Brytek - czyli brytyjski kot krótkowłosy - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-09, 17:33   #541
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Wystarczy mu taki na jakiś czas?

Jako, że już macie brytyjczyki to może może doradzicie co jeszcze powinnam kupić szykując się na malucha?
Tzn oczywiście takie podstawy jak miseczki (korzystacie z normalnych czy takich niskich przeznaczonych dla zwierzątek o krótkich pyszczkach?), kuweta, legowisko, jakieś zabaweczki - to wiem, ale może coś jeszcze do pielęgnacji ?
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 18:05   #542
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Legowiska bym nie kupowala.
Kot sam wybiera sobie miejsce do spania
Nozyczki do obcinania pazurkow kupilam, ale i tak uzywam ludzkiego obcinacza
Miski ma zwykle metalowe wazne zeby nie za wysoki brzeg, ale specjalnych nie kupowalam. Podkladka pod miski.
Szelki do wychodzenia np na balkon.
Furminator do czesania, mam chyba furmaster z zooplusa.
Drapak tez mam z zooplusa, jak bede na kompie wrzuce link.
Pasta odklaczajaca.


Drapak mam ten http://m.zooplus.pl/shop/koty/drapak...t_wodny/294438 i wystarcza mu.
Z budki korzystal na poczatku teraz olewa

Edytowane przez 201611241302
Czas edycji: 2015-08-09 o 18:08
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 18:27   #543
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Dzięki wielkie
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 20:49   #544
Origa
Rozeznanie
 
Avatar Origa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Podbijam, bo za niecały miesiąc sama stanę się posiadaczką 13 - tygodniowego brytyjskiego kocurka I byłabym wdzięczna za kilka słów od tych z Was, które przyjmowały do domu takiego malucha To znaczy na co zwrócić uwagę, jakieś zaskakujące kwestie, o których mogłam nie pomyśleć, a które mogą mnie zaskoczyć Koteczek będzie z hodowli, z rodowodem, zaszczepiony i odrobaczony dwukrotnie. Kuwetę, transporter, drapak itp. oczywiście zakupione
Origa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 21:00   #545
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Mnie zaskoczyło jak przestraszony kotek wcisnął sie pod szafki w kuchni, siedział tam i miałczał, ja z duszą na ramieniu go szukałam i nie mogłam znaleźć. Rada ode mnie - zasłoń różne szpary pod szafkami, między meblami itp. ��
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 21:10   #546
Origa
Rozeznanie
 
Avatar Origa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
Mnie zaskoczyło jak przestraszony kotek wcisnął sie pod szafki w kuchni, siedział tam i miałczał, ja z duszą na ramieniu go szukałam i nie mogłam znaleźć. Rada ode mnie - zasłoń różne szpary pod szafkami, między meblami itp. ��
Na szczęście mam w miarę nowe mieszkanie i meble zabudowane w części kuchennej od spodu do sufitu, to samo z szafami Ale spodziewam się, że może szukać kryjówek, np. pod łóżkiem w sypialni Czy po przywiezieniu do domu (czyt: zabraniu od mamy i rodzeństwa) powinnam się spodziewać jakichś dziwnych zachowań Najgorsze jest to, że odbiorę go 20.12 i zabiorę do nowego domu, a 3 dni później jedziemy do rodzinnego domu na Święta i znowu będzie musiał zmienić otoczenie Boję się, że to go strasznie zestresuje, ale nie mam innego wyjścia
Origa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 22:05   #547
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Są takie kropelki antystresowe dla kotów, zakrapla się na kark raz na tydzień, nazywają się "no stress", postaram się zaraz znaleźć producenta. Są też tabletki "zylkene", działają tak samo, tylko trzeba dawać raz dziennie. Dla człowieka pierwszego kota polecam jednak krople, tabsy to wyższa szkola jazdy. Warto mieć na wszelki wypadek. Mój pierwszy kot (bryt) wszedł do naszego domu jak do siebie, drugi (znajda) był trochę zestresowany ale bez przesady. Trzeciego (ponownie bryta) wyciagalismy spod łóżka, zza lodówki, z różnych dziwnych miejsc. Czwarty (dachowiec z fundacji) to już w ogóle masakra, przez 2 doby nie wychodził zza łóżka córki, odmawiał jedzenia, nie załatwiał się. To przy nim poznałam te krople i to było zbawienie

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Krople "beaphar no stress spot on". Kosztuja około 25zl za 3 pipety (każda na tydzien), wiec drogo raczej nie jest.
A nie możesz odebrać kotka po swoim powrocie z wyjazdu świątecznego? Dla niego byłaby to dużo lepsza opcja. Rozumiem chęć, żeby mieć kotka w domu jak najszybciej ale hodowcy raczej nie robią problemu z przetrzymaniem zwierzęcia parę dni dłużej, a dla niego na pewno byłoby to łagodniejsze przejście, może warto o tym pomyśleć?

I gratuluję kota
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-17, 22:52   #548
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Nasz pozytywnie nas zaskoczył. Odebrałam go w czwartek wieczorem a w piątek wyruszalismy w droge ok 2.3 tys km do domu. Większość Drogi przespał. Gdy wszedł do mieszkania też czuł się dobrze. Lekko niepewny na początku ale juz po kilku godzinach czuł się jak w domu
Tylko ze nasz miał Już 5 miesięcy może to też to
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 07:33   #549
ilios
PIP.
 
Avatar ilios
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19 192
GG do ilios
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
Mnie zaskoczyło jak przestraszony kotek wcisnął sie pod szafki w kuchni, siedział tam i miałczał, ja z duszą na ramieniu go szukałam i nie mogłam znaleźć. Rada ode mnie - zasłoń różne szpary pod szafkami, między meblami itp. ��
ale nie jestem pewna czy to dobra strategia kot potrzebuje roznych kryjowek, skoro wszedl tam ze strachu to przynajmniej tam czul sie pewnie
ilios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 07:38   #550
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość
ale nie jestem pewna czy to dobra strategia kot potrzebuje roznych kryjowek, skoro wszedl tam ze strachu to przynajmniej tam czul sie pewnie
dokładnie, kotu trzeba zapewnić bezpieczne kryjówki, musi mieć się gdzie schować żeby oswoić się z nowym miejscem i sytuacją. Kota najlepiej zostawić w spokoju i dać mu czas do aklimatyzacji.
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 07:42   #551
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
dokładnie, kotu trzeba zapewnić bezpieczne kryjówki, musi mieć się gdzie schować żeby oswoić się z nowym miejscem i sytuacją. Kota najlepiej zostawić w spokoju i dać mu czas do aklimatyzacji.


Mój kot był już dorosły jak do mnie przyjechał. Przez pierwsze kilka dni siedział za łóżkiem albo pod, za kanapą, chowal się po kątach.nie wyciagalam go, bo po co? Tam się czuł ok, wychodził do kuwety i do jedzenia jak nie było nikogo w pobliżu więc ja często zostawiłam to samego żeby się nie krępował. Szybko się oswoił, kwestia 2-3 dni.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-19, 08:10   #552
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Ale bezpieczne kryjówki nie negują zabezpieczania szpar. Miejsca za lodówką, pod szafkami w kuchni, czy pod łóżkiem, jeśli jest srednio niskie, to nie są bezpieczne kryjówki.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 08:49   #553
ilios
PIP.
 
Avatar ilios
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19 192
GG do ilios
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość


Mój kot był już dorosły jak do mnie przyjechał. Przez pierwsze kilka dni siedział za łóżkiem albo pod, za kanapą, chowal się po kątach.nie wyciagalam go, bo po co? Tam się czuł ok, wychodził do kuwety i do jedzenia jak nie było nikogo w pobliżu więc ja często zostawiłam to samego żeby się nie krępował. Szybko się oswoił, kwestia 2-3 dni.
dokladnie
Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
Ale bezpieczne kryjówki nie negują zabezpieczania szpar. Miejsca za lodówką, pod szafkami w kuchni, czy pod łóżkiem, jeśli jest srednio niskie, to nie są bezpieczne kryjówki.
a jakie niebezpieczenstwo czyha pod lozkiem poza niemoznoscia latwego wyciagniecia przez wlasciciela, co dla przerazonego kota jest akurat plusem?
u mnie np pod szafkami w kuchni nie ma zadnych kabli wiszacych, bo wszystko jest pochowane i jest to jedna z ulubionych kryjowek moich kotow, kiedy przychodza do nas goscie, a futrzaki nie sa akurat w nastroju do spedzania z nimi czasu.
ilios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 08:57   #554
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

W sumie to pod szafkami jest luzik. Chyba miałam na myśli "za szafkami", u mnie jest na przykład tak ze mi kot kiedyś wlazl za szafkę (szparą między szafką a ścianą przeszedł całkowicie za nią, bo od tylnej ściany szafki tez były odsuniete z powodu instalacji. Ale było tam wąsko i nie mógł się odwrócić i wyjśc. Kot moich rodziców kiedyś otworzył sobie szafkę smietnikową, przeszedł przez nią za ciągiem szafek aż do kuchenki gazowej, gdzie zaczął obgryzac węża do kuchenki, na szczęście miał za słabe zęby

Jeśli łóżko nie jest wysokie, kto ktoś kto na nim usiądzie może kota niechcący zgniesc. Ja mam szpare pod łóżkiem około 7cm i kociak nam się tam wcisnal, ale emocjonalnie totalnie nie był już w stanie wyjść i spędził tam kilka godzin, a my chcieliśmy powoli iść juz spać byłabym się spać nad nim, bo ta przestrzeń jest jednak malutka, a stelaż od lozka sprezynuje i sama nie wiem co mogłoby się stać, wiec podnosilismy łóżko żeby go wyjąć.

Oprócz tego koty znajdowały sobie miliard kryjowek, których za niebezpieczne nie uważam


Z ozdób domowych uwazalabym na wszelkie wstążki, tasiemki, (mój jeden brytek zjadł kiedyś półtora metra metalizowanego sznureczka do robienia ozdób świątecznych. Kot znajomej zeżarł lodyge od sztucznego kwiatka i skończylo się operacją, a ostatnio mam w domu balon napelniony helem, genialna zabawka dla kota, tylko jeden z moich obecnych lobuzow postanowił zjeść wstazeczkę od niego, taką jak do pakowania prezentów, wyciagalam mu z gardla).

I jeszcze kwiaty domowe, warto przejrzeć listę kwiatów trujących bo też mogą bardzo namieszać. Jeśli się oczywiście ma kwiaty w domu. Niektóre potrafią zabić w kilka godzin.

Edytowane przez silesianna
Czas edycji: 2015-11-19 o 13:50
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 18:03   #555
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość
ale nie jestem pewna czy to dobra strategia kot potrzebuje roznych kryjowek, skoro wszedl tam ze strachu to przynajmniej tam czul sie pewnie
Nie jestem przekonana czy czuł się tam pewnie, bo biedak tłukł się i nie mógł wyjść bo ledwo sie tam wcisnął. Mam wrażenie że jednak kot umiał sobie znaleźć lepsze kryjówki z których sam byl w stanie wyjść i które go bardziej uspokajały niz przerażały, tak jak te nieszczęsne szafki kuchenne.
Jestem zdania że najlepiej jest mieć takiego 'nowego' kota na oku przez pierwsze parę dni. Moj starszy kot był przerażony jak do nas trafił, drugi natomiast od wyjścia z transportera podporządkował sobie cały dom wraz z kotem rezydentem i nic mu straszne nie było, nie miał nawet potrzeby schowania sie gdzieś.
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 09:12   #556
kilinka
Raczkowanie
 
Avatar kilinka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 127
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Ja też jestem zakochana w tej rasie, mimo, że w domu nie mam. Moja babcia ma 4 letniego brytanka i jest piękny. W ogóle to są mądre koty i nad wyraz dostojne i honorowe. Mają mniejszy temperament i wygląd misowaty, taki zestaw tworzy szarego niedźwiadka Babcia troszkę narzeka, że ma swoje smaki i ma wytyczony jadłospis, który głownie składa się z wołowiny, czasem wątróbki i suchej karmy xxx. Po zabiegu sterylizacji stał się jeszcze spokojniejszy, jedyne co to troszkę przeszkadzająca sierść, którą gubi. No ale to normalne przy futrzakach. W porównaniu z innymi kotami Maniek jest bardzo towarzyski. Świetne koty, które dobrze wychowuje się nawet z psem

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-12-29 o 21:24 Powód: Reklama.
kilinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 09:33   #557
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Skończyła się kampania reklamowa whiskasa, to się zaczęła kolejnej smieciowej karmy?
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 13:27   #558
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Nati Twoja babcia musi chyba nie kochać swojego kota, ze karmi go takim syfem bo tego nawet karma nie mozna nazwac
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 14:30   #559
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Dziewczyny a w temacie karmy to jakiej używacie?
Mój na razie jest na tej co jadł w hodowli ale ok kwietnia będzie przechodzić na karmę dla dorosłych.

A w ogóle to przedstawiam wam Williego
Ma już ponad 7 miesięcy a z nami od ponad 2. Nie wyobrażam sobie już świata bez niego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1451399355919.jpg (43,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1451399368626.jpg (47,8 KB, 37 załadowań)
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-01, 13:11   #560
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Odświeżam wątek, bo od dłuższego czasu myślę o zakupie kota brytyjskiego Podzielicie się swoimi doświadczeniami z tą rasą?
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 23:01   #561
truskawa07
Raczkowanie
 
Avatar truskawa07
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 178
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krótkowłosy - WĄTEK ZBIORCZY

Czy są tu jeszcze jakieś posiadaczki Brytków?

Za kilka tygodni odbieram swoje maleństwo - niebieską koteczkę krótkowłosą. Będzie to mój pierwszy kotek. Nie mogę się już doczekać momentu, w którym ją zobaczę, choć kompletnie w temacie kotów jestem zielona .

Macie jakieś podpowiedzi, co robić, bądź czego nie robić w pierwszych chwilach w nowym miejscu? Co koniecznie powinnam kupić (jak na razie mam drapak, transporter i kilka zabawek)? Jaką karmę polecacie, by kotek był zdrowy, a sierść była lśniąca i miękka? Domyślam się, że i tak na początku najlepiej trzymać się produktów, które stosował hodowca, ale mimo to chciałam zasięgnąć opinii innych
truskawa07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 08:37   #562
katarzynalesniewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 56
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krótkowłosy - WĄTEK ZBIORCZY

Myślę, że należy też kupić wygodne legowisko skoro kotek będzie spał w domu.
katarzynalesniewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 09:08   #563
aguniaaaaa041986
Zakorzenienie
 
Avatar aguniaaaaa041986
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tam Gdzie Jest Mi Najlepiej;)
Wiadomości: 18 150
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krótkowłosy - WĄTEK ZBIORCZY

Kot i tak będzie spał później gdzie chce ale warto zrobić mu legowisko będzie miał swoją " safe zone "
__________________

Think happy - be happy

M






aguniaaaaa041986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 16:16   #564
Irena77
Raczkowanie
 
Avatar Irena77
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 100
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krótkowłosy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez truskawa07 Pokaż wiadomość
Czy są tu jeszcze jakieś posiadaczki Brytków?

Za kilka tygodni odbieram swoje maleństwo - niebieską koteczkę krótkowłosą. Będzie to mój pierwszy kotek. Nie mogę się już doczekać momentu, w którym ją zobaczę, choć kompletnie w temacie kotów jestem zielona .

Macie jakieś podpowiedzi, co robić, bądź czego nie robić w pierwszych chwilach w nowym miejscu? Co koniecznie powinnam kupić (jak na razie mam drapak, transporter i kilka zabawek)? Jaką karmę polecacie, by kotek był zdrowy, a sierść była lśniąca i miękka? Domyślam się, że i tak na początku najlepiej trzymać się produktów, które stosował hodowca, ale mimo to chciałam zasięgnąć opinii innych

3 miseczki są potrzebne. Na karmę mokrą, suchą i wodę. Nawet 4 miski bo woda może być w dwóch miskach w dwoch roznych czesciach mieszkania. Koty raczej mało piją i przez to siadaja im nerki wiec trzeba je zachecac do picia. Dlatego mokra karma (lub BARF dla tych ktorzy sie znają) jest dobra pod kątem chociazby zdrowych nerek, jest w niej znacznie duzo wiecej wody niz w suchej karmie. Kuweta lepiej otwarta, nie za wysoka dla małego kotka. Z mokrych karm polecam GranataPet a z suchych Orjien. Bardzo dobre karmy moim zdaniem. Fajnie jakbys miala cos do czesania kota, cążki do pazurkow, łopatkę do żwirku. No i duzo miłosci
Irena77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 23:00   #565
truskawa07
Raczkowanie
 
Avatar truskawa07
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 178
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krótkowłosy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Irena77 Pokaż wiadomość
3 miseczki są potrzebne. Na karmę mokrą, suchą i wodę. Nawet 4 miski bo woda może być w dwóch miskach w dwoch roznych czesciach mieszkania. Koty raczej mało piją i przez to siadaja im nerki wiec trzeba je zachecac do picia. Dlatego mokra karma (lub BARF dla tych ktorzy sie znają) jest dobra pod kątem chociazby zdrowych nerek, jest w niej znacznie duzo wiecej wody niz w suchej karmie. Kuweta lepiej otwarta, nie za wysoka dla małego kotka. Z mokrych karm polecam GranataPet a z suchych Orjien. Bardzo dobre karmy moim zdaniem. Fajnie jakbys miala cos do czesania kota, cążki do pazurkow, łopatkę do żwirku. No i duzo miłosci

Dzisiaj dowiedziałam się, czym karmią maluszki. Samymi dobrociami, w tym i karmą Orijen, Feringa, Power of Nature. Wiem już na co zwracać uwagę. Pozostaje czekać na odbiór kociaka
truskawa07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 14:42   #566
Irena77
Raczkowanie
 
Avatar Irena77
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 100
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krótkowłosy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez truskawa07 Pokaż wiadomość
Dzisiaj dowiedziałam się, czym karmią maluszki. Samymi dobrociami, w tym i karmą Orijen, Feringa, Power of Nature. Wiem już na co zwracać uwagę. Pozostaje czekać na odbiór kociaka

Rzeczywiscie bardzo dobre karmy. Moja kicia swojego czasu tez dostawała power of nature ale sie jej znudziła Lepiej wydawac pieniadze na dobre karmy niz na weterynarza
Irena77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 12:07   #567
Angela121212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Justuus Pokaż wiadomość
Wystarczy mu taki na jakiś czas?

Jako, że już macie brytyjczyki to może może doradzicie co jeszcze powinnam kupić szykując się na malucha?
Tzn oczywiście takie podstawy jak miseczki (korzystacie z normalnych czy takich niskich przeznaczonych dla zwierzątek o krótkich pyszczkach?), kuweta, legowisko, jakieś zabaweczki - to wiem, ale może coś jeszcze do pielęgnacji ?
Widzę, że wątek stary ale to może się przydać jeśli ktoś czyta i ma zamiar zakupić brytka http://niebieskiemisie.eu/opieka-nad-kotem-brytyjskim/
Angela121212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 17:29   #568
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krótkowłosy - WĄTEK ZBIORCZY

Czeszecie swoje brytyjczyki? Bo czytałam w internecie różne opinie i sama już nie wiem co robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 18:01   #569
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krótkowłosy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
Czeszecie swoje brytyjczyki? Bo czytałam w internecie różne opinie i sama już nie wiem co robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne według zaleceń hodowli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 12:23   #570
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krótkowłosy - WĄTEK ZBIORCZY

ja też przymierzam się do zakupu kociaka brytyjskiego, szukam właśnie dobrej hodowli.
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-26 23:30:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.