Izotek i Formalina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-22, 19:07   #1
Iwonka250807
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10

Izotek i Formalina


Witam! Na początek krótko o moich problemach dermatologicznych. Mam ich całkiem sporo, ale dwa z nich szczególnie uprzykrzają mi życie - nadpotliwość i łojotok skóry głowy.

Łojotok - paskudna rzecz, która sprawia, że włosy wyglądają jak obsmarowane smalcem. Myję je codziennie, a jeśli jestem akurat w domu i gdzieś muszę wyjść to nawet 2 razy dziennie. Przetestowałam setki szamponów z drogerii i z aptek. Od ciągłego mycia dół włosów wygląda jak siano i mocno się elektryzuje. Z tego względu przerobiłam też stosy odżywek, maseczek i olejków. Nic nie pomogło. Włosy są strasznie zniszczone, nawet mokre nie układają się w takie pasma tylko są super splątane.

Co zalecił dermatolog:
Witamina PP - 3 x 1
Cynk w tabletkach - 1 x 1
Izotek - 2 razy w tygodniu po 1 tabletce

Największe nadzieje pokładałam w Izoteku. Ponieważ to tylko 2 razy w tygodniu to zdążyłam wziąć na razie tylko 5 tabletek. po drugiej tabletce strasznie mi się pogorszyła cera, byłam cała w czerwone placki, a nigdy nie miałam aż takich problemów z cerą. Na szczęście jakoś to zniknęło. Za to okropnie wysychają mi usta. Szkoda tylko, że nie widzę żadnych efektów na głowie. Nadal włosy przyklejone tłuszczem do czaszki, a dół sianowaty. Przeszukałam inne fora i tam ludzie piszą, że brali Izotek raz dziennie. Może ja w takim razie biorę go zbyt rzadko?

Problem nr 2 - nadpotliwość, głównie stóp - do tego stopnia, że od mokrych stóp zimą odmroziłam palce przy 0 stopni na zewnątrz. Robiłam jakieś ziołowe płukanki, z talku robiło mi się błoto w butach, latem w sandałkach stopy mi tak latają, że kiedyś o mało nie skręciłam kostki, kiedy stopa poślizgnęła mi się w bucie.

Co zalecił dermatolog:
Maść na bazie formaliny - codziennie na noc

Smaruję stopy przed snem, i owszem, rano budzę się z suchymi stopami, ale pod koniec dnia skarpetki są mokre. Stosuję to od prawie 3 tygodni. Może to zbyt krótko i muszę się uzbroić w cierpliwość? Chociaż czytałam, że formalina daje dobre efekty już po pierwszym użyciu.

Przepraszam, że taki długi ten post, ale nie dało się tego krócej opisać. Może jednak ktoś przeczyta i coś podpowie.
Iwonka250807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 13:43   #2
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Izotek i Formalina

moze zastrzyki z botoksu na nadpotliwosc? a izotek masz taka dawke, poniewaz jest przepisany na lojotok, a nie tradzik. probowalas naturalnych metod? plukanek, wcierek, olejowania wlosow?
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 07:16   #3
Iwonka250807
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10
Dot.: Izotek i Formalina

Czego ja już nie próbowałam, robiłam różne wcierki, olejowania też próbowałam, ale pomimo dokładnego płukania włosy były tłuste na całej długości po tych olejkach (nie wiem, może robiłam to nieumiejętnie, choć starałam się robić wszystko najdokładniej jak tylko można).
Co do zastrzyków z botoksu, pewnie byłyby skuteczne, ale to chyba nie na moją kieszeń.
Iwonka250807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 21:40   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Izotek i Formalina

może za dużo tego oleju nakładałaś?

czytałaś tego bloga? http://lojotokowaglowa.blogspot.com/
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 14:53   #5
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek i Formalina

Na siano i przesuszenie - OLEJ LNIANY.
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 07:52   #6
Iwonka250807
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10
Dot.: Izotek i Formalina

Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi. A powiedzcie mi jeszcze ile tego oleju nakładać, bo czy nałożę mniej czy więcej to włosy zawsze po tych olejach wyglądają na super tłuste.
Iwonka250807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 13:02   #7
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Izotek i Formalina

Cytat:
Napisane przez Iwonka250807 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi. A powiedzcie mi jeszcze ile tego oleju nakładać, bo czy nałożę mniej czy więcej to włosy zawsze po tych olejach wyglądają na super tłuste.

moze wejdz w podforum wlosowe, olej naklada sie na noc lub kilka godzin przed myciem, pozniej nalezy go zmyc z wlosow
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-03, 15:55   #8
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek i Formalina

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
moze wejdz w podforum wlosowe, olej naklada sie na noc lub kilka godzin przed myciem, pozniej nalezy go zmyc z wlosow
Niekoniecznie na noc. Lepiej spróbować pare godzin przed myciem. To zalezy od tego czy masz wysokoporowate włosy czy też nie. No i oleju nie potrzeba wcale dużo
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 06:57   #9
Iwonka250807
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10
Dot.: Izotek i Formalina

a jak sprawdzić, czy włosy są wysokoporowate?
Iwonka250807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 09:38   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Izotek i Formalina

zależy jakie masz długie włosy. ale dziewczyny z długimi nakładają np. 1łyżkę oleju na całość.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 22:16   #11
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Izotek i Formalina

Cytat:
Napisane przez Iwonka250807 Pokaż wiadomość
a jak sprawdzić, czy włosy są wysokoporowate?
To widać Poczytaj o tym w internecie
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-05, 13:19   #12
Helena79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Izotek i Formalina

Udało mi się pozbyc nadpotliwośći dłoni i stóp dzieki jonoforezie. Bardzo szczerze polecam! Z problemem zmagalam sie kilkanascie lat, walczyłam na wiele sposobów, nic nie pomagało. Tym, których nie stac na zakup profesjonalnego urządzenia czy na zabiegi w gabinecie polecam zakupienie (na allegro 99zł) domowego zestawu do jonoforezy albo wykonanie samemu- ja zakupiłam zestaw z allegro i jestem w 100% zadowolona. Na kafeterii sa też opisy wykonania domowego zestawu. Suche dlonie i stopy potrafi docenic tylko ktoś, kto doznał tego problemu. Mnie szcześliwie ten problem juz nie dotyczy i życzę wszystkim uporania sie z tym problemem!
Helena79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-05 14:19:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.