Najważniejsze wskazówki z doborem koloru i farbowaniem!:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Delia Cosmetics – Koloryzacja w domu? Nic trudnego!

Notka

Konkurs Delia Cosmetics – Koloryzacja w domu? Nic trudnego! Uwaga! Weź udział w konkursie i wygraj jeden z dziesięciu mega-zestawów Delia, w skład których wchodzą kosmetyki do pielęgnacji włosów oraz kosmetyki kolorowe. Co musisz zrobić? Weź udział w dyskusji, załóż swój wątek na tym dedykowanym forum. Opowiedz o swoich przygodach i doświadczeniach z koloryzacją w domu, sprawdzonych sposobach na szybkie, łatwe i przyjemne farbowanie włosów.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-09-25, 12:59   #1
magic16girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 16
Smile

Najważniejsze wskazówki z doborem koloru i farbowaniem!:)


Na pewno wiele z was woli zaoszczędzić na fryzjerach i ich profesjonalnych farbach dlatego coraz częściej sięgamy po farby sklepoweNiestety nie zawsze mamy kogoś kto pomoże nam wybrać odpowiedni kolor ale mam nadzieje że udziele wam kilka pomocnych wskazówek

Co najważniejsze.. dziewczyny pamiętajcie że niema takiej farby która rozjaśniła by wam włosy,owszem odrosty może wyjdą jaśniejsze bo to są wasze naturalne włosy ale jeśli na całość macie nałożoną jakąś farbę i chcecie na to nałożyć jaśniejszy kolor to na pewno nie wyjdzie taki efekt jakiego byście oczekiwały.

Tutaj moge opisać krótką historię mojej kuzynki która miała na włosach kasztanowy kolor ale odrosty miała juz spore i naszło ją na blond.Pobiegła do sklepu wybrała jakiś odcień blondu i nałożyła go na całość. Później jak widziała juz efekt to aż sie przeraziła! Włosy praktycznie były takie same ale na czubku głowy tam gdzie miała odrosty wyszło wielke żółte jajo nawet wstydziła się iść do sklepu po kolejną farbe ale nałożyła kaptur i kupiła jeszcze dwie farby które mogły by zatuszować jej eksperymenty Dlatego radze wam unikać blondów jeśli swoje macie ciemniejsze Bo nakładanie farby na farbe jest straszną torturą dla włosów.
A jeśli już tak bardzo chcecie mieć blond włosy to koniecznie idźcie do salonu fryzjerskiego bo nie umiejętne nałożenie rozjaśniacza i dobranie oksydantu może was pozbawić włosów!!

Wracając do wyboru odpowiedniej farby.. musicie też pamiętać że nie każdej wyjdzie kolor taki jaki jest przedstawiony na opakowaniu.Najlepiej wybierajcie o odcień jaśniejsze od tego który Ci się podoba,to najlepsza rada dla pań które chcą ukryć swoją siwizne ale nie tylko a wybieramy odcień jaśniejszy dlatego że włosy i tak wychodzą ciemniej niż jest to zaplanowane dlatego lepiej wybrać jaśniejszy i w razie czego poprawić to ciemniejszą farbą niż kupić za ciemny kolor i krzyczeć że już nic nie da sie z nim zrobić.

Kolejna wskazówka szczególnie pomocna dla dziewczyn które farbują po raz pierwszy włosy lub te które radykalnie chcą zmienić swój kolor.Dziewczyny pamiętajcie aby zaczynac z rozwagą jeśli boicie się dość dużej zmiany koloru najlepiej kupcie sobie na początek kremy koloryzujące które sie szybciej spłukują lub zróbcie kilka pasemek.Będziecie mieć wtedy pewnosć że kolor jest taki jakbyście chciały żeby był i wtedy możecie postawić na farbe

A teraz gdy już macie wspaniale dobraną farbe pojawia się kolejny problem.. niema kto wam jej nałożyć??? Ten problem możecie rozwiązać same! Jeśli widzicie że jedno opakowanie farby nie wystarczy na wasze włosy to możecie je wcześniej spryskać wodą by były wilgotniejsze wtedy włosy nie potrzebują dużej ilości farby ale musicie liczyć sie z tym że jeśli kolor jest całkiem inny od obecnego wtedy mogą wyjsć prześwity.Spryskiwanie włosów wodą przed farbowaniem jest dobre dla osób które farbuja sie na kolor zblizony do obecnego.Pamiętajcie aby najwięcej farby nałozyć tuż przy czole,skroniach i uszach bo tu najbardziej jest widoczny. Jeśli cięzko wam jest oddzielać włosy i farbować pojedyczne pasma możecie całośc farby nanieść na środek głowy po czym całą długość włosów zawinać i połączyć z farba na środku mocno masując i wcierając włosy w całośćNa końcu dobrze jest te włosy rozczesać szerokim grzebieniem żeby farba miała dostęp do każdego włosa. Jednak całkiem inaczej jest z Paniami które mają siwe włosy. Wtedy należy bardzo dokładnie i większą ilość farby nałożyć na włosy,najlepiej poprosić kogoś aby mógł to za was wykonać nawet jeśli niema pojęcia o farbowaniu to i tak zrobi to dokładniej niż wy same

To chyba tyle, mam nadzieje że wam troszke pomogłam bo naprawde sie starałam i żeby rozwiać jakie kolwiek wątpliwości to zdradze wam że ucze sie na kierunku fryzjerskim dlatego moje rady nie są wyssane z palca Jeśli o czymś zapomniałam lub chciałybyście się podzielić dodatkowymi informacjami to zapraszam do komentowania, postaram się również odpowiedzieć na wasze wszystkie pytania

Edytowane przez magic16girl
Czas edycji: 2010-09-26 o 00:36
magic16girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 20:40   #2
magic16girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 16
Dot.: Najważniejsze wskazówki z doborem koloru i farbowaniem!:)

Dziewczyny bardzo chciałam sie podzielić z wami zdjęciami z kolorami moich włosów ale niestety niewiem czemu nie chcą mi sie one wyświetlić pomożecie??
magic16girl jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Delia Cosmetics – Koloryzacja w domu? Nic trudnego!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.