Wypadające włosy, łojotok i łupież w wieku 17 lat. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-12, 13:03   #1
DFK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7

Wypadające włosy, łojotok i łupież w wieku 17 lat.


Na początku zaznaczę, że jestem facetem i mam krótke blond włosy.
Od ponad miesiąca zauważyłem, że pojawił mi się łojotok i łupież. Co pewien czas muszę przemywać przez to czoło.
Przy ostatnich myciach przeraziłem się aż ilością wypadających włosów.
Jak sobie z tym poradzić? Podejrzewam, że przesuszyłem skórę głowy szamponami przeciwłupieżowymi.
Jaki szampon kupić w aptece? Dodam, że wizyta u dermatologa odpada, bo już aktualnie leżę w szpitalu.
Dotychczas upatrzyłem szampony:
Ziaja Biosulfo
Ziaja Kuracja Wzmacniająca
Ziaja Kuracja Przeciwświądowa
Sprawdzą się?

Edytowane przez DFK
Czas edycji: 2017-03-14 o 11:48
DFK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 23:11   #2
Aleera20
Raczkowanie
 
Avatar Aleera20
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 55
GG do Aleera20
Dot.: Wypadające włosy, łojotok i łupież w wieku 17 lat.

Witam.
Ja używałam razem z mamą Ziaji Biosulfo. Dość mocno myje i jest wodnisty, lepiej stosować go raz w tygodniu. Nie miałyśmy łupieżu a co do przetłuszczania, nie przedłużył mocno świeżości. Obie myłyśmy włosy co 2 dni.
Aleera20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 13:09   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Wypadające włosy, łojotok i łupież w wieku 17 lat.

Cytat:
Napisane przez DFK Pokaż wiadomość
Na początku zaznaczę, że jestem facetem i mam krótke blond włosy.
Od ponad miesiąca zauważyłem, że pojawił mi się łojotok i łupież. Co pewien czas muszę przemywać przes to czoło.
Przy ostatnich myciach przeraziłem się aż ilością wyladających włosów.
Jak sobie z tym poradzić? Podejrzewam, że przesuszyłem skórę głowy szamponami przeciwłupieżowymi.
Jaki szampon kupić w aptece? Dodam, że wizyta u dermatologa odpada, bo już aktualnie leżę w szpitalu.
Dotychczas upatrzyłem szampony:
Ziaja Biosulfo
Ziaja Kuracja Wzmacniająca
Ziaja Kuracja Przeciwświądowa
Sprawdzą się?
Leżysz w szpitalu, więc pewnie miałeś robione wynik? Czy są dobre? Myślę, że przyczyna może być głębiej ukryta, jesteś młody, więc nie bez przyczyny włosy lecą Ci garściami, coś się może dzieje z organizmem.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 21:10   #4
Aleera20
Raczkowanie
 
Avatar Aleera20
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 55
GG do Aleera20
Dot.: Wypadające włosy, łojotok i łupież w wieku 17 lat.

Łojotok i łupież osłabiają skórę głowy i powodują wypadanie
Aleera20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 07:33   #5
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Wypadające włosy, łojotok i łupież w wieku 17 lat.

Ale masz stwierdzone łojotokowe zapalenie skóry czy sam je sobie zdiagnozowałeś? Mnie Ziaja Biosulfo na to nie pomaga. Od dermatologa za to dostałam dobry szampon stieprox, jest drogi i tylko na receptę, ale naprawdę pomaga na łojotok. U mnie pojawia się ten problem dwa razy w roku - jesienią i na wiosnę. Teraz właśnie czuję powłokę na skórze głowy i zaczyna się pojawiać na brwiach, więc pewnie niebawem znowu będę musiała odwiedzić dermatologa. A! I mój dermatolog mówił, że dobrym zastępcą stieproxu jest pirolam (nie na receptę), że nie jest tak mocny, bo nie posiada jakiegoś tam składnika, przez który ten pierwszy jest na receptę, ale skład mają bardzo podobny. Mam go też w swojej łazience i sobie chwalę, jednak używam go sporadycznie, raczej zapobiegawczo. Jednak Tobie polecam spróbować.
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 11:46   #6
DFK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7
Dot.: Wypadające włosy, łojotok i łupież w wieku 17 lat.

Jestem na oddziale reumatologicznym, także z badań tutaj nic nie idzie wywnioskować
Aktualnie sam stwierdziłem, że mam niedobór cynku. Objawy pasują wręcz idealnie, wczoraj wziąłem zgodnie z ulotką 3 tabletki cynku i kupiłem szampon Ziaji "szampon redukcja łupieżu" z czarną rzepą i widać poprawę, po myciu nie wypadło mi aż tyle włosów co wcześniej. Ponadto zauważyłem, że tro hę mniej mam tą skórę przetłuszczoną.
Co do ŁZS: możliwe, że to mam, ponieważ mam ciągle w dwóch miejscach na głowie zaczerwienienia, na których pojawia się łupież.

Edytowane przez DFK
Czas edycji: 2017-03-14 o 11:50
DFK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 11:15   #7
izastefaniak22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: Wypadające włosy, łojotok i łupież w wieku 17 lat.

Ja miałam tak jak Ty, tylko w trzech miejscach na głowie, w tym w 2 przy czole, co dość nieestetycznie wyglądało… Próbowałam już różnych maseczek, myślałam o jakichś zabiegach, ale obecnie nie stać mnie na to. Używałam również produktów Ziaja, ale to też nic nie dało. Zaryzykowałam więc z kosmetyków do włosów Klorane. Po ok. 2 tygodniach używania naprawdę zauważyłam różnicę, a teraz już jest bardzo dobrze i nadal stosuję. Klorane możesz dostać, np. tu xxx Może i Tobie pomoże, trzymam kciuki

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-09-07 o 09:14 Powód: reklama
izastefaniak22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 09:00   #8
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Wypadające włosy, łojotok i łupież w wieku 17 lat.

Jak masz na czole to powinnaś się udać do dermatologa, ja dostałam jakiś płyn miejscowy i mi pomógł (miałam na brwiach). Ale nie pamiętam nazwy i był chyba tylko na receptę.
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 08:28   #9
Anielesia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wypadające włosy, łojotok i łupież w wieku 17 lat.

Mi wypadały włosy garściami. Świąd skóry na głowie był okropny, poszłam do dermatologa, okazało się, że to wszystko przez zwykłe szampony! Mają w sobie związki chemiczne, które powodują u mnie alergię i wypadanie włosów. Podpowiedział mi, żebym sobie kupiła nawilżający, antyalergiczny szampon w aptece i włosy są teraz rzeczywiście mocne, nie wypadają i nie już nie mam z nimi problemu.

Wiecie co jest najbardziej szkodliwe w szamponach? Ja słyszałam, że silikon i SLS. A każdy zwykły szampon, nawet ten najdroższy ze zwykłej drogerii, który niby ma wzmacniać włosy, tak naprawdę je niszczy. Ale po co o tym mówić i odstraszać klientów. Niech kupują drażniącą chemię, dla nich tylko kasa się liczy, a nie wasze zdrowie, czy piękne włosy...
Anielesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 09:28:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.