Sucha twarz, podkrążone oczy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-24, 16:31   #1
catfish
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7

Sucha twarz, podkrążone oczy.


Witam, mam pewien problem.
Mam bardzo wysuszoną twarz. Nie używam żadnych toników, ani żeli oczyszczających twarz. Stosuję teraz Lekki Krem Koloryzujący firmy My Secret, jako podkład (oto link jak wygląda) oraz Puder Prasowany Matujący firmy SENSIQUE (także link). Po 3 godzinach w szkole w miejscach gdzie skóra jest trochę tłusta (na czole, zaraz przy nasadzie włosów) nie ma ani śladu pudru, natomiast gdzie sucha (czoło, nos, policzki, broda) - są łuszczące się plamy. Jak mogę temu zapobiec? Stosuję na noc Krem Pielęgnujący BAMBINO jednak to nie pomaga. Drugim moim problemem są wory pod oczami. Nie ważne czy śpię 5 czy 10 godzin - oczy zawsze są podkrążone. Stosowałam już Żel z arniką na sińce pod oczami i obrzmienia firmy FLOS LEK (link), Kofeinowy Roll-on pod oczy Garnier'a (link), a także Opaskę na oczy z żelem firmy Garnier (niestety brak zdjęcia), jednak to nie pomaga.
Jak poradzić sobie z tymi problemami. Czekam na odp!! Pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Chciałam także dodać, że rzadko kiedy zmywam makijaż na noc, ale jeśli już to używam Płynu do demakijażu firmy Garnier. Nie myję twarzy mydłem, ani żadnymi innymi płynami.
catfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 17:20   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

Cera sucha nie lubi pudru a podkłady kremowe, najlepiej nałożone na wklepany wcześniej odżywczy krem. Mam taką cerę jak ty i cienie pod oczami. Stosuję emulsję do mycia twarzy AA Help, kilka odżywczych kremów-Lirene cera wrażliwa z SPF 30,Yves Rocher Nutri Specific Ultra Confort Jour ( te 2 na dzień, na zmianę, co najmniej 2 razy dziennie, rano i w ciągu dnia, i zawsze pół godziny przed zrobieniem makijażu) oraz Pharmaceris N Intensywny krem odżywczy (ten na mróz i na noc) którymi kremuję twarz kilkakrotnie w ciągu dnia- 4 razy to absolutne minimum, odżywczy tonik Yves Rocher Nutri Specific, pudru ( Yves Rocher i Smashbox) używam mało i tylko na kości policzkowe, nie używam kosmetyków z alkoholem ( wszelkie toniki, pianki itd.) a na niedoskonałości stosuję podkład korygujący vichy, który stosuję także do maskowania cieni pod oczami.
Dobre są też podkłady kremowe- Yves Rocher, Vichy, Clinique a na letnie dni podkłądy w musie.
Na worki pod oczami polecam żelową maseczkę, którą należy chłodzić w lodówce oraz masaż oczu kremem też trzymanym w lodówce i to najlepiej kremem w formie lekkiego żelu. Obrzęki moga być wynikiem złej gospodarki wodnej organizmu, może warto sięgnąć po suplement aqua femin?
Bardzo wysuszonej twarzy przyda się też zaprzyjaźnienie się z kwasem hialuronowym. Można sięgnąć po Relastan piękna skóra albo hialucell doustnie albo po kremy np. z serii Dermika hialiq 3d. Na pewno warto pić więcej czystej wody.
A i jeszcze jedno- jeśli dobrze dobierzesz krem to po 4 godzinach od nałożenia powinnaś go jeszcze czuć na twarzy. Jeśli nie czujesz jest dla ciebie za lekki albo twoja skóra źle go wchłania. I przed kremowaniem należy twarz umyć, także po to by ją nawilżyć ( bo np. krem z gliceryną w składzie nałożony na suchą skórę dodatkowo wysusza- bo gliceryna jest wysoce higroskopijna a na wilgotną zatrzymuje wilgoć w wewnątrz skóry. jeśli masz suchą skórę musisz pamiętać o zwilżeniu skóry przed nakładaniem kremu do rąk, do twarzy i pod oczy by dodatkowo nie przesuszyć skóry ) i by zapobiec tworzeniu się zaskórników.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Zamiast pudru i tego kremu polecałabym ci jakiś dobry krem matujący do regularnego stosowania (przejrzyj kwc i forum, na pewno coś znajdziesz) bo chyba masz przesuszoną cerę mieszaną a zamiast podkładu krem brązujący Garnier skóra muśnięta słońcem- nie pachnie jak samooplacz ale brzoskwiniowo i fajnie odżywia skórę nie robiąc smug. I natłuszczaj i nawilżaj cerę w domu i za pewien czas powinno być lepiej.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Zmywanie makijażu na noc i porządne kremowanie twarzy odżywczym kremem to absolutna konieczność jeśli w wieku 30 lat nie chcesz mieć twarzy kwalifikującej się do liftingu. Mój wujek jest lekarzem dermatologiem i specjalistą medycyny estetycznej.Kilka lat temu gdy w Polsce nie było szału na łażenie w pełnej tapecie cały dzień jego pacjentki na lifitingach miały średnio 60 lat, obecnie 30. Dlaczego? Solaria, za mało pielęgnacji , za dużo tapety. Mniej się maluj, więcej pij czystej wody, jedz mądrze,suplementy, zadbaj o nawilżająco-odżywiającą pielęgnację bo warto. Skórę masz jedną na całe życie a skóra ma to do siebie, że błędy młodości wytyka bezlitośnie. Spanie w makijażu jest jednym z takich lubiących się szybko mścić błędów młodości, który znacznie przyśpiesza tworzenie się zmarszczek mimicznych i obniża dotlenienie skóry.
I polecam ruch, na przykład bieganie bo poprawia ukrwienie a więc dotlenienie, nawilżenie i odżywienie skóry. Worki pod oczami sugerują problemy z krążeniem więc twoja skóra też pewnie z ich powodu cierpi-słabe krążenie to m.in. słabsze odżywienie skóry a więc i jej słabsza i wolniejsza regeneracja, słabsza synteza kolagenu, mniej lipidów więc dla urody powinnaś także regularnie uprawiać sport.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 17:38   #3
Nelkaa
Zadomowienie
 
Avatar Nelkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 199
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

Cytat:
Napisane przez catfish Pokaż wiadomość




Chciałam także dodać, że rzadko kiedy zmywam makijaż na noc, ale jeśli już to używam Płynu do demakijażu firmy Garnier. Nie myję twarzy mydłem, ani żadnymi innymi płynami.
Wybacz, ale czy to jakiś żart? Ja bym nie mogła położyć się spać bez zmycia makijażu, oprócz tego używam jeszcze toniku, a skoro nie myjesz twarzy mydłem ani innym płynem to czym?.
__________________
..połamane skrzydła, zgubiona aureola - taki ze mnie Anioł....



MOJE TWORY BIŻUTERYJNE
Nelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 17:42   #4
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

A, krem bambino jest na bazie gliceryny więc może wysuszać. Ja lubię Nutri Specific z Yves Rocher bo nie jest na glicerynie a na bazie mleczka migdałowego, które przyśpiesza regenerację suchej skóry. I polecam ci raczej kremy o konsystencji półtłustej emulsji niż bardzo lekkie, nawilżające czy bardzo ciężkie tłuste. Bo lekkie nasilają trądzik a tłuste są zwykle na glicerynie i trudne do wchłonięcia dla suchej skóry. W miarę tani i dobry krem nawilżający znajdziesz w serii AA Help. A i o ile pamiętam składy to kosmetyki kolorowe My Secret i Sensique mają tendencję do przesuszania cery i ja osobiście ich unikam.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 17:44   #5
Nelkaa
Zadomowienie
 
Avatar Nelkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 199
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

przede wszystkim trzeba też pamiętać o nawilżaniu skóry od środka
__________________
..połamane skrzydła, zgubiona aureola - taki ze mnie Anioł....



MOJE TWORY BIŻUTERYJNE
Nelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 17:57   #6
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

Cytat:
Napisane przez Nelkaa Pokaż wiadomość
Wybacz, ale czy to jakiś żart? Ja bym nie mogła położyć się spać bez zmycia makijażu, oprócz tego używam jeszcze toniku, a skoro nie myjesz twarzy mydłem ani innym płynem to czym?.
To chyba nie żart a młodość i tak zwana "płytka wyobraźnia".
Choć fakt, mam kumpla, który mieszka z narzeczoną, której jeszcze nigdy nie widział bez makijażu. Ale muszę przyznać,że ona ma 24 lata a ja 28 i mam mniej zmarszczek mimicznych w okolicach oczu niż ona.
Tyle,że ja nie palę, makijaż noszę lekki i nie codziennie,latem i zimą zawsze filtry,uprawiam sport i regularnie stosuję kremy pod oczy. Na solarium nie byłam nigdy.Nie mam już 16 lat a moja skóra w zasadzie jest w takim samym stanie jak wtedy gdy te 16 lat miałam. To widać choćby na zdjęciach.
Może nawet w lepszym bo już więcej wiem o prawidłowej pielęgnacji mojej cery niż w wieku lat nastu.
A ona pali, full make up od 18 roku życia, całą dobę w makijażu, czasem solarium, opalanie bez filtrów i chyba nie wie co to takiego krem pod oczy. Moja mama ma 50 lat i ładniejszą cerę niż ona- lepiej odżywioną i nawilżoną, mniej zmarszczek.
Więc 24 godziny na dobę w makijażu szybko daje się skórze we znaki.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

I warto pamiętać,że nadmiar kawy i czarnej herbaty oraz alkohol bardzo odwadnia. Dobrze nawadnia natomiast suplementacja witaminy E, picie wody mineralnej oraz kakao- picie kakao sprzyja regeneracji skóry. Dobre dla skóry, zwłaszcza wiosną i latem jest też picie soku pomidorowego bo wytwarza naturalną ochronę przed promieniowaniem UV.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2010-02-24 o 17:51
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 18:10   #7
catfish
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

Używam płynu do demakijażu z Garniera. Żadnych innych. Nie pisałam tutaj żebyś krytykowała, tylko prosiłam o pomoc.
catfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-24, 18:10   #8
Nelkaa
Zadomowienie
 
Avatar Nelkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 199
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

catfish zamiast Bambino polecam kremy z Ziaji, są naprawdę dobre i można sobie dobrać do rodzaju cery, ja też mam problemy z suchą skórą, zwłaszcza teraz i dlatego na noc używam tłuściejszego kremu, na dzień pod podkład lżejszego, do tego co kilka dni nakładam maseczkę na twarz i dekolt, do mycia twarzy używam Garniera i raz w tygodniu delikatnego peelingu, makijaż zmywam mleczkiem, bo to u mnie się najlepiej sprawdza, no i jeszcze używam kremu pod oczy, który trzymam w lodówce lub chłodnym miejscu. Piję dużo wody , mało kawy , uwielbiam zieloną herbatę i nie palę. To chyba wszystko

Nie denerwuj się , każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, po prostu jest to dla mnie dziwne, ze nie zmywasz makijażu, w ten sposób skóra wogóle nie oddycha w nocy.
__________________
..połamane skrzydła, zgubiona aureola - taki ze mnie Anioł....



MOJE TWORY BIŻUTERYJNE

Edytowane przez Nelkaa
Czas edycji: 2010-02-24 o 18:12
Nelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 18:19   #9
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

Co do kremów Ziaja to autorce wątku mogę polecić odżywczy Ziaja herbikaplant z olejem z awokado http://www.ziaja.com/offer/kosmetyki...j_awokado.html
i jedzenie awokado bo ma zbawienny wpływ na skórę i na kondycję włosów, zapewnia ich właściwe natłuszczenie i nawilżenie. Ale uwaga! Awokado lubi mocno uczulać więc przed jedzeniem całego owocu upewnij się,że nie masz na niego alergii. Obok owoców morza awokado właśnie jest jednym z najczęstszych alergenów spotykanych w pożywieniu. Jeśli nie masz alergii na awokado możesz zacząć się dla urody objadać guacamole czy sałatką owocową z awokado. Ja tak robię. No i latem chłodzę się dla urody gazpacho.
I polecam ci całą serię Ziaja Calma. Powinna pomóc uspokoić twoją skórę.
A jeszcze jedno, co do tych obrzęków pod oczami- możliwe,że masz za dużo soli w diecie.
Poczytaj jaka jest zalecana dzienna dawka spożycia soli i spróbuj jej nie przekraczać a nawet spożywać ciut mniej. Dużo soli jest w słodyczach i gotowych mieszankach przypraw typu grill , kucharek czy vegeta- ja ich w mojej kuchni nie praktykuję bo mam skłonności do obrzęków nóg i zatrzymania wody w organizmie przed okresem. Zamiast popularnej w Polsce vegety, która z przyprawą ma niewiele wspólnego i jest to w zasadzie sama sól polecam mieszanki ziołowe np. zioła prowansalskie i świeże zioła doniczkowego ( bazylia, mięta, oregano, tymianek- są cudowne w smaku gdy są świeże) oraz niesamowicie zdrowe przyprawy korzenne czyli imbir, curry (zapobiega rozwojowi raka) czy gałkę muszkatołową oraz nasz swojski jałowiec. Bo naprawdę jesteśmy tym, co jemy i nawet przyprawy jakie stosujemy mają wpływ na nasz wygląd.
Pozdrawiam popijając zdrową dla mojej cery herbatkę owocową z sokiem z aronii z działki TŻ'ta i z naturalnym miodem z zaprzyjaźnionej pasieki
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2010-02-24 o 18:38
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 08:26   #10
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
picie wody mineralnej oraz kakao- picie kakao sprzyja regeneracji skóry.
Zdradzisz szczegóły ?

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
popijając zdrową dla mojej cery herbatkę owocową z sokiem z aronii z działki TŻ'ta i z naturalnym miodem z zaprzyjaźnionej pasieki

Zazdroszczę

Autorko wątku, nie wyświetla mi się link do pudru Sensique, ale być może tam znajduje się jakiś składnik który nadmiernie wysusza. Od siebie dodam jeszcze, że [nie wiem jak jest z tym u Ciebie, ale to dość spotykany trend] nie warto 'gonić' za płaskim matem. Warto czasami pozwolić skórze lekko pobłyszczeć.

Czy krem Bambino zawiera cynk ? Być może on też przyczynił się do wysuszenia skóry.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 18:47   #11
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Cera sucha nie lubi pudru a podkłady kremowe, najlepiej nałożone na wklepany wcześniej odżywczy krem. Mam taką cerę jak ty i cienie pod oczami. Stosuję emulsję do mycia twarzy AA Help, kilka odżywczych kremów-Lirene cera wrażliwa z SPF 30,Yves Rocher Nutri Specific Ultra Confort Jour ( te 2 na dzień, na zmianę, co najmniej 2 razy dziennie, rano i w ciągu dnia, i zawsze pół godziny przed zrobieniem makijażu) oraz Pharmaceris N Intensywny krem odżywczy (ten na mróz i na noc) którymi kremuję twarz kilkakrotnie w ciągu dnia- 4 razy to absolutne minimum, odżywczy tonik Yves Rocher Nutri Specific, pudru ( Yves Rocher i Smashbox) używam mało i tylko na kości policzkowe, nie używam kosmetyków z alkoholem ( wszelkie toniki, pianki itd.) a na niedoskonałości stosuję podkład korygujący vichy, który stosuję także do maskowania cieni pod oczami.
Dobre są też podkłady kremowe- Yves Rocher, Vichy, Clinique a na letnie dni podkłądy w musie.
Na worki pod oczami polecam żelową maseczkę, którą należy chłodzić w lodówce oraz masaż oczu kremem też trzymanym w lodówce i to najlepiej kremem w formie lekkiego żelu. Obrzęki moga być wynikiem złej gospodarki wodnej organizmu, może warto sięgnąć po suplement aqua femin?
Bardzo wysuszonej twarzy przyda się też zaprzyjaźnienie się z kwasem hialuronowym. Można sięgnąć po Relastan piękna skóra albo hialucell doustnie albo po kremy np. z serii Dermika hialiq 3d. Na pewno warto pić więcej czystej wody.
A i jeszcze jedno- jeśli dobrze dobierzesz krem to po 4 godzinach od nałożenia powinnaś go jeszcze czuć na twarzy. Jeśli nie czujesz jest dla ciebie za lekki albo twoja skóra źle go wchłania. I przed kremowaniem należy twarz umyć, także po to by ją nawilżyć ( bo np. krem z gliceryną w składzie nałożony na suchą skórę dodatkowo wysusza- bo gliceryna jest wysoce higroskopijna a na wilgotną zatrzymuje wilgoć w wewnątrz skóry. jeśli masz suchą skórę musisz pamiętać o zwilżeniu skóry przed nakładaniem kremu do rąk, do twarzy i pod oczy by dodatkowo nie przesuszyć skóry ) i by zapobiec tworzeniu się zaskórników.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Zamiast pudru i tego kremu polecałabym ci jakiś dobry krem matujący do regularnego stosowania (przejrzyj kwc i forum, na pewno coś znajdziesz) bo chyba masz przesuszoną cerę mieszaną a zamiast podkładu krem brązujący Garnier skóra muśnięta słońcem- nie pachnie jak samooplacz ale brzoskwiniowo i fajnie odżywia skórę nie robiąc smug. I natłuszczaj i nawilżaj cerę w domu i za pewien czas powinno być lepiej.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Zmywanie makijażu na noc i porządne kremowanie twarzy odżywczym kremem to absolutna konieczność jeśli w wieku 30 lat nie chcesz mieć twarzy kwalifikującej się do liftingu. Mój wujek jest lekarzem dermatologiem i specjalistą medycyny estetycznej.Kilka lat temu gdy w Polsce nie było szału na łażenie w pełnej tapecie cały dzień jego pacjentki na lifitingach miały średnio 60 lat, obecnie 30. Dlaczego? Solaria, za mało pielęgnacji , za dużo tapety. Mniej się maluj, więcej pij czystej wody, jedz mądrze,suplementy, zadbaj o nawilżająco-odżywiającą pielęgnację bo warto. Skórę masz jedną na całe życie a skóra ma to do siebie, że błędy młodości wytyka bezlitośnie. Spanie w makijażu jest jednym z takich lubiących się szybko mścić błędów młodości, który znacznie przyśpiesza tworzenie się zmarszczek mimicznych i obniża dotlenienie skóry.
I polecam ruch, na przykład bieganie bo poprawia ukrwienie a więc dotlenienie, nawilżenie i odżywienie skóry. Worki pod oczami sugerują problemy z krążeniem więc twoja skóra też pewnie z ich powodu cierpi-słabe krążenie to m.in. słabsze odżywienie skóry a więc i jej słabsza i wolniejsza regeneracja, słabsza synteza kolagenu, mniej lipidów więc dla urody powinnaś także regularnie uprawiać sport.
Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
A, krem bambino jest na bazie gliceryny więc może wysuszać. Ja lubię Nutri Specific z Yves Rocher bo nie jest na glicerynie a na bazie mleczka migdałowego, które przyśpiesza regenerację suchej skóry. I polecam ci raczej kremy o konsystencji półtłustej emulsji niż bardzo lekkie, nawilżające czy bardzo ciężkie tłuste. Bo lekkie nasilają trądzik a tłuste są zwykle na glicerynie i trudne do wchłonięcia dla suchej skóry. W miarę tani i dobry krem nawilżający znajdziesz w serii AA Help. A i o ile pamiętam składy to kosmetyki kolorowe My Secret i Sensique mają tendencję do przesuszania cery i ja osobiście ich unikam.
Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
To chyba nie żart a młodość i tak zwana "płytka wyobraźnia".
Choć fakt, mam kumpla, który mieszka z narzeczoną, której jeszcze nigdy nie widział bez makijażu. Ale muszę przyznać,że ona ma 24 lata a ja 28 i mam mniej zmarszczek mimicznych w okolicach oczu niż ona.
Tyle,że ja nie palę, makijaż noszę lekki i nie codziennie,latem i zimą zawsze filtry,uprawiam sport i regularnie stosuję kremy pod oczy. Na solarium nie byłam nigdy.Nie mam już 16 lat a moja skóra w zasadzie jest w takim samym stanie jak wtedy gdy te 16 lat miałam. To widać choćby na zdjęciach.
Może nawet w lepszym bo już więcej wiem o prawidłowej pielęgnacji mojej cery niż w wieku lat nastu.
A ona pali, full make up od 18 roku życia, całą dobę w makijażu, czasem solarium, opalanie bez filtrów i chyba nie wie co to takiego krem pod oczy. Moja mama ma 50 lat i ładniejszą cerę niż ona- lepiej odżywioną i nawilżoną, mniej zmarszczek.
Więc 24 godziny na dobę w makijażu szybko daje się skórze we znaki.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

I warto pamiętać,że nadmiar kawy i czarnej herbaty oraz alkohol bardzo odwadnia. Dobrze nawadnia natomiast suplementacja witaminy E, picie wody mineralnej oraz kakao- picie kakao sprzyja regeneracji skóry. Dobre dla skóry, zwłaszcza wiosną i latem jest też picie soku pomidorowego bo wytwarza naturalną ochronę przed promieniowaniem UV.
Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Co do kremów Ziaja to autorce wątku mogę polecić odżywczy Ziaja herbikaplant z olejem z awokado http://www.ziaja.com/offer/kosmetyki...j_awokado.html
i jedzenie awokado bo ma zbawienny wpływ na skórę i na kondycję włosów, zapewnia ich właściwe natłuszczenie i nawilżenie. Ale uwaga! Awokado lubi mocno uczulać więc przed jedzeniem całego owocu upewnij się,że nie masz na niego alergii. Obok owoców morza awokado właśnie jest jednym z najczęstszych alergenów spotykanych w pożywieniu. Jeśli nie masz alergii na awokado możesz zacząć się dla urody objadać guacamole czy sałatką owocową z awokado. Ja tak robię. No i latem chłodzę się dla urody gazpacho.
I polecam ci całą serię Ziaja Calma. Powinna pomóc uspokoić twoją skórę.
A jeszcze jedno, co do tych obrzęków pod oczami- możliwe,że masz za dużo soli w diecie.
Poczytaj jaka jest zalecana dzienna dawka spożycia soli i spróbuj jej nie przekraczać a nawet spożywać ciut mniej. Dużo soli jest w słodyczach i gotowych mieszankach przypraw typu grill , kucharek czy vegeta- ja ich w mojej kuchni nie praktykuję bo mam skłonności do obrzęków nóg i zatrzymania wody w organizmie przed okresem. Zamiast popularnej w Polsce vegety, która z przyprawą ma niewiele wspólnego i jest to w zasadzie sama sól polecam mieszanki ziołowe np. zioła prowansalskie i świeże zioła doniczkowego ( bazylia, mięta, oregano, tymianek- są cudowne w smaku gdy są świeże) oraz niesamowicie zdrowe przyprawy korzenne czyli imbir, curry (zapobiega rozwojowi raka) czy gałkę muszkatołową oraz nasz swojski jałowiec. Bo naprawdę jesteśmy tym, co jemy i nawet przyprawy jakie stosujemy mają wpływ na nasz wygląd.
Pozdrawiam popijając zdrową dla mojej cery herbatkę owocową z sokiem z aronii z działki TŻ'ta i z naturalnym miodem z zaprzyjaźnionej pasieki

Podziwiam za wiedzę sama chętnie przeczytałam.
Też mam przesuszoną, mieszaną skórę ze skłonnością do zaczerwień.
Najważniejsze są - dieta i pielęgnacja. Od kiedy piję więcej wody widzę mniej problemów z przesuszeniem. Z pielęgnacji:
Humektan - tani, polecany krem sama się na niego czaję.
Kremy Ziai - rumiankowy, wspominany wcześniej z awokado.
Moje dwa hity: woda termalna Avene i maseczka kojąca Lirene Aqua, którą stosuję bardzo często na wieczór.
Ale jak dla mnie największe cudo - 3 kroki Clinique. Emulsja nawilżająca to mój KWC, od razu widać różnicę.
Z kosmetyków: podkład płynny np. Clinique Superbalanced tez już wspominany.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 18:51   #12
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

Dodam jeszcze, że przed nałożeniem kremu skórę należy potraktować tonikiem - odpowiednie pH jest niezbędne, aby składniki preparatu mogły działać.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 20:45   #13
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

catfish
w jaki sposób oczyszczasz twarz? złuszczasz regularnie naskórek? ile masz lat?
w jaki sposób nakładasz puder? na całą twarz?
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 12:32   #14
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

All_that_jazz - ze swej strony dziękuję za post, w który włożyłaś dużo pracy i zapału,a który mi pootwierał oczy na wiele spraw. Cenię sobie bardzo takie trzeźwe podejście do życia i celne spostrzeżenia, które nie pozostają w sferze umysłu, ale które są realizowane. Jesteś bardzo dobrym przykładem.
Ja mam skórę mieszaną odwodnioną, którą przesuszyła zima oraz zbyt matujący podkład. Teraz doceniam nawilżenie skóry i stosuję kremy nawilżające i na noc i na dzień.Niestety kiedy przesadzę tworzą się zaskórniki. Makijaż robię lekki,a w weekendy wcale.
Też się chętnie dowiem, co z tym kakao
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 13:31   #15
molasses disaster
Raczkowanie
 
Avatar molasses disaster
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 207
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

All_that_jazz

Ze swojej strony dodam jeszcze, że bardzo ważne jest spożywanie olejów, bo bez nich skóra brzydnie. Wystarczy dodanie oliwy z oliwek do sałatki. Można spożywać też olej z wiesiołka czy ogórecznika (w aptece można kupić i w formie płynu, i wygodnych kapsułek do połykania). Bardzo dobry wpływ na zwiększenie poziomu nawilżenia cery ma też tran.
molasses disaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 15:54   #16
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

All_that_jazz,
podziwiam za wiedzę Sama przeczytałam z wielką przyjemnosć to co napisałaś
Może mogłabyś mi polecić jakiś krem pod oczy, do tej pory używałam Garnier zielony w kulce..
Mam wrażliwą skórę.
Będę wdzięczna
__________________




Edytowane przez madziulka_
Czas edycji: 2010-02-26 o 15:55 Powód: dopisek
madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 17:31   #17
saliimalii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 106
Dot.: Sucha twarz, podkrążone oczy.

All_that_jazz świetna lektura , coś dla mnie .
__________________
Nic tutaj nie rozprasza. Ani zapach, ani wygląd, ani to, że piersi są zbyt małe. W sieci obraz siebie kreuje się słowami. Własnymi słowami.
... zawsze można wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.
J. L. Wiśniewski
saliimalii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.