Grecja kontynentalna + wyspy - watek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-08, 21:58   #31
ajali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Grecja :)

Moja mama wyjechala własnie na wczasy do Grecji (Leptokaria). Z tym ze są to wczasy organizowane przez szkolę, w ktorej pracuje. Jak wroci to opisze wam jej wrazenia
ajali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 22:05   #32
klaudiaa
Zakorzenienie
 
Avatar klaudiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 039
Dot.: Grecja :)

Cytat:
Napisane przez Nicole
A masz może zdjęcia z Riwiery Olimpijskiej? Jeśli tak, to bardzo chciałabym je zobaczyć

Sama byłam już 3 razy na Riwierze, mieszkałam w Paralii, widziałam też Olimpic Beach,Platamonas (pięękny widok ze wzgórza z zamkiem!!), Leptokarię, Litohoro (miasteczko u podnóza Olimpu, z niesamowitą atmosferą, jestem w nim zakochana!), Katerini i Thessaloniki (wielkie miasto, które również bardzo polubiłam ).
..mialam bardzo blisko do Platamonas.. ..te same okolice

..widok z okna na Olimp itp. itd.

..nie wiem z czego mam zdjecia, dawno nie ogladalam.. na pewno z Aten, meteorow ..wiekszosc czasu spedzalam w hotelu, na basenie, wiec tych zdjec nie jest tak duzo..

..kojarzysz hotel SAN-PANTELEIMON?
klaudiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 22:15   #33
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Grecja :)

Cytat:
Napisane przez klaudiaa
..mialam bardzo blisko do Platamonas.. ..te same okolice

..widok z okna na Olimp itp. itd.

..nie wiem z czego mam zdjecia, dawno nie ogladalam.. na pewno z Aten, meteorow ..wiekszosc czasu spedzalam w hotelu, na basenie, wiec tych zdjec nie jest tak duzo..

..kojarzysz hotel SAN-PANTELEIMON?
Oj,nie kojarzę mieszkałam cały czas w hotelu w Paralii,a w innych miejscowościach bywałam wieczorkiem/w nocy Jakbyś znalazła jakieś fotki z Riwiery (np.widok na Olimp ) to byłabym bardzo wdzięczna
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 22:23   #34
klaudiaa
Zakorzenienie
 
Avatar klaudiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 039
Dot.: Grecja :)

Cytat:
Napisane przez Nicole
Oj,nie kojarzę mieszkałam cały czas w hotelu w Paralii,a w innych miejscowościach bywałam wieczorkiem/w nocy Jakbyś znalazła jakieś fotki z Riwiery (np.widok na Olimp ) to byłabym bardzo wdzięczna
..wlasnie znalazlam kilka pocztowek z Grecji i na jednej jest napisane "Paralia Neos Pantaleimonas" ..o zdjecia stamtad chodzi? sorki, ciemna jestem.. nie pamietam nazw

..poszukam fotek jutro rano bo dzisiaj jestem jakas 'inna'.. nie rozumiem co sie do mnie mowi..


klaudiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 22:33   #35
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Grecja :)

a ja byłam w Olimpic Beach, obok Parali. w tym roczku, ahh bosko było tylko szkoda, że tak krótko..
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:07   #36
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Grecja :)

nakede21 napisz cos wiecej o tym wyklupowaniu wycieczek fakultatywnych w b biurach na miejscu
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 23:15   #37
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Grecja-Ateny

Hej
Mam zamiar w czerwcu odwiedzić mojego ojca który chwilowo pracuje w Atenach i zastanawiam się tak czy to ma jakiś sens. Bo w sumie, czy przez 2 tygodnie nie będę się tam nudzić? Pojechałybyście na moim miejscu ? I wogóle, co ciekawego powinnam tam zwiedzić? Byłam tam już jak miałam 7 lat, ale już nic nie pamiętam.. Dlatego.. polecicie coś ? Szczególnie wizażanki mieszkające w Atenach albo nimi zafascynowane ? Dzięki
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-01, 22:03   #38
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: Grecja-Ateny

Jedź, jedź, jedź i nawet się nie zastanawiaj ! jeśli wolisz to ja mogę za Ciebie pojechać

Kocham Ateny i zapewniam Cię, że nie będziesz się nudzić. Ja byłam ponad 2 miesiące, pojechałam do brata ale ostatecznie przeszłam Ateny wzdłuż i w szerz sama Było fantastycznie

Do zwiedzania jest mnóstwo. najlepiej zaopatrz się w przewodnik i mapę - plan miasta i w drogę. Absolutnie koniecznie trzeba zobaczyć:

*Akropol

*Muzeum Archeologiczne

*wszystko, co jest pod Akropolem - Plaka, Agora Rzymska, piękne' maleńkie uliczki, pełne sklepików z pamiątkami, kafejek , plac Monastiraki

*Plac Sintagma, zmiana warty pod Parlamentem (co 4 godziny)

*Park Narodowy

*Świątynia Zeusa

*góra Likawitos

*Wzgórze Filopapu

*Pireus

Warto wybrać się do tzw. polskiej dzielnicy z polskim kościołem; niby nic ciekawego ale dziwne uczucie, kiedy wiesz, że jesteś w Atenach a widzisz polskie szyldy i ogłoszenia, sklepiki, restauracje itd

Jeśli już się znudzisz (co jest według mnie niemożliwe) to możesz wsiąść w tram i pojechać na plażę



Jeśli masz ważną legitymację (szkolną lub studencką) wstępy do muzeów, na Akropol i inne masz bezpłatne
__________________
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 12:59   #39
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Grecja-Ateny

dzięki to chyba się jednak zdecyduje
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 09:41   #40
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Grecja-Ateny

Cytat:
Napisane przez pearlania Pokaż wiadomość
Jedź, jedź, jedź i nawet się nie zastanawiaj ! jeśli wolisz to ja mogę za Ciebie pojechać

Kocham Ateny i zapewniam Cię, że nie będziesz się nudzić. Ja byłam ponad 2 miesiące, pojechałam do brata ale ostatecznie przeszłam Ateny wzdłuż i w szerz sama Było fantastycznie

Do zwiedzania jest mnóstwo. najlepiej zaopatrz się w przewodnik i mapę - plan miasta i w drogę. Absolutnie koniecznie trzeba zobaczyć:

*Akropol

*Muzeum Archeologiczne

*wszystko, co jest pod Akropolem - Plaka, Agora Rzymska, piękne' maleńkie uliczki, pełne sklepików z pamiątkami, kafejek , plac Monastiraki

*Plac Sintagma, zmiana warty pod Parlamentem (co 4 godziny)

*Park Narodowy

*Świątynia Zeusa

*góra Likawitos

*Wzgórze Filopapu

*Pireus

Warto wybrać się do tzw. polskiej dzielnicy z polskim kościołem; niby nic ciekawego ale dziwne uczucie, kiedy wiesz, że jesteś w Atenach a widzisz polskie szyldy i ogłoszenia, sklepiki, restauracje itd

Jeśli już się znudzisz (co jest według mnie niemożliwe) to możesz wsiąść w tram i pojechać na plażę



Jeśli masz ważną legitymację (szkolną lub studencką) wstępy do muzeów, na Akropol i inne masz bezpłatne
popieram nie ma nawet co się zastanawiać tylko jechać Masz okazje to korzystaj
__________________
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 22:56   #41
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Grecja-Ateny

Cytat:
Napisane przez kaaSkaa Pokaż wiadomość
dzięki to chyba się jednak zdecyduje
Jeśli chodzi o zabytki to jest naprawde wieele do zobaczenia Pojechałabym na Twoim miejscu, choć 'współczesna' część Aten mnie nie zachwyca. Ale jest co zobaczyć, więc uważam, że wato. Tymbardziej, że masz okazję
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-15, 22:14   #42
malibia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: Grecja-Ateny

Przeczytalam pare tematow zwiazanych z Grecja ale prosze o dalsze porady.
Planuje ze znajomym wybrac sie w celu zarobkowym na około 3 miesiace do Grecji np na wyspe Rodos. Jako ze to bedzie moj pierwszy raz prosze o porady. Jesli chodzi o nasz jezyk angielski (czy to w Grecji ma znaczenie?) - nie jest doskonaly ale w prostych sprawach powinnismy sie dogadac

1). Jak sie tam najkorzystniej dostać z Wroclawia?
2). Jak juz bedziemy na miejscu to jak jest ze znalezieniem lokum?
3). Czy oplaca sie jechac w ciemno? Jako ze na miejscu mamy dopiero zamiar szukac pracy.
(Przez posredników nie chcielismy sie wybierac gdyz co chwila slychac jak oszukuja i wyzyskuja Polakow)
4) jak najlepiej szukać pracy w Grecji? Chodzic od hotelu do hotelu od baru do baru... itd?
5). W jakich jeszcze branzach mozna liczyc na zatrudnienie?
6) Czy mozna liczyc na to ze mnie i znajomego zatrudią w tym samym miejscu.
7) Czy ma sens taki wyjazd? Podobno w Londynie w okresie wakacyjnym naplywa wiele osob w celu zarobkowym w zwiazku z tym ciezko cos znaleźć. Jak jest z Grecją?

Dziekuję za wszelkie porady i pomoc od osób, które już jechały w "ciemno" do Grecji lub wiedzą jak to jest.
malibia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 10:44   #43
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Grecja-Ateny

Malibia24 polecam forum gazety wyborczej, wątki o Grecji i Atenach. Nie pamiętam adresu, ale każdy znajdzie. Tam jest dużo o pracy, o Polakach i Polkach mieszkających w Atenach. Co do pracy - faceci w budowlance, kobiety w gastronomii albo przy sprzątaniu. Często kobiety pracuja w domach, sprzątając, opiekując się dziećmi czy osobami chorymi. Gotując. Różnie to bywa. To ciężka praca, czywiście. Często też mieszkają w tych domach, mają więc noclegi i wyżywienie.
A zarobki w Atenach - sprzątanie, opieka nad dziećmi - od 5 do 9 EURO na godzinę, zależy gdzie i u kogo. To oczywiście bez mieszkania i jedzenia, mieszkanie swoje.
Najlepiej załapać kontakt z kimś już w Polsce, przez fora właśnie, żeby mieć nocleg na początek. Są też polskie biura pośrednictwa pracy.
Pracy w budowlance bardzo wiele, a dla kobiet to już różnie. Wakacyjna praca na jakiejs wyspe powinna się znaleźć. Ale trzeba uważać, łatwo trafić na oszustów. Wątpię, żeby udało się znaleźć pracę parze w jednym miejscu.
W budowlance zarobki lepsze ALE trzeba się znać. Każdego nie wezmą.
Dwupokojowe mieszkanie na uboczu Aten kosztuje ok 250-400 EURO na miesiąc, zależnie od standardu. W tym za 250 nie zawsze da się mieszkać bez remontu. Dużo Polaków mieszka razem, po kilka osób w mieszkaniu.
Jedzenie naprawdę drogie, ubrania, kosmetyki też. Część 4 razy droższa.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 19:10   #44
ciemka
Raczkowanie
 
Avatar ciemka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Looblyn ;)
Wiadomości: 166
Grecja ;))

Wybieram się w te wakacje do Grecji i niestety z braku funduszy będę musiała się ograniczy do gora 2 wycieczek.

co powinnam zwiedziec z ponizej wymienionych rzeczy ? tzn wydaje mi sie,ze Ateny to raczej obowiazkowo,ale co jeszcze ?

Meteory
Olimp-Dion
Waterland
Skiathos
Ateny
Saloniki
Delfy
__________________
1 / 100 dni bez slodyczy















ciemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 21:10   #45
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: Grecja ;))

Z wycieczek, które wypisałaś wnioskuję, ze jedziesz gdzieś na Riwierę Olimpijską, prawda? jeśli tak to odradzam wycieczkę do Aten - podroż trwa długo a miasto ogląda się w większości z autokaru; fakt, zobaczysz Akropol ale (po długim pobycie w Atenach) wiem, że to nie wystarczy.

Byłam kiedyś w miejscowości Leptokaria (na Riwierze Olimpijskiej właśnie) i miałam do wyboru te same wycieczki. Z powodu ograniczonych funduszy wybrałam Meteory i Skiathos (o zwiedzaniu Aten przez szybę autokaru dowiedziałam się wcześniej z opowiadań kilku osób więc zrezygnowałam) Obie wycieczki były naprawdę świetne. Meteory to piękne widoki, klasztory i skały tworzą niezapomniany krajobraz Skiathos to przede wszystkim świetna zabawa. Kilka godzin na statku urozmaicone przez naukę tańca Zorby, popijanie metaxy - po prostu świetnie; wysepka jest przepiękna, malownicza, pełna wąziutkich urokliwych uliczek no i świetna plaża z drobinkami "złota"

Pozostałych miejsc nie odwiedziłam chociaż na pewno są tego warte a na Ateny polecam osobną wycieczkę na południe kraju
__________________
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 22:42   #46
esminkaa
Raczkowanie
 
Avatar esminkaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 48
Dot.: Grecja ;))

zdecydowanie Meteory jest to miejsce godne zdwiedzenia, Skiathos tak samo, odradzić z pewnością mogę Saloniki.
esminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 00:01   #47
malibia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: Grecja-Ateny

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82 Pokaż wiadomość
Malibia24 polecam forum gazety wyborczej, wątki o Grecji i Atenach. Nie pamiętam adresu, ale każdy znajdzie. Tam jest dużo o pracy, o Polakach i Polkach mieszkających w Atenach. Co do pracy - faceci w budowlance, kobiety w gastronomii albo przy sprzątaniu. Często kobiety pracuja w domach, sprzątając, opiekując się dziećmi czy osobami chorymi. Gotując. Różnie to bywa. To ciężka praca, czywiście. Często też mieszkają w tych domach, mają więc noclegi i wyżywienie.
A zarobki w Atenach - sprzątanie, opieka nad dziećmi - od 5 do 9 EURO na godzinę, zależy gdzie i u kogo. To oczywiście bez mieszkania i jedzenia, mieszkanie swoje.
Najlepiej załapać kontakt z kimś już w Polsce, przez fora właśnie, żeby mieć nocleg na początek. Są też polskie biura pośrednictwa pracy.
Pracy w budowlance bardzo wiele, a dla kobiet to już różnie. Wakacyjna praca na jakiejs wyspe powinna się znaleźć. Ale trzeba uważać, łatwo trafić na oszustów. Wątpię, żeby udało się znaleźć pracę parze w jednym miejscu.
W budowlance zarobki lepsze ALE trzeba się znać. Każdego nie wezmą.
Dwupokojowe mieszkanie na uboczu Aten kosztuje ok 250-400 EURO na miesiąc, zależnie od standardu. W tym za 250 nie zawsze da się mieszkać bez remontu. Dużo Polaków mieszka razem, po kilka osób w mieszkaniu.
Jedzenie naprawdę drogie, ubrania, kosmetyki też. Część 4 razy droższa.
Dziękuję za odpowiedź

Co do noclegu to koleżanka z tematu obok napisała, że "Kochana, w Grecji jak znajdujesz pracę to zazwyczaj LOKUM+ WYZYWIENIE masz zapewnione, wiec to jest ten plus"

Acha jakbyś mogła jeszcze napisać czy w Grecji nie ma jakiś zbiorów owoców - winogron czy coś w tym rodzaju w jakiś regionach Grecji? - myśle, że tu zatrudniliby mnie razem ze znajomym
malibia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 15:40   #48
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Grecja-Ateny

Tu o pracy w Grecji: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=40043
Tu na jakich warunkach mozesz podjac prace etc.
http://www.gazetaprawna.pl/?action=s...39.5.1.0.3.htm
Powodzenia

Ja bylam w Grecji 10 lat temu, ale do tej pory milo wspominam pobyt (swietowalam tam moja 18-stke!) Bylam na wycieczce "objazdowej" czyli w 2 tygodnie objechalismy cala Grecje... (w Atenach spedzilismy 2 dni)
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 20:39   #49
misscannabis
Raczkowanie
 
Avatar misscannabis
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 121
Dot.: Grecja ;))

Jak wyżej...polecam meteory
w Atenach byłam i nie zachwyciłam się. Poprostu tam trzeba mieć więcej czasu na zwiedzanie a nie pare godzin. Zresztą podróż rzeczywiście jest bardzo długa i nie chce sie już po niej zwiedzać.
Na Twoim miejscu wybrałabym też Skiathos. Naprawde pieknie...świetna zabawa
ahh...zabierz mnie ze sobą
__________________


Style always wins out in the end...

_________________________ ________

"Czasem nie wszystko da się kontrolować..."
misscannabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-02, 20:54   #50
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Grecja ;))

czesc ja wybieram sie do leptokarii 19.07 na oboz. chcialam sie dowiedziec ile powinnam wziasc euro na 10dni i jak jest cenowo chodzi mi szczegolnie o alkohole i papierosy? zalezy mi na szybkiej odpowiedzi. pozdrawiam
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 21:25   #51
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Grecja :)

czesc
wybieram sie w polowie lipca na oboz do leptokarii i nie mam pojecia ile wziasc pieniedzy..hmm ja cenowo było jedzenie a dokladniej alkohol i papierosy?
pozdrawiam
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 19:35   #52
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Grecja ;))

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
czesc ja wybieram sie do leptokarii 19.07 na oboz. chcialam sie dowiedziec ile powinnam wziasc euro na 10dni i jak jest cenowo chodzi mi szczegolnie o alkohole i papierosy? zalezy mi na szybkiej odpowiedzi. pozdrawiam
hehe najlepiej weź ile sie da ze sobą .

Piwo w sklepie puszkowe kosztowało 1,3 Eur Heineken i Calsberg . 0,9E jakies inne niemieckie
W hipermarketach taniej
W tawernie kosztowało 2,5-4 Eur.

http://grecja-online.pl/ceny-w-grecji/ceny-jedzenia.php
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 20:14   #53
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Grecja ;))

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
czesc ja wybieram sie do leptokarii 19.07 na oboz. chcialam sie dowiedziec ile powinnam wziasc euro na 10dni i jak jest cenowo chodzi mi szczegolnie o alkohole i papierosy? zalezy mi na szybkiej odpowiedzi. pozdrawiam

Ale Ci zazdroszczę!!! Leptokaria! Kocham to miasteczko!
Dokładnie-weź tyle, ile możesz. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości.
Z alkoholi polecam tanie wina (nie śmiejcie się ! )
Te 'droższe' po 2, 3 euro były okropne! A te po 0.99, 1 euro były naprawdę super

Przysmakiem jest też Ouzo, które dostaniesz praktycznie wkażdym sklepie. Ceny są różne w zależności od pojemności ale chyba najniższa cena to 3euro.

ciemka-polecam wspomniane już Meteory. Naprawdę warto
Olimp Dion w życiu!
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 11:55   #54
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Grecja ;))

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
Z alkoholi polecam tanie wina (nie śmiejcie się ! )
Ja tez polecam szczególnie białe wytrawne do obiadu .
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 14:34   #55
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Grecja ;))

Tak, Grecy mają smaczne te swoje białe wina
Jeśli chodzi o piwo to Grecy piją Heinekena i Amstela, niektórzy uznają tylko te dwa
Ouzo jest pyszne w połączeniu z sokiem pomarańczowym lub brzoskwiniowym polecam a w połączeniu z wodą robi się taki mleczny kolor


Gorąco polecam wycieczkę na Skiathos, jeśli chce się poczuć napradę grecki klimat
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 18:17   #56
0myszka0
Raczkowanie
 
Avatar 0myszka0
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 323
Dot.: Grecja ;))

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
czesc ja wybieram sie do leptokarii 19.07 na oboz. chcialam sie dowiedziec ile powinnam wziasc euro na 10dni i jak jest cenowo chodzi mi szczegolnie o alkohole i papierosy? zalezy mi na szybkiej odpowiedzi. pozdrawiam
Cena papierosów od 1.80 do 3.30 e, jeżeli chodzi o alkohole w markecie np. butelka absoluta 11e, piwko ok 80 centów puszka. Z tawernami i kawiarniami różnie bywa przeważnie za piwko płacisz 2e
__________________
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
0myszka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 22:56   #57
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Grecja ;))

Mam jescze jedno pytanie
Czy w leptokarii jest duzo clubow i jaka plaza jest? Bo słyszalam wiele opinii i sa bardzo różne. POodbno zalezy to od miejsca? Czy był ktos w hotel Galaxy?
Pozdrawiam
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 00:52   #58
elfik5
Raczkowanie
 
Avatar elfik5
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 364
Dot.: Grecja ;))

Hej!
Byłam w Grecji 4 lata temu (więc dość dawno). Wybrałyśmy się z kumpelami na pierwsze w naszym życiu wczasy. Wcześniej jeździłyśmy na obozy młodzieżowe gdzie też się poznałyśmy. Pobyt w Grecji był dla mnie niezapomnianym przeżyciem. To najcudowniejsze wakacje jakie przeżyłam Mieszkałayśmy w wypoczynkowej, niewielkiej miejscowości N'pori.
Sczególnie polecam Meteory - tego nie można przegabić!!! Przepiękne miejsce - zakochałam się w nim. Wspaniałe widoki Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
Skiathos - jeśli o mnie chodzi to bez rewelki. Ładne miejsce i widoki. Dużo charakterystycznych domów z niebieskimi okiennicami. Całkiem miło i przyjemnie ale nic nadzwyczajnego.
Ateny - moim zdaniem są piękne i należy je zobaczyć. Prawdą jest, że długo sie tam jedzie ale nie pamiętam tej podróży bo, albo spałam, albo świetnie bawiłam się w autokarze ze znajomymi przy zastosowaniu napojów wyskokowych, hehe Mieliśmy sporo czasu na zwiedzanie. Najpierw przewodnik, potem ok 6-7 godzin na samodzielne spacery. Było wesoło i bardzo ciekawie. Polecam
Ciekawą atrakcją są również Greckie Wieczory. Wino, jedzenie, tańce, występy - wszystko bez ograniczeń. Płacisz jednorazowo i "rządzisz" cała noc.

Winko, raczej nie było nas stać na nic ekstrawaganckiego więc pijałyśmy najtańsze (białe). Nie jest znakomite ale można się do niego przyzwyczaić i w końcu je polubić. Jeśli chodzi o mnie, to miałam wrażenie jakby smakowało ziemią, hehe ale mimo wszystko było całkiem dobre.

Baaardzo Ci zazdroszę tego wyjazdu Grecja to wspaniały kraj, zauroczył mnie. Ludzie są bardzo otwarci i sympatyczni. Poza tym, przeżyłam tam niezapomniane chwile i pozostawiłam kawałek swojego serducha
Życzę udanej, miłej, wesołej, szalonej i niepowtarzalnej przygody!!!

Aaaa... i polecam greckie gyrosy! Są przepyszne - zupełnie inne niż u nas. Zawijają (chyba) w drożdżowy placek frytki, mięsko, pimidorki, cebulkę, sos tzatziki i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam. Jest wyśmienite!
__________________
.:: Czysta logika jest ruiną ducha ::.

elfik5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 10:52   #59
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Grecja ;))

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Tak, Grecy mają smaczne te swoje białe wina
Jeśli chodzi o piwo to Grecy piją Heinekena i Amstela, niektórzy uznają tylko te dwa
Grecy nie gęsi i mają swojego Mythosa . Najlepiej jak jest podany w mrozonym kuflu .
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 11:26   #60
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Grecja ;))

Mrożone ufle są świetne masz rację,zapomniałam o Mythosie z tego co widziałam piją go jednak rzadziej niż te 2 które wymieniłam ale dziękuję za poprawkę
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-23 10:01:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.