Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-15, 09:03   #3001
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Black Paradise Pokaż wiadomość
Biorę Novyette 11 dni... z początku wszystko było w porządku, lecz do teraz mam lekkie krwawienia (tzn śluz jest podbarwiony krwią) od jakiś 3 dni mam bóle głowy i huśtawkę nastrojów...

Jak myślicie to minie, warto czekac ?? Narazie kupiłam dwa opakowania...
Czekaj. Organizm przyzwyczaja się 3 miesiące.
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 10:11   #3002
martulla88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 77
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kalina_kalinka Pokaż wiadomość
zgadzam sie z tym ze przerwe zrobic juz teraz.a najlepiej bez przerwy tak jak jest opakowanie.dodatkowo sie zabezpieczaj konieczie.bo ostatni tydzien brania tabletek jest najiebezpiecziejszy jesli zapomnisz tabletki.i moj ginekolog mowi zeby najlepiej nie skracac cykli.ale mozna
jesli nie wziela zapomnianej tabletki i kolejnej moze juz zaczac przerwe, wliczajac w to dni w ktorych tabletki sa pominiete, i wtedy zaczyna nowy cykl wczesniej i nie trzeba sie dodatkowo zabezpieczac

zeby byc zabezpieczonym trzeba wziac minimum 16 tabletek
__________________
" Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci."

Nathaniel Hawthorne
martulla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 13:53   #3003
kalina_kalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 90
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martulla88 Pokaż wiadomość
jesli nie wziela zapomnianej tabletki i kolejnej moze juz zaczac przerwe, wliczajac w to dni w ktorych tabletki sa pominiete, i wtedy zaczyna nowy cykl wczesniej i nie trzeba sie dodatkowo zabezpieczac

zeby byc zabezpieczonym trzeba wziac minimum 16 tabletek
kto ci to powiedzial?tego nie ma w ulotce na pewno.ja mowie tylko to co wiem od ulotki albo od lekarza, albo tez z autopsji... a chyba nikt wczesniej nie pisal o czyms takim jak 16 wzietych tabletek zeby byc zabezpieczonym.
kalina_kalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 14:07   #3004
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kalina_kalinka Pokaż wiadomość
kto ci to powiedzial?tego nie ma w ulotce na pewno.ja mowie tylko to co wiem od ulotki albo od lekarza, albo tez z autopsji... a chyba nikt wczesniej nie pisal o czyms takim jak 16 wzietych tabletek zeby byc zabezpieczonym.
nie 16 a 14. i jest to w ulotce
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 14:18   #3005
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

_Emi_ nie wzielam tej zaleglej tabletki(czyli z soboty) ale wzielam wczorajsza. W mojej ulotce nic nie pisalo ze mozna wczesniej zrobic przerwe. Pisalo tylko :
'' Jeżeli zapomni się przyjac tabletke i upłynęło ponad 12 godzin od ustalonej pory przyjmowania tabletek,należy ją pominąć i kontynuować przyjmowanie pozostałych o ustalonej porze. Jeżeli pominięta tabletka była jedną z ostatnich siedmiu z opakowania to kolejne opakowanie należy rozpocząć nastepnego dnia po zakończeniu opakowania bez robienia przerwy.'' <-

A w ulotce którą teraz znalazlam(z zeszlego opakowania tabletek, ale tez oczywiscie Novynette) pisze : ''Pacjentka powinna przyjąć ostatnią zapomnianą tabletke tak szybko jak tylko sobie przypomni, nawet jeśli oznacza to przyjęcie 2 tabletek jednocześnie. Potem powinna kontynuować przyjmowanie tabletek o zwykłej porze dnia.Kolejne opakowanie powinna rozpocząć bezpośrednio po przyjęciu ostatniej tabletki z aktualnego opakowania.''
i o tej wcześniejszej przerwie też tam pisze
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 15:17   #3006
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
_Emi_ nie wzielam tej zaleglej tabletki(czyli z soboty) ale wzielam wczorajsza. W mojej ulotce nic nie pisalo ze mozna wczesniej zrobic przerwe. Pisalo tylko :
'' Jeżeli zapomni się przyjac tabletke i upłynęło ponad 12 godzin od ustalonej pory przyjmowania tabletek,należy ją pominąć i kontynuować przyjmowanie pozostałych o ustalonej porze. Jeżeli pominięta tabletka była jedną z ostatnich siedmiu z opakowania to kolejne opakowanie należy rozpocząć nastepnego dnia po zakończeniu opakowania bez robienia przerwy.'' <-

A w ulotce którą teraz znalazlam(z zeszlego opakowania tabletek, ale tez oczywiscie Novynette) pisze : ''Pacjentka powinna przyjąć ostatnią zapomnianą tabletke tak szybko jak tylko sobie przypomni, nawet jeśli oznacza to przyjęcie 2 tabletek jednocześnie. Potem powinna kontynuować przyjmowanie tabletek o zwykłej porze dnia.Kolejne opakowanie powinna rozpocząć bezpośrednio po przyjęciu ostatniej tabletki z aktualnego opakowania.''
i o tej wcześniejszej przerwie też tam pisze
No jesli nie wzielas z soboty a wzielas z niedzieli to pozstaje Ci tylko nie robic przerwy.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 15:31   #3007
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

A to nie robienie przerwy ma jakis wplyw na zdrowie?
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 15:59   #3008
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Nie ma. Jedyne co może Ci się przytrafić, to plamienie w trakcie brania kolejnego opakowania. Dużo dziewczyn łączy opakowania choćby po to, żeby ominąć, przesunąć krwawienie. A długo bierzesz pigułki?
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 18:59   #3009
martulla88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 77
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
A w ulotce którą teraz znalazlam(z zeszlego opakowania tabletek, ale tez oczywiscie Novynette) pisze : ''Pacjentka powinna przyjąć ostatnią zapomnianą tabletke tak szybko jak tylko sobie przypomni, nawet jeśli oznacza to przyjęcie 2 tabletek jednocześnie. Potem powinna kontynuować przyjmowanie tabletek o zwykłej porze dnia.Kolejne opakowanie powinna rozpocząć bezpośrednio po przyjęciu ostatniej tabletki z aktualnego opakowania.''
i o tej wcześniejszej przerwie też tam pisze
ja wlasnie mam przed nosem ulotke z novynette
w miejsu gdzie jest o pominietej tabletce w 3 tygodniu sa 2 opcje ta, ktora Ty opisalas
a 2 to:
" lekarz moze zalecic pacjentce, aby przestala przyjmowac tabletki z dotychczas stosowanego opakowania. W tym przypadku przez okres do 7 dni pacjentkja powinna zrobic przerwe w przyjmowaniu tabletek, wlaczajac w to dni, kiedy zapomniala przyjac tabletki, a po tym czasie kontynuowac przyjmowanie tabletek z kolejnego opwakowania"

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
nie 16 a 14. i jest to w ulotce
o 14 nie czytalam, wiem ,ze 16 od mojego ginekologa
__________________
" Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci."

Nathaniel Hawthorne
martulla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 23:47   #3010
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martulla88 Pokaż wiadomość
ja wlasnie mam przed nosem ulotke z novynette
w miejsu gdzie jest o pominietej tabletce w 3 tygodniu sa 2 opcje ta, ktora Ty opisalas
a 2 to:
" lekarz moze zalecic pacjentce, aby przestala przyjmowac tabletki z dotychczas stosowanego opakowania. W tym przypadku przez okres do 7 dni pacjentkja powinna zrobic przerwe w przyjmowaniu tabletek, wlaczajac w to dni, kiedy zapomniala przyjac tabletki, a po tym czasie kontynuowac przyjmowanie tabletek z kolejnego opwakowania"



o 14 nie czytalam, wiem ,ze 16 od mojego ginekologa
przy zapomnieniu tabletki z trzeciego tygodnia mozna od razu przejsc do przerwy, 15 zapomniana tabletka tez jest z 3 tygodnia wiec mozna przejsc do przerwy jak sie ja zapomni a wtedy przyjmie sie tylko 14 tabletek.

z tymi ulotkami to jest tak ze sa 2 wersje- starsza i nowsza. starsza jest baaaardzo okrojona i tam nie ma info o tej przerwie, w nowszej jest. tzn ja mam regulon, ale to ta sama firma i te same hormony, novynette bralam kiedys jak byly tylko te stare ulotki i byly one identyczne wiec podejrzewam ze teraz jest tak samo. nowe ulotki sa w tabletkach na ktorych nadrukowane sa dni tygodnia przy kazdej z nich a nie cyferki-wiec radze sobie jedna taka zatrzymac
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 09:23   #3011
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Nie ma. Jedyne co może Ci się przytrafić, to plamienie w trakcie brania kolejnego opakowania. Dużo dziewczyn łączy opakowania choćby po to, żeby ominąć, przesunąć krwawienie. A długo bierzesz pigułki?
od pół roku

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
z tymi ulotkami to jest tak ze sa 2 wersje- starsza i nowsza. starsza jest baaaardzo okrojona i tam nie ma info o tej przerwie, w nowszej jest. tzn ja mam regulon, ale to ta sama firma i te same hormony, novynette bralam kiedys jak byly tylko te stare ulotki i byly one identyczne wiec podejrzewam ze teraz jest tak samo. nowe ulotki sa w tabletkach na ktorych nadrukowane sa dni tygodnia przy kazdej z nich a nie cyferki-wiec radze sobie jedna taka zatrzymac
ja mam teraz wlasnie takie nowsze tzn. opisane dniami tygodnia. I w nich jest wlasnie ta ulotka w ktorej nc nie ma o wczesniejszej przerwie. I zrobilam tak jak w niej napisali czyli pominęłam zapomnianą i wzielam kolejną. I nie zrobie przerwy
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-16, 09:26   #3012
martulla88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 77
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
od pół roku

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------



ja mam teraz wlasnie takie nowsze tzn. opisane dniami tygodnia. I w nich jest wlasnie ta ulotka w ktorej nc nie ma o wczesniejszej przerwie. I zrobilam tak jak w niej napisali czyli pominęłam zapomnianą i wzielam kolejną. I nie zrobie przerwy
dokladnie, skoro wzielas potem nastepna tabetke to nie masz innego wyjscia
__________________
" Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci."

Nathaniel Hawthorne
martulla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 12:16   #3013
kalina_kalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 90
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martulla88 Pokaż wiadomość


o 14 nie czytalam, wiem ,ze 16 od mojego ginekologa
o wlasie o to mi chodzilo i na ulotce nic nie widzialam a wole miec wiedze z pewych zrodel
kalina_kalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 14:35   #3014
nee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 44
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ja chyba przez 3 albo nawet 4 opakowania miałam plamienie. Taki czas przystosowawczy. Ale poprawiła mi się cera i przede wszystkim - jestem chroniona przed ciążą...
nee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 20:07   #3015
martulla88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 77
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kalina_kalinka Pokaż wiadomość
o wlasie o to mi chodzilo i na ulotce nic nie widzialam a wole miec wiedze z pewych zrodel
a ginekolog nie jest pewnym zrodlem?
skoro w ulotce jest napsiane, ze przy pominieciu w trzecim tygodniu mozna bezposrednio przejsc do przerwy, wiec znaczy to ,ze wziecie tabletek z 2-och 1-szych tygodni zabezpiecza
tyle tylko, ze nie ma podanej konkretnej liczby
__________________
" Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci."

Nathaniel Hawthorne
martulla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 22:14   #3016
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martulla88 Pokaż wiadomość
a ginekolog nie jest pewnym zrodlem?
skoro w ulotce jest napsiane, ze przy pominieciu w trzecim tygodniu mozna bezposrednio przejsc do przerwy, wiec znaczy to ,ze wziecie tabletek z 2-och 1-szych tygodni zabezpiecza
tyle tylko, ze nie ma podanej konkretnej liczby
no dokladnie....^^ wyjasnilam to tez w poprzednim poscie...


u niektorych widze czytanie ze zrozumieniem szwankuje

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
od pół roku

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------



ja mam teraz wlasnie takie nowsze tzn. opisane dniami tygodnia. I w nich jest wlasnie ta ulotka w ktorej nc nie ma o wczesniejszej przerwie. I zrobilam tak jak w niej napisali czyli pominęłam zapomnianą i wzielam kolejną. I nie zrobie przerwy
to poluj na nowsza ulotke, popytaj w aptece czy maja jakas nowsza dostawe i sobie jedna zatrzymaj ta starsza jest beznadziejna ;/

Edytowane przez ojejka89
Czas edycji: 2010-02-16 o 22:16
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 11:03   #3017
Lokowana
Rozeznanie
 
Avatar Lokowana
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 985
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Zaczęłam 2 opakowanie tabletek i powrócił problem - nudności w nocy Tabletkę biorę o 22:00, a w okolicach 3:00-4:00 budzi mnie owo nieprzyjemne uczucie... Dodam, że w czasie przerwy między opakowaniami sytuacja się uspokoiła.
Nie wiem, czy wytrzymać jeszcze do 3 opakowania, kiedy organizm powinien się przyzwyczaić, czy zmienić tabletki...
__________________
O gustach się nie dyskutuje to najbardziej chybione powiedzenie świata. O czym innym dyskutować? O niebieskości nieba? O maślaności masła?
Lokowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 11:12   #3018
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lokowana Pokaż wiadomość
Zaczęłam 2 opakowanie tabletek i powrócił problem - nudności w nocy Tabletkę biorę o 22:00, a w okolicach 3:00-4:00 budzi mnie owo nieprzyjemne uczucie... Dodam, że w czasie przerwy między opakowaniami sytuacja się uspokoiła.
Nie wiem, czy wytrzymać jeszcze do 3 opakowania, kiedy organizm powinien się przyzwyczaić, czy zmienić tabletki...
ja bym się jeszcze wstrzymała i sprawdziła co będzie po 3cim opakowaniu nudności często zanikają po jakimś czasie.. jeśli jednak nie poprawi się- wtedy na pewno pomyślałabym nad zmianą
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 17:32   #3019
kalina_kalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 90
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martulla88 Pokaż wiadomość
a ginekolog nie jest pewnym zrodlem?
skoro w ulotce jest napsiane, ze przy pominieciu w trzecim tygodniu mozna bezposrednio przejsc do przerwy, wiec znaczy to ,ze wziecie tabletek z 2-och 1-szych tygodni zabezpiecza
tyle tylko, ze nie ma podanej konkretnej liczby
ale o tym mowie.giekolog jest jak ajbardziej pewym zrodlem i to napisalam wczesiej.a zdziwily mnie takie konkrete liczby gdzie a ulotce nic nie wyczytalam.no ale ten temat jest juz chyba skonczony.
kalina_kalinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-19, 20:39   #3020
saura
Raczkowanie
 
Avatar saura
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 199
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

a ja mam do was pytanie dziewczyny.
w środę wzięłam ostatnią tabletkę. teraz czekam na krwawienie z odstawienia. w sumie może już jutro będzie.
następną tabletkę biorę w czwartek.
hm w sumie głupie te moje pytanie będzie... bo chyba znam odpowiedź na to pytanie.
mogę się spokojnie kochać w przerwie między tabletkami? tylko ważne jest to, żebym zaczęła brać następne opakowanie? bo wtedy antykoncepcja dalej działa. dobrze myślę?
saura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 20:50   #3021
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez saura Pokaż wiadomość
mogę się spokojnie kochać w przerwie między tabletkami? tylko ważne jest to, żebym zaczęła brać następne opakowanie? bo wtedy antykoncepcja dalej działa. dobrze myślę?
tak, jesteś zabezpieczona, pod warunkiem, że rozpoczniesz kolejne opakowanie
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 21:50   #3022
pomaranczkav
Raczkowanie
 
Avatar pomaranczkav
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 316
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

a czy któraś z was zamieniała te tabletki na coś tańszego ? tylko ze względu na cenę? ;> i co wam ewentualnie zaproponowali? i czy były efekty uboczne?
__________________
twoje ręce mogą sprawić, że czyjeś serce zabije na nowo.

uwielbiam to uczucie, kiedy mówiąc głupek, myślę "Boże jak ja GO kocham"

"ty nie jesteś kobietą, ty jesteś wyzwaniem"
pomaranczkav jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 06:47   #3023
saura
Raczkowanie
 
Avatar saura
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 199
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Organzza dziękuję chciałam się upewnić

pomarancza... ja brałam kiedyś microgynon... nie przypasował mi... cilest były lepsze ale też neiciekawe jak dla mnie
saura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 13:47   #3024
kalina_kalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 90
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

ja mialam najpierw harmonet ale po 1,5roku braia dostalam krwawieni przez miesiac.potem zmieili mi na yasminelle chyba ale od razu zmieielam ze zwzgledu a cene(prawie 50zl) a tak to harmonet tyle samo kosztowal i z tego co wiem tabletki atykonc. sa tansze jesli sa wypisae ze wzgledow leczniczych bo sa refudowane.
kalina_kalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 20:49   #3025
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

prosze, o to lista najpopularniejszych tabletek i cen:
http://www.ponton.org.pl/readarticle.php?article_id=35

ahh i to raczej nie prawda ze jak sa w celach leczniczych to sa refundowane. refundowane sa te ktore sa i koniec kropka. moja mama brala regulon leczniczo i placila normalna cene.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 15:44   #3026
kalina_kalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 90
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

ja tylko mowie co slyszalam... kolezaka na tradzik dostala
kalina_kalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 21:33   #3027
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Refundowane sa np. Diane ponieważ jest to antyandrogen. Jego głównym zadaniem jest pozbycie sie trądziku i nadmiernego owłosienia. Antykoncepcja to tylko dodatek. Takie tabletki powinny byc stosowane tylko w celach leczniczych.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 21:58   #3028
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lokowana Pokaż wiadomość
Zaczęłam 2 opakowanie tabletek i powrócił problem - nudności w nocy Tabletkę biorę o 22:00, a w okolicach 3:00-4:00 budzi mnie owo nieprzyjemne uczucie... Dodam, że w czasie przerwy między opakowaniami sytuacja się uspokoiła.
Nie wiem, czy wytrzymać jeszcze do 3 opakowania, kiedy organizm powinien się przyzwyczaić, czy zmienić tabletki...
poczekaj, to minie, biore Novynette i tez tak mialam na poczatku.. okropne uczucie, ale minelo po ok. 3 opakowaniach
hammie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 00:03   #3029
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kalina_kalinka Pokaż wiadomość
ja tylko mowie co slyszalam... kolezaka na tradzik dostala
na tradzik dostala pewnie diane albo inny antyadrogen ktory z gory jest refundowany. niektorzy lekarze przepisuja tabletki antyandrogenne nawet jak nie ma sie problemow ze skora i owlosieniem i wtedy tez sie za nie placi normalnie czyli okolo 7zl. ale jesli trzeba brac tabletki bo ma sie zaburzenia hormonalne ktore podowuja torbiele miesniaki i bog wie co jeszcze wiec tez sie je bierze w celach leczniczych i dostanie sie na to np novynette to nie zaplaci sie mniej. w tabelce do ktorej podalam link sa zaznaczone tabletki refundowane.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 09:33   #3030
kalina_kalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 90
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

wporzadku. pewnie jest tak jak mowisz. to teraz mam kolejny mit do obalenia.znowu kolezanka... brala kilka lat tabletki i teraz ma problemy.nie pamietam co to jest ale jakies zrozty na jajnikach i lekarz powiedzial jej ze to od tabletek.ze z tabletkami nie jest tak kolorowo jak sie wydaje...teraz jeszcze jest plodna czesciowo ale niedlugo nie bedzie(ma 26lat)
kalina_kalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.