prosze o pomoc przy makijazowym starcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-11, 14:25   #1
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Question

prosze o pomoc przy makijazowym starcie


wiem, ze jest tu pelno podobnych watkow, ale nie dam rady przeszukac calego forum chcialabym poprosic o wyjasnienie i wytlumaczenie mi kilku spraw.
mam dosc klopotliwa cere, sucha, a na dodatek naczynkowa, nie mam zadnych alergii (albo jeszcze o nich nie wiem), ale moja skora czesto reaguje zaczerwieniem i silnym pieczeniem na zmiany temperatury, wilgotnosci, ewentualnie substancje unoszace sie w powietrzu np. w zakladzie fryzjerskim czy na dym z kadzidel itp. dodatkowo jest jakby ziemista, mam sklonnosc do tworzenia sie zaskornikow i miejscowych stanow zapalnych wszelkiego rodzaju. nie jestem tez zadowolona o oczu; mam since, worki rzadziej, ale jednak sa, do tego mam opadajace gorne powieki, przez co czesto robie wrazenie patrzacej "spod byka"
nigdy sie nie malowalam, bo tego nie lubie, wiec nie potrafie tez tego robic. a tutaj chcialabym sie dowiedziec czegos na temat korektorow, podkladow, fluidow itp. chcialabym troche ukryc te cienie pod oczami, mysle o korektorze, ale nie wiem jak sie do tego zabrac. chcialabym miec jeden lub dwa kosmetyki, kotrych nalozenie jest szybkie i daja dobry efekt, a nie dawaly mi pozucia tapety i zeby wygladaly jak najbrdziej naturalnie, czyli zeby bylo jak najmniej widac, ze w ogole cos poprawialam ogolnie nie zalezy mi calej twarzy, ale tylko na oczach. czy w ogole jest mozliwe tylko ukrycie cieni korektorem po oczy, a reszty twarzy pozostawienie bez poprawiania czy trzeba to jakos wkomponowac w calosc? pytam o to, bo wiem ze moja twarz, a szczegolnie policzki zareaguja na makijaz na 100% zle, wiec chce sie ograniczyc tylko do oczu.
moze niekotr z Was pomysla, ze zasmiecam forum, ale jesliznajdzie sie chociaz jedna, ktore chetnie posluzy mi swoja wiedza i doswiadczeniem, to bede wdzieczna. narazie bladze we mgle, wiec mam nadzieje na szybko odpowiedz.
hoian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 10:52   #2
kkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 418
Dot.: prosze o pomoc przy makijazowym starcie

ja sie przyłaczam, nie mam żadengo pojęcia o fluidach. Też niechcę aby wygladało jak tapeta. Dodam że jestem bardzo blada i mam dużo widocznych naczynek. Mam nadizje, że ktoś nam pomoże
kkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 19:15   #3
KochamMichasia
Rozeznanie
 
Avatar KochamMichasia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
Dot.: prosze o pomoc przy makijazowym starcie

Dziewczyny no nie ma co tylko polecić wyszukiwarkę.
Było już multum takich tematów i napewno nie będziecie musiały przeszukać całego forum.
__________________
Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
KochamMichasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 09:16   #4
Piotr Aloesowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: prosze o pomoc przy makijazowym starcie

Jeśli jesteś z okolic Wrocławia, Krakowa, Bochni lub Rzeszowa to mogę Cię umówić z moją wizażystką. Pozdrawiam.
Piotr Aloesowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 14:03   #5
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: prosze o pomoc przy makijazowym starcie

Cytat:
Napisane przez hoian Pokaż wiadomość
mam dosc klopotliwa cere, sucha, a na dodatek naczynkowa, nie mam zadnych alergii (albo jeszcze o nich nie wiem), ale moja skora czesto reaguje zaczerwieniem i silnym pieczeniem na zmiany temperatury, wilgotnosci, ewentualnie substancje unoszace sie w powietrzu np. w zakladzie fryzjerskim czy na dym z kadzidel itp. dodatkowo jest jakby ziemista, mam sklonnosc do tworzenia sie zaskornikow i miejscowych stanow zapalnych wszelkiego rodzaju. nie jestem tez zadowolona o oczu; mam since, worki rzadziej, ale jednak sa, do tego mam opadajace gorne powieki, przez co czesto robie wrazenie patrzacej "spod byka" (...) chcialabym miec jeden lub dwa kosmetyki, kotrych nalozenie jest szybkie i daja dobry efekt, a nie dawaly mi pozucia tapety i zeby wygladaly jak najbrdziej naturalnie, czyli zeby bylo jak najmniej widac, ze w ogole cos poprawialam ogolnie nie zalezy mi calej twarzy, ale tylko na oczach. czy w ogole jest mozliwe tylko ukrycie cieni korektorem po oczy, a reszty twarzy pozostawienie bez poprawiania czy trzeba to jakos wkomponowac w calosc? pytam o to, bo wiem ze moja twarz, a szczegolnie policzki zareaguja na makijaz na 100% zle, wiec chce sie ograniczyc tylko do oczu.
Po pierwsze pytania dotyczące makijażu zadajemy na wizażystce a nie na kosmetyczce.

Po drugie, oczywiście, że jest możliwe pokrycie korektorem tylko okolic oczu. Jednak wtedy musi on mieć kolor taki sam jak nasza skóra, żeby nie było widać granicy.

Po trzecie w końcu, niewidoczny efekt oraz dobroczynny wręcz (a przynajmniej obojętny) efekt dla naszej skóry dają kosmetyki mineralne. Mówię to z pozycji naczyńkowca-nadwrażliwca, który stosuje takie kosmetyki od blisko dwóch lat. Wiem, że temat może być na początku dość trudny. Wymaga też zgłebienia paru wątków i trochę własnej inicjatywy, ale naprawdę warto. Polecam podforum kosmetyki mineralne a na początek wątek o podstawach: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=306835
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:36.