Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-18, 21:31   #361
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Polecane sa np Humekant, Nanobase, najlepiej jak najprotsze kremiki nawilzajace
Do mieszanej cery nanobase? myslalam ze tego kremu uzywa sie "w pogotowiu" na bardzo sucha skorę...a reszta kosmetykow dobra?
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 21:47   #362
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
Do mieszanej cery nanobase? myslalam ze tego kremu uzywa sie "w pogotowiu" na bardzo sucha skorę...a reszta kosmetykow dobra?
Faktycznie jest dosyc tresciwy, aczkolwiek uzywajac kwasow mozna miec miejscowo przesuszona skore..jezeli chcialabys cos lekkiego to postaw na Humekant lub LRP Hydrphase leggre lub Avene Hydrance Optimale Leggre - ten ostatni jest naprawde lekki i fajnie nawilza

Reszta wyglada ok

Mala sugestia co do filtra, widze ze stawiasz na krem, nie wiem tylko czy nie bedzie dzialal zapychajaco, musisz potestowac

Fajny jest rowniez do nawilzania i mieszania z kremami zel hialuronowy, sprawia ze sa lzejsze i skladniki aktywne sa lepiej wchlaniane
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 04:51   #363
nertu
Przyczajenie
 
Avatar nertu
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 9
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
Czytam to forum i jestem w szoku
Ja nic nie wiem o kosmetykach!!!;( wstyd sie przyznac ale koncze w tym roku 40 lat i to chyba juz najwyzsza pora wspomoc te "dobre"geny ktore mam i ktorym zawdzieczam wlasciwie twarz bez zmarszczek, no oprocz mimicznych.
Prosze a wrecz blagam was dziewczyny pomorzcie mi od czegos zaczac, moze jakies linki co powinnam przeczytac najpierw zeby dobrac sobie kosmetyki.
Moze ktos poradzi mi tez co powinnam stosowac.
Moja skora jest mieszana do tlustej, mam rozszerzone pory w strefie T, dosc gruba skore (ocena kosmetyczki) przez dwa lata chodzilam na mikrodermabrazje i oczyszczania skory.
Nie mam zadnych przebarwien anie generalnie wypryskow.Mam dwie zmarszczki mimiczne na czole i wokol ust (te mnie wkurzaja najbardziej)
Wlasciwie nei mam jeszcze zadnych zmian pod oczami, choc moze juz cos zaczyna sie pojawiac.
Dotad stosowalam kremy Vichy glownie thermal fix 2 , wczoraj zakupilam Ystheal+ do swojej cery, uzywam tez toniku firmy Vichy Purete Thermale , czasami robie serie maseczek z glinki firmy lerosset po ktorej jestem jak burak ale efekty sa super.Doskonale oczyszcza pory.No i to na tyle.Z tego co czytam to ja chyba nic nie uzywam
Prosze o pomoc!
nertu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 08:46   #364
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Do tej pory używałam raczej przypadkowych kremów Daxa lub Erisa głownie matujących.W tej chwili wszystkie stare kremy mi się pokończyły i planuję zakupy. Wczoraj kupiłam krem kasztanowy nawilżający Bielendy oraz serum na naczynka tej samej firmy.Z filtrów próbowałam La roche Posay DP oraz CF ale tylko próbki.Ten drugi jest dla mnie zdecydowanie za ciężki,a ten pierwszy ma niestety alkohol. Próbowałam też Diroseal (również próbki) oraz Active C do suchej (próbki).Oba kremy przypadły mi do gustu. Chciałabym zamówić coś z BU może serum z wit C ale czytałam że również ma alkohol więc już sama nie wiem? Do mycia twarzy zakupiłam żel Calma HCL Ziaji. Nie lubię podkładów dlatego rzadko używam.W domu mam Pure Makeup Maybelline,Citty Mat Eris oraz mus matujący Avon.Żaden z nich mi do końca nie odpowiada.Z podkładami mam ten problem że po każdym się świecę już po 15 minutach. Teraz używam tonujący krem brązujący Bielendy a naczynka dodatkowo maskuję Citty Matem. Dwa razy zrobiłam sobie maseczkę aspirynową (nie podrażniła mnie.) To chyba wszystko.Mam nadzieję L_V że teraz będziesz mogła coś więcej mi poradzić.
Iwona, przepraszam za spóxnioną odpowiedź. Urwanie głowy

Po kolei.

Dobrze ze kupiłas serię kasztanowa- z tego co pamietam z analiz, to całkiem niezła chyba była. natomiast z kremami matujacymi powinnas sie definitywnie rozstac, skłądniki które maja sciągac i matowić cere czesto podrazniaja naczynka.
jesli mozesz kupic sobie Diroseal, to byłaby bardzo dobra sprawa. Witamina C tez jak najbardziej. Ja jednak namawiam cie azebys spróbowala tego serum z BU - alkoholu tam jest odrobinka, a jest mieszanina tokoferoli (wit E), ktore zneutralizuja dzialanie alkoholu. Nawet jesli by cos nie podeszło, to i tak koszt stosunkowo niewielki.

Filtr to koniecznie - moze cos z Avene przypadło by ci do gustu? Z tym alkoholem z LRP to jest tak, ze niektórytm naczynkowcom on w ogóle nie przeszkadza. Dlatego kazdy filtr trzeba wypróbowywać na sobie.

maseczk aspirynowa, albo nawet tonik z BHA sa jak najbardziej dla ciebie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 08:57   #365
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez nertu Pokaż wiadomość
Witam
Czytam to forum i jestem w szoku
Ja nic nie wiem o kosmetykach!!!;( wstyd sie przyznac ale koncze w tym roku 40 lat i to chyba juz najwyzsza pora wspomoc te "dobre"geny ktore mam i ktorym zawdzieczam wlasciwie twarz bez zmarszczek, no oprocz mimicznych.
Prosze a wrecz blagam was dziewczyny pomorzcie mi od czegos zaczac, moze jakies linki co powinnam przeczytac najpierw zeby dobrac sobie kosmetyki.
Moze ktos poradzi mi tez co powinnam stosowac.
Moja skora jest mieszana do tlustej, mam rozszerzone pory w strefie T, dosc gruba skore (ocena kosmetyczki) przez dwa lata chodzilam na mikrodermabrazje i oczyszczania skory.
Nie mam zadnych przebarwien anie generalnie wypryskow.Mam dwie zmarszczki mimiczne na czole i wokol ust (te mnie wkurzaja najbardziej)
Wlasciwie nei mam jeszcze zadnych zmian pod oczami, choc moze juz cos zaczyna sie pojawiac.
Dotad stosowalam kremy Vichy glownie thermal fix 2 , wczoraj zakupilam Ystheal+ do swojej cery, uzywam tez toniku firmy Vichy Purete Thermale , czasami robie serie maseczek z glinki firmy lerosset po ktorej jestem jak burak ale efekty sa super.Doskonale oczyszcza pory.No i to na tyle.Z tego co czytam to ja chyba nic nie uzywam
Prosze o pomoc!

Nertu, widze że reinoidy już masz (Ystheal). Jak skonczysz to opakowanie, rozejrzyj sie za czyms mocniejszym, na receptę.
Na te zaskóniki, to tylko BHA (czyli np tonik z BU) albo LHA (Effaclar K).

Pomyśl jeszcze o filtrze na dzień (bo masz Ystheal) oraz o czymś z witaminą C (np serum z BU). Do demakijazu mozesz wypróbowac, np cytrynowy olejek myjący, tez z BU. A tonik mozna zastąpic hydrolatem.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 09:04   #366
bipia
Raczkowanie
 
Avatar bipia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 36
GG do bipia
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea, muszę ci podziekować Za twoją poradą kupiłam wczoraj acne-derm i już po pierwszym dniu jestem baaaardzo zadowolona z efektu
Rano buźkę miałam gładszą niż "po nocce" z effaclarem czy lysanelem. Czuję, ze się polubilismy, choć mnie szczypał troche (ale lysanel tez mnie szczypie)
Wysmarowałam sobie nim całe ryło, no i nie wiem, czy tak mogę? Czy on raczej powinien być tylko miejscowo stosowany?
Życzę Wszystkim miłego dnia
bipia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 09:20   #367
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez bipia Pokaż wiadomość
Marea, muszę ci podziekować Za twoją poradą kupiłam wczoraj acne-derm i już po pierwszym dniu jestem baaaardzo zadowolona z efektu
Rano buźkę miałam gładszą niż "po nocce" z effaclarem czy lysanelem. Czuję, ze się polubilismy, choć mnie szczypał troche (ale lysanel tez mnie szczypie)
Wysmarowałam sobie nim całe ryło, no i nie wiem, czy tak mogę? Czy on raczej powinien być tylko miejscowo stosowany?
Życzę Wszystkim miłego dnia
Przyznam ze go radzilam w ciemno, bo moj lezy jeszcze nie uzywany, dopiero za jakis czas go wprowadze bo teraz zaczynam zorac ale wiele dziewczyn uzywajacych juz od kilku miesiecy effaclar ktore zeszly na acne derm bardzo zachwalalo w watku o effaklarze
Z tego co pamietam powinno sie go w cala buzke wsmarowywac, ok 4cm go wycisnac i dobrze wsmarowac!

Edit. Pozatym w acne derm masz zupelnie inny rodzaj kwasu niz w tych poprzednich..jest to kwas azelinowy..poczytaj sobie o nim...moze w google wstukaj

L_V kolejne podejscie do Zoracu udane!!! wsmarowalam po godzinie od umycia buzki i bardzo malo i wszytsko ok! troszke go czulam przez jakas chwile ale pozniej ladnie zasnelam wiec ok
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-19, 09:23   #368
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez bipia Pokaż wiadomość
Marea, muszę ci podziekować Za twoją poradą kupiłam wczoraj acne-derm i już po pierwszym dniu jestem baaaardzo zadowolona z efektu
Rano buźkę miałam gładszą niż "po nocce" z effaclarem czy lysanelem. Czuję, ze się polubilismy, choć mnie szczypał troche (ale lysanel tez mnie szczypie)
Wysmarowałam sobie nim całe ryło, no i nie wiem, czy tak mogę? Czy on raczej powinien być tylko miejscowo stosowany?
Życzę Wszystkim miłego dnia
Możesz, jesli nie ma duzego podraznienia, to pewnie ze mozna

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
L_V kolejne podejscie do Zoracu udane!!! wsmarowalam po godzinie od umycia buzki i bardzo malo i wszytsko ok! troszke go czulam przez jakas chwile ale pozniej ladnie zasnelam wiec ok
Cieszy mnie to bardzo Czyli jednak to byłą kwestia mocno rozgrzanej skóry 9pokąpieli czy gorącym prysznicu mamy zazwyczaj otwarte pory, więc zorac wniknął bardzo głęboko w skórę).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 09:28   #369
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Cieszy mnie to bardzo Czyli jednak to byłą kwestia mocno rozgrzanej skóry 9pokąpieli czy gorącym prysznicu mamy zazwyczaj otwarte pory, więc zorac wniknął bardzo głęboko w skórę).
Czyalas moze forum Laboratorium Urody o Retinoidach i sposobach dziewczyn na wzmocnienie ich dzialania? co tez one wyczyniaja normalnie Hardcore
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 09:30   #370
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Czyalas moze forum Laboratorium Urody o Retinoidach i sposobach dziewczyn na wzmocnienie ich dzialania? co tez one wyczyniaja normalnie Hardcore

Tak, tak - zreszta te metody sa podawane w literaturze fachowej, nie tylko na forum. Mokra, rozgrzana skóra, aplikacja porzedozna kwasem albo metoda Kligmana. Te pierwsze to jeszcze testowałam na sobie, ale na Kligmana nie mam odwagi
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 09:38   #371
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, tak - zreszta te metody sa podawane w literaturze fachowej, nie tylko na forum. Mokra, rozgrzana skóra, aplikacja porzedozna kwasem albo metoda Kligmana. Te pierwsze to jeszcze testowałam na sobie, ale na Kligmana nie mam odwagi
Potestuje za jakis czas jak sie juz oswoje z zorakiem coby sobie bieda nie napytac...bede miec niebawem lipodermine i rozne oleje kwas HA mam takze zobaczymy
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-19, 09:39   #372
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Potestuje za jakis czas jak sie juz oswoje z zorakiem coby sobie bieda nie napytac...bede miec niebawem lipodermine i rozne oleje kwas HA mam takze zobaczymy

Oo, lipodermina, miodzio...też sobie kupię, a co! Tylko nie testuj w czerwcu, jak bedzie 30 stopni na dworze
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 09:46   #373
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Oo, lipodermina, miodzio...też sobie kupię, a co! Tylko nie testuj w czerwcu, jak bedzie 30 stopni na dworze
Spokojnie, pod koniec czerwca chyba odstawie zorac na czas wakacji, jade do Polski na 2 tyg i nie dam rady wciaz sie ukrywac przed sloncem chociaz bede sumiennie filtrowac...w wakacje BHA i olejek Lemon z BU z kwasem salicynowym, bardzo ladnie trzyma skore w ryzach antypryszczowych
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 09:53   #374
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Spokojnie, pod koniec czerwca chyba odstawie zorac na czas wakacji, jade do Polski na 2 tyg i nie dam rady wciaz sie ukrywac przed sloncem chociaz bede sumiennie filtrowac...w wakacje BHA i olejek Lemon z BU z kwasem salicynowym, bardzo ladnie trzyma skore w ryzach antypryszczowych

To prawda, w ogóle BHA to chyba moje ulubione kwasy...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 10:01   #375
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mądale, powiedźcie mi coś - ogólnie stosuje sie zasadę - jeden dzień kwasik, nawilżanie, jakos zorac, czy inne, nawilżanie, kwasiki itd A można nawilżać po kwasach np? Bo mi się coś po tym pustym łebku kojarzy, że gdzieś czytałam, że nawilżacz można nałozyć 1h () po kwasie na twarz? Jak to jest?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 10:05   #376
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Mądale, powiedźcie mi coś - ogólnie stosuje sie zasadę - jeden dzień kwasik, nawilżanie, jakos zorac, czy inne, nawilżanie, kwasiki itd A można nawilżać po kwasach np? Bo mi się coś po tym pustym łebku kojarzy, że gdzieś czytałam, że nawilżacz można nałozyć 1h () po kwasie na twarz? Jak to jest?

Dobrze Ci się kojarzy Mądralo Godzinę lub 1,5 h po aplikacji kwasu możesz się już nawilżac. Wczesniej nie można, zeby nie "popsuć" ph preparatu z kwasami.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 10:10   #377
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dobrze Ci się kojarzy Mądralo Godzinę lub 1,5 h po aplikacji kwasu możesz się już nawilżac. Wczesniej nie można, zeby nie "popsuć" ph preparatu z kwasami.
No ja własnie kojarzyłam, że jak się za wcześnie nałoży nawilżacz, to kwas nie działa jak powinien

W sumie podoba mi się ten pomysł.
Tylko teraz nawilżacz zakupić muszę porządny
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 10:14   #378
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No ja własnie kojarzyłam, że jak się za wcześnie nałoży nawilżacz, to kwas nie działa jak powinien

W sumie podoba mi się ten pomysł.
Tylko teraz nawilżacz zakupić muszę porządny

Hihi, może tutaj wpadnie ci coś w oko: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=nawil%BFanie
Bo moje sugestie jak kulą w płot...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 10:20   #379
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hihi, może tutaj wpadnie ci coś w oko: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=nawil%BFanie
Bo moje sugestie jak kulą w płot...
i idę buszować

Mnie to zainteresował ten hiarulonowy żel
W aptece poproszę o próbko LRP dzisiaj
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-19, 10:54   #380
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja wyslalam dzis brata na sklepy, ma mi zakupic krem sutkowy Rossmanna z Lanolina i Humektan. Tu u mnie krem sutkowy z lanolina firmy bodajze Avent kosztuje 13 euro heh co za rozboj, porownujac cene do tego rosmanowego chociaz sklad calkiem calkiem, 4 skladniki w calym skladzie, na 1szym lanolina, pozniej jakis tam ktorego nie pamietam, pozniej ekstrakt z aloe vera i na koncu olej kokosowy
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 13:36   #381
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny, kupilam calą tubę kremu pharmacerisa vita-capilaril SPF15 na naczynka, ale pozniej po przeczytaniu znowu wizazu stwierdzialam ze jednak powinnam wrocic do blokerów i kupiłam antka sobie. Czy myslicie ze na noc ten vita -capilaril bedzie dobry??? ( on ma filtry wiec domyslam sie ze ma przeznaczenie bardziej na dzien). Szkoda mi troche znowu kase wydawac na kolejny krem
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 15:40   #382
nertu
Przyczajenie
 
Avatar nertu
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 9
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nertu, widze że reinoidy już masz (Ystheal). Jak skonczysz to opakowanie, rozejrzyj sie za czyms mocniejszym, na receptę.
Na te zaskóniki, to tylko BHA (czyli np tonik z BU) albo LHA (Effaclar K).

Pomyśl jeszcze o filtrze na dzień (bo masz Ystheal) oraz o czymś z witaminą C (np serum z BU). Do demakijazu mozesz wypróbowac, np cytrynowy olejek myjący, tez z BU. A tonik mozna zastąpic hydrolatem.
mocniejszym na recepte? co masz na mysli i gdzie ja powinnam po ta recepte pojsc, jakos kurcze nie kojarze ....i jaki filtr powinno sie uzywac z tym serum?
dzieki
Ola
nertu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 17:17   #383
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez nertu Pokaż wiadomość
mocniejszym na recepte? co masz na mysli i gdzie ja powinnam po ta recepte pojsc, jakos kurcze nie kojarze ....i jaki filtr powinno sie uzywac z tym serum?
dzieki
Ola
nertu, ale to dopiero po Ysthealu, tzreba przyzwyczaic skóre do retinoidów.

Retinoidy na recepte to np. retin-A, zorac,locacid. Po recepte to najlepiej do lekarza dermatologa, chyba ze masz jakiegos znajomego i wypisze ci bez gadania. na forum sa watki posweicone tym preparatom - poczytaj.

Przy kazdej kuracji retinoidami trzeba koniecznie stosowac wysokie filtry, min spf 40. Bez wzgledu na pogode. Po filtr, zeby bylfotostabilny i dobrze spelnial swoja rolę, najlepiej wybrac sie do apteki i poszperac w ofertach firm: la roche posa, avene, bioderma, svr, vichy, iwostin. Na forum masz mnostwo watkow posweconych poszczególnym filtrom. od razu mowie, ze wybor filtra, ktory nam podpasuje to ciezka sprawa i trzeba wszystko testowac na sobie. Przejdz sie po aptekach i popros o próbki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 18:28   #384
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Iwona, przepraszam za spóxnioną odpowiedź. Urwanie głowy

Po kolei.

Dobrze ze kupiłas serię kasztanowa- z tego co pamietam z analiz, to całkiem niezła chyba była. natomiast z kremami matujacymi powinnas sie definitywnie rozstac, skłądniki które maja sciągac i matowić cere czesto podrazniaja naczynka.
jesli mozesz kupic sobie Diroseal, to byłaby bardzo dobra sprawa. Witamina C tez jak najbardziej. Ja jednak namawiam cie azebys spróbowala tego serum z BU - alkoholu tam jest odrobinka, a jest mieszanina tokoferoli (wit E), ktore zneutralizuja dzialanie alkoholu. Nawet jesli by cos nie podeszło, to i tak koszt stosunkowo niewielki.

Filtr to koniecznie - moze cos z Avene przypadło by ci do gustu? Z tym alkoholem z LRP to jest tak, ze niektórytm naczynkowcom on w ogóle nie przeszkadza. Dlatego kazdy filtr trzeba wypróbowywać na sobie.

maseczk aspirynowa, albo nawet tonik z BHA sa jak najbardziej dla ciebie.
L_V dziękuję za odpowiedź.Napisz mi jeszcze tylko jeśli możesz jak mam to wszystko stosować?Wiem że serum z wit.C najlepiej rano pod filtry.Chciałabym jeszcze włączyć Effaclar K lub Acne Derm...zastanawiam się.Chodzi mi o zlikwidowanie przebarwień bo są naprawdę duże i widoczne.Czasem mam wrażenie że moja twarz to jedno wielkie przebarwienie oprócz jaśniejszej plamy pod lewym okiem.Tak to wygląda.A na tym jeszcze dwie ciemniejsze plamki i naczynka. Gdzie w to włączyć serie kasztanową(serum -maseczkę i krem)? Jeśli masz chwilkę to napisz.Pozdrawiam
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 19:01   #385
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
L_V dziękuję za odpowiedź.Napisz mi jeszcze tylko jeśli możesz jak mam to wszystko stosować?Wiem że serum z wit.C najlepiej rano pod filtry.Chciałabym jeszcze włączyć Effaclar K lub Acne Derm...zastanawiam się.Chodzi mi o zlikwidowanie przebarwień bo są naprawdę duże i widoczne.Czasem mam wrażenie że moja twarz to jedno wielkie przebarwienie oprócz jaśniejszej plamy pod lewym okiem.Tak to wygląda.A na tym jeszcze dwie ciemniejsze plamki i naczynka. Gdzie w to włączyć serie kasztanową(serum -maseczkę i krem)? Jeśli masz chwilkę to napisz.Pozdrawiam
Iwona, więc tak, na przebarwienia chyba lepiej wystartowac na początek z AD. Póxniej, kiedy skóra bedzie dobrze tolerowała kwasy, mozesz wprowadzic Effa.
I tak, prponuje cos takiego:

rano:
- serumz wit C + filtr

Wieczorem:
- delikatny demakijaz

noc 1: AD
noc 2: nawilzanie
noc 3:kuracja na naczynka, np seria kasztanowa
noc 4: AD
noc 5: nawilzanie
noc 6: naczynka

Oczywiscie, preparaty na naczynka moga pełnic funkcje tych nawilzajacych, chociaz z reguly przy kuracji kwasami trzba miec w pogotowiu cos tłusciejszego, na doraźne podraznienia.

jesli cos jest jeszcze niejasne, pytaj smialo.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 20:10   #386
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Iwona, więc tak, na przebarwienia chyba lepiej wystartowac na początek z AD. Póxniej, kiedy skóra bedzie dobrze tolerowała kwasy, mozesz wprowadzic Effa.
I tak, prponuje cos takiego:

rano:
- serumz wit C + filtr

Wieczorem:
- delikatny demakijaz

noc 1: AD
noc 2: nawilzanie
noc 3:kuracja na naczynka, np seria kasztanowa
noc 4: AD
noc 5: nawilzanie
noc 6: naczynka

Oczywiscie, preparaty na naczynka moga pełnic funkcje tych nawilzajacych, chociaz z reguly przy kuracji kwasami trzba miec w pogotowiu cos tłusciejszego, na doraźne podraznienia.

jesli cos jest jeszcze niejasne, pytaj smialo.
Dzięki wielkie.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 20:21   #387
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

No to może jeszcze ostatnie pytanie ...na razie Jak długo stosować Acne Derm?Nie ukrywam,że w cieplejsze miesiące wolałabym zrezygnowac z kwasów dla bezpieczeństwa(boję sie o przebarwienia).Co wtedy stosować w zamian?Z góry dziękuję.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 09:59   #388
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
No to może jeszcze ostatnie pytanie ...na razie Jak długo stosować Acne Derm?Nie ukrywam,że w cieplejsze miesiące wolałabym zrezygnowac z kwasów dla bezpieczeństwa(boję sie o przebarwienia).Co wtedy stosować w zamian?Z góry dziękuję.

jeśłi będziesz się filtrować, możesz zostawić sobie AD i uzywac go 1 czy 2 w tygodniu, dla podtrzymania efektów. Odstaw zupełnie na 2-3 tyg przed planowanym urlopem z opcją plażowania
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 10:10   #389
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam pytanie - czy mogłybyście polecić jakiś krem z filtrem o w miarę możliwości lekkim składzie i bez silikonów? Fajnie, gdyby był z dość wysoką ochroną przeciwsłoneczną (SPF 25-50).
Do tej pory miałam Avene, ale jest za ciężki dla mojej cery - szybko się przetłuszczającej i ze skłonnością do niespodzianek.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 11:47   #390
vanessa1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

do MAREA-dziękuje za odpowiedź.mam jeszcze jedno pytanie. stosuje ten zestaw kosmetyków od 2 tygodni i nie widzę żadnego zluszczania. moze te kwasy są dla mnie za slabe? dodam że rok temu mialam wykonany zabieg cosmelan ale efekt byl tylko przez miesiąc potem wszystko wrócilo. lekarz stwierdzil że mam popekane naczynka i dlatego caly czas powracają bo barwnik wypycha sie nazewnątrz aby je chronić przed slońcem ale nie wiem czy to nie bylo naciąganie bo jeździlam 10miesiecy do niego a na koniec zaproponowal laser na zamkniecie naczyń. czy to wogóle możliwe że przez naczynka powstają przebarwienia? moja kosmetyczka twierdzi że nie mam popekanych naczyn! a wracając do pytania- zamienić diacenal lub neostrate na acne derm lu cos innego?
vanessa1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.