Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-17, 12:17   #1831
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alexandra84 Pokaż wiadomość
ja trzymałam z godzinę niezbyt mi sie kolor pobobal ani wlosy po niej.... jakies takie bardziej szorstkie.
Wiecie, jak wychodzi ELD chna? i braz? bo te dwa mnie interesuja. Teraz po fryzjerze mam ladny intensywny rudy, venita taki nie wyszedl
Ja jednak powróciłam do henny chcąc nie chcąc. Farby chemiczne którymi próbowałam zakryć nierówno 'złapaną' hennę znikały po kilku myciach - a nakładałam palette i joanne - spłukały się więc henny ciąg dalszy

Używałam chny ELD przy moim pierwszym farbowaniu henną, wyszedł na odrostach jasny pomarańcz a niżej - gdzie miałam farbę chem wcześniej - taki brązowo rudy. Teraz już po prawie, chyba, miesiącu, chna się nadal dzielnie trzyma, kolor się trochę wyrównał i jest ciemniejszy. Brąz czeka w kolejce, ale to dopiero za jakiś miesiąc, i chce go wymieszać na pół z kasztanem żeby nie wyszło za ciemno.
__________________

Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 12:39   #1832
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
czyli ile? ja dzisiaj idę po hennę z venity, chociaż nadal trochę się boję, że wyjdą zielone
godzine i 20 min ale przy czarnej czekoladzie niby mozna dłużej
chyba Pani nie doczytała wątku zielone mogą wyjsć z prawdziwej henny a ta z Venity ma z tą prawdziwa niewiele wspólnego ...

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez alexandra84 Pokaż wiadomość
ja trzymałam z godzinę niezbyt mi sie kolor pobobal ani wlosy po niej.... jakies takie bardziej szorstkie.
Wiecie, jak wychodzi ELD chna? i braz? bo te dwa mnie interesuja. Teraz po fryzjerze mam ladny intensywny rudy, venita taki nie wyszedl
a u mnie właśnie na odwrót były nawilżone, miękkie i błyszczące...
eld brąz i czarny używałam u mnie się nie sprawdził ... włosy suche i bardzo słabo załapało
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 12:59   #1833
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

kropcia007 a ten brąz jaki Ci wychodził? ciemny, spłukiwał się na rudo?

kolor moich włosów już się wyrównał i wreszcie mi się podoba taki rudobrązowy, nie chciałabym ich za bardzo przyciemnić tym brązem, a chny i tego pomarańcza drugi raz nie zaryzykuje zostają mi mieszanki różne
__________________

Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 13:07   #1834
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

To ja już nie wiem <ściana> Jak zrobię ELD następnym razem i mi się nie spodoba, a do tego nie będę mogła niczym tego pokryć.. to się załamię A u fryzjera na farbowanie wydaje dużo za dużo jak na mój skromny budżet (farbowanie długich włosów - 130 zeta plus 30 cieniowanie - i tak tanio ).
Bo - jak rozumiem - ELD ma więcej wspólnego z henną i nie mozna potem użyć farby chemicznej??
Aktualnie kolor mam mniej więcej taki jak najciemniejszy rudy na tej stronce:
http://www.brillance.schwarzkopf.com/index.php?id=56
No i coś takiego (lub te jaśniejsze) chciałabym wyczarować ELD, ale pewnie się nie da? Myślę też nad powrotem do brązu (ale czego ja to już nie miałam na głowie oprócz blondu). Tylko że tym razem nie za ciemnego, bo jestem bardzo blada (co mi nie przeszkadzało, by przez lata mieć czarne włosy )

Edytowane przez alexandra84
Czas edycji: 2010-03-17 o 13:15
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 13:41   #1835
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mi się wydaje, że taki kolor spokojnie da się henną uzyskać. Tylko niestety trzeba popróbować.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 14:30   #1836
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że taki kolor spokojnie da się henną uzyskać. Tylko niestety trzeba popróbować.
Tylko ja się boję, że nie będę miała cierpliwości do czystej henny i że nie nałożę na nią nic To jak jest z ELD? Jak się wypłucze, to można wtedy nałożyć w razie czego chemiczną? Chyba tak, prawda? Bo przecież ona schodzi..... Ale ja się nie znam
Co do Venity i ELD, to niektóre dziewczyny uważają, że po jednej włosy są ładne, a po drugiej nie.... i na odwrót. Chyba zależy od włosów. Ja jednak teraz mam obawy, po tym jak Kropcia napisała, że po ELD miała suche
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 14:51   #1837
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Celinaa Pokaż wiadomość
kropcia007 a ten brąz jaki Ci wychodził? ciemny, spłukiwał się na rudo?

kolor moich włosów już się wyrównał i wreszcie mi się podoba taki rudobrązowy, nie chciałabym ich za bardzo przyciemnić tym brązem, a chny i tego pomarańcza drugi raz nie zaryzykuje zostają mi mieszanki różne
wychodził ciemny brąz z odcieniem fioletu spłukiwał sie na brąz z odcieniem czerwieni ale moze dlatego ze wcześniej różne henny nakładałam, sama nie wiem... wstawiałam wcześniej fotki włosów po tej venicie...
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 15:50   #1838
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[QUOTE=kropcia007;17945840]godzine i 20 min ale przy czarnej czekoladzie niby mozna dłużej
chyba Pani nie doczytała wątku zielone mogą wyjsć z prawdziwej henny a ta z Venity ma z tą prawdziwa niewiele wspólnego ...[COLOR="Silver"]

Uf. To się bardzo dobrze składa.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 16:10   #1839
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sharnell Pokaż wiadomość
Witam miłośniczki henny
jakies 10 miesiecy temu wpadłam na ten wątek i zainspirowało mnie to do farbowania włosów henną. Zawsze lubiłam mieć wyrazisty kolor, a farby chemiczne + prostownica to zło ;p więc zakupiłam chnę ELD i dwa razy hennowałam. Włosy faktycznie wyglądały na zdrowsze, jednak kolor nie byl zbyt zadowalający bo mam naturalny średni brąz. Po pół roku od drugiego farbowania zrobiłam sobie czarne "pasemka" palettem (z czego de facto wyszla mi czarna grzywka) farba wzieła normalnie. miesiąc temu podkusiłam się o ultrafiolet schwarzkopfa. Po 9 miesiącach od henny przy farbowaniu ta farba mi po prostu spłyneła z włosów! Miałam fioletowe odrosty (bo tylko one chwyciły), czarną grzywkę i brązowe włosy, z rudawymi refleksami :P no i doszłam do wniosku ze jestem skazana na hennę, bo wlosy mam długie i wolnorosnące. marzy mi się jednak miedź, więc takie pytanie - czy któraś z was próbowała potraktować włosy rozjaśniaczem i przykryć to henną? wyjdzie mi coś z tego? Co z legendarną angielską zielenią?

wybaczcie ze sie tak rozpisalam, i czekam na odpowiedz od eksperymentujących
Czy to znaczy, że farba nie chwyciła Ci po ELD, czy po ELD uźyłaś jeszcze czystej henny?
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 16:37   #1840
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
wychodził ciemny brąz z odcieniem fioletu spłukiwał sie na brąz z odcieniem czerwieni ale moze dlatego ze wcześniej różne henny nakładałam, sama nie wiem... wstawiałam wcześniej fotki włosów po tej venicie...
Ale ja pytałam o ELD parę postów wcześniej pisałaś że używałaś.

Cytat:
Napisane przez alexandra84 Pokaż wiadomość
Tylko ja się boję, że nie będę miała cierpliwości do czystej henny i że nie nałożę na nią nic To jak jest z ELD? Jak się wypłucze, to można wtedy nałożyć w razie czego chemiczną? Chyba tak, prawda? Bo przecież ona schodzi..... Ale ja się nie znam
Co do Venity i ELD, to niektóre dziewczyny uważają, że po jednej włosy są ładne, a po drugiej nie.... i na odwrót. Chyba zależy od włosów. Ja jednak teraz mam obawy, po tym jak Kropcia napisała, że po ELD miała suche
Mi palette i joanna nie chwyciły po eld, na moich włosach jest nie do zdarcia, ale u innych schodzi. Trzeba próbować
__________________

Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 17:40   #1841
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Celinaa Pokaż wiadomość
Ale ja pytałam o ELD parę postów wcześniej pisałaś że używałaś.


aaa no używałam zmieszałam eld brąz z czarnym strasznie się sypało tak jak i sipa i prawie mi nie przyciemniło włosów i trochu wysuszyło... dlatego już do eldu nie wróciłam, ale każda ma inne doświadczenia
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 18:32   #1842
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alexandra84 Pokaż wiadomość
Tylko ja się boję, że nie będę miała cierpliwości do czystej henny i że nie nałożę na nią nic To jak jest z ELD? Jak się wypłucze, to można wtedy nałożyć w razie czego chemiczną? Chyba tak, prawda? Bo przecież ona schodzi..... Ale ja się nie znam
Co do Venity i ELD, to niektóre dziewczyny uważają, że po jednej włosy są ładne, a po drugiej nie.... i na odwrót. Chyba zależy od włosów. Ja jednak teraz mam obawy, po tym jak Kropcia napisała, że po ELD miała suche
Ja bym nie ryzykowała nakładania ELD i później chemicznej farby.
W ELD chyba tylko kolor Chna jest bez domieszek.
Tydzień temu wysłałam do nich maila z pytaniem co jest w farbie "Basma" oprócz Lawsonia inermis i nie odpowiedzieli mi wcale, pewnie to jakiś tajemniczy barwnik.
Najlepiej jednak używać czystych ziół.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 13:55   #1843
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Pytanie mam, tylko proszę nie gańcie mnie na wejściu.
Jakiś czas temu udzielałam się i zaczęłam się hennować. Ostatnie dwa razy kupiłam czystą chnę Eldu, zrobiłam ją za pierwszym razem z kurkumą, wczoraj z papryką (za każdym razem z sokiem z cytryn i rumiankiem). Efekty bardzo fajne, tylko teraz myślę, że wolałabym żeby kolor zamiast ciemnorudy był ciemnobordowy.
Nie mam złudzeń, że go sobie 'zrobię' hop siup przy pierwszym koloryzowaniu, ale mam pytanie - jak uzyskać bordo? Sama henna oczywiście odpada, bo to rudość. Ani na henna for hair ani na mazidłach nie ma przepisu na bordo. Nie wiem czy do tego amlę czy co dać? I w jakiej kolejności? Jak patrzę na skład miksów na hennaforhair, gdzie na zdjęciu włosy są czerwone, to najczęściej za sprawą papryki czy czegoś... A to już sprawdzałam i wiem, że to nie to. Może gdyby henna była z mazideł byłoby lepiej?
Np tutaj - dziewczyna ma niby ciemnobrązowe włosy (powiedzmy jak moje)i ma czerwień. Nie chodzi mi o intensywność, bo wiem, że to zależy od włosa, ale w przepisie jest sama henna z sokiem z cytryny http://www.hennaforhair.com/mixes/justine/
__________________
I will marry melody...


neitka

Edytowane przez neitka
Czas edycji: 2010-03-23 o 13:57
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 14:24   #1844
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A czy chna Eldu wychodzi raczej jaśniejsza czy ciemniejsza?
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 18:09   #1845
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wiecie co..odważyłam się. Właśnie siedzę ze śmierdzącym zielonym łajnem na głowie ( mazidłowa henna + amla + indygo)... i przerażona liczę , że wyjdzie mi z tego śliczny ciemny brązik...Pocieszcie mnie dziewczyny...czy ta packa zawsze ma taki piękny kupczasty zielony kolor czy coś zepsułam w trakcie? 6 godzin poczekalni na efekt to trochu długo dla mego zatrwożonego serducha...
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 18:37   #1846
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

papka ma kolor okrutny
i pachnie dziwnie
Jeśli takie sa Twoje wrażenia, to wszystko ok.

I jedna ważna rzecz: kolor nabiera głębi i intensywności ok. trzech dni,
więc nie martw się gdyby włosy zaraz po zmyciu miały bylejaki kolor lub nie miały połysku.
Ja po pierwszym zmyciu ( mixu takiego jak Twój) miałam kolor wypłowiało szaro brązowawy. Dopiero w ciągu dwóch dni się pięknie "rozwinął".


Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Pytanie mam, tylko proszę nie gańcie mnie na wejściu.
Jakiś czas temu udzielałam się i zaczęłam się hennować. Ostatnie dwa razy kupiłam czystą chnę Eldu, zrobiłam ją za pierwszym razem z kurkumą, wczoraj z papryką (za każdym razem z sokiem z cytryn i rumiankiem). Efekty bardzo fajne, tylko teraz myślę, że wolałabym żeby kolor zamiast ciemnorudy był ciemnobordowy.
Nie mam złudzeń, że go sobie 'zrobię' hop siup przy pierwszym koloryzowaniu, ale mam pytanie - jak uzyskać bordo? Sama henna oczywiście odpada, bo to rudość. Ani na henna for hair ani na mazidłach nie ma przepisu na bordo. Nie wiem czy do tego amlę czy co dać? I w jakiej kolejności? Jak patrzę na skład miksów na hennaforhair, gdzie na zdjęciu włosy są czerwone, to najczęściej za sprawą papryki czy czegoś... A to już sprawdzałam i wiem, że to nie to. Może gdyby henna była z mazideł byłoby lepiej?
Np tutaj - dziewczyna ma niby ciemnobrązowe włosy (powiedzmy jak moje)i ma czerwień. Nie chodzi mi o intensywność, bo wiem, że to zależy od włosa, ale w przepisie jest sama henna z sokiem z cytryny http://www.hennaforhair.com/mixes/justine/
A Ty chcesz uzyskać bordowy czy taki jak na zdjęciu- czerwony?
Ja spróbowałabym na włosach już ufarbowanych henną, zrobić lekki gloss z indygo.
Myślę, że to mogloby dać pożądany efekt.
Oczywiście spróbowałabym wcześniej na pasemku włosów.
Ja jestem teraz przed farbowaniem indygo i mam dokladnie bordowy kolor - efekt zmywania się indygo z henny.
Indygo zmywa się szybciej, więc etapy są u mnie takie:
czarny, fiolet, oberżyna, bordowy... i farbowanko z powrotem na czarno.


Cytat:
Napisane przez alexandra84 Pokaż wiadomość
A czy chna Eldu wychodzi raczej jaśniejsza czy ciemniejsza?
Wydaje mi się, że jaśniejsza. Ale wypowiadam się tylko na podstawie max. godzinki między farbowaniem henną i indygo, tzn nigdy nie widzialam co się dzieje z nimi po kilku dniach.
Po Eld kolor był marchewkowo pomarańczowy, po mazidłowej hennie rudy bardziej miedziany.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 18:43   #1847
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziękuję beatko, póki co moi domownicy są bardziej przerażeni ode mnie. Ale jeśli da mi to efekt kolorystyczny - czytaj: brąz do przyjęcia - to nigdy nie rozstanę się z henną;-)
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 18:53   #1848
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
dziękuję beatko, póki co moi domownicy są bardziej przerażeni ode mnie. Ale jeśli da mi to efekt kolorystyczny - czytaj: brąz do przyjęcia - to nigdy nie rozstanę się z henną;-)
da na pewno.
Poza tym pamiętaj , że nie masz ograniczeń typu "dopiero farbowałam, nie mogę znowu, bo zniszczę włosy"
Odcień Ci się nie podoba- zawsze możesz zmodyfikować.

Ja stosując mieszankę uzyskałam np bardzo ładny ciemny i zimny kasztan, ale że wydawał mi się jeszcze za ciepły położyłam po kilku dniach samo indygo i już wyszło idealnie.

Powodzenia
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 18:54   #1849
thordis_nanna
Raczkowanie
 
Avatar thordis_nanna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kolor bardziej czerwony, a nie rudy, można uzyskać dodając - zamiast wody - mocnego naparu z hibiskusa. Mi tak kiedyś całkiem ładnie złapało, ale potem już nie próbowałam. Papryka też daje radę, chociaż mnie trochę podrażnia więc unikam.
thordis_nanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 20:37   #1850
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
A Ty chcesz uzyskać bordowy czy taki jak na zdjęciu- czerwony?
Ja spróbowałabym na włosach już ufarbowanych henną, zrobić lekki gloss z indygo.
Myślę, że to mogloby dać pożądany efekt.
Oczywiście spróbowałabym wcześniej na pasemku włosów.
Ja jestem teraz przed farbowaniem indygo i mam dokladnie bordowy kolor - efekt zmywania się indygo z henny.
Indygo zmywa się szybciej, więc etapy są u mnie takie:
czarny, fiolet, oberżyna, bordowy... i farbowanko z powrotem na czarno.
A pomiędzy czerwienią a bordo byłaby znaczna różnica w uzyskaniu koloru?
O takiej czerwieni staram się nie marzyć, bo mam bardzo ciemne włosy, ale przykład przytoczyłam, bo dziewczyna ma ponoć bardzo ciemne włosy swoje, na zdjęciu czerwień a w przepisie sama henna z sokiem z wodą... Więc byłam ciekawa, jakim cudem to

A indygo muszę w takim razie nabyć z mazideł z henną.

Cytat:
Napisane przez thordis_nanna Pokaż wiadomość
Kolor bardziej czerwony, a nie rudy, można uzyskać dodając - zamiast wody - mocnego naparu z hibiskusa. Mi tak kiedyś całkiem ładnie złapało, ale potem już nie próbowałam. Papryka też daje radę, chociaż mnie trochę podrażnia więc unikam.
Pisałam właśnie, że ostatni mix zrobiłam z papryką i kolor ewidentnie rudy. Trudno mi uwierzyć, że hibiskus (albo wymieniane wcześniej wino) by tak znacząco zmienił sprawę
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 21:31   #1851
thordis_nanna
Raczkowanie
 
Avatar thordis_nanna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Bo na każdych włosach wyjdzie inaczej Nie wiem jakie jeszcze dodatki mogą farbować na czerwono, ale próbuj, może coś znajdziesz.
thordis_nanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 22:45   #1852
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
A pomiędzy czerwienią a bordo byłaby znaczna różnica w uzyskaniu koloru?
O takiej czerwieni staram się nie marzyć, bo mam bardzo ciemne włosy, ale przykład przytoczyłam, bo dziewczyna ma ponoć bardzo ciemne włosy swoje, na zdjęciu czerwień a w przepisie sama henna z sokiem z wodą... Więc byłam ciekawa, jakim cudem to

A indygo muszę w takim razie nabyć z mazideł z henną.


Pisałam właśnie, że ostatni mix zrobiłam z papryką i kolor ewidentnie rudy. Trudno mi uwierzyć, że hibiskus (albo wymieniane wcześniej wino) by tak znacząco zmienił sprawę
Jeśli dziewczyna ma ciemne włosy, to może kwestia tego soku z cytryny, on trochę rozjaśnia.

Indygo można zamówić próbkę tylko i spróbować.

A z tym hibiskusem może być dobrze, bo on ma kolor bardzo zimny różowo fioletowy, więc mógłby faktycznie nadać odpowiedni odcień. Papryka ma ciepły, więc tak bardzo henny nie zmodyfikuje.
Tak sobie teoretyzuję.
Trochę Wam zazdroszczę tych eksperymentów, może sobie jakieś pasemka porobię.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 05:53   #1853
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Zatem hibiskus it is! Może jeszcze winczacho walnę W sumie zapach już mnie i tak drażni, więc się wina nie wystraszę, a co Ale to dopiero w przyszłym tygodniu - teraz nie mam kiedy papki na głowie trzymać. Jak mnie cieszy fakt, że mogę sobie do woli tym łeb paprać, bo to chyba moja ulubiona część całej zabawy

Ale i tak muszę utrzymac nadzieje w ryzach w książce było napisane, że wszelkie dodatki w stylu kurkumy, papryki itd nieznacznie zmieniają kolor. Ale powalczę. Cierpliwa jestem, a jak się uda z kolorem to padnę z radości
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 07:36   #1854
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Moje drogie, muszę się pochwalic....wyszedł mi śliczny acz naturalny ciemny brąz! w niektórych miejscach mam delikatne prześwity moich naturalnych lżej chwyconych, ale wszystko akurat ładnie się komponuje. A jeszcze zciemnieją do dwóch dni;D jestem super zadowolona. Włosy są nawilżone, błyszczące - a wiem co to puszenie i problemy z rozczesywaniem ( mimo że mam wlosy przetłuszczające się) od czasu jak używam szamponów bez sillikonów. Teraz jestem jedynie ciekawa utrzymania się efektu.Niestety , ale codziennie myję wlosy...taka ich natura. Teraz nie wiem jak wytrzymam te trzy dni bez- chyba będę je płukała samą wodą, niech nabierają głębi. Normalnie myję Farmoną Brzozową albo jaka mi tam w ręce wpadnie. Może byc? A po trzech dniach planuje nałożyc na noc olej kokosowy 100% parachute z helfy . pl

jeszcze jedno...jak za to czuję ciągle ten zapach na mojej głowie to mnie mdli;P
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 14:03   #1855
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jaśniejsza. Ale wypowiadam się tylko na podstawie max. godzinki między farbowaniem henną i indygo, tzn nigdy nie widzialam co się dzieje z nimi po kilku dniach.
Po Eld kolor był marchewkowo pomarańczowy, po mazidłowej hennie rudy bardziej miedziany.
Dzięki. Czyli wychodzi mniej więcej taki jak na opakowaniu? I czy złapie mi odrost (ciemny blond)?
A wie któraś, jak wychodzi brąz ELD?
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 22:13   #1856
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alexandra84 Pokaż wiadomość
Dzięki. Czyli wychodzi mniej więcej taki jak na opakowaniu? I czy złapie mi odrost (ciemny blond)?
A wie któraś, jak wychodzi brąz ELD?
Ja jutro nakładam brąz + pół opakowania kasztana z ELD. Zobaczymy Kilka tygodni po nakładaniu chny eld kolor się tak fajnie wypłukał i jest śliczny - brązowo rudy, ale mam już odrosty więc jutro eksperymentów ciąg dalszy.
__________________

Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 10:24   #1857
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

cześć Dziewczyny

farbuje henną od pół roku i generalnie jestem zadowolona z efektów na razie używałam tylko gotowych mieszanek firmy khadi i zawsze wychodzi mi ładny kolorek (ciemny zimny brąz). niestety, kolor dość szybko mi się zmywa no i nie pokrywa pierwszych siwych włosów
po świętach wypróbuje dwustopniowego farbowania dla włosów siwiejących , czyli najpierw henna a potem moja brązowa mieszanka mam nadzieję, że zadziała, bo na moich ciemnych włosach każdy siwy włos jest taki widoczny
a Wy jak sobie radzicie z siwymi?
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 11:12   #1858
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cześć Hennowanki !

Odważyłam się w końcu!!!
Chciałam uzyskać chną eld jasny pomarańcz. Wyszedł ciepły ognisty, ale i tak jestem bardzo zadowolona z tej mojej żarówy na głowie hihi
Więcej szczegółów zamieszczę razem ze zdjęciem


P.S. Dzięki Heroldin
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:16   #1859
strzyga30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Chciałam tylko grzecznie zapytać farbuje parę miesięcy chną eld i mam kolor ciemny rudy czy dodanie soku z cytryny sprawi , że wyjdzie żarówka włoski mam swoje taki średni brąz
strzyga30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 13:12   #1860
Rudziatko_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
GG do Rudziatko_
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mam pytanie do was, bo widzę że tak mieszacie składniki że mi by do głowy to nie przyszło czy chna złapie mi na włosach które wcześniej robiłam henną (przez ponad pół roku)? Bo coś mnie napadło i kupiłam sobie chnę w odcieniu wiśniowym, bo farbowanie brązową henną dawało efekt bordowych włosów u mnie, bo wcześniej były blond a były już tak zniszczone, że przerzuciłam się na coś naturalnego bardziej wiem że chemiczna farba mi nie złapie, ale o chnie nic nie znalazłam. Jak to jest?
Rudziatko_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:03.