą miałaś była jakaś nie-taka-jak-trzeba? Jakoś sobie nie wyobrażam, że coś o zapachu opisanym przez Ciebie może być cenione w kuchni
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 21:28   #846
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Kilka miesięcy temu był artykuł w TS na temat tego oleju. Na pewno o tym słyszałyście, jak nie czytałyście No i tam było mówione także o jego wspaniałych walorach smakowych. Może wersja którą miałaś była jakaś nie-taka-jak-trzeba? Jakoś sobie nie wyobrażam, że coś o zapachu opisanym przez Ciebie może być cenione w kuchni
Tak, kilka osób czytało, ale nie tylko ja tak postrzegam jego zapach a w TS pisali m.in. o tym produkcie http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=16247 polecam lekturę składu i porównanie tego z ceną mam dziwne wrażenie ostatnio, że to była taka cicha reklama galenica, ale to są tylko moje przemyslenia
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 22:09   #847
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

taaak, te cudowne zapaszki oleju arganowego i konopnego jak mieszam je ze złotym masłem karite to powstaje już taki smrodek, że chyba zacznę używać tego przed samym wyjściem do pracy w celu zdobycia wolnego miejsca w autobusie wszystcy uciekną

w to, że olejek arganowy Galenica pachnie przyjemnie jestem w stanie uwierzyć - ostatnio dostałam w prezencie "naturalny krem karite" http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8838 i jak dla mnie jest on całkowicie bezzapachowy; natomiast masło karite z mazideł czy ecospa wiadomo jak wonieje;
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-22, 22:15   #848
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
w to, że olejek arganowy Galenica pachnie przyjemnie jestem w stanie uwierzyć - ostatnio dostałam w prezencie "naturalny krem karite" http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8838 i jak dla mnie jest on całkowicie bezzapachowy; natomiast masło karite z mazideł czy ecospa wiadomo jak wonieje;
Ten argiletzowy to pachnie jak pergamin po prostu. Ale działa i tak, ja go lubię.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 08:00   #849
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Olejek arganowy Galeanic to najgorsze paskudztwo jakie kiedykolwiek wąchałam/używałam
Zapach mocny duszący.. i do tego po jednej nocy z nim na twarzy miałam mega podraznienie.. nigdy więcej...
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 09:55   #850
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Kilka miesięcy temu był artykuł w TS na temat tego oleju. Na pewno o tym słyszałyście, jak nie czytałyście No i tam było mówione także o jego wspaniałych walorach smakowych. Może wersja którą miałaś była jakaś nie-taka-jak-trzeba? Jakoś sobie nie wyobrażam, że coś o zapachu opisanym przez Ciebie może być cenione w kuchni
W Maroku inaczej wytwarza się olej arganiowy do jedzenia i kosmetyczny: do jedzenia - rozłupuje się ręcznie orzeszki arganiowe, suszy, praży i wtedy wyciska olej, tez ręcznie. Do celów kosmetycznych orzeszków się nie praży, więc ma inny smak i zapach. Trwa to średnio 8 godzin, żeby mieć 1 litr oleju.
Do jedzenia - miesza się arganiowy z migdałowym, w tym macza się chleb.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 11:45   #851
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Walnę mały peanik na temat oleju z orzechów laskowych Bo to póki co jedyny olej, który naprawdę potrafi się wchłonąć w moją skórę Testowałam już maceraty (brzozowy i kasztanowiec), olej z porzeczki, z orzechów włoskich, różany, i jeszcze parę innych, i dopiero ten mnie zadziwił. No i nie śmierdzi zanadto, co też jest godne uwagi (próbka konopnego zwaliła mnie z nóg przy pierwszym niuchnięciu ). Mam nadzieję, że ten laskowy ma naprawdę takie cudowne właściwości, jak to "stoi" w opisie na mazidłach
ach - wreszcie nie jestem jedyną fanką oleju z orzechów laskowych

Erato a odwłok też smarowałaś ?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 12:03   #852
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Walnę mały peanik na temat oleju z orzechów laskowych Bo to póki co jedyny olej, który naprawdę potrafi się wchłonąć w moją skórę Testowałam już maceraty (brzozowy i kasztanowiec), olej z porzeczki, z orzechów włoskich, różany, i jeszcze parę innych, i dopiero ten mnie zadziwił. No i nie śmierdzi zanadto, co też jest godne uwagi (próbka konopnego zwaliła mnie z nóg przy pierwszym niuchnięciu ). Mam nadzieję, że ten laskowy ma naprawdę takie cudowne właściwości, jak to "stoi" w opisie na mazidłach

Twój post dowodzi, że warto próbować oleje, bo reakcja skóry na nie jest bardzo indywidualna. Ja się trzymałam od niego z daleka, bo jako olej nieschnacy nie jest polecany do skóry tlustej. W końcu się przemogłam, wysmarowałam nim i nic mi się nie stało, żadnego zapychania, wypryszczania. Na razie za krótko go używam, zeby go w pełni ocenić, ale poczatki są obiecujące.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 13:07   #853
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
ach - wreszcie nie jestem jedyną fanką oleju z orzechów laskowych

Erato a odwłok też smarowałaś ?
- bo na razie mam tylko maleńką próbkę wysępioną przy okazji innego zamówienia w mazidłach (z orzechów włoskich zamówiłam całą butlę, ale on nie jest taki fajny jak laskowy, tzn. nie wchłania się tak dobrze).
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 21:30   #854
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Walnę mały peanik na temat oleju z orzechów laskowych Bo to póki co jedyny olej, który naprawdę potrafi się wchłonąć w moją skórę Testowałam już maceraty (brzozowy i kasztanowiec), olej z porzeczki, z orzechów włoskich, różany, i jeszcze parę innych, i dopiero ten mnie zadziwił. No i nie śmierdzi zanadto, co też jest godne uwagi (próbka konopnego zwaliła mnie z nóg przy pierwszym niuchnięciu ). Mam nadzieję, że ten laskowy ma naprawdę takie cudowne właściwości, jak to "stoi" w opisie na mazidłach

Tak, opis ma zachęcający, ale ma dużo wit. E i obawiam się, że mojej gębuli nie służyłby chyba dobrze. Zamierzałam kupić ten z orzechów włoskich. Jakie masz po nim wrażenia Erato? Wystarczyłoby go umieszać tylko z olejowym ekstraktem z rozmarynu czy muszę robic cos na kształt tego:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=125&Itemid=2
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 07:30   #855
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Oleje i hydrolaty.

ja dostałam właśnie próbke oleju z orzechów włoskich-i po pierwszym użyciu moge poiwiedziec że jest całkiem sympatyczny,i że dość mocno poachnie słodko orzeszkami.
Na pierwszy raz pomerdałam go z kwasem HA,dziś spróbuję solo.

Jak Erato tak pieknie pisze o tym laskowym to żałuję że nie poprosiłam o niego...
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 10:36   #856
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
- bo na razie mam tylko maleńką próbkę wysępioną przy okazji innego zamówienia w mazidłach (z orzechów włoskich zamówiłam całą butlę, ale on nie jest taki fajny jak laskowy, tzn. nie wchłania się tak dobrze).
Fakt, nie wchłania się tak dobrze - ale rano skóra po nim całkiem przyjemna. Pokładałam w nim większe nadzieje - miałam zamiar używać go solo na twarz tak jak ten z róży albo z orzechów laskowych (obydwa w moim przypadku tak fajnie zmiękczają skórę) - wygląda na to, że orzechy włoskie sprawdzą się w formulacjach

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Tak, opis ma zachęcający, ale ma dużo wit. E i obawiam się, że mojej gębuli nie służyłby chyba dobrze. Zamierzałam kupić ten z orzechów włoskich. Jakie masz po nim wrażenia Erato? Wystarczyłoby go umieszać tylko z olejowym ekstraktem z rozmarynu czy muszę robic cos na kształt tego:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=125&Itemid=2
wystarczy go umerdać z rozmarynem , możesz zrobić przepis z mazideł (sama chcę go wypróbować w najbliższym czasie )- albo wykorzystać go w innych formulacjach - dowolnie

Odnośnie oleju z orzechów laskowych - to mimo wszystko radzę najpierw poprosić o próbkę - jest cięższy w odbiorze niż np. z orzechów właskich czy konopny - bardziej treściwy - nie każdemu będzie pasował
ale wchłania się zaskakująco dobrze
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 11:03   #857
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Tak, opis ma zachęcający, ale ma dużo wit. E i obawiam się, że mojej gębuli nie służyłby chyba dobrze. Zamierzałam kupić ten z orzechów włoskich. Jakie masz po nim wrażenia Erato? Wystarczyłoby go umieszać tylko z olejowym ekstraktem z rozmarynu czy muszę robic cos na kształt tego:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=125&Itemid=2
ten z włoskich jest też fajny, wspaniale pachnie orzechami włoskimi (no bo czym miałby pachnieć ), ale jak dla mnie to właśnie z włoskich jest bardziej treściwy niż z laskowych, tzn. trudno się wchłania i zostawia tłustą powłokę na skórze. Ja użyłam go do serum post-peel w wersji dla tłustej skóry, co prawda skłądniki miałam tylko niektóre , no ale coś tam wyszło. Bez pantenolu i bez rozmarynu, tylko oleje, HA, owies i hydrolat. Nawet nienajgorsze to wyszło, szkoda tylko że akurat większosć składników ma tak intensywne zapachy, że mieszanka wyszła niepięknie pachnąca

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość

Odnośnie oleju z orzechów laskowych - to mimo wszystko radzę najpierw poprosić o próbkę - jest cięższy w odbiorze niż np. z orzechów właskich czy konopny - bardziej treściwy - nie każdemu będzie pasował
ale wchłania się zaskakująco dobrze
jak wyżej - mam odwrotne wrażenia, laskowy to puszek i mgiełka w porównaniu do włoskiego Ale w sumie obydwa są fajne, rzeczywiście pachną orzechami, włoski b. intensywnie, laskowy delikatnie.
marianno, a robiłaś coś z owsem?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 11:23   #858
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Oleje i hydrolaty.

[QUOTE=anah;3523216]Tak, opis ma zachęcający, ale ma dużo wit. E i obawiam się, że mojej gębuli nie służyłby chyba dobrze.

anah, dlaczego uważasz, że wit E nie słuzy ci? Czy masz z tym juz jakieś doświadczenia? czy moglabyś napisać coś bliższego?
margop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 14:39   #859
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
wystarczy go umerdać z rozmarynem , możesz zrobić przepis z mazideł (sama chcę go wypróbować w najbliższym czasie )- albo wykorzystać go w innych formulacjach - dowolnie
Dzięki marianno za odpowiedź


Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
ten z włoskich jest też fajny, wspaniale pachnie orzechami włoskimi (no bo czym miałby pachnieć ), ale jak dla mnie to właśnie z włoskich jest bardziej treściwy niż z laskowych, tzn. trudno się wchłania i zostawia tłustą powłokę na skórze. Ja użyłam go do serum post-peel w wersji dla tłustej skóry, co prawda skłądniki miałam tylko niektóre , no ale coś tam wyszło. Bez pantenolu i bez rozmarynu, tylko oleje, HA, owies i hydrolat. Nawet nienajgorsze to wyszło, szkoda tylko że akurat większosć składników ma tak intensywne zapachy, że mieszanka wyszła niepięknie pachnąca

Dziękuję Erato Na noc tłuściochy mi nie straszne. Może kupie obydwa a z laskowych najwyżej pójdzie na odwłok

[quote=margop;3525719]
Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
anah, dlaczego uważasz, że wit E nie słuzy ci? Czy masz z tym juz jakieś doświadczenia? czy moglabyś napisać coś bliższego?
Wiesz co margo, wit. E może zapychać. Nie wiem czy mnie zapcha. To tylko przypuszczenie. Wolę nie ryzykować dopóki nie pozbęde sie chociaż dwóch fantastycznych gości, którzy siedza na mojej twarzy od dwóch dni A było juz tak pięknie. Tym razem nie podejrzewam żadnego kosmetyku tylko działanie kwasu migdałowego (wiedziałam, że coś tam siedzi pod skórą, ale może wreszcie sie oczyściła).
anah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-25, 11:04   #860
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
jak wyżej - mam odwrotne wrażenia, laskowy to puszek i mgiełka w porównaniu do włoskiego Ale w sumie obydwa są fajne, rzeczywiście pachną orzechami, włoski b. intensywnie, laskowy delikatnie.
marianno, a robiłaś coś z owsem?
którym owsem? hydrolizowanym, czy ekstraktem?

wydaje mi się , że pytasz o ekstrakt - jeszcze nie , bo wypróbowałam colostrum - z którego jestem baaardzo zadowolona - pozoracowa sęwdziawka ustapiła jak reką odjął
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 13:02   #861
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
.... bo wypróbowałam colostrum - z którego jestem baaardzo zadowolona - pozoracowa sęwdziawka ustapiła jak reką odjął
o to ciekawe, a z czym go wymerdalas
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 14:49   #862
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ja wreszcie zrobiłam swoje pierwsze zakupy w mazidłach i wczoraj umieszalam sobie serum ekspresowe. Ale radocha!

Kupilam też olej z ogórecznika do używania zamiast biogalu. Tylko zupełni nie wiem, ile ml dziennie tego pić. Kiedyś to już chyba nawet było w tym wątku, ale nie moge znaleźć :/ Będę wdzięczna, jeśli ktoraś z Was zechciałaby mi podać dawkowanie
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 16:50   #863
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziewczyny a ja chciałam zapytać czy ta firma
http://www.ecospa.pl/index.php
sprzedaje swoje produkty tylko wysyłkowo ?
W kontaktach wyczytałam , że adres tej firmy jest na wilczej w Warszawie.
I zastanawia mnie czy można tam zakupić te wszystkie produkty.
Może któraś była osobiście na wilczej i mogłaby powiedzieć jak wrażenia
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 18:04   #864
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Tak, kilka osób czytało, ale nie tylko ja tak postrzegam jego zapach a w TS pisali m.in. o tym produkcie http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=16247 polecam lekturę składu i porównanie tego z ceną mam dziwne wrażenie ostatnio, że to była taka cicha reklama galenica, ale to są tylko moje przemyslenia
Też tak sobie właśnie myslałam...

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
W Maroku inaczej wytwarza się olej arganiowy do jedzenia i kosmetyczny: do jedzenia - rozłupuje się ręcznie orzeszki arganiowe, suszy, praży i wtedy wyciska olej, tez ręcznie. Do celów kosmetycznych orzeszków się nie praży, więc ma inny smak i zapach. Trwa to średnio 8 godzin, żeby mieć 1 litr oleju.
Do jedzenia - miesza się arganiowy z migdałowym, w tym macza się chleb.
Smoku, już od dawna sobie myślę, że Ty to mądra kobieta jesteś No i znów się czegoś nowego od Ciebie dowiedziałam! Teraz już rozumiem, czemu jeden arganowy jest smaczny, a inny odrzuca zapachem...
Bardzo Ci dziękuję

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja chciałam zapytać czy ta firma
http://www.ecospa.pl/index.php
sprzedaje swoje produkty tylko wysyłkowo ?
W kontaktach wyczytałam , że adres tej firmy jest na wilczej w Warszawie.
I zastanawia mnie czy można tam zakupić te wszystkie produkty.
Może któraś była osobiście na wilczej i mogłaby powiedzieć jak wrażenia
Ja tam byłam. No i cóż, ja nie widziałam tam żadnego szyldu z napisem ecospa... Trochę się bałam wchodzić sama w te wszystkie bramy no i spieszyło mi się. Miałam do nich pisać maila, czy oni tam są naprawdę, czy to tylko adres właściciela... Ale jakoś zapomniałam
W każdym razie, jeśli któraś ich zlokalizuje, to proszę o informację
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 20:31   #865
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja chciałam zapytać czy ta firma
http://www.ecospa.pl/index.php
sprzedaje swoje produkty tylko wysyłkowo ?
W kontaktach wyczytałam , że adres tej firmy jest na wilczej w Warszawie.
I zastanawia mnie czy można tam zakupić te wszystkie produkty.
Może któraś była osobiście na wilczej i mogłaby powiedzieć jak wrażenia

Napisz do nich, bardzo szybko odpowiadają na emaile.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 12:02   #866
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
o to ciekawe, a z czym go wymerdalas
bazowałam na tym konkretnym przepisie (coś ostatnio nie mam weny twórczej )
http://mazidla.com/index.php?option=...d=130&Itemid=2

w przepisie mazidlanym limaria użyła:
10% oleju konopnego,
10% oleju z cz. porzeczki,
10% maceratu brzozowego

ja odpowiednio:
10% oleju konopnego
10% oleju z orzechó włoskich
5% maceratu z nagietka
5% oleju z kiełków pszenicy

reszta skłądników i proporcji bez zmian.


Coraz bardziej urzeka mnie olej konopny - solo albo nawet w ekspresowych mieszankach - nie powalił mnie na kolana...ale w bardziej skomplikowanych formulacjach zachowuje się świetnie (przynajmniej w przypadku mojej geby)

jestem zauroczona tym wynalazkiem:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=123&Itemid=2

zrobiony dokładnie wg przepsu - pozostawia bardzo przyjemne uczucie aksamitnej , czystej skóry
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 23:26   #867
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

marianno, na Ciebie zawsze można liczyć, Czarownico mazidlana Tak, pytałam o ekstrakt z owsa - o ile pamiętasz naszą dyskusję o SIARZE , to kupiłam ekstrakt z owsa właśnie po to, żeby zrobić serum post peel. Zrobiłam takie niby-serum, bo nie miałam pantenolu i rozmarynu, ale nawet-nawet wyszło, jednak trochę klejące. Tylko że akurat chwilowo odstawiłam Zorac i nie wiem, czy działa na swędziawkę A niby owies ma tak działać. Cóż, niedługo wracam do zoracu, to sprawdzę.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 01:52   #868
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja chciałam zapytać czy ta firma
http://www.ecospa.pl/index.php
sprzedaje swoje produkty tylko wysyłkowo ?
W kontaktach wyczytałam , że adres tej firmy jest na wilczej w Warszawie.
I zastanawia mnie czy można tam zakupić te wszystkie produkty.
Może któraś była osobiście na wilczej i mogłaby powiedzieć jak wrażenia

na Wilczej mają tylko biuro, więc tak żeby wejść i sobie coś wybrać to nie ma możliwości; ja raz odbierałam tam zamówienie - akurat strajkowała poczta i przesyłki nie były dostarczane, więc Pan zgodził się, żebym odebrała paczuszkę osobiście; nie bardzo widziałam, jak tam się dostać, w końcu wczłapałam gdzie trzeba i w recepcji otrzymałam swoje mazidła; w przyszłości chętnie bym odbierała tam zamówienia, ale nie wiem, czy normalnie jest taka możliwość; a napisałaś już do nich w tej sprawie?
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 10:50   #869
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Oleje i hydrolaty.

A ja dopiero w tym tygodniu odebrałam pierwszą paczuszkę z mazideł..ło matko wpadłam po uszy! Zakochalam się na zabój w serach ekspresowych z uzyciem maceratów .Moja mieszana cera idealnie je przyjmuje,wchłanialność doskonała.No poprostu sam zachwyt!
Zastanawiam się jaka jest róznica pomiędzy olejami a maceratami? Mam na myśli konsystencję ,wchłanialność itp.
Mam jeszcze- Hydrolat oczarowy jak na razie ok,ale bez rewelacji,moze po dłuzszym stosowaniu będą efekty.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 11:04   #870
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Czytam sobie teraz opisy na ecospa, chyba nie powinnam stosować arganowego - zawiera butyrospermol, czyli na logikę - pochodną butyrospermum parkii?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.