Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-04, 13:57   #541
Poziomeczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 101
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Mysle ze to dobry wybor na poczatek, proponuje stosowac diacneal nie czesciej niz co 2a / 3 cia noc na poczatek by za bardzo nie wysuszyc buzki, filtr powinien dzialac nawilzajaco ale moze sie okazac malo wystarczajacy wiec moglabys czyms sie dodatkowo nawilzac, np humektan krem ktory jest b lekki i nie zapycha, mozesz tez stosowac nocki saute, nie nakladajac niczego by skora sama mogla sie regenerowac
Co do preparatow do demakijazu goraco polecam te z www.biochemiaurody.pl : olejek myjacy pomaranczowy i hydrolaty zamiast tonikow, pozatym wklejam ci link do strony z polecanymi 'zmywaczami' http://www.laboratoriumurody.pl/foru...317.html..moze znajdziesz cos dla siebie, wazne by byly bez sls, i nie wysuszaly i nie podraznialy skory traktowanej i wysusanej kwasami i retinoidami
Jejku dziękuję Ci ślicznie za szybką odpowiedźA co do dowilżania to nie wiem czy coś będę dodatkowego stosować bo świecę się po wszystkim.A rozumiem że mam dodatkowo nawilżyć buźkę jak wystąpią "suche skórki"?
Poziomeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:02   #542
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Poziomeczkaa Pokaż wiadomość
Jejku dziękuję Ci ślicznie za szybką odpowiedźA co do dowilżania to nie wiem czy coś będę dodatkowego stosować bo świecę się po wszystkim.A rozumiem że mam dodatkowo nawilżyć buźkę jak wystąpią "suche skórki"?
Nawilżaj dodatkowo - a jak się świecisz - matuj
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:11   #543
Poziomeczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 101
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Nawilżaj dodatkowo - a jak się świecisz - matuj
Nawilżać pod filtr czy na noce bez Diacnealu?Ależ ja jestem zielona:P
Poziomeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:13   #544
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Poziomeczkaa Pokaż wiadomość
Nawilżać pod filtr czy na noce bez Diacnealu?Ależ ja jestem zielona:P
Najlepiej nawilżać się w noce bez kwasu - to chyba najlepsze wyjście. Poza tym, to mnie osobiście firt nawilża, więc dodatkowe nawilżenie pod filtr jest chyba zbędne, hm?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:17   #545
Poziomeczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 101
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Najlepiej nawilżać się w noce bez kwasu - to chyba najlepsze wyjście. Poza tym, to mnie osobiście firt nawilża, więc dodatkowe nawilżenie pod filtr jest chyba zbędne, hm?
Właśnie w moim pierwszym pytaniu miałam co do tego wątpliwości.Pytałam czy starczy filtr jako nawilżanie.Teraz już wiem wszystkoDziękuję Wam ślicznie
Poziomeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:19   #546
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Poziomeczkaa Pokaż wiadomość
Właśnie w moim pierwszym pytaniu miałam co do tego wątpliwości.Pytałam czy starczy filtr jako nawilżanie.Teraz już wiem wszystkoDziękuję Wam ślicznie
Wszystko zależy od potrzeb skóry - ja na dzień nakładam serum z wit C (ma właściwości nawilżające) i filtr, ale to jako nawilżanie nie wystarcza, więc nawilżam się w dni kwasowe oraz w dni bez retinoidów
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:29   #547
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Niestety nie potrafie Ci pomoc i nie wiem od czego moglas dostac to uczulenie, ale nie prosciej poprostu odstawic tonik? jesli podejrzewasz ze to on mogl by sprawca?!, nawilzac skore by zlagodzic podraznienie i obserwowac czy skora wroci do normy? proponuje nie wprowadzac na raz wielu kosmetykow nowych by w razie 'draki' moc odstawic te nam nie sluzace..
dzięki, marea.
jestem zawiedziona, bo myślałam, że BHA będzie moim wybawcą

no nic, odstawiam tonik z BU...
przynajmniej na razie
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-04, 14:30   #548
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Poziomeczkaa Pokaż wiadomość
Właśnie w moim pierwszym pytaniu miałam co do tego wątpliwości.Pytałam czy starczy filtr jako nawilżanie.Teraz już wiem wszystkoDziękuję Wam ślicznie
Pozatym z moich wlasnych odczuc ten filtr ClananceSolaire z Avene ktory uzywasz badz planujesz uzywac jest dosyc tresciwy i tlustawy wiec powinien dobrze nawilzyc, aczkolwiek sama zauwazysz czy skora potrzebuje wiecej, gdy np odczujesz sciagniecie twarzy itp
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:31   #549
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
no nic, odstawiam tonik z BU...
przynajmniej na razie
Odstaw i obserwuj cerę.

Ja kiedyś obwiniałam niesłusznie za zapychanie mnie wszystkie filtry po kolei, a zapychaczem okazał się mó boski puder Więc eliminuj i sprawdzaj - to jedyna możliwość, bo z podanych przez Ciebie kosmetyków to chyba właśnie tylko ten tonik wygląda bardziej podejrzanie...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:32   #550
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
dzięki, marea.
jestem zawiedziona, bo myślałam, że BHA będzie moim wybawcą

no nic, odstawiam tonik z BU...
przynajmniej na razie
ja pomimo iz nie mam skory wrazliwej tez odczuwam przesuszenie po tym toniku i jakos nie mam cierpliwosci go stosowac regularnie, jako ze uzywam tez innych kwasow
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:40   #551
Poziomeczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 101
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Pozatym z moich wlasnych odczuc ten filtr ClananceSolaire z Avene ktory uzywasz badz planujesz uzywac jest dosyc tresciwy i tlustawy wiec powinien dobrze nawilzyc, aczkolwiek sama zauwazysz czy skora potrzebuje wiecej, gdy np odczujesz sciagniecie twarzy itp
Poszłam za Twoją poradą i zamówiłam już na BU olejek pomarańczowy i hydrolat z zielonej herbaty.Czaiłam się swego czasu na BU ale nigdy nie wiedziałam co mam zamówić.Dziekuję za poradyCo by było gdyby nie ten wizaż...
Poziomeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-04, 14:50   #552
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Poziomeczkaa Pokaż wiadomość
Poszłam za Twoją poradą i zamówiłam już na BU olejek pomarańczowy i hydrolat z zielonej herbaty.Czaiłam się swego czasu na BU ale nigdy nie wiedziałam co mam zamówić.Dziekuję za poradyCo by było gdyby nie ten wizaż...
Bedziesz zadowolona z tego olejku, ma 99% pozytywnych opinii, naprawde nie mialam lepszego zmywacza, ktory dobrze by zmywal i zostawial buzke nawilzona a hydrolat jest bardzo neutralny, nie wysusza i nie tlusci
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:54   #553
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ja jeszcze dodam od siebie, przeczytaj np ten artykul http://www.wizaz.pl/images/retinoidy/
Rowniez polecam poczytanie wiecej tu: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...64f77754b93e20
Dzięki

Cytat:
kwasy hydroksylowe (ze wskazaniem na kwas mlekowy) także zwiększają penetrację składników aktywnych:
Enhancing effect of alpha-hydroxyacids on "in vitro" permeation across the human skin of compounds with different lipophilicity.
http://☠☠☠☠☠☠☠.com/otuop
Dobrym pomysłem jest więc zastosowanie lekkiego preparatu z kwasami przed zastosowaniem retinoidu - najlepiej jeśli preparat będzie miał formę lekkiego toniku. Biorąc pod uwagę poprzedni punkt - wskazany jest dodatek alkoholu.
Edit: metoda Carol -> liposomy lecytynowe z ew. dodatkiem BHA:
http://laboratoriumurody.pl/forum/viewtopic.php?t=788"
To by oznaczało że mogę używać tego toniku z BHA jako zwykły tonik wieczorami, przed nałożeniem retinoidów, a hihi mówi że lepiej naprzemiennie..
Nie wiem co będzie lepsze dla mojej skóry :/ A jeśli naprzemiennie to jak: 2 noce to, 2 to i tak na zmianę? Na tej stronce pisze, że retinoidy najlepiej stosować jak najczęściej czyli codziennie wieczór..

Cytat:
Arrow zastosowanie kwasu hialuronowego
http://www.skinandallergynews.com/ar...08044/fulltext
Zgodnie z powyższym badaniem połączenie zdefragmentowanego kwasu hialuronowego i retinoidu działa o wiele skuteczniej niż sam retinoid (na takiej zasadzie skomponowane są nowe produkty Avene z retinaldehydem - Eluage). Można ten fakt wykorzystać w celu zwiększenia penetracji, smarując skórę ok.1/2-1h po zastosowaniu retinoidu - kwasem hialuronowym o możliwie małej masie cząsteczkowej, najlepiej w połączeniu z kwasem linolowym.
Co do tego kwasu hialuronowego to mogłabym go stosować na Isotrexin tak jak tu pisze?
Czyli moja pielęgnacja wyglądałaby tak:

WIECZOREM:
- demakijaż micelem Biodermy (później chce wypróbować Vichy i drugą Biodermę tym razem Sebium)
- mycie żelem Babydream
- tonik BU z kwasem BHA 2%
- Isotrexin
- żel hialuronowy

RANO:
- mycie żelem Babydream
- zamiast toniku hydrolat
- krem nawilżający
- filtr
- kolorówka
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 15:10   #554
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Po pierwsze te opinie z Laboratorium Urody ktore zaczerpnelas dotycza osob ktore sa juz bardzo zaznajomione z retnoidami, grube miesiace badz lata stosowania i ich skora juz slabo reaguje na retinoidy wiec nie bierz sobie tego az tak do serca..., druga rzecz tonik z bha nalozony przed retinoidami wzmocni to dzialanie, obnizy ph skory i jezeli tego szukasz to wyprobuj ale to bedzie oznaczalo wieksze luszczenie itp, naprzemienne stosowanie retinoidow i bha ma uchronic przed skutkami ubocznymi w sensie wielkiego przesuszu i luszczenia
Inna sprawa ze isotrenix to retinoid + antybiotyk wiec rowniez nie sadze by te metody odnosily sie bezposrednio do tego preparatu, moze przezuc sie na retin a ktory ma kremowe podloze wiec nie bedzie tak drazliwy i bedzie zawieral czysta tretonine lub atrederm ale ten jest na alkoholu wiec bedzie mega mocny i wysuszajacy
Kwas hialuronowy nalozony przed aplikacja retinoidow zlagodzi ich dzialanie, natomiast w celu zwiekszenia ich dzialania mozesz po ok godzinie od nalozenia retinoidu nalozyc ten ze kwas, lub jakis olej lub inne preparaty tam polecane by zwiekszyc penetracje retinoidow w skorze
Wszystko zalezy od tego jak twoja skora toleruje retinoidy, czy masz przesuszona buzie, jakich efektow oczekujesz?!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Dzięki



To by oznaczało że mogę używać tego toniku z BHA jako zwykły tonik wieczorami, przed nałożeniem retinoidów, a hihi mówi że lepiej naprzemiennie..
Nie wiem co będzie lepsze dla mojej skóry :/ A jeśli naprzemiennie to jak: 2 noce to, 2 to i tak na zmianę? Na tej stronce pisze, że retinoidy najlepiej stosować jak najczęściej czyli codziennie wieczór..



Co do tego kwasu hialuronowego to mogłabym go stosować na Isotrexin tak jak tu pisze?
Czyli moja pielęgnacja wyglądałaby tak:

WIECZOREM:
- demakijaż micelem Biodermy (później chce wypróbować Vichy i drugą Biodermę tym razem Sebium)
- mycie żelem Babydream
- tonik BU z kwasem BHA 2%
- Isotrexin
- żel hialuronowy

RANO:
- mycie żelem Babydream
- zamiast toniku hydrolat
- krem nawilżający
- filtr
- kolorówka
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 17:08   #555
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Odstaw i obserwuj cerę.

Ja kiedyś obwiniałam niesłusznie za zapychanie mnie wszystkie filtry po kolei, a zapychaczem okazał się mó boski puder Więc eliminuj i sprawdzaj - to jedyna możliwość, bo z podanych przez Ciebie kosmetyków to chyba właśnie tylko ten tonik wygląda bardziej podejrzanie...
byłam u lekarza, kazała odstawić, mam smarować trzy dni... właśnie elocomem

ale z toniku nie zrezygnuję, będe nakładała punktowo po prostu, oczywiście po wygojeniu itp.
mam jednak pytanie, mogę go w razie "niemca" zmyć po 10min? Może można go jakoś rozcieńczyć? np. kwasem hialuronowym
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 18:54   #556
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
byłam u lekarza, kazała odstawić, mam smarować trzy dni... właśnie elocomem

ale z toniku nie zrezygnuję, będe nakładała punktowo po prostu, oczywiście po wygojeniu itp.
mam jednak pytanie, mogę go w razie "niemca" zmyć po 10min? Może można go jakoś rozcieńczyć? np. kwasem hialuronowym
Tak mozesz rozcienczyc
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 19:53   #557
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dzięki marea
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 20:25   #558
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
A probowalas Humektan? wlasnie zaczynam romans z nim wiec jeszcze nie moge wyrazic opinii co do zapychania ale wydaje sie byc b lekkim preparatem wrecz nawet za lekkim wiec chyba powinien byc ok? moze kup sobie zel hialuronowy z panthenolem z BU na 100% nie jest komodogenny i mozesz go laczyc z kremami by te byly lzejsze..no i hydrolaty dodatkowo poprawiaja dowilzenie skory, nie jest taka sucha na wior i sciagnieta, rowniez oleje z mazidel sa fajne i daja niewiarygodne nawilzenie, tez najlepiej je mieszam z zelem hialronowym

Dodatkowo u siebie zauwazylam ze odkad myje buzie olejkiem myjacym tym z BU mam o niebo mniejszy problem z przesuszeniem po kwasach, no i stosuje roznorakie oleje z w/w zelem hialuronowym
Dziękuję za wszystkie rady, będę próbowała i za jakiś czas dam znać jakie rezultaty
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 20:45   #559
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

elocom na twarz dobrze, ze istnieje internet
leczę się rosmannem do sutków. oby przeszło.
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 08:03   #560
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
To by oznaczało że mogę używać tego toniku z BHA jako zwykły tonik wieczorami, przed nałożeniem retinoidów, a hihi mówi że lepiej naprzemiennie..
Nie wiem co będzie lepsze dla mojej skóry :/ A jeśli naprzemiennie to jak: 2 noce to, 2 to i tak na zmianę? Na tej stronce pisze, że retinoidy najlepiej stosować jak najczęściej czyli codziennie wieczór..
Możesz stoasowac tonik przed retinoidem, ale... to zwiększa penetrację retinoidów w skórę, czyli krem mocniej działa, czyli możesz skończyć podrażniona i łuszcząca się na potęgę
Ja kłade retinoidy dzien po kwasie i łuszczę się, jak mocno skóry nie nawilżę Tak więc wersji radykalnych i ryzykownych nie polecam
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 08:13   #561
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
:
Wszystko zalezy od tego jak twoja skora toleruje retinoidy, czy masz przesuszona buzie, jakich efektow oczekujesz?!
Używam Isotrexinu co wieczór na noc i jeszcze ani razu nie łuszczyła mi się skóra, nie jest też podrażniona, może jedynie troszeczkę bardziej wysuszona, ale to załatwiam kremami.

Oczekuję działania przeciwtrądzikowego bo właśnie na trądzik przepisała mi go dermatolog, głównie na takie małe, czerwone grudki podskórne na policzkach..
Niestety jeszcze rzadnego dobroczynnego działania na moją skórę nie zauważyłam

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Możesz stoasowac tonik przed retinoidem, ale... to zwiększa penetrację retinoidów w skórę, czyli krem mocniej działa, czyli możesz skończyć podrażniona i łuszcząca się na potęgę
Ja kłade retinoidy dzien po kwasie i łuszczę się, jak mocno skóry nie nawilżę Tak więc wersji radykalnych i ryzykownych nie polecam
Czyli jak proponujesz: 1 dzień to, drugi to i tak na zmianę?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 08:26   #562
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Używam Isotrexinu co wieczór na noc i jeszcze ani razu nie łuszczyła mi się skóra, nie jest też podrażniona, może jedynie troszeczkę bardziej wysuszona, ale to załatwiam kremami.
To Ty jesteś gruboskórna Ja jak kradłam siostrze isotrexin jako nastolatka to po 2 apliakcjach pod rzad wyglądałam jak jaszczura
Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Czyli jak proponujesz: 1 dzień to, drugi to i tak na zmianę?
U mnie sie sprawdza
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 09:30   #563
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Używam Isotrexinu co wieczór na noc i jeszcze ani razu nie łuszczyła mi się skóra, nie jest też podrażniona, może jedynie troszeczkę bardziej wysuszona, ale to załatwiam kremami.

Oczekuję działania przeciwtrądzikowego bo właśnie na trądzik przepisała mi go dermatolog, głównie na takie małe, czerwone grudki podskórne na policzkach..
Niestety jeszcze rzadnego dobroczynnego działania na moją skórę nie zauważyłam
Czyli jak proponujesz: 1 dzień to, drugi to i tak na zmianę?
Uhm jesli Twoja skora reaguje w podobny sposob i jest juz dobrze zaznajomiona z retinoidami mozesz raz na jakis czas przemyc buzie tonkiem z bha odczekac jakies 45 min byc bha zaczelo dzialac i wtedy dolozyc isotrenix ale proponuje nie robic tego codziennie bo podraznsiz skore i nawilzaj ja rowniez, co kilka dni rob przerwe od isotrenixu i wtedy tylko na noc przemyj tonikiem bha, zrsezta sama zauwazysz co skora toleruje i co jej sluzy
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 16:40   #564
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
To Ty jesteś gruboskórna Ja jak kradłam siostrze isotrexin jako nastolatka to po 2 apliakcjach pod rzad wyglądałam jak jaszczura
Właśnie nie, skórę odkąd używam Isotrexinu mam tak cienką że aż boli
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 17:34   #565
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja też poproszę! Ja też!

Moja cera: nie jest strasznie tłusta, nie świeci się, ale ma bardzo dużo głębokich zaskórników, do tego naczynkowa, nie ma skłonności do przesuszania się.

Mycie buzi: żel Babydream rano i wieczorem (po demakijażu wieczorem)
Tonik: rozmaite hydrolaty
Rano: filtr Avene 50 +fluide extreme corps (niby do ciała, ale u mnie się sprawdza)

Wieczorem: raz lysanel active - krem, raz Vitella Ictamo.

Problem? Nie bardzo widzę efekty tego Lysanel'(a?u?), zaskórniki to moja zmora, próbowałam już chyba wszystkiego...
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 20:13   #566
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To moze sprobuj acne derm + effaclar? pozatym lysanel nie jest polecany przy naczynkach gdyz moze podrazniac

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Ja też poproszę! Ja też!

Moja cera: nie jest strasznie tłusta, nie świeci się, ale ma bardzo dużo głębokich zaskórników, do tego naczynkowa, nie ma skłonności do przesuszania się.

Mycie buzi: żel Babydream rano i wieczorem (po demakijażu wieczorem)
Tonik: rozmaite hydrolaty
Rano: filtr Avene 50 +fluide extreme corps (niby do ciała, ale u mnie się sprawdza)

Wieczorem: raz lysanel active - krem, raz Vitella Ictamo.

Problem? Nie bardzo widzę efekty tego Lysanel'(a?u?), zaskórniki to moja zmora, próbowałam już chyba wszystkiego...
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 07:56   #567
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam wszytskie filtro i kwasomaniaczki .
Powoli zaczynam się w to wtajemniczać. Na razie stosuje tylko AD, 1,5 miesiaca, ale chce doprowadzić swoja cere do porządnego wygladu.
Wiek:27 lat
Cera: tłusta, zapchane pory, zaskórniki, często podskórne gule na policzkach i brodzie, na skronich również sie pojawiają.
Mój plan wyglada nastepująco.
Na noc zastosować"
Poniedziałek: Acne Derm
Wtorek: Effaclar K
Środa: Acne derm
Czwartek: Retin A
Piątek: nawilzanie humektan
Sobota: Effaclar K
Niedziela:Acne Derm.
Na dzień:
Filtr Avene SPF 50+ emulsja do cery mieszanej
Podkład
W ciagu dnia: po pracy zmywanie makijażu i codzienne nawilżanie humektanem.

Co sądzicie o moim planie?
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 07:57   #568
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dodam, ze cere mam naczynkowa, głównie an polczkach nosie pękajace naczynka.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 08:07   #569
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Właśnie nie, skórę odkąd używam Isotrexinu mam tak cienką że aż boli
To może trzeba co zmienić na cos innego? Bo z tego co kojarzę isotrexin jest żelowy, a specyfiki w formie żelu są bardziej agresywne
Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
To moze sprobuj acne derm + effaclar? pozatym lysanel nie jest polecany przy naczynkach gdyz moze podrazniac
Ja dorzuciłam bym tu troszkę witaminy C na naczynka, bo naprawdę pomaga!
Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Wiek:27 lat
Cera: tłusta, zapchane pory, zaskórniki, często podskórne gule na policzkach i brodzie, na skronich również sie pojawiają.
Mój plan wyglada nastepująco.
Na noc zastosować"
Poniedziałek: Acne Derm
Wtorek: Effaclar K
Środa: Acne derm
Czwartek: Retin A
Piątek: nawilzanie humektan
Sobota: Effaclar K
Niedziela:Acne Derm.
Na dzień:
Filtr Avene SPF 50+ emulsja do cery mieszanej
Podkład
W ciagu dnia: po pracy zmywanie makijażu i codzienne nawilżanie humektanem.

Co sądzicie o moim planie?
Nie jest źle, a nawet powiedziałabym, że całkiem ok

edit:
Doczytałam, żeś naczynkowa, więc wzmacniaj naczynka - witaminą C
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 08:31   #570
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam prośbe, czy mogłybyście mi wkleić linka z KWC z Retin A, bo nie mogę go znaleźć.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.