pytanie, dość pilne :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-11, 21:08   #1
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437

pytanie, dość pilne :)


Witajcie!
Wiem,że pytanie może śmieszne,ale sama nie wiem co robić.
Mam silne bóle miesiączkowe, zazwyczaj używam nimesilu i buscopanu,ew.nospe. Trochę się zagapiłam i nie poszłam po nową receptę na Nimesil.... Zostały mi 2 saszetki,a dzisiaj mam 1szy dzień mies. Umieram :/ Dzwoniłam,chciałam się umówić do mojego gin,żeby mi szybciutko wypisał,ale go nie ma, ma urlop, wraca w styczniu. Ogólnie miałam wszystko robione we wrześniu-badania,cytologia (co prawda nie zgłosiłam się po wyniki,ale pewnie gdyby było coś nie tak to by dzwonili). Lekarz rodzinny przyjmuje dość daleko od miejsca mojego pobytu, więc umówiłam się na czwartek do jakiegoś innego lekarza. I właśnie nie wiem czy w ogóle jest sens,żebym tam szła... Czy nowy ginekolog bez badania (niemożlwe, mam miesiączkę,więc mnie nie może zbadać) wypisze mi tylko receptę? :/ Kurcze... Na gwałt potrzebuje. Jutro jeszcze wyżebram od koleżanki ten nimesil,ale ona nie ma tak dużo, a ja mam długie i bolesne miesiączki....
Poradźcie.. Co myślicie?
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 21:12   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pytanie, dość pilne :)

A skąd my to mamy wiedzieć ? idż co masz do stracenia, weż ostatnie badania, poprzednie recepty, opakowania na dowód i idż
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 21:15   #3
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A skąd my to mamy wiedzieć ? idż co masz do stracenia, weż ostatnie badania, poprzednie recepty, opakowania na dowód i idż
nie odebrałam wyników ostatnich badań, pudełko chyba mam, jeśli nie wyrzuciłam, recept też nie mam (gdybym miała, nie martwiłabym się )
nie chciałabym z siebie debila robić,a serio pilnie potrzebuję..
eh,czemu nie myślę przed faktem..:/
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 23:36   #4
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Nie boisz sie używać tego nimesilu? Tyle sie slyszy o jego szkodliwosci.
Mi np no-spa nie pomaga wcale, ale już 2 tabletki ibuprofenu tak.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 04:06   #5
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Nie boisz sie używać tego nimesilu? Tyle sie slyszy o jego szkodliwosci.
Mi np no-spa nie pomaga wcale, ale już 2 tabletki ibuprofenu tak.
wiesz, inne tabletki nie pomagają.... a nospa sama też mi nic nie daje, tylko w połączeniu z nimesilem
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 06:22   #6
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Od dawna go bierzesz?
Może wizyta u lekarza nowego poskutkuje tym, że przepisze Ci coś nowego, skutecznego.
Sama brałam nimesil na zmianę z ketonalem na inne schorzenie i to wyjątkowe paskudztwa, które bardzo wpływają na organizm.
Idź na wizytę, może po prostu da receptę na nimesil, zobaczysz. Tylko, jak mówiły poprzedniczki - weź potrzebne dokumenty.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 11:09   #7
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Od dawna go bierzesz?
Może wizyta u lekarza nowego poskutkuje tym, że przepisze Ci coś nowego, skutecznego.
Sama brałam nimesil na zmianę z ketonalem na inne schorzenie i to wyjątkowe paskudztwa, które bardzo wpływają na organizm.
Idź na wizytę, może po prostu da receptę na nimesil, zobaczysz. Tylko, jak mówiły poprzedniczki - weź potrzebne dokumenty.
tylko własnie nie mam zadnych dokumentów....
w sensie legitymacje ubezpieczeniowa mam, ale wynikow np.poprzedniej cytologii już nie - szczerze to nie odebrałam ich jeszcze... :/ nie miałam kiedy...
szukałam pudełka od nimesilu - nie mam. mam saszetki tylko puste... :/
a sama chciałam nimesil, lekarz tylko recepte wypisal i sie nie mieszal
eh
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 11:23   #8
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Możesz:
- spróbować większej dawki ibuprofenu - minimum 600 mg jednorazowo
- wziąć ksero dokumentacji od swojego lekarza gin i isć z nią do tego, którego chcesz prosic o receptę
- wyprosić w aptece wydanie leku za późniejszym doniesieniem recepty
- wyprosić w aptece sprzedaż kilku saszetek bez recepty
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 14:36   #9
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Możesz:
- spróbować większej dawki ibuprofenu - minimum 600 mg jednorazowo
- wziąć ksero dokumentacji od swojego lekarza gin i isć z nią do tego, którego chcesz prosic o receptę
- wyprosić w aptece wydanie leku za późniejszym doniesieniem recepty
- wyprosić w aptece sprzedaż kilku saszetek bez recepty
w aptece nie chcieli, nawet w paru.. :/
właśnie mój gin ma urlop, nie mam jak wziąć ksera dokumentacji.
a inne środki nie zbyt działają. biorę 2 saszetki nimesilu i 2 buscopanu i działa na tyle,że mogę siedzieć zamiast leżeć i płakać:/
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 14:52   #10
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: pytanie, dość pilne :)

To idź do lekarza rodzinnego i powiedz o tych bólach. słyszałam kiedyś, że mogą przepisać jakis zastrzyk przeciwbólowy.
A te bóle to masz tylko w pierwszym dniu ?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 15:37   #11
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
To idź do lekarza rodzinnego i powiedz o tych bólach. słyszałam kiedyś, że mogą przepisać jakis zastrzyk przeciwbólowy.
A te bóle to masz tylko w pierwszym dniu ?
rodzinna nie wypisze mi nimesilu bo za silny. a nawet jakbym miala ja wyblagac to za daleko mam do niej (100km) i nie mogę jechac teraz...
własnie cala miesiaczke tak mam... masakra. wyżebrałam trochę od koleżanki, staram się oszczędzać,ale na 100% na cala miesiaczke nie starczy.. :/
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 15:53   #12
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: pytanie, dość pilne :)

to nie masz lekarza na miejscu? Do jakiegokolwiek idź. Nie napisalam ze przepisze Ci nimesil, ale może jakiś zastrzyk ewentualnie poradzi jakieś inne tabletki.
I pijesz ten nimesil codziennie przez cały okres? o.O Współczuje. Mi byłoby szkoda wątroby i ogólnie zdrowia na ten lek.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 16:12   #13
mocna kawa
Raczkowanie
 
Avatar mocna kawa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: spod lipy :)
Wiadomości: 45
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Dlaczego lekarz rodzinny miałby nie przepisać? Mi kilkakrotnie lekarze rodzinni przepisywali i nie było problemu. No może tylko taki, że mi to nie pomagało i wyrzuciłam do kosza...
mocna kawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 19:26   #14
AguskaGCW2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Mój tata brał ten lek przy silnych bólach kręgosłupa, więc wydaje mi się, że to już ostateczność, a jest po operacji, także to juz poważniejsza sprawa. Ja bym go osobiście tak o nie brała codziennie. Bierzesz tabletki antykoncepcyjne? Bo słuchaj ja też miałam z tym problemy, dwa pierwsze dni okresu były tragedią, poszłam do gina i dostałam właśnie te anty. Od pierwszej tabletki wszystko elegancko. Może warto poradzić się ginekologa w tej sprawie. Ja osobiście zdziwiłam się, że takie tabletki na takie dolegliwości, ale to był strzał w dziesiątkę (bynajmniej jak na razie, bo dopiero zaczęłam je brać).
AguskaGCW2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 22:38   #15
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Nie chcę anty.... Na razie nie... Wolę ominąć...
Nie biorę codziennie,tylko jak mam miesiączkę.

A lekarz rodzinny by wypisał gdyby był "normalny".
Poza tym mam do niego daleko.. Nie mogę jechać teraz.. a potrzebuje na już. Zżarłam już prawie cały ibuprom i nadal płaczę z bólu, a to dopiero 2gi dzień..
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 09:32   #16
AguskaGCW2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Ja też nie chciałam anty, nigdy nad tym nie myślałam, a teraz jestem wdzięczna lekarzowi. Weź też pod uwagę to, że anty bierzesz sobie jedną dziennie i na pewno nie trujesz się tak jak zwykłymi tabsami, a efekty naprawdę godne polecenia. Ale zrobisz co uważasz, to Twoje zdrowie i życie, ja tylko mówię co mi pomogło, decyzja należy do Ciebie. Chciałaś porady z mojej strony ją dostałaś. Powodzonka
AguskaGCW2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 09:51   #17
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez AguskaGCW2 Pokaż wiadomość
Ja też nie chciałam anty, nigdy nad tym nie myślałam, a teraz jestem wdzięczna lekarzowi. Weź też pod uwagę to, że anty bierzesz sobie jedną dziennie i na pewno nie trujesz się tak jak zwykłymi tabsami, a efekty naprawdę godne polecenia. Ale zrobisz co uważasz, to Twoje zdrowie i życie, ja tylko mówię co mi pomogło, decyzja należy do Ciebie. Chciałaś porady z mojej strony ją dostałaś. Powodzonka
brałam kiedyś anty. potem zanim wróciłam do normalności z hormonami,miesiączką itd. .. długo trwało. poza tym tyje po tym.. :/
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 18:30   #18
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
brałam kiedyś anty. potem zanim wróciłam do normalności z hormonami,miesiączką itd. .. długo trwało. poza tym tyje po tym.. :/
Przy odpowiednio dobranych tabletkach nie tyje się.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 21:08   #19
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: pytanie, dość pilne :)

To lepiej mieć spustoszony organizm i zniszczoną wątrobe od nimesilu Moja mama kiedyś potrzeboawła nimesilu na bóle stawów, i ja chodziłam do lekarza po receptę, i powiedział, że mama będzie brać go na własną odpowiedzialność, musiałam podpisać papier, że sie zgadzam..
Nie dziwne skoro od nimesilu rzadko, ale dochodzi do zgonów. Branie go prowadzi do niepłodności u kobiet, uszkodzenia wątroby i zatorów płucnych. Dziwie się że w Polsce jeszcze go nie zakazali, tak jak w innych krajach o.O
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-13, 21:42   #20
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

No i dupa, nie dał recepty! Powiedział,że to za mocne,że on mnie nie badał, i tak nie może, i w ogóle,że nimesil za silny i za bardzo niszczy. Wypisał co innego, powiedział,że wogóle dziwi się,że takie leki ktoś mi wypisywał. Spytałam się czy jak np.w styczniu przyjdę i mnie zbada to przepisze, powiedział,że raczej nie. On by się przekonał czy ginekologicznie,hormonaln ie wszystko wporządku, jeśli tak to da skierowanie do poradni leczenia bólu. Ale ja sama teraz nie wiem...
Mam za dużo prolaktyny, poprzedni lekarz mówił,że zaczniemy zbijać jak będę chciała zajść w ciążę. Nie mówił mi kiedy mam robić badania itd. Ten powiedział,że jeśli kiedykolwiek chcę mieć dzieci,to prolaktyne trzeba zbijać i sprawdzić dokładnie od czego ten nadmiar...
Może w styczniu faktycznie się przejdę do niego, można chyba spróbować....

Nie wiem ... Nie chcę znowu badania, a jednocześnie chciałabym pozbyć się tych okropnych bóli. Myślicie,że ta poradnia coś pomoze?

Edytowane przez basikagniezno
Czas edycji: 2012-12-13 o 22:43
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 10:01   #21
AguskaGCW2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Wydaje mi się, że ten lekarz jest godzien zaufania. Powiedział, że nie wystawi Ci tego leku nawet jeśli Cię zbada, więc widocznie wie co mówi, a ten ginekolog postąpił źle. Trafiłaś na dobrego lekarza, który chce Ci pomóc zamiast faszerować takimi prochami. Ja na Twoim miejscu skorzystałabym z jego oferty i nie truła się tym świństwem

A dzieci chcesz mieć? Niektórzy lekarze są tacy, że tylko zbędą pacjenta i tyle, a ten powiedział Ci wprost, że musisz się wziąć za to już teraz. Ja bym na Twoim miejscu wzięła się za to i nie czekała aż zostanę bezpłodna. A przy okazji pozbędziesz się bóli, bo bardzo możliwe, że Twój ginekolog sam do końca nie jest świadomy co robi, a tu zwykły lekarz pierwszego kontaktu powiedział więcej niż specjalista. Ja bym zaufała i się nie zadręczała na zapas Głowa do góry, lepiej przeżyć kilka badań, niż później żałować
AguskaGCW2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 16:04   #22
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez AguskaGCW2 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że ten lekarz jest godzien zaufania. Powiedział, że nie wystawi Ci tego leku nawet jeśli Cię zbada, więc widocznie wie co mówi, a ten ginekolog postąpił źle. Trafiłaś na dobrego lekarza, który chce Ci pomóc zamiast faszerować takimi prochami. Ja na Twoim miejscu skorzystałabym z jego oferty i nie truła się tym świństwem

A dzieci chcesz mieć? Niektórzy lekarze są tacy, że tylko zbędą pacjenta i tyle, a ten powiedział Ci wprost, że musisz się wziąć za to już teraz. Ja bym na Twoim miejscu wzięła się za to i nie czekała aż zostanę bezpłodna. A przy okazji pozbędziesz się bóli, bo bardzo możliwe, że Twój ginekolog sam do końca nie jest świadomy co robi, a tu zwykły lekarz pierwszego kontaktu powiedział więcej niż specjalista. Ja bym zaufała i się nie zadręczała na zapas Głowa do góry, lepiej przeżyć kilka badań, niż później żałować
ja byłam u ginekologa,a nie lekarza pierwszego kontaktu
umówiłam się do niego na 24.01 - na badania normalne, i po to skierowanie, bo powiedział,że zanim da mi to skierowanie to sam musi sprawdzić czy dobrze wszystko. Dostałam skierowanie na prolaktynę i na morfologię (chociaż nie wiem po co to:/). Mam jeszcze sprawdzić żelazo..
właśnie chyba przez przypadek trafiłam na kogoś kto będzie w stanie mi pomóc
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 10:50   #23
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Możesz:
- spróbować większej dawki ibuprofenu - minimum 600 mg jednorazowo
- wziąć ksero dokumentacji od swojego lekarza gin i isć z nią do tego, którego chcesz prosic o receptę
- wyprosić w aptece wydanie leku za późniejszym doniesieniem recepty
- wyprosić w aptece sprzedaż kilku saszetek bez recepty
to ja jako ciekawostkę powiem, że w niektórych krajach ibuprofen jest w tabletkach min. 600 mg
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 18:46   #24
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
to ja jako ciekawostkę powiem, że w niektórych krajach ibuprofen jest w tabletkach min. 600 mg
mi nimesil pomagał...
co 2 godzinki i szlus..
tylko musiałam brać od razu jak poczułam skurcze, bo jak nie to już dupa...

eh.
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 23:07   #25
Mayschka
Raczkowanie
 
Avatar Mayschka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 120
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Nie wiem, czy to coś może zmienić, ale czy marzniesz w stopy? Mam na myśl, czy chodzisz boso po zimnej podłodze lub chodzisz bez butów w miejscu, gdzie jest mocniejszy przewiew zimnego powietrza? Trzeba jak najbardzej uważać, aby nie przeziębiać w tym okresie stóp. Powiedziała mi o tym moja lekarka rodzinna i faktycznie to też na to ma wpływ. Sama to odczuwałam i bóle były wtedy mocniejsze tylko, gdy moje stopy byly narażone na zimno. Także myślę, że wartoby było zauważyć, kiedy i w jakich okolicznościach Twoje bóle stają się silniejsze, niż zwykle.
__________________
down by the riverside.
Mayschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 23:36   #26
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez Mayschka Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to coś może zmienić, ale czy marzniesz w stopy? Mam na myśl, czy chodzisz boso po zimnej podłodze lub chodzisz bez butów w miejscu, gdzie jest mocniejszy przewiew zimnego powietrza? Trzeba jak najbardzej uważać, aby nie przeziębiać w tym okresie stóp. Powiedziała mi o tym moja lekarka rodzinna i faktycznie to też na to ma wpływ. Sama to odczuwałam i bóle były wtedy mocniejsze tylko, gdy moje stopy byly narażone na zimno. Także myślę, że wartoby było zauważyć, kiedy i w jakich okolicznościach Twoje bóle stają się silniejsze, niż zwykle.
noszę kapcie, mam ciepłe stopy.
raczej co miesiąc mam to samo. biegunka, czasem wymioty, silne skurcze. Jeśli wcześnie nie zareaguje to koniec.. :/ Muszę tabletkę silną brać jak tylko cokolwiek poczuje. Chociaż najsilniejsze bóle mam gdy miesiączka trwa 2 dni. Wtedy owszem,krótko, ale tak mocno,że mdleję i pogotowie- zastrzyk z ketonalu i nospy (po którym tylko śpię) ... Co prawda te 2 dniowe miesiączki nie zdarzają się jakoś mega często...Jak mam dłuższe to zostaje tylko biegunka i udaje mi się nie mdleć, aczkolwiek ibuprom/apap itp.mogę jeść jak cukierki- nic nie dają. Dotychcas w miarę dobrze radził sobe nimesil w polączeniu z rozkurczową tabletką....
ale faktycznie może za często brałam..
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 17:46   #27
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
Witajcie!
Wiem,że pytanie może śmieszne,ale sama nie wiem co robić.
Mam silne bóle miesiączkowe, zazwyczaj używam nimesilu i buscopanu,ew.nospe. Trochę się zagapiłam i nie poszłam po nową receptę na Nimesil.... Zostały mi 2 saszetki,a dzisiaj mam 1szy dzień mies. Umieram :/ Dzwoniłam,chciałam się umówić do mojego gin,żeby mi szybciutko wypisał,ale go nie ma, ma urlop, wraca w styczniu. Ogólnie miałam wszystko robione we wrześniu-badania,cytologia (co prawda nie zgłosiłam się po wyniki,ale pewnie gdyby było coś nie tak to by dzwonili). Lekarz rodzinny przyjmuje dość daleko od miejsca mojego pobytu, więc umówiłam się na czwartek do jakiegoś innego lekarza. I właśnie nie wiem czy w ogóle jest sens,żebym tam szła... Czy nowy ginekolog bez badania (niemożlwe, mam miesiączkę,więc mnie nie może zbadać) wypisze mi tylko receptę? :/ Kurcze... Na gwałt potrzebuje. Jutro jeszcze wyżebram od koleżanki ten nimesil,ale ona nie ma tak dużo, a ja mam długie i bolesne miesiączki....
Poradźcie.. Co myślicie?
Żaden lekarz nie sugerował Ci, że możesz mieć endometriozę?
Radzę poczytać:
http://pse.aid.pl/o-chorobie/o-endometriozie-2/
http://endometrioza.org/index.php/en...wyendometriozy
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 10:14   #28
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez pszczolka_maja1979 Pokaż wiadomość
Żaden lekarz nie sugerował Ci, że możesz mieć endometriozę?
Radzę poczytać:
http://pse.aid.pl/o-chorobie/o-endometriozie-2/
http://endometrioza.org/index.php/en...wyendometriozy

kiedyś myślałam,że mogę to mieć i sugerowałam lek, ale powiedział,że nie... nie wiem,moze tu po badaniach cos wyjdzie,albo cos pomoze..
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 12:18   #29
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
kiedyś myślałam,że mogę to mieć i sugerowałam lek, ale powiedział,że nie... nie wiem,moze tu po badaniach cos wyjdzie,albo cos pomoze..
Nie, bo co? Na jakiej podstawie to ocenił?
Tak właściwie to pewność daje zajrzenie do brzucha, choćby laparoskopia zwiadowcza, ale już po samych objawach bólowych i np. badaniu Ca-125 można też coś wnioskować / podejrzewać. Takie są obecnie światowe standardy / wytyczne dla lekarzy ginekologów.

Ciekawe materiały na ten temat znajdziesz tu:
www.ginekolpol.com/fulltxt.php?ICID=1023517
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 15:38   #30
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: pytanie, dość pilne :)

Cytat:
Napisane przez pszczolka_maja1979 Pokaż wiadomość
Nie, bo co? Na jakiej podstawie to ocenił?
Tak właściwie to pewność daje zajrzenie do brzucha, choćby laparoskopia zwiadowcza, ale już po samych objawach bólowych i np. badaniu Ca-125 można też coś wnioskować / podejrzewać. Takie są obecnie światowe standardy / wytyczne dla lekarzy ginekologów.

Ciekawe materiały na ten temat znajdziesz tu:
www.ginekolpol.com/fulltxt.php?ICID=1023517
w sumie nie wiem po czym. zmieniam teraz gin, tamten trochę olewał wszystko, to zobaczymy. muszę zbadać prl, dostałam też skierowanie na żelazo i morfologię (nie wiem po co). 24.01 mam wizytę...
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.