Najlepsza książka do nauki francuskiego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-25, 20:23   #1
Aleksandra26527
Przyczajenie
 
Avatar Aleksandra26527
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3

Najlepsza książka do nauki francuskiego?


Chciałabym zacząć uczyć się języka francuskiego. Mój tata umie ten język i postanowił mnie uczyć w wolnym czasie. Jednak chciałabym jakiś dobry i niedrogi podręcznik, aby móc się na czymś wzorować i aby nauka była uporządkowana. Znacie jakieś dobre książki?
Aleksandra26527 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 22:57   #2
waits
Raczkowanie
 
Avatar waits
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 113
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

Nie wiem czy jest to najlepszy podręcznik, ale ja uczyłam się francuskiego z Deja-vu. Niby wszystko ok, ale mało tam kreatywnych zabaw z językiem, które ja uwielbiam.

Według mnie najlepszy sposób na podszlifowanie języka, nauczenie się, etc. to... oglądanie bajek! Poważnie. One same w sobie są proste, skierowane przecież dla maluszków ewentualnie dla maluszków trochę większych. Czyli takich nas w filologicznym galimatiasie.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=_-KoEofNim4

Edytowane przez waits
Czas edycji: 2012-09-29 o 07:55
waits jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 08:02   #3
WhoRunTheWorld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 334
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

Kamasutra chyba...
__________________
konto nieaktualne
WhoRunTheWorld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 09:52   #4
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

Dobry do gramatyki jest Salut! Ca va? Do nauki słówek itd polecam Francais repetytorium tematyczno leksykalne wyd.Wagros. Powodzenia!
__________________
Idę, a moje serce nie przestaje bić
I wciąż idę, a w mojej głowie niebezpiecznie nic...



Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 10:54   #5
Mysteriness
Zadomowienie
 
Avatar Mysteriness
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 1 339
GG do Mysteriness
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

Cytat:
Napisane przez waits Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest to najlepszy podręcznik, ale ja uczyłam się francuskiego z Deja-vu. Niby wszystko ok, ale mało tam kreatywnych zabaw z językiem, które ja uwielbiam.

Według mnie najlepszy sposób na podszlifowanie języka, nauczenie się, etc. to... oglądanie bajek! Poważnie. One same w sobie są proste, skierowane przecież dla maluszków ewentualnie dla maluszków trochę większych. Czyli takich nas filologicznym galimatiasie.

Też się uczyłam z Deja vu, ale mi się nie podobało za bardzo. Czegoś w niej brakuje :P
__________________

Mysteriness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 10:54   #6
Żenada
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 924
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

Dla samouków dobry jest podręcznik assimil, język francuski łatwo i przyjemnie
__________________

Żenada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 01:07   #7
Nathalie1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

Ja polecam Rond Point. Wprawdzie przerabiałam ją na kursie w szkole językowej, ale jest naprawdę dobra. Wszystko tematycznie po kolei, z tyłu książki szczegółowo wytłumaczona gramatyka wg kolejności w książce i tak samo słowniczek, ja lubię z nią sama pracować w domu
Nathalie1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-27, 14:30   #8
likeff
Raczkowanie
 
Avatar likeff
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

Nie wiem jaka jest dobra, ale wiem, jakiej nie polecam tak jak dziewczyny Deja-vu
likeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:41   #9
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

My w Szkole Języka Francuskiego korzystaliśmy z Alter Ego i Edito. Specjalnie napisałam, że jedynie "korzystaliśmy", bo zajęcia nie skupiały się wokół zadań z podręczników. Szliśmy (i ciągle idziemy) autorskim programem, który bardzo mi się podoba (dużo mówienia!). Ale podręczniki są ok. A jak nie możesz się zdecydować to polecam przejść się do Empiku i przejrzeć sobie niektóre.
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 11:19   #10
MuzycznaFrancja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 12
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

Ja, tak jak hanna, polecam książkę "Alter Ego 1" z ćwiczeniami. I też jestem zdania, żeby nie opierać nauki głównie na podręczniku. Autorskie metody, o ile są dobre, są naprawdę świetnym rozwiązaniem.
Podejście nauczyciela jest bardzo ważne, urozmaica lekcje piosenkami francuskojęzycznymi, filmikami, gazetami, książkami.

Jednak pozwolę sobie jeszcze na małą uwagę: często rozwiązanie nauki z bliską osobą nie jest dobre. Sam to wiem po sobie i nie tylko - dzieje się tak, gdyż jesteśmy związani emocjonalnie z tą osobą, a jednak z obcą osobą jest dystans, który jest ważny w nauczaniu.

Aleksandro, powodzenia w nauce!
MuzycznaFrancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 18:02   #11
InnocensMundi
Raczkowanie
 
Avatar InnocensMundi
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 194
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

Ja mam Amis et Compagnie, ale to bardziej dla gimnazjum. W liceum wiem, że króluje Alter Ego.
__________________
did you know that the dolphins are just gay sharks?
InnocensMundi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-21, 14:50   #12
Aleksandra26527
Przyczajenie
 
Avatar Aleksandra26527
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

Cytat:
Napisane przez MuzycznaFrancja Pokaż wiadomość
Ja, tak jak hanna, polecam książkę "Alter Ego 1" z ćwiczeniami. I też jestem zdania, żeby nie opierać nauki głównie na podręczniku. Autorskie metody, o ile są dobre, są naprawdę świetnym rozwiązaniem.
Podejście nauczyciela jest bardzo ważne, urozmaica lekcje piosenkami francuskojęzycznymi, filmikami, gazetami, książkami.

Jednak pozwolę sobie jeszcze na małą uwagę: często rozwiązanie nauki z bliską osobą nie jest dobre. Sam to wiem po sobie i nie tylko - dzieje się tak, gdyż jesteśmy związani emocjonalnie z tą osobą, a jednak z obcą osobą jest dystans, który jest ważny w nauczaniu.

Aleksandro, powodzenia w nauce!
Dziękuję I co do Twojej małej uwagi, to oczywiście się z Tobą zgadzam. Chciałam zapisać się na jakis kurs, ale zdaniem taty tylko stracę pieniadze. Niestety myślę, że jego zdaniem taki kurs mi nic nie da i on może mnie nauczyc. Niestety. Ale zobaczę. Może za rok uda mi się go przekonać do kursu Narazie zobaczę te podręczniki i może jakiś kupie, albo po prostu na internecie jakiegoś poszukam, do wydrukowania. Mam nadzieję, że jakoś to będzie
Aleksandra26527 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 20:25   #13
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

Cytat:
Napisane przez Aleksandra26527 Pokaż wiadomość
Dziękuję I co do Twojej małej uwagi, to oczywiście się z Tobą zgadzam. Chciałam zapisać się na jakis kurs, ale zdaniem taty tylko stracę pieniadze. Niestety myślę, że jego zdaniem taki kurs mi nic nie da i on może mnie nauczyc. Niestety. Ale zobaczę. Może za rok uda mi się go przekonać do kursu Narazie zobaczę te podręczniki i może jakiś kupie, albo po prostu na internecie jakiegoś poszukam, do wydrukowania. Mam nadzieję, że jakoś to będzie
przerabiałam to, próbowałam się uczyć rosyjskiego, to znaczy mama próbowała mnie uczyć i nic z tego nie wyszło niestety, bo to czasu bo to coś tam, a kursy językowe są świetne! gdyby nie one to nie mówiłabym ani po angielsku ani po niemiecku
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 20:59   #14
malinajulia
Przyczajenie
 
Avatar malinajulia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13
Dot.: Najlepsza książka do nauki francuskiego?

Ja zaczynając zajęcia na A2 miałam Taxi 2 (zielone) i jak opanujesz podstawy to szczerze je polecam . A na nieco wyższym poziomie świetne jest Vite et bien 2 - ksiązka, cytując z okładki, dla ludzi chcących się nauczyć szybko i porządnie. Jest niesamowicie przejrzysta, ciekawa, a wszystko wytłumaczone jest bardzo klarownie, nawet samemu da się zrozumieć.
malinajulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.